trip-krainetrip-ukraine-dark

Kelluke

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

No siis olen mina lollike vist. Aga vanast ajast ei saanud see info üleval olla, sest vanal ajal oli piirperiood 30 paeva sinna kirjutatud, nüüd aga oli selgelt kirjas 90 paeva. Jarjekorrad olid pikad ja koguaeg saadeti keegi piiriametniku poolt tagasi, et 'viisa, palun'. Igatahes kummaline, et sellise asjaga segadusse aetakse. Ise olen suht pedant selliste asjade osas. Oeh.

Sain mina siis lennukist maha ja niisama muuseas motlesin, et vaatan sinna viisapunkti ka, et kuigi oli juba 31 juuli, siis mine sa akki tea, küsivad ehk ikka viisat. Ja mida ma nagin - Estonia, 10 euros, 90 days. Kena oli, et ma olin igaks juhuks raha valmis vahetanud. Ja sain ıkka omale kleepsu, selle vahega, et nüüd 90 paeva. Seal see harrasmees veel küsis oma kaastöötajalt, et kas eestı passiomanikele ka ikka viisat vaja, too noogutas ja nii ma siis kleepsu saingi. Saa sa siis müüd aru, kas mina olen loll voi on Türgiga viisavabaduse all moeldud midagi muud, kui seda, et 10 eurot peaks peale 12 juulıt tasku jaama?!

leesment7-le tänud! Ma olen suht roheline reisimise osas. Eelmisel korral lihtsalt küsisin teenindajalt, et kas läheb lõpp-punkti pagas välja. Läks. Vist on nii, et kui oled piletid ühest ja samast kohast ostnud, siis enamasti registreerivad lõpuni välja ja vahepeal ei pea ümberistumise lennujaamas pagasit välja võtma. Näiteks mul oli marsruut Tallinn-Praha ja siis Praha-Istanbul ja broneering sai kõik ühest büroost tehtudtud ja kõik olid ühe sama lennufirmaga. Ja pagas saadeti kenasti Istanbuli välja. No ja Praha lennujaamas nii muuseas küsisin ka sealt, et kas pagas on istanbuli poole teel või on vaja veel miskit teha. Ei olnud vaja miskit teha.

Parem olla lennujaamas varem kui hilja. Mul on CSA Czech Airlines lennufirmaks, neil lennujaamas miskit esindust pole, aga kas pagasi saab ikka eelmisel päeval ära anda? Suvalisse lauda? võid kuidas? Tänud!

Lugesin kuskilt, et ALATES 12.07.08 Eesti kodanikele viisavaba, seega 12 peaks ka sees olema. Aga natuke tohlakas küsimus, et viisavabadus sel juhul tähendab, et otse lennukilt piiriametniku juurde ja viisa eest ei maksa ja seda sulle keegi passi ka ei kleebi? On keegi 31 juuli kl 5.20 praha poole lendamas ja sealt türki?

Pass ikka vajalik, et saaks türki sisenemisel ja väljumisel templit kuhugi lüüa, et siis hiljem vajadusel päevad kokku arvutada, et sa pole üle piiraja (30 päeva) türgis olnud.

Kuulsin, et siiski kuu aja pärast pidi viisvabadus tulema, et põhimõtteliselt on kõik valmis, nipet näpet vaja teha veel ehk siis paberile kirja panna. Aga kui see siis juhtuma peaks, siis lihtsalt vahe on selles, et viisaraha jääb tasku?!

Natuke teine valdkond, aga kas keegi teab, millised on Eestist Türki viidava träni ja niisama külakosti viidava kauba piirmäärad, keelud, piirangud (lisaks muidugi alkoholile ja narkootilistele ja psühhotroopstele ainetele)? Aitäh!

väljud lennukist, sörgid teiste sabas, vaatad kuhu teised turistid lähevad, võttad järjekorda, annad oma raha ja passi ja siis kleebitakse passi sulle siuke suure margi moodi viisa-kleeps, sisenemiskuupäev tembeldatakse ka juurde, siis võtad passi, lähed piiriametniku juurde, ta vaatab sinu ja passi üle, möödud tast, lähed võtad oma pagasi kui see saabub ja siis paned kaapsu. head reisi!