Hannesto

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

18 meeldimist
2 postitust
62 kommentaari
Viimased kommentaarid

@henry777

Millise riigi Suurbritannia saatkond seda ütles, et UK-d transiitriigina kasutada siis karantiininõue ei kehti?

@Feeba

Kui maksid oma reisi eest krediitkaardiga siis proovi läbi panga omaraha tagasi saada. VISA’l ja Mastercard’il on oma reeglid paigas ja sa ei peaks maksma teenuse eest mida sulle pakkuda ei suudeta ja keeldutakse raha tagasi maksmisest.

Kui lennufirma või autorent pankrotti läheb peaks endiselt olema võimalik tehingu vaidlustamine ja chargeback läbi krediitkaardi kuna oled maksnud teenuse eest mida sulle ei suudeta pakkuda. Visa ja Mastercardi charge dispute tingimustes on see ka ära mainutud. Pärast sinu ja lennufirma pank ise arveldavad omavahel aga klient oma rahast ilma ei tohiks jääda.

Huvitav millal see ära kaotatse, et Eestisse sisenedes peab 14 päeva kodus istuma? Enne seda väga ei tahaks tulla.

Kõige lihtsam variant on Chargeback läbi krediitkaardi. Kui on olemas mingi tõend, näiteks e-mail, et refundi taotlus on vastu võetud ja nüüd peale seda nad saadavad uue maili voucheri koodiga siis on tegu pettuse või kliendi tahtlikult eksitamisega ja see peaks olema piisavaks aluseks pangas tehingu vaidlustamiseks. Kui te pileti ostsite siis te juu ei nõustunud, et Ryanair teie krediitkaardilt raha maha võtab selle voucheri eest vaid ikka selle lennu eest mille nad tühistasid.

@Carolyn    

Kas pank ütles, et tehingu vaidlustamine ei ole võimalik kuna ost toimus rohkem kui 120 päeva tagasi? Võid täpsemalt VISA või Mastercard'i käest järgi uurida aga kui on ostetud mingi teenus mis toimub tulevikus, näiteks sinu 18.03 toimuva pidanud lend siis see 120 päeva hakkab jooksma alates sellest kuupäevast millal su lend väljuma oleks pidanud.

@Mathiliisa

Kui lennud ühel piletil ja näiteks tagasilend tühistati saab ikka chargeback’i taodelda kuna lennufirma poolt toimus lepingu rikkumine. Nad ei saa nōuda, et sa lendad oma sihtpunkti ja ei saa enam koju tagasi.

Millegipärast lingile klikkides see ei avane jah. Proovi nii, et märgistad lingi ära, kopeerid ja siis kleebid brauseri aadressi ribale. Minul igaljuhul töötab kui nii teha.

Mul endal Eesti pankade poolt pakutavate krediitkaartidega kogemus puudub aga eks nad peavad ikka järgima VISA, Mastercard'i või AMEX'i reegleid kui nende brandide alt oma tooteid pakuvad.

Kõigepealt ma koguks kokku tõendid, näiteks screenshot emailist, selle kohta, et lennufirma on mu lennu tühistanud ja ka tõend selle kohta, et olen proovinud ühendust saada lennufirmaga või siis reisibürooga kes mulle selle pileti müüs. Jällegi sobib screenshot emailidest. Kindlasti tuleks ära mainida, et soovite oma tühistatud lennu eest raha tagasi saada ja halba ei teeks ka viitamine EU regulation 261/2004 seadusele. Kui suhtlus käib telefoni teel, siis ma lindistaksin kõik kõned, et hiljem oleks lihtsam tõestada kui mõni asi mis nad sulle ütlevad seadusega kooskõlla ei lähe.(Igaks juhuks enne lindistamist võibolla uuriks, et mis Eesto seadus telefonikõnede lindistamise kohta ütleb)

Kui see kõik tehtud võtaksin oma pangaga ühendust või krediitkaardi pakkujaga ja ütleksin et sooviksin tehingut vaidlustada kuna ei ole saanud teenust mille eest ma maksin ja sooviksin chargeback'i.

Siin on ka link detailsete juhistega kuidas läbi oma krediitkaardi Chargeback'i taodelda. See on küll kokku pandud Kanada krediitkaardi firmadega suhtlemiseks aga eks üldine sisu on ikka sama igas riigis, lihtsalt asenda viited Kanada seadustele viitega EU regulation 261/2004'le.

https://www.docdroid.net/Ib8Szlw/aprc-chargeback-script-pdf

Ma saadaks lennufirmale kirja, et ei ole nōus teie poolt pakutavat krediiti vastu vōtma ja sooviksin tühistatud lennu eest raha tagasi saada. Viitaksin ka EU regulation 261/2004 seadusele ja otsiksin ka mingi lingi selle kohta, et Euroopa Liidu Transpordi Minister mōned päevad tagasi ütles et EU Lennufirmad peavad tühistatud lendude eest raha tagastama.

Kui nad vastavad su kirjale, et pakuvad ainult krediiti mitte refund’i siis ma vaidlustaks selle tehingu oma krediitkaardi pakkujaga ja küsiksin Chargeback’i kuna sa oled juba maksnud teenuse eest mida sulle ei suudeta pakkuda. Igaks juhuks vōid kōik kōned lindistada ka.

Ma ise vōitlesin Air Canada ja Flight Hub’iga üle kolme nädala kuni lōpuks sattusin mōistliku teenindaja otsa kes ilma mingi probleemita mulle refundi ära vormistas.

Ma võtaks ise ühendust ja küsiks full refundi. Kui nad lennufirma krediiti hakkavad pakkuma, siis ära seda vastu võta. US Department of Transportation andis 3 Aprillil teatise, et kõik kohalikud ja ka välismaised lennufirmad kes lendavad mõnda USA lennujaama peavad tühistatud lendude eest raha tagasi maksma, mitte vouchereid või lennufirma krediiti pakkuma.

https://www.transportation.gov/sites/dot.gov/files/2020-04/Enforcement%20Notice%20Final%20April%203%202020.pdf

Kuidas Langkawil hetkel olukord on muidu? Endal on Aprilli lõpul vaja korraks Taist väljas käia ja kuna Langkawi on suht lähedal mulle, siis mõtlesin seekord Penangi asemel sinna minna.

Tundub et ei ole ikka, Visa on arrivali ja visa excemptioni tühistamine on praeguse seisuga tühistatud.

https://thethaiger.com/coronavirus/government-cancels-cancellation-of-visa-on-arrival-visa-free-travel

Seda ma tõesti ei tea miks saatkonnad infot oma kodulehekülgedel uuendanud ei ole aga Eesti passiga saab nii Malaysia, Laose kui ka Myanmari piiripunktides Taisse sisenedes 30 päevase visa exemption’i. Tean oma kogemusest öelda.

Linki ei ole anda aga maadmööda riiki sisenedes löövad 30 päevase templi passi, ise korduvalt seda varianti kasutanud kui pole tahtnud immigratsioonile 1900 Bahti pikendamise eest maksta, vaid tegin pigem paaripäevase tripi Penangile või Langkawile. Umbes 2016 Aastal muutus seadus, et maismaad mööda saab ainult kaks korda kalendriaasta jooksul riiki siseneda aga muutus ka see, et 15 päeva asemel annavad nad nüüd 30 päeva.

Lufthansa check in’i töötajad võivad aga ei pruugi küsida piletit riigist väljumiseks mis jääb viisavaba 30 päeva sisse. 

Ma prooviks esialgu ilmaja kui nad ei taha lennule lasta siis lennujaamas Kohapeal ostaks näiteks mingi odava pileti Kuala Lumpurisse või kuhugi. 

Kui juba kohal oled saad oma 30 päevast Visa Waiverit kohalikus immigratsiooni office’s pikendada veel 30 päevaks. Maksab 1900 Bahti see pikendus.

Uurisin nende Tai nõuete kohta natukene ja leidsin info, et Korea saatkond Bangkokis oli Tai valitsusele päringu teinud ja see 14 päevane self quarantine’i nõue on ainult kohalikele, mitte Korea turistidele.

Päris kindel muidugi milleski hetkel kindel olla ei saa aga ise ka muretsen natuke kuna 4 nädala pärast endal tulemas lend Kanadast Bangkokki läbi Seouli.

Üks trikk on, et kui su seljakott vms on natuke liiga täis ja hästi ei mahu sinna Small Bag’i mõõtekasti osta lennujaamast pudel vett, küsi sellejaoks kaasa suur kilekott ja pane osad asjad sinna sisse.

Ma küsisin RyanAiri klienditeenindusest järgi ja lennujaama tax free’st ostetud kauba pardale viimist nad otseselt piirata ei saa. Lennujaam tahab ka oma kraami müüa ja raha teenida.

Minu kood ka siis:   https://www.booking.com/s/44_6/rand0h90


Mul vähe teine teema sellega vist, Broneering peab maksma vähemalt 40 Cad (umbes €28) ja siis saad 20 Cad'i tagasi oma krediitkaardile.

Ilmselt mitte, aga kindluse mõttes ma hoiaks selle summa ikka rahakotis kuna neil on õigus mitte riiki sisse lasta ilma cash'ita. Visa waveriga tulles peab vist ainult 10k olema ja turisti viisaga 20k.

Ühe öö pead vähemalt Malaysias veetma, muidu nad ei taha sind sisse tagasi lasta ja kindluse mõttes peaks 10000-20000 Bahti ka sulas kaasas olema, kuna suht tõenäoliselt nad maismaa piiril seda näha küsivad.

Vietnamis MB (Military Bank) helesinised ATM-id ja neil enda teenustasud puuduvad.