trip-krainetrip-ukraine-dark

laura-t

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
7 postitust
2 kommentaari

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Hetkel oleme kokku pannud järgmise reisiplaani koos viamichelini abiga :) (ilmselt see veel aja jooksul muutub):

1 päev: Frankfurdist lennujaamast rendime auto ja sõidame Trieri. Ööbime Trieris tuttava juures ja sealt võtame autopeale ka oma viienda reisikaaslase. 2-3 päev: sõidame Trierist Viini. Ööbime Viinis, seal veedame ühe päeva ning veel ühe öö. 4 päev: sõidame Viinist Münchenisse ja Augsburgi külla ühele sõbrannale. Ööbime kas Augsburgis või Münchenis. 5-7 päev: sõidame Augsburg-Zürich-Genf. Külastame Zürichi linna ja Genfi. Tahaks peatuda mõne toreda järve ääres, kus saaks veeta 1-2 ööd ja ühe päeva. 7nda õhtu/öö tahaks veeta Genfis. 8 päev: sõidame Genfist Burgundiasse. Seal tahaks külastada mõnda toredat linnakest/külakest ja ööbida kuskil. 9 päev: sõidame Burgundiast Trieri. Hommikul vara hakkaks liikuma, seega lõunaks peaks jõudma Trieri. Käiks ringi natuke Trieris ja sõidaks ka Luxenbourgi vaatama. Õhtuks/ööks läheks tagasi Trieri. 10 päev: hommikul start Frankfurdi lennujaama.

Nüüd siis mõned küsimused:

  1. Oskab keegi soovitada head-odavat majutust Viinis, Münchenis, Genfis?
  2. Marsruudil Augsburg-Zürich-Genf on soovitusi mõne ilusa järveäärse koha külastamiseks? Kus saaks natuke puhata ja päevitada?
  3. Kui minna Burgundiasse, siis mis kohta seal külastama peaks kindlasti? Mõni linnake/külake? Ja sooviks ka infot ööbimiskohta kohta!

olen siis tagasi. develi oli väga hea hotell ma arvan, et oma 2* kohta oli kõik jumala okei. hotelli personal oli super, hästi eestlaste sõbralik (hotelli peremehe või kuidas täpselt teda nimetada naine on eestlane, kes töötan tiffany juveelipoes), tuba oli ilus, korralik, toas olid tv ja külmkapp, koristaja käis iga päev, rõdu oli olemas. mida veel tahta 2* hotellilt? bassein oli olemas, hea jahe vesi, kus sai ennast jahutada pärast kuuma päeva, söögid olid hotellis suurepärased (nt menüüs oli olemas ainult tomatisupp, aga me saime tellida ka kanasuppi, niiet kõik soovid täideti).. rand oli lähedal, linn (kaubandus) oli lähedal, söögikohad igal pool, kindlusemägi sealsamas kõrval.. seda siis hotellist.. huvitav oli ka ühel öösel kuulda läbi une hotelli alt baarist tulevat lugu.. eestikeelset "joo sõber joo, joo ennast täis kui siga.." :D

raha kohta sooviaksin mina võtta kaasa liire.. liire saab eestis vahetada tavidis või nt võtad kaasa eurosi/dollareid ja vahetad kohapeal ära.. liirides hea kaubelda.. aga samas võiks olla ka igaks juhuks mõned dollarid/eurod.. nt 20 paari sokke maksis 20YL/10EUR/15DOL.. aga no see oli ainult mõni ükskik asi, mida niimoodi hinnati..

ja kohalikud reisibürood - tahtsin kasutada 2 ekskursiooni Lovely Toursi käest (asus kohe Develi hotelli tänava otsas poe kõrval). Ühel päeval läksime vesilõbustusparki, see oli okei reis.. Teisel päeval aga pidime minema K.A.S. ekskursioonile, pidi olema eesti giid jne (ju mingi eesti reisikorraldaja esindaja alanyas, kes ka kohalike reisibüroode teenuseid kasutadavad) - aga nad unustasid meid maha. see ajas küll vihale. aga mis seal ikka vihastada, otsustasime raha säästa ja läkime hoopis jala üles kindlusemäkke kindlust uurima.. tore oli..

üldiselt mulle meeldis, kuid lõpuks hakkas türkalste pealetükkimine närvidele käima. kuid oli ka normaalseid türklasi:D viibisin seal ramadani ajal, huvitav oli kogeda hetke, kui peale päikesetõusu kõik oma tööd-tegemised kõrvale jätsid ja jooma/sööma hakkasid. see oli hea aeg kauplemiseks;) kindlasti võiks tagasi minna ka sinna.. aga samas maailmas on nii palju kohti veel, mida külastada.. aga EI ei ütleks ma Alnayale kindlasti mitte:D