Sigrid

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
47 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Kallis Kukkel, mul on hea meel lugeda, et eestlaste hulgas on ka nii suure häbiprotsendiga inimesi :) Samas ei tasu kõike kohe väga isiklikult võtma hakata, muidu jääbki iiveldama.

Ei soovita üles tunnistada. Nad on siin sellistes küsimustes päris karmid ja aus ülestunnistus võib kaasa tuua viisast keeldumise. Tunnen üht tüdrukut, kellele sai alalise viisa taotlemisel takistuseks see, et ta oli kunagi antidepressante tarvitanud. Seepeale taheti täiendavat infot, arstitõendeid jne ja kogu protsess muutus veel vaevalisemaks. Vaevalt, et selliseid asju muidu kontrollima hakatakse.

Indoneesias võib turismipiirkondades mõnda aega olla kõrgenenud politsei valve seoses 2002 Bali ööklubide pommitajate hukkamisega.

Nt Sydneys on kõik olemas ja valik hilpude osas mitmekesisem kui Eestis, neid võib siit ka väga odavalt saada. Väga odava all pean silmas ca 5-10 dollarilist toppi või muidu ürpi. Samas oleneb muidugi ka millist tööd mõtled siin teha. Kui ainult farmitööd, siis loomulikult on mõttekas selleks vajaminevad riided siin kohapeal osta. Samas kui mõtled linnades töötamise peale, siis vähemalt tööintervjuu jaoks võiks mõned korralikumad riided Eestist kaasa võtta. Ja kontoririided on ka siin kallid, aga valik on suurem.

Teoreetiliselt peaksid nad seda ikka vaatama. Selgelt on öeldud, et tööandja peab tegelema farmindusega ja tööandja ABN'i järgi saavad nad selle ka kindlaks teha.

Kai, mu kommentaar oli mõeldud Lexile, mitte sinule. Vabandan, kui end segaselt väljendasin aga pm ma kinnitasin oma kommentaaris sinu poolt öeldut (3 kuud või 88 päeva) ja lisasin omalt poolt veel natuke juurde ka:). Mul endal see kadalipp ka läbi tehtud.

Katkestamise puhul raha tagasi ei saa. Kui töötad siin 6 kuud, siis sellisel juhul tuleks 3 kuud või 88 päeva teha põllutööd, et oleks hiljem võimalik taotleda teise WH aasta viisat. Põllutööd ei pea tegema ühe tööandja juures. Juhul, kui sa aga turistiviisaga tuled, saad esimest WH viisat kunagi hiljem uuesti taotleda. Uuri www.immi.gov.au , seal on kirjas millisesse saatkonda pöörduma peaksid. Kui natuke inglise keelt valdad, tasuks süveneda. Muidu võib siin Austraalias raskeks minna.

Juhul, kui tuled vaid üheks kuuks ja plaanid siin selle kuu jooksul töötada, soovitan sul jätta kõik nii nagu on ja WH viisaga riiki siseneda. Sellisel juhul pead aga arvestama, et kuna WH viisaga riiki sisenemine aktiveerib selle, siis seda viisat sa teine kord enam taotleda ei saa. Kui plaanid aga niisama Austraaliat uudistama tulla, oleks vast mõttekam taotleda Austraaliasse tulekuks turistiviisat (WH viisa tühistatakse automaatselt kui turistiviisa käes). Sellisel juhul kui kunagi soovid siia pikemaks ajaks tulla ja tööd teha ja oled alla 31, saad esimest Working Holiday viisat uuesti taotleda. Soovitan igaks juhuks saatkonnast üle küsida.

Ei pea rabama. Ka vabatahtliku töö on lubatud ja elamine makstakse ka kinni :)

Ametlikult pole lubatud. Mitteametlikult on kuulda, et täidetakse internetis viisa taotlus ära, kuhu siis pannakse mõni suvaline farmi ABN ja/või suvalised kuupäevad (3 kuud kokku). Kui õnneks läheb, siis immigratsiooniametnikud ei kontrolli ja saad oma viisa kätte. Kui ei vea, siis kontrollivad ja jääd oma rahast (viisa, kopsupilt jne) ilma.

Katsu otse Austraalia saatkonnast järgi uurida, et kas viisataotlus on sees. Helista neile ( 49 30 700 129 129, saatkond asub Berliinis, liin avatud 13-17 Esmasp-neljap, 13-16 reedeti). Või e-maili, leidsin sellise e-maili aadressi visaquestions.berlin@dfat.gov.au . Aga telefoniga saad oma hingerahu kiiremini tagasi :). Edu!

Tahtsin öelda eestlased Austraalias community

Orkutis on eestlaste kommuun, sealt leiad infot. Samuti on seda teemat ka tripis maha hõigatud. Omalt poolt soovitan hostel eelnevalt bronnida aga kuuldavasti saab ka ilma, aga sel juhul on väike oht, et soodsamad ja paremad kohad on selleks ajaks välja müüdud kui kohale jõuad. Sydney hostelitest soovitan Kangaroo Bakpaki(http://www.kangaroobakpak.com.au/)

Haigekassat sa siin ei saa, Eesti ja Austraalia valitsuste vahel on see lepe sõlmimata. Paaril muul Euroopa riigil on aga mitte Eestil. Kindlasti võta kindlustus.

..tegelt vist ikka ei saa. Sorry!

Minu mäletamist mööda saab seda otse nende kodukalt teada.

417 on Working Holiday viisa, 462 on Work and Holiday viisa. 462 kohta ütleb Austraalia valitsus, et Currently, the Work and Holiday visa arrangement is in place for people from Chile, Thailand, Turkey and the United States of America. Nii et sina peaksid taotlema ikka 417.

Mine lähimasse oma panga kontorisse ja lase neil kontojääk välja printida ja pangatempel peale panna. Vist saab allkirja ka, ma ei mäleta enam. See maksab ilmselt monikümmend krooni aga piiril on hea kindel tunne. Usu, nii pikka reisi ette vottes on piiril migratsiooni huvi viimane, mida vajad.

Kolab, nagu oleks sul see lahter mingi tehnilise apsu tottu hoopis tühjaks jäänud. Soovitan nende käest otse järgi uurida, mis toimub. Temporary voi casual peaks WH viisaga täiesti sobima.

...ja inglise keel muidugi täpselt sama konarlik kui minulegi saadetud meilis.. Nii et inimesed, olge toesti ettevaatlikud!

Jah, tuleb tuttav ette. Minule tegi pakkumise läbi EasyRoommate saidi nende "tütar", usaldusväärsuse tostmiseks saadeti lausa minulr moeldud toa ja korteri fotod. Aadressi järgi asus central stationi läheduses (reaalne aadress oli) ja tehingu kinnitamiseks küsiti kahe kuu üüriraha, tuli kanda "tütre" ema Londoni arve peale. Jutt kena aga motlikuks tegi see, et Sydneys elades ja rendihindadega kursis olles tead, ei ole reeglina voimalik saada sellist uuemat möbleeritud tuba kesklinnas nii odavalt. Samuti ettemaks kahe kuu ulatuses on väga harukordne. "Tehing" jäi katki pohjusel, et soovisin korteri oma silmaga üle vaadata ja küsisin kontaktnumbrit. Seepeale jäeti mind rahule...

Minult ei küsitud absoluutselt mitte midagi. Tempel passi ja koik. Näitasin paberkandjal ainult oma viisa ette.