trip-krainetrip-ukraine-dark

jansa28

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
11 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Kahju, jäingi pehmetest jookidest ilma, reis sai veidi enne pidu otsa...

Sularahaautomaatidega pole siiani probleeme olnud, saab nii raha kui ka kaardi tagasi. Lennujaamas müüakse viisasid ehk saad seal ka raha vahetada. Parem variant oleks vist siiski mõnes Egiptuse supermarketis seda teha või hotelli pangas, üldiselt pole suur mure kui jootraha ei anna (või esimesel päeval ei anna, elab üle).

Bussiga, praamiga, lennukiga. Mainiks et bussiga pole kuigi turvaline ja sõit kestab väga kaua. Praamiga on ka selline lugu, et jalutad kohale ja öeldakse, sorry halb ilm või praam katki. Lennukiga kogemused veel puuduvad (www.egyptair.com). Kolmest variandist valiks praami, rohkem infot http://www.goadventure.ee/?m1=4&m2=43&m3=1748.

Käisin ka Riia kaudu märtsis Coral Hillsis. Täitsa ok hotell: puhas, suured toad, korralik vannituba (föön olemas) jne. Eriti meeldis teenindus nii vastuvõtulauas kui ka "restoranis". Venelasi oli hotellis väga vähe, silma jäid purjus britid, kes fuajees strippasid. Miinused: kehv toit ja jook (värske mahl puudus) väga kehv hotellirand (El Fanar beach oli vist) mingil määral asukoht (marsruudikad seal ei liikunud ainult kallimad taksod) rand ca 1 km kaugusel mitmel korral oli elekter ära ja kogu hotell pime Plussid: hea ja sõbralik teenindus puhtad ja suured toad hotell ei asunud suure tee ääres, seega sai öösel rahulikult magada hotelliterritoorium vaikne Kõige rohkem meeldis uus kaubanduskeskus Mercato (10-15 min. jalutada) ja Alf Leila, mõlemad asusid väga lähedal, samuti vanasse Sharmi ca 2-3 km (hea ja odav taksoga minna). Läheduses asub hotell La Perla ja ümber nurga (5-10 min. minna) Sabena Marmara, veidi kaugemal teises suunas Aloha ja Amphoras. Lastega ma seda hotelli kindlasti ei valiks aga muidu täitsa ok.

Tergemist oli lennuga Riia-Hurghada-Riia

http://www.trip.ee/node/35695#comment-197270 Piletit ostes küsitakse iga lisaks oleva koti eest 3 LVL aga sinna tuleb juurde arvestada ka kotis olevad kilod, 1 kilo 5 LVL. Väikesed ülekilod (4 kg) polnud probleemiks.

Sai siis AirBalticuga veits reisitud ja kogemusi jälle veidi juures. Kõik oli väga tore ja ok, pagasi ülekaal 4 kg ja ei tehtud teis nägugi, käsipagasi kogusele ka piire ei olnud (üks tädi oli lausa suure spordikotiga). Lennuk oli poolenisti tühi, kes soovis viskas end vabadele istmetele pikali ja magas rahulikult terve lennu. Lennujaam oli ok, ei mingeid üüratuid järjekordi ja lennukile trügimist, ei saa Tallinnaga üldse võrrelda. Kogu reisi jooksul oli 1 miinus, lennuk oli platsil, nii minnes kui ka saabudes, st. tuli minna trepist alla ja joosta üle platsi lennukini. Pisikese lapse ja vihmavarjukaga omamoodi kogemus, seega pole mõtet käru lennukini vedada vaid anda ära pagasisse (ise kasutasin cargo teenust kuna lend oli hiline ja pisike laps unine).

Mina ka ei soovita, külstasime hotelli nov. lõpus, ütleks et suht puhas oli aga toit ikka väga kesine (hommikusöögi kõrvale pakuti ainult kohvi).

You must not include in your checked baggage fragile, perishable items or items having a special value, such as money, keys, prescribed medicines, glasses/sunglasses, cameras, jewellery, precious metals, computers, personal electronic devices, cellular telephones, musical instruments, negotiable papers, securities or other valuables, business documents, passports and other identification documents, or samples.

Siin siis nimekiri keelatud asjadest, retseptiravimid siis keelatud Käsipagasi määr on välja toodud e-piletitl.

Ei plaanigi 100-kilost pagasit kaasa vedada, Tallinnast lennates võis kahepeale üks 40-kilone kohver olla küll. Sellepärast täpsustangi kas mujal teised reeglid. Reisin 2-e lapsega ja ükski neist ei ole imik, lubatud käsipagas siiski ainult 1 aga sellega saab hakkama.

Tänud info eest.