Hannesto

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

12 meeldimist
2 postitust
51 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kuidas Langkawil hetkel olukord on muidu? Endal on Aprilli lõpul vaja korraks Taist väljas käia ja kuna Langkawi on suht lähedal mulle, siis mõtlesin seekord Penangi asemel sinna minna.

Tundub et ei ole ikka, Visa on arrivali ja visa excemptioni tühistamine on praeguse seisuga tühistatud.

https://thethaiger.com/coronavirus/government-cancels-cancellation-of-visa-on-arrival-visa-free-travel

Seda ma tõesti ei tea miks saatkonnad infot oma kodulehekülgedel uuendanud ei ole aga Eesti passiga saab nii Malaysia, Laose kui ka Myanmari piiripunktides Taisse sisenedes 30 päevase visa exemption’i. Tean oma kogemusest öelda.

Linki ei ole anda aga maadmööda riiki sisenedes löövad 30 päevase templi passi, ise korduvalt seda varianti kasutanud kui pole tahtnud immigratsioonile 1900 Bahti pikendamise eest maksta, vaid tegin pigem paaripäevase tripi Penangile või Langkawile. Umbes 2016 Aastal muutus seadus, et maismaad mööda saab ainult kaks korda kalendriaasta jooksul riiki siseneda aga muutus ka see, et 15 päeva asemel annavad nad nüüd 30 päeva.

Lufthansa check in’i töötajad võivad aga ei pruugi küsida piletit riigist väljumiseks mis jääb viisavaba 30 päeva sisse. 

Ma prooviks esialgu ilmaja kui nad ei taha lennule lasta siis lennujaamas Kohapeal ostaks näiteks mingi odava pileti Kuala Lumpurisse või kuhugi. 

Kui juba kohal oled saad oma 30 päevast Visa Waiverit kohalikus immigratsiooni office’s pikendada veel 30 päevaks. Maksab 1900 Bahti see pikendus.

Uurisin nende Tai nõuete kohta natukene ja leidsin info, et Korea saatkond Bangkokis oli Tai valitsusele päringu teinud ja see 14 päevane self quarantine’i nõue on ainult kohalikele, mitte Korea turistidele.

Päris kindel muidugi milleski hetkel kindel olla ei saa aga ise ka muretsen natuke kuna 4 nädala pärast endal tulemas lend Kanadast Bangkokki läbi Seouli.

Hooajal on näiteks Mango kilo Mae Rim’i kohalikul marketil (Chiang Mai lähedal) 5-15 Bahti. Lôuna Tais naljalt alla 40 Bahti kilo ei leia.

Üks trikk on, et kui su seljakott vms on natuke liiga täis ja hästi ei mahu sinna Small Bag’i mõõtekasti osta lennujaamast pudel vett, küsi sellejaoks kaasa suur kilekott ja pane osad asjad sinna sisse.

Ma küsisin RyanAiri klienditeenindusest järgi ja lennujaama tax free’st ostetud kauba pardale viimist nad otseselt piirata ei saa. Lennujaam tahab ka oma kraami müüa ja raha teenida.

Minu kood ka siis:   https://www.booking.com/s/44_6/rand0h90


Mul vähe teine teema sellega vist, Broneering peab maksma vähemalt 40 Cad (umbes €28) ja siis saad 20 Cad'i tagasi oma krediitkaardile.

Ilmselt mitte, aga kindluse mõttes ma hoiaks selle summa ikka rahakotis kuna neil on õigus mitte riiki sisse lasta ilma cash'ita. Visa waveriga tulles peab vist ainult 10k olema ja turisti viisaga 20k.

Ühe öö pead vähemalt Malaysias veetma, muidu nad ei taha sind sisse tagasi lasta ja kindluse mõttes peaks 10000-20000 Bahti ka sulas kaasas olema, kuna suht tõenäoliselt nad maismaa piiril seda näha küsivad.

Vietnamis MB (Military Bank) helesinised ATM-id ja neil enda teenustasud puuduvad.

Mul korra läks üks päev üle, tehti kurja nägu lennujaamas aga sõnagi ei öeldud ja trahvi seekord ei saanud, overstay templit ka ei pandud passi.

https://www.travelsupermarket.com

Otsi sealt lehelt, me saime Phuketis täis kindlustusega veits üle 500 Bahti päev, Samuil kindlasti natuke kallim aga ei usu et ikka päris 2000 Bahti päev tuleb.

Uus seadus on, maad mööda lastakse ainult 2 korda aastas siseneda aga antakse samamoodi 30 päeva nagu lennujaamas.

Jooksvalt ikka, kui tempel passis ja tollist läbi siis lähed alla B1 korrusele ja sealt rongiga (45 Bahti). Või siis 1. korruselt taksoga (200-300 Bahti).

Air Canada pikkadel lendudel küll midagi viga pole. Jalaruumi oli normaalselt, söögid maitsvad ja veini anti väikese pudeliga.

Polnud nii hull midagi, kui ikka €200 eest sai Riiast alla 15h Bangkokki, siis kannatas ära.

Kanada lennujaamades ka sama süsteem, kōik käib väga lihtsalt ja ametnikud küll ükski kord ülbikud ei ole olnud. Küsivad kuhu lähed ja tempel passi.

Nii ma tavaliselt teengi ise, et muudan mingil vanal piletil kuupäevad ära. Aga kuna imeväike risk on ikka vahele jääda ei tahtnud teistele seda soovitada.

Umbes 10 dollari eest saab ka pileti rentida 24-48 tunniks, mida siis check in-is näidata et ilusti Filipiinide lennule lastaks.
Pm siis tehakse ametlik broneering sinu nimele, mida lennujaama töötaja saab oma süsteemist kontrollida ja mis hiljem lihtsalt tühistatakse.

Flyonward.com

Riiki sisenemisel ei tohiks probleeme tulla, iseasi kas sind ilma tagasisõidu piletita lennuki peale lastakse Euroopas.