Paaria Mees

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari
 

13 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Sõitsime 2007.a. Riia-Istanbul-Girne (Air Baltic / KKTC Põhja-Küprose kohalik), see on ümberistumisega Istanbulis. Kõik oli korras, ei saa laita! Hindki oli väga soodne, võrreldes turismifirmadega.

www.bookinghouse.net . Mind on aidanud. Alati proovi ka väljasõiduga Riiast.

Kodutööks kasutasin http://www.cypnet.co.uk/, vastab tõele ja on arusaadav. Kilpkonnarannikul ei näinud küll ühtegi kilpkonna. Muus osas vastas tõele.

Käisime 2007.a. augusti lõpus Põhja-Küprosel ära. Üheksa päeva. Väga mõnus koht on. Hotellis oli kõik just nii nagu lubatud, korralik konditsioneer, dušš, telekas (mida me küll ei kasutanud), kööginurk nõudega, kõik piinlikult puhas ja korras. Linu vahetati ja tuba koristati iga kolme päeva tagant. Vesi hotelli basseinis oli samuti puhas. Majutusega oli siis kõik tipp-topp. Soovitan ööbimiseks soojalt www.villa-club.com (väga meeldiv perehotell, igati aus kaup). Kui just pole telgimatkal. Võtsime neljaks päevaks ka rendiauto. Kartsin alguses väga vale poole liiklust aga sellega harjus ära. Tuleb vaid kogu aeg endale korrutada "vasakule, hoia vasakule!". NB! Jalgsi tee ületamine on märksa ohtlikum, kuidagi ei harju ära, et auto tuleb teiselt poolt. Sõitsime läbi kõik linnad-linnakesed, Girne, Fazimaguša, Lefkosia, Gyseljurt, vaatamisväärsused - vanad lossid, kindlused, kilpkonnarannikud jm - ja käisime ujumas kui vähegi tahtsime. Oi kui mõnus elu!

Kõrguse kartjatel tuleb olla ettevaatlik, nii mõneski kohas on mägiteed ühe auto laiused ja piireteta. Kardan ise kõrgust ja vahel oli tõsiselt j.. jahe. Korra keerasime isegi tagasi, nii võttis põlved nõrgaks. Liikluses on küprikoodid väga lahked ja sõbralikud. Eestis on ikka väga haige liiklus sellega võrreldes. Seal lastakse sind alati ette ja vahele, keegi ei udja tänaval nagu pöörane, kõik sõidvad rahulikult. Pidevalt tervitatakse vastutulevaid tuttavaid, teatatakse oma tulekust, plaanidest ja soovidest ning seda kõike ikka signaali abil. Pimedas võetakse tuled kah appi. Kehtib vist põhimõte - sõida ja lase teistel kah sõita. Viis +.

Turistid on põhiliselt inglased ja kahjuks on hinnatase ja menüüd kah nende järgi seatud. Kui tahad õiget ja head türgi sööki, pead minema veidi sügavamale rajoonidesse ja otsima ülesse kohalike söögikohad. Need on hoopis teine tase ja hoopis teine söök ja hind kah poole odavam. Shoppajatel ei ole seal midagi teha - kohalikudki käivad riideid ostmas Türgist vist. Kõik on kallis ja tingida eriti ei saa. Ise käisime muid elamusi otsimas ja puhata sai küll. Kohalikud on märgatavalt euroopalikumad kui Türgis. Tõsi jah, lõunamaalane naeratab seni kuniks on raha oodata. Aga mida muud sa valgelt mehelt ikka tahad ja nii see turismipiirkondades on. Päris üksi sa seal ikka ei ole, turiste veidi on ja hotelle on jalaga segada. Kes tahab puhata totratest turismiküladest, võib rahulikult Küprose türgi poolele reisi ette võtta.