trip-krainetrip-ukraine-dark

Käterin

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
4 postitust
36 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

4 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kas need rajad lapsekäruga ka läbitavad on? Meil juuni keskel sinnakanti minek ja just avastasin selle imekauni paiga ja nüüd kaalungi, kas sinna minna või mitte. Kahekesi läheks kohe, aga meil neli last vanuses 1-13, et kas lastega on mõistlik sinna minna?

To: A_O Kirjutad, et kõndisite ülemisi radu pidi kahe päevaga Riomaggiorest Monterossoni. Kas see ongi 27km nagu Googlemaps annab või on need rajad kuidagi otsemad ja kaardil lihtsalt pole neid radu peal?

Tulime just USAst ja igaks juhuks printisin ESTAd välja. Üllatus oli suur, kui Tallinna lennujaamas meie käest neid nõuti. Mujal enam keegi ei küsinud. Võiks isegi öelda, et USAs oli huvi meie 3-lapselise pere vastu kõige väiksem (võiks ju arvata, et plaanime sinna elama jääda).

Kõige suurem turvakontroll oli Taanis - beebi pudelis olevale joogiveele tehti lausa veeproov kohapeal. Uskumatu.

No nii, oleme USAst õnnelikult tagasi ja auto sai võetud läbi ülalnimetatu Happy Toursi. Kõik sujus ideaalselt. Põhimõtteliselt on tegemist Alamoga, sest autot rentides juba teed valiku Alamo autode vahel ja lennujaamast ka auto kätte Alamost. Ei mingeid krediitkaardi andmeid, neid küsiti alles lennujaamas. Ainus miinus vast on, et arvestus on 1-4p ja nädal (isegi kui on 5p).

Ja mis kõige toredam, saime palju parema auto kui tellisime. Nimelt tegime 2 eraldi bronni (7 päeva) midsize auto, et koha peal ringi sõita ilma pagasita ja ülejäänud 10ks päevaks 7-kohalise bussi, et 3 last ja pagas kenasti ära mahuks. Lennujaamas aga oli üllatus suur, kui midsize autode reas oli Chrysler Town Country (Grand Caravani miski uuem mudel - ehk siis auto, mida teiseks perioodiks soovisime). Küsisime mitu korda, et olete kindel, et võime selle võtta, noogutati ja öeldi head reisi. Saime 2012.a väljalaskega tutika auto, lastele olid telekad, uksed puldist - oi mu abikaasa sai endale mänguasja, ta oli nii õnnelik.

Ja siis läksime mõni päev hiljem Alamosse uuesti ja küsisime, et kas saaks sama autot pikendada kuni reisi lõpuni (tühistasime siis netis tehtud bronni ära, mis oli ju tunduvalt kallim, kuna teise hinnaklassi auto). Muidugi lasid nad meil pikendada ja saime 7-kohalise bussi midsize hinnaga. Lisasime veel 2p autorendile (Miami Beachil plaanisime muidu ära anda) ja maksime kokku 19p eest 396€ ehk siis 20,8€ päev.

Nii et asjaajamise poolest julgen küll väga Happy Toursi (Alamot) soovitada.

No just, meil endal tekkis ka kahtlus, seepärast uuringi, et äkki kellelgi on kogemusi. Asi pole selles, et me ei tahaks krediitkaardi andmeid panna, lihtsalt selle firma puhul ei pea me muretsema, et rahast ilma oleme, kui polegi pärast firmat :) Samas negatiivseid kommentaare ka pole, et oleks petufirma...

Kortereid olen jah ka vaadanud veidi. Täna jäi silma miski villade kompleks ja meie jaoks üsna normaalse hinnaga.

Hotwire´t olen ka veidi uurinud, bookingus istun iga päev :-) Priceline tundub põnev, aga kuna seal saab ainult 2-le inimesel bronnida, siis langeb see variant ära.

Suured tänud kõigile vastajatele.

Ei hakka eraldi teemat panema - kui pikalt ette tuleks hotell ära broneerida? Nimelt mitu sobilikku hotelli on juba kinni, mõnel on nädalaga hind tõusnud jne. Samas äkki muretsen üle ja hoopis vahetult enne reisi saaks parima hinna nö viimastele vabadele tubadele?

Kuna lastega minek, siis tahaks Orlando hotelli kinni panna, et mitte seal kohvrite ja lastega hotellist hotelli joosta.

Jah seda Kissimmeed olen isegi kaalunud. Tõenäoliselt siis mõni aeg oleme autota ja siis osa ajast võtame siiski auto.

Tere, kas keegi oskab öelda, kuidas on rahvahulgaga Orlando teemaparkides detsembri lõpus-jaanuari alguses? Nii palju googeldades sain teada, et neil seal ka sel ajal koolivaheaeg, aga kui palju see mõjutab järjekordi? Oleme korra käinud märtsis kevadise koolivaheaja ajal, siis ei olnud väga hullu midagi. Plaan minna aasta lõpus lastega kolmeks-neljaks nädalaks. Aeg valitud seetõttu, et üks on koolilaps ja siis jääks koolist puudumine kõige lühemaks.

Kodulehelt ja ka siit loen, et pagas on tasuline. Aga kas see puudutab ainult äraantavat pagasit ehk siis 7 kg pkäsipagasit on tasuta? Äraantav pagas - kas kuni 15kg on tasuta või juba ka see 15 kg on tasuline?

Ma ei osanud mujale oma küsimust panna. Lähen ise oktoobris kaheks nädalaks Taisse. Plaan kohe lennata edasi Krabile (selle ostan ette) ja edasi jätaks kõik lahtiseks (seega ei saa ka lendu Bangokki tagasi osta, kuna ei tea, kust ma lennukile astun). Aga tekkiski küsimus, et kui näiteks koha peal on lennud kõik täis vms või minu sihtkohast ei lähegi lennukit, siis mingi bussi-rongiga peaksin ju ikka tagasi saama? Tagasilend on varahommikul 05:50. Ma vist ei peaks muretsema Bangokki tagasisaamise pärast, kuidagi ikka saab?

Hetkel on Airasial kampaania kuni 25.aprillini London-KL 199 naela. See teeb veidi alla 3500 kr. Kas on lootust sellest veel soodsamalt saada või on see juba väga hea hind?

No nii - meil käidud ja saime kenasti kätte need tasuta "Sinai only" viisad. Tallinnas veel reisikorraldajalt ka küsisin, kas selline võimalus on olemas. Ütles, et ta pole kuulnudki. Ega nad seal hea näoga seda tasuta viiasat andnud, aga kätte ta saime ilma ühegi lisaküsimuseta. Minna jah otse passikontrolli sirge seljaga, öelda "I stay only 14 days" ja saadki oma templi passi.

Me ka lastega järgmisel nädalal minemas - alati oleme viisa ostnud,aga nüüd loen sellest tasuta võimalusest. Kui kergelt nad selle tasuta viisa annavad? Kas peaks printima enne mingi info välja, kus see kirjas on? Kui seda ei anta, siis tavaviisa 15$ saab ikka Sharmi lennujaamast? Veidi muretsen, et kui siit seda 300-koonist ära ei osta ja äkki koha peal selgub, et ei saagi viisat, mis siis? Või on välistatud koha peal mittesaamine?

Nii ise kui ka paljud tuttavad Apladas Beachil ööbinud. Väga ok hotell.

The forecast always shows some rain, but it does not last very long. We were there for 30 days in February and probably had only one rainy day. Often you can drive to another place to avoid the rain. Showers can be very local.

Meil lasi ilusti sisestada. Proovige mingi hetke pärast või siis mõni teine päev uuesti. Kui ikka ei toimi, uurige KMAst või siis USA saatkonnast.

Hmmm... me bronnisime ka daysinn.com kaudu ja midagi ei maksnud ette. Minek märtsis.

Küsib küll lendu, aga sellele vastamine on vabatahtlik. Mina panin vaid riigi, kust astun USA lennule. Vastus tuleb hetkega.

Me ka märtsi keskpaigas seal. Me maksime 10% ette.

Jah seda bronnijuttu olen kuulnud, nii et plaanime ise ka limiite tõsta nii palju kui võimalik. Vanustega pole probleeme.

Oleksin tänulik, kui ütled hinna, millega said ja mis auto siis. Lisaks huvitab, et kas see hind, mis netis on, on lõplik? Kirjutab küll, et kindlustus on sees, aga siin olen lugenud, et koha peal ikka mingi üllatus.

Kumb siis parem/odavam/kindlam/kiirem variant on - rentida auto Eestist neti teel ette või koha peal lennujaamas (Miami)?