Lexi

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
13 postitust
21 kommentaari
Viimased kommentaarid

Suured tänud põhjalike juhiste eest, hakkan sealt pihta.

Tere

Kuna kohe lähimate tundide jooksul peaks reisi ära maksma, siis ennem veel uuriks sellise koha, nagu Nabq Bay kohta (hotell Sol Y Mar Shams Suites***). Väidetavalt on seal tuuline. Kas kellegil on kogemusi?

Tänan!

Sain muidu ühe hea pakkumise. Kas keegi oskab öelda, kus asub lennujaam Paris Beauvais (BVA) ja hotell Altona (http://www.hotel-altona-paris.federal-hotel.com/page_en_1.html) st kas lenujaamast hotelli ja hotellist kesklinna on väga pikad vahemaad? Mis need metroohinnad seal umbes on?

Jah, väga vabandan. Panin 2x järjest 1 inimese (nooruki) sinna lennuotsingusse. Niiet minu viga :( Paistab, et Pariis jääb sel aastal siiski ära :)

Võimalikult odavalt edasi-tagasi. Minek 20.11 ja tagasi ca 22.12 (ennem jõule Eestis).

Või on odavam siiski Eestist minna?

Okei, aitäh.

Niiet WH viisaga saab 1 kuuks tulla küll, aga ainus miinuspool on see, et seda viisat siis enam ei saa jah.

Ja KUI tulengi 1 kuuks, aga näiteks 6 kuu pärast tahan ikka tulla pikemaks ajaks, siis saan seda veel teha (saab ju edasi, tagasi reisida selle viisaga) ning siis saab veel taodelda teiseks aastaks?

Tänud abi eest :)

Aga kui töötada ei soovi, siis kas katkestamise puhul saab raha tagasi, ei tea? Millisesse saatkonda (või no mis aadressile) peaks pöörduma.

Ps - kui lähen ja töötan 6 kuud ja tulen tagasi, kas siis saab teist korda taodelda?

Tänan

Kas keegi tõesti ei oska aidata :) Ise mõtlen, et kuidas nad aru saavad, mis ajaks ma lähen (kui nt ostan 1 otsa pileti). Võibolla plaaningi minna aastaks ja siis 1 kuu möödudes tulen ära hoopiski.

Hei

Kopsupilt ka tehtud, aga nüüd sain sellise kirja. Mis tegema pean, mis see on ja miks see saadeti?

This email is in relation to your electronic working holiday (subclass 417) visa application lodged via the Department of Immigration and Citizenship website.

Health requirements for working holiday visa applicants are assessed at the time of lodging an application and will vary depending on the country of passport and travel/residence history. You may be requested to undergo a chest x-ray examination in certain circumstances as part of your working holiday visa application. You will also be required to declare your health status on your visa application form. For more information, please refer to the Department of Immigration and Citizenship information form 1163i Health requirement for temporary entry to Australia which is available from the Department's website at http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1163i.pdf

Health examinations must be undertaken by medical doctors and radiologists selected by the Australian Government.

What you need to do:

You will need to contact your nearest Panel Doctor for an appointment and to refer you to a Radiologist. The list of panel doctors can be downloaded from the Department's website at http://www.immi.gov.au/contacts/panel-doctors/index.htm

Make an appointment with the Radiologist. Download form 160EH Radiological report on chest x-ray of an applicant for an Australian Visa from the Department's website at https://www.ecom.immi.gov.au/inquiry/query/query.do?action=eVisa You can select either the Download Health Forms option or alternatively access the Online Visa Enquiry Facility.

Personally complete part A of form 160EH. Be sure to take form 160EH with you to your appointments. Complete part B of form 160EH in the presence of the Radiologist. The Radiologist will then forward the chest x-ray and completed forms to the nearest Australian Government office overseas for clearance.

Two passport-sized photographs will be required for a chest x-ray examination.

If your circumstances change before you travel to Australia, you should inform the Department by sending an email to "eVisa.WHM.Helpdesk@immi.gov.au".

Applicants for an initial working holiday visa must apply from outside Australia. To be eligible for grant of the visa, they must also be outside Australia when their application is decided.

Tänud

Vabandust, jutt käib ikka Working Holiday Maker (WHM) viisast :)

Ongi nii? Aga kas siis turismiviisat ikka saab? Aga kui lähed ja tuled tagasi mis siis saab, kas siis rohkem ei saa WH viisat??

Kas selle viisaga saab ka reisida, ca 2 nädalat seal olla?

Aga mis saab siis, kui viisa jääbki kasuatamata? Kas siis saab tulevikus uue taodelda lihtsalt või tekitab see probleeme?

  • UNGARI väikses külakeses 2008 suvel, kus hädavaevu inglise keelt räägiti saime suht suure üllatuse osaliseks. Nimelt ühes väikses turismiputkas üks naine küsis, kas räägime vene keelt. Me ütlesime, et oleme Eestist ja räägime natukene. Seepeale ta ütles, et mõistab...et teab küll, mis Eesti ja Vene vahel toimub praegu :)

  • EGIPTUSES nagu ikka, räägitakse kõigepealt venekeeles ja siis eestikeeles "tere tere vanakere, tule anna musu" jne.

Aaa...aga üks kutt seal küll üllatas, kuna tema eesti keel ei piirdunud tuntud fraasidega, vaid ta rääkiski eesti keelt, teadis Tallinnast jne. Olevat mingi aeg Eestis elanud.

  • USA sõbrad tulid tuttavale Eestisse külla ja need ei astund eriti korteristki välja, olid siia kaasa ostnud dr Pepperit ja Snickersit. Ja kui sõbrad vesipiipu tegema hakkasid, siis vaatasid et appi kuhu narkourkasse sattunud on. Aaa ja siis see ka hea asi, et üks minestas ja taheti kiirabi kutsuda ja siis ta kohe läks erksaks, et "ei, mul pole sellist raha, et seda lubada". Niisiis arstiabi jms hüved on meil ikka väga head. Kahjuks märkavad seda aga just need inimesed, kes mujal elanud. Ka see, et lapsega kodus me saame olla 3 aastat, aga seal räägime vaid nädalatest :)))

  • INDIAS ikka jah teadlike nägudega "oooo Australia" :) Või siis "i know Estonia...I have a friend there".

Ja kui seletasin, et meil on 1,5 mln inimest ja meie riik on sama suur, kui nende kuldne kolmanurk (Delhi, Agra, Jaipur), siis tegid ka suured silmad pähe :)

Radiaator oli nende jaoks ka arusaamatu asi.

Aa ja rannal rääkisin ühe poisiga...oli vast ca 14-15 aastane, kes imestas, et võime koos elada ilma abiellumiseta ja et abiellumisel saame vaid 1 sõrmuse sõrme :)

Hm...a ja siis autojuht ka uuris, mitu naist me meestel on. Ütlesime, et ikka 1 naine (ametlikult). Tal on 1, aga varsti võtab teise ka, sest esimene ei meeldi talle, aga vanemad valisid. Naljakas oli, kui küsisime "do you like your wife" ja ta vastas "hmmm...nooo...not really" :D Vist oli 4 naist võimalik seal...

Ps - Indias oli päris naljakas, kui üks suhteliselt aktiivne noor autojuht küsis meie seltskonnast ühe nime. Vastasime Ergo. Natukese aja pärast autojuht alustas teemat "so Mr. Marge"

Hetkel rohkem ei meenu, aga loodan, et saan tulevikus veel ja veel sellistest kogemustest kirjutada :D

Huvitav plaan sul...Kas oled juba käinud? Uut infot?

Asi selles, et tean, et tahaks minna ka, sama solen totaalne võhiks ja vähese reisikogemusega. Huvitav oleks kuulda ümmarguseltki, et mis, kus ja kuidas on võimalik?

Mnja, seda ma kartsingi :(

Tegelikult see bussireis on igati ok, hirmutavad vaid need pikad pikad päevad bussis. Samas tõesti - kui tahad miskit soodsalt siis pead millestki loobuma :(

Aga mis aastavahetuse variante veel on, kas näiteks Lätti on keegi miskit põnevat/soodsat kuulnud?