merrell

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
3 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Oma paari kogemuse põhjal julgen väita, et ilmselt väga vahet pole :) Olen nii Keukenhofis, kui ka Amsterdamis viibinud nii argipäevadel, kui ka nädalavahetusel ja rahvast on olnud ikka väga-väga palju. Vihmase ja jahedama ilmaga küll natuke vähem, aga mitte oluliselt.

Arvan ka, et hetkel võib olla pisut vara väga häid pakkumisi saada, sest lennufirmadel ei ole vist lõplikud sügisesed lennuplaanid veel avalikustatud. Näiteks kui vaadata Norwegiani pakkumisi algusega Helsingist, siis näitab praegu lendusid ainult kahel päeval, tavaliselt lendavad nad HEL-Tenerife tihedamini (vist isegi iga päev). Sama kehtib Ryanairi kohta, näiteks sügiseks Stockholm-Tenerife lennuplaan puudub. Arvestama peab siin muidugi ka sellega, et kui kuupäevadega ei saa väga paindlik olla, siis ei pruugi kokkuvõttes ülihead hinda saada. Meie reisime ka tavaliselt okt või märtsi koolivaheaegadel 10ks päevaks Tenerifele ja oleme kasutanud erinevaid variante, kriteeriumiks see, et ümberistumised, vajadusel ka lennujaamade vahetused ja neist tingitud ööbimised eelarvet lõhki ei aja :)
Mõned korrad oleme käinud läbi Stockholmi, odavaim variant on olnud 110 EUR/inimene marsruudil Tallinn - Stockholm - Tenerife - Stockholm - Tallinn. Reisid lendude alguse või lõpuga Riias (ümberistumised Berliinis või Barcelonas) on jäänud vahemikku 150-200 EUR. Kalleim variant oligi eelmise aasta oktoobris, siis läks 220 EUR/inimene Helsingi-Tenerife ja tagasi Ten-Milano-Tallinn. Aga see on olnud ka mugavaim teekond. Nende minu väljatoodud hindade hulka on mul arvestatud kõik kulutused (laevapiletid, takso, bussi/metroopiletid, ümberistumistel ööbimised hotellis jne), ehk siis hind koduuksest koduukseni :) Minul ka planeerimisel tavaliselt abiks azair.com ja ka skyscanner.net

Mul on selline küsimus, et kui tahan sõitmiseks kasutada erinevaid metrooliine, siis kas ma saan neid sõite teha ühe piletiga (kasutan SL kaarti) - näiteks punase liiniga Gärdet-Slussen ja rohelise liiniga Slussen-Globen - või Slussenis ümber istudes pean ostma uue pileti?

Soovitan ka kasutada kaitsekreemi, aga SPF faktor sõltub suuresti sellest, mis tüüpi nahk on kasutajal ja kui kaua planeeritakse päikese käes viibida. Mina kasutasin faktorit 15 ja esimese päeva õhtuks ikkagi õhetasin natuke rohkem, kui oleks pidanud.

Minul siis selline kogemus, et 2014 a oktoobri kespaigas ostsin kevadiseks koolivaheajaks (ehk siis ca 5 kuud enne reisi) piletid Stockholm - Tenerife - Stockholm 69 EUR/inimene. Järgmisel päeval ostsid meie reisikaaslased samale lennule pileti juba hinnaga 108 EUR. Nüüd veebruaris, eelmisel nädalal vaatas üks tuttav sama lendu ja ütles, et hind oli ca 250 EUR (mingi aeg olevat olnud ka üle 300 EUR) ja tänase õhtu seisuga on see hind 185 EUR. Nii et millal on parim aeg ostmiseks, seda küll ei tea :) Kuna hind sõltub kindlasti suuresti lennuki täituvusest, siis seda ju ette ennustada ei oska...

Kannuke, milliselt netilehelt kavatsed bronnida? Mul on selline silma jäänud http://www.hotelscombined.com/City/Sharm_el_Sheikh.htm , aga siiani reisi algus ja lõpp lahtine ja pole veel oma broneeringut teinud.

Käisin ära, aga ei olnud selles hotellis, seega - no comments:)