Canuck

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

24 meeldimist
2 postitust
84 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aga kui on juba varem punases riigis test tehtud, kas siis see läheb arvesse esimese testina ja kuuendal päeval Eestis uue testi tehes saab liikumisvabaduse piirangu aega lühehdada ?

Miks teilt Vaktsineerimise tõendit ja PCR testi kontrolliti? Nagu ma olen aru saanud, siis transiidi puhul läbi Poola ei nõuta midagi. Või kontrollisid nad kõike seda kuna need olid sihtriigi nõuded?

Ma valison ühe odavama variandi ja maksan umbes €740 ehk 27,000 Bahti

Ma olen Bangkokis karantiinis praegu, 6 päeva veel istuda.

Nii hull ei olegi tegelt kui arvasin, umbes sama kui enne siia tulekut Kanadas kodus passida kuna väljas oli -30/-40 kraadi külma.

Rōdu on mul olemas aga uks on lukus, peab aknast käima kui tahan salaja rōdule minna.

3 PCR testi on vaja teha, üks kodumaal max 72h enne lendu ja järgmised kaks siin 5 ja 12ndal karantiini päeval.

Lennujaamas mingit APP’i küll keegi ei nōudnud riiki sisenemisel, lihtsalt 5 erinevat ametnikku kontrollisid paberid 10 korda üle ja 45 päevane tempel passi, kohapeal saab hiljem kas seda pikendada vōi minna üle mōnele pikemaajalisele viisale.

See “uus plaan” et vaktsineeritud turistid saavad varsti siseneda 3 päevase karantiiniga ei ole minuteada veel ametlikult vastu vōetud ja tegelikult tuleks neid uudiseid mis Tai Turismiamet iga päev välja laseb vōtta natuke huumoriga. Üle päeva on neil jälle mingi “geniaalne” mōte aga millegipärast pole ükski neist veel teostust leidnud.

Praegusel ajal on päris mitmeid variant kuidas aastaks/paariks saaks taisse jääda. Kui on huvi kohalikku keelt õppida, siis umbes 25,000-35,000 Bahti eest saab võtta aastase Tai keele kursuse, kool ajab paberid korda ja 10,000-15,000 Bahti eest saab riigist lahkumata oma Turistiviisa või Visa Exempt Entry muuta ümber Non Immigrant ED Viisaks. 

Teine variant on vabatahtliku viisa, neid pakutakse praegusel ajal umbes 40,000-50,000 Bahtiga ja sellega peaks saama 15 kuud riigis olla. Vabatahtlikku tööd tegema ei pea aga on ka variante kus saab midagi teha kui ise tahad.

Nende mõlema viisa saamiseks peaks kasutama agenti, kellel on ilmselt kohalikus immigratsiooni käpp sees ja kuidagi ''sahker mahker'' saad pikaajalise viisa ilma riigist lahkumata.

Üheotsa piletiga minnes ei tohiks probleemi tulla kui oled eelnevalt oma kohalikust Tai Saatkonnast turisti viisa taodelnud. See, kas ilma edasi tagasi piletita viisat antakse oleneb Saatkonnast, mäletan et kui 2018 suvel Helsingist taotlesin siis oli nõue, et peab olema edasi tagasi pilet. Aga näiteks nädal tagasi Vancouveri Tai Konsulaadist taodeldes ei pidanud neile üldse mingit piletit näitama ja COE (Confirmation of Entry) sain üheotsa piletiga.

Kui minna ilma viisata, siis oleneb lennufirmast aga tihti nad nõuavad et oleks mingi pilet ette näidata, et lahkud riigist 30 (Praegusel ajal 45) päeva jooksul.

Karantiinihotellist muidugi ei pääse, ma ise vōtsin ühe odavaima. Maksis 27,000THB. Niisama minnes on kallis aga kui aastaks jääd siis pole midagi hullu.

Mina saadan oma Tai arvele alati raha alati Transferwisega. Teenustasu on väike ja nii Eesti kui Kanada pangast saates on raha alati järgmisel päeval kohal olnud.

Aitäh põhjaliku vastuse eest Buldooza.

Tartu ülikooli poolt pakutav aastane kursus sobib meile ideaalselt, kahju ainult et 0-A2 tase saab alustada ainult sügis semestril.

Äkki keegi siit teab veel mingit kooli/ülikooli Eestis kus pakutakse Inglise keele baasil mingit aastast kursust?

@Buldooza

Kas Eestis on mõni kool või õppeasutus kuhu mitte Schengeni kodanik saaks hetkel tulla keeleõppe eesmärgil, 1 aastane kursus oleks ideaalne.

Äkki avaldaksid siin ka, et mis lahenduse sa leidsid. See vōib teistelegi kasulik info olla.

Fit to Fly Certificate ei ole koroonatest. Tai Kuningriigi kodanikel on vaja arsti käest saada Fit to Fly Certificate, et neid lennu peale lastaks. Välismaalastel peab olema negatiivne Covidi test ja veel lisaks ka see Fit to Fly asi.

Mind huvitaks ka. Plaanin Jaanuari alguses minna ja tahaks “One Year Short Term Residence Permitit” taodelda. Plaan jääda 6-12 kuuks.

See küll ōige ei ole, et Keskmine taimaalane ei salli eriti välisturiste. 

Keskmine taimaalane üldjuhul ei puutu kunagi välismaalastega kokku, ei mōtle kunagi nende peale ega ei oma mingit negatiivset arvamust nende kohta.

See on küll mingilmääral tōsi, et paljud kohalikud seal kes pikemalt turistidega töötavad muutuvad kuidagi “grumpy’ks” aga turisti ghettodest väljaspool pole mul küll 10 aastaga ühtegi negatiivset kogemust Tai inimestega olnud :)

Põhimõtteliselt kui muutus näiteks lennunumber või muudeti oluliselt lennuaega, siis see on juba võrdne nendepoolse tühistamisega. Flightradar24’st peaks saama tõestuse, et teie ostetud lend ei väljunud sellel kuupäeval kui ta originaalis väljuma oleks pidanud.

Kui lend tühistati siis kõige lihtsam võibolla tehing vaidlustada ja chargeback läbi krediitkaardi.

Kõik mis Tur1st kirjutas on enamvähem õige populaarsete turistipiirkondade kohta. Aga kui päris Tais elada mõned kuud või aastad ja ka kohalikku keelt võibolla natuke osata on minuarust olukord hoopis vastupidi. Enamus inimesi on väga sõbralikud, näiteks kui nad perega pargis piknikku peavad, ütlevad et istu maha ja pakuvad süüa/juua. Või teevad joogi välja ööklubis.

Ükskord sai mul mootorrattal bensiin otsa kuskil “middle of nowhere” kohalikud poisid käisid ja tõid bensiini mulle väikese pudeliga ja pidin neid ikka natuke veenma, et nad üldse minult raha vastu võtaksid selle eest.

Positiivseid näiteid on mul veel palju ja päris Land of Lies’iks ma Taid ikka ei kutsuks :)

Taist väljas olles tuleb taodelda Non-Immigrant O-A Viisat.

Ma Helsingi Tai Saatkonna kodulehelt ei leidnud vägapalju infot selle kohta aga näiteks Vancouveri Tai Konsulaadi lehel on väga hästi kogu protsess ära seletatud. Ja ma arvan, et Helsingist viisat taodeldes peaks tingimused enamjaolt samad olema.

Kui abikaasadena minna siis üks taotleb viisat ja teine läheb viisa taotlusesse kui dependent, võimalik et siis peab natuke rohkem raha arvel olema neile ette näidata aga ilmselt mitte 2x800,000 mis oleks nõutav kui eraldi kaks Non Immi OA viisat taodelda.

http://www.thaiconsulatevancouver.ca/th/retirement-visa/

On keegi hiljuti lennanud läbi Londoni, kas saab riiki sisse et uus Check in teha ja mõni tund hiljem lahkuda? Tegelt oleks lennujaama ka vaja vahetada aga kui muud varianti ei ole saab ka ilma selleta. 

Tulek oleks riigist mis tänase seisuga ei ole veel UK “heas” nimekirjas.

Kui Hispaania nakkuskordaja number läheb üle 25e kas siis suure tõenäosusega otselennud Eesti ja Hispaania vahelised tühistatakse?

@henry777

Millise riigi Suurbritannia saatkond seda ütles, et UK-d transiitriigina kasutada siis karantiininõue ei kehti?

@Feeba

Kui maksid oma reisi eest krediitkaardiga siis proovi läbi panga omaraha tagasi saada. VISA’l ja Mastercard’il on oma reeglid paigas ja sa ei peaks maksma teenuse eest mida sulle pakkuda ei suudeta ja keeldutakse raha tagasi maksmisest.

Kui lennufirma või autorent pankrotti läheb peaks endiselt olema võimalik tehingu vaidlustamine ja chargeback läbi krediitkaardi kuna oled maksnud teenuse eest mida sulle ei suudeta pakkuda. Visa ja Mastercardi charge dispute tingimustes on see ka ära mainutud. Pärast sinu ja lennufirma pank ise arveldavad omavahel aga klient oma rahast ilma ei tohiks jääda.

Huvitav millal see ära kaotatse, et Eestisse sisenedes peab 14 päeva kodus istuma? Enne seda väga ei tahaks tulla.

Kõige lihtsam variant on Chargeback läbi krediitkaardi. Kui on olemas mingi tõend, näiteks e-mail, et refundi taotlus on vastu võetud ja nüüd peale seda nad saadavad uue maili voucheri koodiga siis on tegu pettuse või kliendi tahtlikult eksitamisega ja see peaks olema piisavaks aluseks pangas tehingu vaidlustamiseks. Kui te pileti ostsite siis te juu ei nõustunud, et Ryanair teie krediitkaardilt raha maha võtab selle voucheri eest vaid ikka selle lennu eest mille nad tühistasid.