trip-krainetrip-ukraine-dark

krissu1990

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen juunis 2 nädalat Tais veetnud. Mitte ühelgi päeval ei sadanud vihma. Kohati oli pilves, aga vihma ei saanud. Iga aasta on muidugi erinev ja kindlasti tasub arvestada selle võimalusega, et reisi ajal on vihmaseid päevi.

Ütleks nii, et 10 000.- (eeki siis) võiks kindlasti kaasas olla. Ja see on selline suht miinimum. Kui tahad alguses turisti mängida ja hästi elada, siis kindlasti rohkem. Alguses peatud kindlasti hostelis 1-4 nädalat, oleneb, kaua elamise leidmine aega võtab. Keskmiselt maksab 1 öö hostelis 20-28 AUDi (olenevalt hostelist, toa suurusest, hooajast) - tee omad arvutused. Pluss alguses kulub raha igasugustele vältimatutele kulutistele (telefonikaart, tööluba, kui tahad baaris, kasiios või ehitusel töötada), samuti kulub alguses ilmselt toidule ka rohkem, sest ei tea veel nii hästi, mida ja kust osta. Kui korterit hakkad üürima, siis põhimõtteliselt alati nõutakse deposiiti (kuni 1 kuu üür) ettemaksuna. Korterite/tubade hindu võid ise näiteks gumtree'st uurida. Raha ülekanne eesti kontolt aussi kontole ja vastupidi toimib väga hästi, võtab ehk paar päeva aega. Eesti poolseid pangatasusid ma ei tea, aga kui austraalia kontolt eesti omale kanda, on küll päris kopsakas teenustasu (kindlasti oleneb pangast ka). Minul oli küll krediitkaart, aga mingit kontoväljavõtet küll ei olnud ja keegi ei küsinud ka.

Ise ka sinna minemas umbes nädala pärast ja sama kysimus: mida peaks kindlasti tegema/nägema? Oleme Fijil kokku 12 päeva, seega aega peaks jaguma. . . . 2 = Ä! Trip.ee

Lugesin su kommentaari kahjuks natuke hilja, ilmselt oled praeguseks juba reisilt tagasi. Aga teistele teadmiseks: inglise keelega saime väga hästi hakkama, ööbisime (nime ei mäleta kahjuks) ühes apartemendis suht linna ääres, keskusesse oli jalutada kuskil 15 min ning kuna meil mingeid sööke hinna sees polnud, siis köögi olemasolu oli väga kasulik:)

To caait: Ise käisin Hispaanias, Costa Braval, nii et Mallorca kohta ei oska konkreetseid soovitusi anda. Aga lennujaamast võtsime takso, meil oli neljane seltskond, nii et ühele inimesele läks see 30-minutiline sõit maksma 12 eurot, mis ei ole iseenesest nii palju, arvestades, et transfeerbussipilet maksis 8 eurot, see läks vaid iga 2h tagant ja sellega poleks nii mugavalt ukse ette saanud. Võid ka enne uurimustööd teha, aga kohapeal saab kõige vahetumat infot. qiiwer, reisiga jäin väga rahule ja ei oodanudki mingit luksust. Ainuke, mis mind närvi ajas, oli see, et u 2-e nädala jooksul peale arvete tasumist mu meilidele ega kõnedele lihtsalt ei vastatud. Ei jäta just kuigi usaldusväärset muljet. Ja piletite broneeringud sain ka ju vähem kui nädal enne reisi algust kätte.

Sain lõpuks kätte nad. Nüüdseks juba reisilgi käidud. Peale mitete meilide saatmist võtsin ühendust tarbijakaitsega ja ma ei saa 100% garanteerida, et just tänu nendele, aga igaljuhul sain siis kas samal või järgmisel päeval piletid kätte. Kummaline oli see, et kui kontrollisin Ryanairi kodulehelt broneerimisnumbri järgi piletetid, siis need olid alles samal päeval, kui nad mulle saadeti (ehk siis 2.oktoobril) broneeritud. Ilmselt oli seal siis tarbijakaitse mängus. Reis ise sujus hästi, hotell oli selline, nagu pidi. Koht ise mõnus. Ainult, et lennupiletitega lubati saata ka vajaliku informatsiooni kohapeal ringi liikumiseks ja lennujaama transfeeri kohta, aga seda infot ma kahjuks ei saanud. Muide käisin seal Randvere tee maja juures ka ära. Selline pisem eramaja, kedagi kodus ei olnud, aga koer oli aias. Ei oskagi kommenteerida seda "firmat" kuidagi. Iseenesest reis toimumata ei jäänud, aga sahmerdamist ja muretsemist oli palju. Ei usu, et tegu on petturitega, aga korraldus on seal igaljuhul väga algeline.

Kas on kellegi veel kogemusi selle n.ö. reisifirmaga? Mina pole siiamaani pileteid saanud sealt, kugi reisini on alla 2 nädala jäänud. Telefonile ei vastata ja ka kodulehel on selle kohta vastav märge, et telefonilt neid ajavahemikul 23.09.08-06.10.08 kätte ei saa, kuid pidavat tagasi helistama, kui meilile tel nr jätta. Olen korduvalt e-maile saatnud, kuid minuga pole keegi ühendust võtnud. Ei tea enam, mida tegema peaksin. Kaua ma ikka ootan, et ÄKKI homme helistavad.

Koht, kus ise olen käinud, ja mida soovitaks, on Verbier Šveitsis. Ööelu on meeletu:D Aga kõik on seal hirmkallis.

Mina broneerisin reisi 2 nädalat tagasi. Broneeringuid ega pileteid pole saanud, kuigi reis ise peaks toimuma juba 2 nädala pärast. Meilidele pole nad selle nädala jooksul vastanud ja ka telefonilt ei saanud kätte. See ei ole ju normaalne? Olid küll väiksed kahtlused alguses, kuid suutsin end maha rahustada firmade äriregistrist kontrollides, et selline firma on tõesti olema ja registreeritud ja, et võlgu neil ei ole. Ei kaota veel lootust, aga hingrahu maksab ka ju midagi.

Ma olen seda delfi foorumi kommentaari lugenud ja see julgustas mindki. Hetkel on juba piletid ära broneeritud ja nende eest ka makstud. Mingeid broneeringuid pole ma veel aga saanud ja see tegigi murelikuks. Maksin piletite eest nädal aega tagasi. Ja kirjutasin ka eelmine nädal, et millal piletid tulevad, vastati, et nii pea kui saavad hotellilt broneeringu kinnituse, saadavad piletid. No kui kaua üks kinnitus aega võtab? Ei taha päris iga päev ka neile kirju saata.

Vaatan, et teemapüsititaja pole ikka veel vastust saanud. Mind ennast huvitaks ka, kas kellelgi on selle reisibürooga kogemusi?

Zermatt on minu teada suusakuurort seal Shveitsi prantsuskeelt k6nelevas osas.

Selline piirkond nagu Slussen, 2 metroopeatuse kaugusel T-centralenist. Seal on päris palju huvitavaid ja omapäraseid riidepoode.