spyboss

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari
 

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Nyyd peaksid juba tagasi olema. Kui toibud ja Eesti kliimaga harjud, ehk jagad muljeid.

Olen 1 öö veetnud hotellis Danaos, Nea Chora linnaosas Chanias. Hotell rannas, odav just ei olnud, aga vaata : www.danaoshotel.gr.

Tuli kommentaare lugedes meelde, kuidas ma mai lõpus Novatoursi 1990 kroonist lennupiletit broneerisin, mitte küll Novatoursi kaudu. Lauatelefoniga valisin Matkapunkti ja mobiiliga Estraveli, võitis see kes ennem vastas, Estravel siis. Ja võitsin eelkõige mina. Aga tegu oli Novatoursi lennuga. Ei nurise Novatoursi üle, lõputul irisemisel ei ole ju mõtet. Kõigil juhtub.

Lisaks veel juurde, et Cretat, Apolloni ja veel mõningaid hotelle ja just nimelt Agios Nikolause ja Elounda piirkonda Kreeta idapoolses osas pakub sel aastal Horizontravel.Teistel büroodel Malia ja Stalida hotellid, ehk siis Hersonissos või Chania piirkond. Ehk siis Kreeta saare põhjarannik ja lääneosa. Kalo taxidi.

Jääkohv ehk frappe on hea ja kange, hotellis pakutav vedelik vastab minu jaoks hindele 3. Kreeka kohv või türgi ei ole mulle senini erilist muljet avaldanud. Kõigil kordadel olen Kreekasse oma lemmikkohvi kaasa võtnud. Oleneb kus peatute, apartmendis või stuudios on võimalik kohvi ise valmistada. Kuna teil lapsed kaasas, ostke kohalikku puuvilja ja kohalikke kooke maiustustepoest ehk zaharoplastiast,koogid pole küll odavad, aga proovige, oht sõltuvusse jääda. Ka on pizzad, pastaroad siiski veidi odavamad kui liharoad ja lammas ja eriti kala tavernas ning alati on võimalik nälga leevendada ka kiirsõõgiga, mis on odavam, ehk siis pita giros lisanditega näiteks.

Paar aastakest tagasi sai 10 euroga tavernis kõhu täis,väike vein ja tipp kaasaarvatud, juunis sain selle raha eest kreeka salati ja värskeltpressitud mahla ja tavapärase 3 viilu leiba. Ja 1,5 % piima liiter maksab supermarketis 21 eesti krooni, eurides ei mäleta, sest arvutasin hiljem huvi pärast hindu eesti rahasse. Samuti on leib kallim kui meil. Järeldused tehke ise.

kas ainult hotelli lebotama. Kas tõesti reisibüroo või hotelli koduleht infot ei anna. Andke andeks Tripi tegijad ja lugejad, aga tõesti vihaseks ajab selline küsimus, mida Kreetal teha. Minge maale vanaema juurde või suvilasse, visake õunapuu alla pikali ja jooge seal näiteks viina õllega segamini. Selleks ei ole vaja kreeka hotellis rakit ja ouzot ja kohalikku õllekest libistada, et siis järgmisel hommikul teenindaja saaks teile kaastundlikult õlale patsutada.

Elounda+Aghios Nikolaose piirkonna hinnad 2008 lapsed 5kuni 12 poole hinnaga, 0 kuni 4 tasuta Samaria long way 47 eur täishind kohalikust reisibüroost Knossos 32 euri Lassithi 36 euri Chrissi saar 24 euri Cretan night 40 euri Unknown Creta Myrtos 38 euri Gortys Festos Matala 35 euri Imbros 39 euri East Crete Iarapetra Sitia Vai Toplou 34 euri

Veelkord need hinnad kehtivad, kui võtta kohalik ekskursioon Aghios Nikolaosest.

Ise olen rendiautoga läbi sõitnud nii Lassithi platoo, Knossose, Kreeta saare idaosa Iarapetrast Vai rannani ja Sitiast tagasi Aghiosesse, igati nauditav. kohalikust büroost võtsime tütrega koos Samaria, järgmisel korral vast Imbrose. Giid rääkis vabalt kolmes neljas keeles, inglise keeles ka, kõik OK. Hääd trippimist kõigile !