trip-krainetrip-ukraine-dark

onne1

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

11 meeldimist
68 postitust
34 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Me käisime mehega okt-nov 2018 mööda Kuubat. Soovitaks söömist ka näiteks Casades. Hommikusöökidega jäime igal pool rahule, õhtusööke tellisime kahes casas ja jäime väga rahule. Väljas söömisel maksime paaril korral üle 50 euro kahe peale, aga üldiselt saab alla selle kenasti söönuks ja ei jäta mainimata, et ka joonuks. Üldiselt arvele ei olnud jots lisatud, seega andsime kohalikus rahas kuni 10%. Ühes restoranis ei andnud ühtegi CUC-i, sest toit ja teenindus oli alla igasuguse arvestuse. Õnneks oli see vaid üks katsetus, siis kui ei jälginud LP soovitusi.

Tahaks kohe näha, kes sellist jama juttu ajab :) Kodumajutuste peremehed ise registreerivad oma turistide külastused.

Aafrika madalaim punkt muidugi :) Minu jaoks oli see uus maailm, ju tekkis kirjutamise käigus suurusehullustus :)

Sry, rastapoisi nimi on Abebe Tesfaw. Pilte postitasin Etioopia alla, aga tagasi tulles oli kokku mitusada pilti :) FB-s on pilte rohkem. Kui kellelgi soovi, siis andke teada.

Lisaksin veel seda, et kasutasime trip advisor lehelt saadud giidi teenuseid, kel oli palju positiivseid kommentaare (Abebe Teslaw). Sai küsitud mitmelt turismibüroolt pakkumisi, aga tema oma oli kõige odavam ja paindlikum. Tema võib leida FB-s sama nime alt või kirjutada talle mailile ecoethiopiatours@gmail.com.

Nolavy`le võib kirjutada vabalt aadressile nolamadatrip@yahoo.com. Küsija suu pihta ei lööda :)

Nolavy andis hinnast alla kui mõtlema hakkasime. Eelkõige sõltub sellest hind kui palju näha tahad ja missugust luksust taga ajada.

Käisime augustis Obzoris puhkamas, hotell oli Paraiso Beach. Obzor on väike ja rahulik kohake ning hotell otse rannas. Hotellil oli oma rand ja eraldi maksma ei pidanud päikesevarjude ega lamamistoolide eest. Süüa saime piisavalt ja suht hästi, toad olid puhtad - aga kohvi saamisega oli hommikuti probleeme, sest kohviaparaadid olid ajast ja arust ning ütlesid kogu aeg üles. Teenendav personal restoranis ja baarides ei olnud vist sellekohast väljaõpet üldse saanud, mornid, aeglased, kohati mühakad. Ostlemas käisime Varna turul, pigem turu läheduses asuvates poekestes. Nimetamist väärivad jalatsipoed mis on mõnesaja meetri ulatuses kahel pool tänavat ning täisnahast saapad ja kingad (Bulgaaria oma toodang) ikka odavad küll. Nessebari vanalinna soovitaks külastada. Reise soovitaks võtta aga hotellidest või kohalikest turismibüroodest, sest Eesti turismiagentuurid küsivad kõrgemat hinda sama asja eest. Auto rentimist meie reisikorraldaja ei soovitanud, sest politsei pidi lausa jahtima rendiautosid - nii kui vales kohas pargitud, siis veetakse kohe minema. Käisime ka kultuuriõhtul ühes talus, aga see oli väga kommertslik ja venekeskne, ei jäänud head muljet.

95 eurot või 95 dollarit päeva kohta ( auto + ööbimine toitlustusega) on ikka päris suur erinevus. Mida Anura ja Jaga küsivad päeva kohta, on kellelgi infot?

Nägime mitu juhtumit, kus inimesed maksid juurde küll selle eest et pagas oli üle lubatud kaalu, kui ka selle eest et suurem käsipagas lubati salongi võtta. Kuna endal seda probleemi ei olnud, siis rohkem ei süvenenud.

Helsingi lennujaamas American Airlines lennukoridori sisenemisel tehti Ameerika turvakontrolli poolt ristküsitlus ja juhtus nii, et ühte ja sama asja küsiti mitme erineva nurga alt, samuti küsiti mõne vastuse tõenduseks dokumente näha näiteks - kas ESTA olemas, kas autorent on broneeritud, kas majutus on broneeritud. Meil olid kõik dokumendid välja prinditud ja kohe neile esitada. USA-sse sisenemisel Chicago kaudu enam midagi nii suurt ei kontrollitud, tavalised küsimused olid ja sõrmejälgede fikseerimine ning foto. ESTA-lt positiivse vastuse saades ei ole 100% garantiid, et riiki saad - seda nad kinnitavad ise ka, aga suure tõenäosusega ei ole probleemi kui ise selleks põhjust ei anna ( valeinfo, keelatud kaup vms ). Aga hullemat kontrolli ma ei mäleta kui see oli Iisraeli sisenemisel :) kusjuures veel grupireisiga palju palju aastaid tagasi.

Tulime nädal tagasi Floridast abikaasaga ja käisime ka Orlandos kahes teemapargis: Magic Kingdom ja Universal. Pidime tegema valiku parkide seas, kuna Orlando oli vaid üks osa meie Florida ringreisist ja jäime oma valikuga rahule. Magic Kingdom on kindlasti huvitavam tüdrukutele ja Universal võib olla rohkem poistele. Esimene park eelkõige orienteeritud väiksematele lastele ja teine natuke suurematele lastele. Meie kaks täiskasvanut aga nautisime mõlemat parki. Magic Kingdomis tasub olla pargi sulgemiseni kohal, sest öösel on seal värviliste tuledega muinasjututegelaste paraad ning vapustav ilutulestik värve muutva printsessi lossi taustal. See kõik on lihtsalt armas. Universali hitt on Potteri maailm ja seda see ka on. Kellele meeldib Potteri sari, soovitan soojalt Universal teemaparki külastada. Orlandos külastasime veel ka Gatorland`i. See võtab max pool päeva aega, aga saab palju teada krokodillide ja alligaatorite kohta.

Tulime nädal tagasi ringreisilt Florida-Dominikaan. Floridas rentisime auto ja see oli ainuõige valik meie arvates. Peatusime ka Orlandos, hotelli panime kinni www.bookit.com kaudu. Uurisin eelnevalt ka hotellide kodulehtedelt hindu, aga fakt tikub olema see, et kasutades nimetatud broneerimissüsteemi, saab majutuse soodsama hinnaga. Ööbisime Kissimees hotellis Comfort Inn Maingate. Sellel ja paljudel teistel hotellidel Orlando kandis on hinna sees transfeerid teemaparkidesse. Hommikul on ärasõit ja üks kell õhtul on tagasi toomine. Ainuke konks on selle juures see, et tagasitoomine on teemaparkidest suhteliselt vara, aga iga teemapark lõpetab oma õhtu ilutulestiku jm show`ga, mida soovitaks vähemalt kord näha. Selleks on tarvis aga ise pargist kuidagi tagasi saada. Ja kui on plaan shopata, siis oleks ka muidugi hea autot omada, sest outletid ei ole käe-jala juures. Orlando outlet jääb oluliselt alla muidugi Fort Lauderdale juures asuva Sawgrass Mills outletile, aga kes pole enne Sawgrassis käinud, saab muidugi vaimustava kogemuse osaliseks - meil sellist asja ju üldse pole :). Meie rentisime auto Budget kaudu ja jäime oma valikuga väga rahule. Bensiin on Ameerikas odavam kui meil, liikluskultuur on suht ok. Ainuke asi, mis oleks vajalik, on GPS. Ma ei kujuta ette, kuidas me oleksime muidu jõudnud ühest punktist teise. GPS tasub sel juhul ise kaasa võtta USA kaartidega, sest rendifirmad küsivad kole palju pappi selle eest, kui annavad autoga GPS-i kaasa.

Hei Pootsman! Kas oled juba selgust saanud, kas meie välisministeeriumi hoiatuse põhjuseks on tamilid? Ma kirjutasin oma sõbrale Sri Lankale ja tegin järelpäringu. Tema vastus oli, et üks turist oli joomingu käigus maha löödud ja et mingit rahvussõda pole .....

Sri Lankal on pidi nende vihmadega olema nii, et kui idas sajab, siis läänes ei saja :) Meie seda ei kontrollinud. Vihma saime augustis Colombo ja Negombo piirkonnas. Veits tibutas ka Hikkaduwas, hull lugu oli mägedes :) lausvihm ja lõppu ei paista. Märjaga on neil pisikesed aga agarad kaanid.

Sri Lankale saab ilma vaktsineerimata. Riik pidi olema malaariavaba. Kui need pisikesed olevused hammustavad, siis tekib pisike punane täpike, mis kaob järgmine päev. Vooditel on sääsevõrgud üldjuhul. Meie kohtasime neid ainult Negombos, siis saime tipi-täpiliseks.

Minu jaoks suhteliselt müstiline uudis meie välisministeeriumi lehel. Augustis, kui meie seal käisime, siis niipalju kui meie kokku puutusime erinevate inimestega, vandusid need kõik ühest suust, et tamili tiigritega on lõpp. Peale seda kui nende ninamees maha löödi, pidi olema rahu.....aga ju siis ei ole. Kahju kui jälle sõda hakkaks.

Meil ei olnud Donald aga hind oli enam-vähem sama. Meil ei sisaldunud hinnas pääsmed. Võin öelda, et see on märkimisväärne lisanduv kulu. On eraldi turisti hind ja kohaliku hind, mis on võrreldamatud :)

Rannikud on kenasid kohti täis, aga mitte igal pool pole parimad kohad ujumiseks, sest suures osas laiutavad riffid. Hommikuti on veetase madal, õhtuks tõuseb oluliselt. Lained on suured ja tugevad, kaugele ei soovitaks minna. Ettevaatust merisiilidega. Meie olime Hikkaduwas. Käisime ookeanis ka aga enamuse ajast suplesime hotelli basseinis. Hinnad varieeruvad sõltuvalt sellest kas on hooaeg või mitte ning kas ööbimiskoht on rannikul või rannikust kaugemal, kas söömas käid turistitänaval või kaugemal.

Meie maksime eurodes giidile.Sissepääsupiletid tuleb tasuda üldjuhul kohalikus rahas, aga turul saab hakkama kohalikule lisaks veel dollariga ja euroga. VISA toimib edukalt kauplustes. Raha saab välja võtta pangaautomaatidest edukalt ja kurss on ok. Ayurwedat proovisime ise ka :), seda kohe peale Adams Peak`is ronimist. Giid viis meid kvaliteetsesse kohta Nuwara Elijas, jäime väga rahule. Hoiatuseks aga nii palju, et pidi massiliselt olema nö libaayurveda tegijaid. Üldine reegel pidi olema, et õiges kohas meesterahvas ei masseeri naisterahvast. Anurat saaksite edukalt kasutada nö transfeerina, tal pidi sõitma keegi teine autoga. Aga temalt saab häid soovitusi, kuhu minna mida vaatama ja sellistesse kohtadesse, kuhu tavaturist ei satu. Meil olid temaga head kogemused. Ja teenused, mida ta meile orgunnis, olid odavamad kui suvalised pakkujad kohapeal. Hikkaduwast tasub teha väljasõita laguunile ( Ambalangoda poole, praegu ei tule nimi meelde. Teine laguun on Galle poole,see on väiksem). Laguunil asub üks saareke, kus kasvatatakse kaneelipuid ning seal näidatakse kuidas kaneeli kooritakse. Muide, sealt saab soodsa hinnaga osta kaneeli nii koorena, pulbrina kui ka essentsina. Me pärast kahetsesime, et rohkem ei ostnud. Ja seal näeb metsikuid ahva ning loomulikult tuuakse raha eest sülle võtmiseks ka pisike ahvipoeg :). Vinge retk oli see muidugi. Kui me poleks kasutanud sinna minekuks oma reisijuhti vaid Anurat, oleksime saanud muidugi odavamalt. Kolme peale maksime 35 eur, reis kestis 1,5 h. Meil oli muidugi oma paat ja paadimees :). Tasub sinna minna, soovitan soojalt.

Kui kohaliku kõhutõve saate, siis soovitaks kohe apteeki joosta ja kohalik rohi võtta. Meie rohud seal suurt ei aita. Seedesüsteemi tugevdavaid tablette (piimhappebakteri) võib muidugi juba varakult sisse võtma hakata, siis on immuunsus suurem. Sealsed giidid töötavad kõik oma võrgustiku raames ja ühiselt üritatakse turistilt viimane koorida. Kas te Anuralt ei küsinud mingit pakkumist ringreisiks? Mõtekas on küsida mitu pakkumist. Meie reis läks 3 peale kokku maksma 1450 eur, see sisaldas: transfeer, ringreis 9 p, ööbimine 3 nädalat, hommiku ja õhtusöök 3 nädalat. Kaane kohtasime küll :) ja seda mägedes. Seal, kus sajab vihma, on ka rohus kaanid. Nii teepõõstaste vahel, teeäärses rohus. Kui me Adams Peak`i ronisime öösel ja juhtumisi vahepeal seisma jäime, siis olid kaanid kohe kallal. Selleks peab mäkke ronides olema pikk püks, sokid ja soovitavalt kinnine jalats. Kui teid saadab giid, siis sel on kaasas mingi seebivesi, millega tehakse sokid kokku, siis kaan ei tule õgima. Kui giidi ei tule kaasa, siis võite küsida seda "seebivett" majutajalt või oma reisijuhilt. Kui te jääte kuskile pidama mingiks ajaks nagu näiteks Hikkaduwasse, siis oleks mõtekam mitte lasta orgunnida teile nii hommiku kui õhtusööki oma hotellis. Mitu päeva ühes ja samas kohas süüa muutub igavaks :) Kui kohtute Anuraga, siis andke meie tervitused ka palun edasi :)

Vastan hea meelega :)

  1. Ma arvan, et ei ole vajadust vaktsineerimiseks. Uurisin ise ka enne reisile minekut, et kas ja mida, otsustasin mitte vaktsineerida. Siiski tahaks ära mainida selle asjaolu, et mu tütar sai salmonella. Seda küll reisi päris lõpus õnneks. St hügieeni ja toidu osas ettevaatust.
  2. Sääsed on ja enamus ööbimiskohtades sääsevõrgudki voodit katmas. Malaariaohtu ei pidavat olema, seda kinnitavad kõik seal ühest suust. Rahvusvahelised vet.organisatsioonid ei pea samuti Sri Lankat malaariaohtlikuks kohaks. Kõige hullem, mis võib saada, on pisikesed punased hammustuse täpikesed.
  3. Ei pea andma. Nad arvestavad oma kasumi tegelikult hinna sisse, aga neil on hea meel saada näiteks mingit eestipärast nänni. Mina pakkusin vana tallinnat ja õpetasin seda kohaliku koorega jooma. Nad ei tea seal suurt ei Eestist ega meie kliimast, meie traditsioonidest ega rahvusvärgist. Kingituse osas valikuid suht palju.
  4. Teed võiks osta turult, aga ka teetehasest. Linnades asuvad teepoed, mis on turistidele mõeldud, müüvad teed kalli hinnaga. Turul ka muidugi esimese hooga lüüakse kirves selga, aga siis tuleb hinda kohe lammutama hakata. Maske ei soovitaks Kandyst osta. Kui teil on plaan minna Hikkaduwasse mingiks ajaks, siis sealt saab bussiga väga edukalt sõita Ambalangodasse ja osta maskid tunduvalt odavamalt. Heaks shoppamise kohaks riiete osas on Nuwara Elija ja Kandy turg, samuti Colombos asuv house of fashion. Me ostlesime paar korda ka Galles (Hikkaduwast bussiga mõistlik minna), seal olid soodsa hinnaga eliitnimedega kotid ja kangaid suurem valik). Et teada saada, mis hinnad on enam-vähem mõistlikud, tasub esmalt ära käia kusagil riiklikus poes. Puuviljade osas tasub nõu küsida teejuhilt, sest näiteks mingid spetsiifilised puuviljad kasvavad vaid teatud kohtades. Meie jäime näiteks hiljaks duriani söömise sooviga, olime sellest piirkonnast kaugel kui see mõte pähe turgatas.
  5. Söömisega on nii, et ööbimiskohad pakuvad üldjuhul ka hommikusööki ja seal on kolme sorti muna. Vedelat ei tasuks süüa :), käsi peaks pesema ja pudelivett jooma. Peab lihtsalt vaatama, et kala poleks toores. Toidud on üldiselt väga vürtsised, mis ka aitab bakteritel mitte levida. Me saime kõik kergemat sorti kõhutõve korra kätte, aga see on ka loomulik. Tasub siis minna apteeki ja küsida spets tabletti. Tablett aitab väga hästi, meil läks poole päeva max 1 päevaga asi mööda. Kergel kujul tähendas see seda, et kannatas ringi liikuda. Me sõime nii turistikohtades kui suvalistes kohalike söögikohtades. Võib küsida muidugi teejuhi soovitusi, sest mõned kohad valmistavad värskest materjalist toitu, mõni mitte. Petta ei saa sellega, mida rahvas kogu aeg sööb - rice and curry :)
  6. Me ööbisime väga erinevates kohtades ja ausalt öeldes ei sattunud me kuskil sellisesse kohta, milles poleks tahtnud olla. Üldine viga on neil see, et vesi ei taha hästi dushist tulla ja wc pott tikub vigane olema, aga need probleemid lahendati meil kohe ära. NB! Nuwara Elijas on suhteliselt külm ja niiske. Selleks peaks varuma sooja riiet (võib kohalikult turult osta columbia dressikat vms väga soodsa hinnaga). Ma külmetasin seal kurgu ära. Meie reisijuht alati tuli koos meiega ööbimiskohta ja kui me olime toa üle vaadanud, siis küsis kas meile meeldib. Ma usun et kui poleks meeldinud, siis oleks vahetus ka kohe tehtud. Arvan, et ei ole probleemi. Peab lihtsalt teada andma, mis klassi ööbimist soovite.

Praeguseks kõik. Soovin igal juhul head reisi ja kui on veel küsimusi, siis vastan hea meelega.

Kuurortites võib sõita tõesti mootorolleritega, aga siiski ettevaatust liikluses sest kuigi ametlik piirmäär on 70 km/h, siis kiirust ületatakse kõvasti, eriti bussid. Mägedesse ei soovita kindlasti ise sõita. Viitasid pole praktiliselt üldse ja teed on nii nigelad, et aru ei saa kas oled peateel või kõrvalteel. Seal polnud augustis igal juhul veel näha, et hakatakse teelaienduste vms peale mõtlema.

Pakkuda võiksin ka enda autojuhti Tissat: tissagurusigha@gmail.com. Oli meie autojuht, auto mugav ja mees sõbralik. Ta on Karnali sugulane. Karnal saab panna paketi kokku või tulla giidiks, Tissa on ok autojuht. Hikkaduwast võiks soovitada Anurat: anurasrilal@hotmail.com.