trip-krainetrip-ukraine-dark

unimog

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
39 kommentaari
Viimased kommentaarid

Vabandan, et siia oma arvamusega vahele ronin, kuid tekkis selline küsimus.. Milleks on vaja liitri õlle pealt maksta 50 nok tollimaksu kui poest saab osta 1,25 liitrise õlu 43 noki eest ?? Hinnale lisandub küll pudeli pant mis on 2,50 nok. kuid selle saab alati tagasi...taaraautomaadid on igas poes.. Olen pikalt seda teemat jälginud, ning eile sai spetsiaalselt tehtud pisike ringkäik mööda poode...Kiwi-s maksab 1,25 l Seidel pilsnerit 43 nok ja Ringles Pilsner 51 nok( mis on joodavuse poolest Seidelist parem). Tunnistan ausalt, et olen tõsine õllefänn ja oskan hinnata head maitset, kuid samas ma pole ju vaenlane oma rahakotile...Guinessi purk on poes 24 nok ja purk Tuborgit, Garlsbergi on ca 22 nok... Need pisikesed arvutused teevad keskmiselt 1 liitri õlle hinnaks 48 nok..tasub siis see häda ja vaev nende tollimistega, samas ega see Saku orikas või A.le Cok pilku pole ju ka eestist tasuta saadud... Ja no eks poetan sosistades maha ka selle, et alati saab koputada mõne veoatojuhi kabiini ja sealt soetada 200 nok eest terve rest kvaliteetset koduma õlu. Loodan, et ei panud oma pika jutuga teemast eriti mööda. Lugupidamisega ja head nädalavahetust soovides H.

Ostate putkast pileti ja istute rongi. Flytoget sõidab Oslo S poole tööpäeviti iga 10 minuti järel. Väga kiire ja mugav rong. Hilsen H.

Piletimasinad pole üldsegi keerulised, kuid kahjuks on paljudel inimestel olnud probleeme nendest pilet seotada, kuna nad on väga pirtsakad pangakaartide suhtes. Tavalist Eesti maestro kaarti on sinna kohe alguses suht mõtetu toppida, Aparaat võtav vastu ainuld kiibiga kaarte, ja neidki valikuliselt. Pileti saab osta ka kassast, mis asub piletimasinast ca 7 meetrit eemal. Fly togeti piletit rongist minuteada osta ei saa. Seal on selline süsteem, et enne kui peroonile pääsed pead läbima nn tõkkepuu. Topid pileti sisse, ja värav avaneb. Kassasid on lennujaamas vist kaks tükki ühel Flytogeti ja teisel kohaliku rongikompanii NSB logo. Asuvad nad ühes nö R kioski tüüpi putkas. Ja ega see Oslo rongijaam eriti suur pole...kuigi eks esmakordsel külastusel võib 12 minutist ka puudu jääda. Hilsen H.

www.avis.com www.rentawreck.com/international.htm www.alamo.no www.hertz.com

Need lingid peaksid teid kindlasti aitama.

Proovi otsida siit... http://www.hotellink.no/hotell/oslo.html?gclid=CI63lpru4JoCFdMWzAodCziKBw

Hindade kohta võin lisada, et olete valinud ööbimisikohaks ühe maailma kallimatest linnadest.

Thon hotellide kett on vist siin mail kõige odavam...Aga eks proovige otsida ka läbi google.com otsingumootori. Ja kusjuures 800 eek öö eest polegi nii kallis Tallinna hindadega võrreldes..Ikkagi Norra ja see 300 eek lisaks polegi nii hull. Kohati on elamine odavam Campingutes ( Hytte ) aga neid Oslo linna piires vist ei leidu. Ise elan Oslost nati eemal, aga äkki oskab mõni targem foorumikasutaja ka midagi omaltpoolt lisada.

Hilsen H.

Lihtsalt toksi neti.ee otsingusse bensiini priimus ja saad hulgaliselt vasteid. elav näide ühes suvalisest lehest, kus on väga palju head infot erinevat tüüpi priimuste kohta ja samas ka teavet selle kohta, et kus neid ka soetada saab.

http://www.matkasport.ee/pages/Kuidasvalidamatkapliitikeetlitpriimustpoletit!OpenDocument

Hilsen H.

Süütevedelik on saadaval toidupoodides ja ka tanklates. Hind kuskil 30 Nok-i kanti. Priimuse jaok vajaminev nö korralik piirituse lahus on olemas suurtemates poodides ja ka matkatarvete kauplustes.

Siin foorumis on paljusid asju loetud ja nähtud aga seda, et vabalt Norra keelt valdav isik vajaks töö ja elukoha otsimisel abi.....seda kohtan küll esmakordselt. Seda Norra teemat on siin ikka pikalt ja laialt nämmutatud, nii toidu, elamise ja muude hindade poolest,sh. töö leidmise kohta..jne-jne. Saan aru, et inimene kes keelt ei valda, see ei saa finn.no lehel hakkama...aga kui ikka Norskit Snaketad siis pole ju probleemi otsida alamrubriike Job ja sealt juba edasi ka Leiemarkedet, et endale vastav elamine otsida.. Norras on kinnsivara hinnad nö laest-lakke...Stavanger on kallim kui Kristiansund...Oslo kallim kui Drammen jne-jne. Isegi suure tahtmise puhul on sind raske aidata... Ja kusjuures mina isiklikult Oslot kaunemaks linnaks ei pea..kahtlaselt palju betooni ja klaasi...Kristiansand on palju kenam (see on ainult minu isiklik arvamus ja palun vandada kui mõne Oslo elaniku tundeid riivasin). Posiitivsest küljeks saan lisada seda, et praegu on hea aeg tulla, kuna otsitakse suveabilisi ja siis on ju alat võimalus, et saad pikaajalise töölepingu, kui ennast hästi näitad. Hilsen H.

P.S esimeseks 6 kuuks võta kaasa 72000Nok. Arvestusega, üürile kulub ca 6000 nok-i ja 6000 toidu ja muudeks kuludeks...Kusjuures esimesed 3 kuud võid siin vabalt viibida ilma igasugu lubade ja tõenditega. Eraldi küsimus on loomulikult see, et kas mõni kohalik elanik sinule ilma Norra isikukoodita elamispinna väljaüürib. Kindlasti arvesta ka tavaliselt siisemakstava 2 kuu deposiidiga. Aga samas on ju alati võimalus ka kellegiga koos üürida, sest nii tuleb ju odavam... Vaata kindlasti ka seda tripi teemat.. http://trip.ee/node/51996 . Teema algatajaks on väga tore ja toimekas neiu.