külm

Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

36 meeldimist
6 postitust
615 kommentaari
 

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kummastav, et Egiptuse teemadel võtavad sõna inimesed, kes pole seal käinud ega plaani kunagi ka minna. Loeks vahest ajalehtedest ka muid uudiseid, näiteks mis Rootsis pea-et- iganädalaselt toimub, rääkimata Bukarestis pidutsemisest. Ja see, et Eestis iga nädal inimene kaob, on iseäranis kurb :( Egiptus on pilgeni eurooplasi täis, lisaks on hakanud tagasi tulema ka asiaadid ja see mis kuurortites ja riigi mandriosas toimub ongi just lust ja lillepidu. Siinail ehk jah suisa backpackerina ja hääletades üksinda ei rändaks.

Viisapiirangud on Valgevene, Kasahstani ja Kõrgõzstani kodanikele. Kõigile teistele kehtib vana kord, lennujaamas iseseisvalt ostes 25 USD, sobib ka 24 EUR Soomest on taibukas võtta viisa, kui soov kuni 3 kuud Egiptuses viibida. Taotlust ja vajalikud fotod saab ka postiga saata. Edasine viisapikendus toimub Egiptuses kohapeal ja selle saamine sõltub juba teistest asjaoludest (peaasjalikult sinu füsionoomia ja ametniku tuju), varieerude siis 1-12 kuud.

On lubatud. Kusagilt lugesin, et üle 4 ühiku mistahes uue, pakendatud kauba korral on neil õigus trahvi nõuda (siseturu kaitseks, et ei veetaks ärilistel eesmärkidel). Aga reaalsus on see, et neidsamu e-sigarette ja vedelikke (rääkimata muust kraamist) veetakse kümnete kaupa just müügiks ja pole kuulnud et kellegi oleks probleeme olnud. Ju siis suudetakse ära tõestada, et ikka oma tarbeks, mitte müügiks.

http://goadventure.ee/catalog/egypt/lennuinfo.html

(ja ka TezTouril on ülalviidatud Novatoursiga samad kennuajad ehk siis sama lennuk)

Kesklinna ka kõige hallimas, aga endast lugupidavas (väli)kohvikus on oma wi-fi olemas. Kui midagi lauale tellida, saab ka parooli küsida. Samuti nn. uuel promenaadil.

Var. 1 Pärast 1 (ja 2) kuu möödumist lähete kohalikku migratsiooniametisse ja palute viisat pikendada ( näidake ka olemasolevat tagasipiletit). Sõltumatutest asjaoludest võib see aega võtta 1 tunnist 2 nädalani, juhtub, et ka enam (küll aga antakse teile siis dokument, et asjad on teoksil) Var. 2 Rikute 2 kuud viisarežiimi (nii elab seal enamik välismaalasi), äralennul maksate trahvi ca 150 LE (ca 17 EUR) Var. 3 Sõidate mõneks päevaks Helsinkisse ja vormistate 3-kuulise viisa (menetlus 2-3 päeva)

Merilin, palun kirjutage hotellist, kui tagasi tulete eks! :)

1-, 2-, 3-korruselised bungalod-korpused. Vähemasti 2-korruselistel on pääs ka katusele kus võivad olla ka toolid ja lamatsid (ju turistide taritud), teisi korpuseid ei uurinud. Osad toad on värskema remondiga, osad mitte. Toitlustus keskpärane. Võimalik, et mõni arulage putukas jookseb põõsast sööklasse ja siis otsib kabuhirmus väljapääsu. Normaalne hotell, lihtsalt üsna vana, mõni asi võib veidi logiseda. Käterätid võivad olla üsna vanad. Avar puhas liivarand, puhas meri, kaatreid liikumas vähe. Väga roheline territoorium, töötajad on ok. Tuleb arvestada, et kui Mashrabiya 4* on odavam, kui mõni teine 4*, siis järelikult on kallim hotell ka kvaliteetsem.

Peate neilt küsima. Samas, Titanic Beach Spa&Aquapark 5* väärset hotelli Sharmis sama raha eest vaevalt et pakutakse. Et kohe mererannas ja liivane põhi ja suhteliset uus hotell ka :/

Ikka inimese kohta. Ja ma kardan, et protsessida on mõttetu, nad viitavad meie VMin soovitusele ja iga jurist räägib selle punaseks.

Ei tagasta, 60 eur jääb reisikorraldajale hüvitiseks tehtud kulutuste eest.

Eest-, Läti ja Leedu Teztour ja Novatours alustavad Hurghada lende alles märgitud kuupäevadel detsembri teises pooles.

Oktoober unustage ära, välja müüdud. Muidugi on võimalus läbi Istanbuli.

Küll saab siis ka nende rollide vahel kohale sõelutud, küll NATO kaitseb). Alates 14- 15/09 taastatakse enamik euraasia tsharterlende ja tõenäosus, et eesti tillukesed 4 lennukit, nädalase intervalliga, just pihta saaks, on närvekõditavalt tilluke) (Ise mina äsja saabunud, võttis ikka päris võhmale end laibakuhilate alt välja kaevata ja hunta saapa alt tuhatnelja pageda ;) P.S. Küll aga teeb täiesti tõsiseks ülalpool kohatud fundamentaal-fašistlik tegelane. Ei julgegi Eestis eriti liikuda enam.

Stenogramm: Diyarbakiris kindlasti on kindlasti hotelle kus on basseinid olemas või mingid ujulad, jõed on raudselt räpased nagu Niiluski. Riides käivad noored täpselt sama moodi nagu meie noored jahedamal ajal. Oli ka seelikutes tüdrukuid, aga enamjaolt siiski pikad püksid ja t-särk on ok.

  • lühikeste pükstega liikumine ei ole hea meil oli üks tüdruk kes läks kleidiga linna esimesel päeval ja enam ta ei läinud ta oli blondi peaga ka vaadati teda palju ja sosistati teineteisele kõrva

Titanic Aqua Park, 4* veepark on päeval massidele üldkasutatav kuna see on üks kolmest linna avalikust veepargist, kuhu soovijaile raha eest ekskursioone korraldatakse või saab ka väravas pileti osta. Titanic Beach SPA & Aqua Park, 5* asub eelmisest mitmeid kilomeetreid lõuna suunas ja kokkupuudet neil pole.

Uudiseks siis niipalju, et moororratturivennad olla kohalike poolt mättasse löödud. Omakohtu korras siis..sellised seadused nüüd :)

Tahavad 1. juulist tõsta 15 usd-se viisa hinda 25-le.

Delta, lõunaosariikides küsivad jah - aisha henna? Mispeale kõhurääkija kivinägu vastab - you have a problem? Ja edasi on küsija suu enamasti lukus)

Kõik on juba ok, need olid kohalike omavahelised õiendamised..olmeteemal.

No pole vaja öelda - elan siin. Siis vaatavad sind nagu eriti rumalat, minuti pärast nagunii veenduvad, et sa tegelikult ei ela (põhisõnavara puudub)ja hakkavad veel rohkem peedistama. Kõige kindlam on näiteks teile mittesobiva küsitava summa peale naerma puhkeda ja sõrmega meelekohale koputada. Seepeale sageli muutub onu kurvaks, lööb pilgu maha ja pobiseb..aa sa elad siin..nojah..maksa siis nagu tavaks. Õiendamine teeb asja hullemaks. Hurghadas näiteks elab ca 15 000 välismaalasest kahvanägu ja keegi ei targuta tänavatel, et kuulge härrased, ma elan siin. Ka ei jaluta kohalik elanik fotoaparaat näpus ega vahi suu ammuli kesktänava poodide vaateaknaid)

  1. Tühja marsruutbussi istudes võib juht poolel teel hakata seletama, et tema on tegelikult takso ja 1-2 pauntsine taks ei tule kõne allagi. Soovitus - ignoreerida. Kärkimine valab õli tulle ja see neile väga meeldib )
  2. Taksojuht võib sihtkohta saabudes öelda, et kokkulepitud 10 pauntsi oli tegelikult 10 pauntsi per face ja makske nüüd ruttu juurde. Soovitus - astuda taksost välja ja kõndida minema. Vaidlemata.
  3. "Tule minu poodi kirjuta raamatusse eestikeelne tervitus" ...ja järsku ärkad tagaruumis massaazhilaual )
  4. Ja muidugi vargused. Üsna tavapärane on, et papüüruse-sigareti-veekindla Gucci kellamüüja revideerib vaba käega su taskuid, või teeb seda tema vend. Moodsad on viimasel ajal ka vargad-mootorratturid, kus vennad turistilt õlakoti (laptop, käekotid jne)tuuri panevad.

reisitoomas, missugune "ametnik" see oli? Kas sissepääsust vasakul, klaasiga pangaputkades, või saali keskel, firmalettides?

Sel hooajal 2 korda Nesmaga lennatud ja siin ma nüüd istun, täisa ok lennufirma. Esimesel korral kutsuti kahele raskes deliiriumis hängivale eestlasele kenasti politseieskort trappi. Teisel korral oli probleeme eelmiste eestlastega sarnases olekus venelaste tualetis suitsetamisega ja osa lennuajast oli reisijaile elevust kui palju. Kohe nii palju, et rinnalaste kisa polnud enam kuuldagi, mis on igati positiivne ju! Nii et - lennake aga julgesti, Egiptusesse lendav publik kompenseerib vähimagi lennufirma vajakajäämise niikuinii.