trip-krainetrip-ukraine-dark

jaakl

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma tegin nüüd sügisel OWD kursuse teooria/basseiniosa Eestis ja jätkuosa Tais. Kogemused sellised:

  • Eestis küsiti tavaliselt raha suurusjärgus 3000 teooria + 1500 meresukeldused. Seega maksin Eestis 3000 eek esimese osa eest.
  • Öeldi, ja ka siin trip foorumitest varasemast jäi mulje, et reeglina pole probleem teha eraldi meresukeldused ja nagu hinnaliselt oleks ka mõistlik.
  • Eestist tuleb igal juhul algkursuse tegijalt kaasa küsida referer/transfer paberid teooria läbimise kohta. Ja mitte ainult, vt allpoolt.
  • Kui hakkasin reaalselt uurima mereosa tegemise võimaluste kohta, siis sain Taist Phuketist kaks pakkumist, ühte tegijat on viidatud siinsamas üleval, teise kontakti sain maremark kaudu. See kes siin on viidatud ütles, et teda ei huvita, et teooria on eestis tehtud, ikka tuleb igal juhul täiskursuse eest maksta seal. Teine oli nõus vaid mereosa tegema, samas küsis üsna krõbeda hinna (180 Eur, mis on ikka ligi 2x enam kui 1500 eek).
  • Lõpuks ma Tais muul põhjusel Phkuetisse ei jõudnudki, ei saanud Bangkokist aastavahetusel lennukipiletit; eks oli naiivne loota ka et saab 2 päeva ette seda. Sõitsin siis Tais lähemasse kohta Koh Chang-e (bussiga ~5 1/2 h bangkokist) ja tänavalt astudes ühte firmasse sadamakail (BBDivers BangBao külas, võin soovitada) tehti järelkursus ära hinnaga 8000 baht-i (~2.6KEEK). Sellest 1500 moodustas mingi ametlik oranzh formular, mis PADI-sse saadetakse. Sebak jättis selle nimelt kaasa andmata koos referer paberitega, kuigi BBDiversi sõnul oleks tegelikult pidanud andma; oleksin teadnud eestist seda nõuda oleksin vist niipalju odavamalt saanud (500 eek siis). Personaalne juhendaja anti seal, hollandlane, igati norm iseenesest ja algaja jaoks veeti ka päris toredatesse kohtadesse.
  • Täiskursused Tais peaksid 11000 baht-i kandis olema (3-4 pv, ma ei tea millest see kestvus sõltub), vähemalt seal KohChangil on sellised hinnad.
  • Rahaliselt oleks seega olnud üksjagu odavam kas võtta kogu OWD kursus Eestist või kogu kursus Taist, oleks vähemalt 1000 eek odavamalt saanud. Kus/kuidas Eesti avamereosa tehakse selle 1500 eek eest, ma küll ei tea. Võibolla kusagil läänemeres, või ka mõne tripi raames mida nad korraldavad tavaliselt Egiptusse (reisiraha on eraldi muidugi lisaks).

Teisest küljest - mu puhkus Tais (vähemasti rannas) oligi nii napp, et seal poleks aega olnud teooriaosa teha. Nii et see 1000 krooni mis enam kulus ei olnud nii tähtis.

Varustuse kaasavõtmisega oli ka üks nali - ostsin eestist natuke stuffi, maski oma näo järgi, aga "odavlennufirma" Emirates otsustas mu pagasi võtta oma vastutavale hoiule kogu puhkuse ajaks, nii et sain selle koos chekcinitud pagasiga kätte alles kojusõidul. Hea, et rohkem kama kaasa ei vedanud :) Pole minumeelest vaja ka - normaalsemad sukelduskeskused annavad ikka kogu kama sisuliselt tasuta kaasa, võibolla saab kaubelda hinnas alla kui mõni asi on omal, aga vaevalt seda. Kui tõesti tegija oled, ja nädalate kaupa sukeldud, siis võib oma kalipso mugavam muidugi olla.

Kui läbi Riia->Instanbul->dubai->hongkong Emiratesiga kõlbab, siis leidsin kokku (v.a. riiga sõit) ~13.5Keek/inimene variandi aastavahetuse perioodiks. Mõni tuhat lisaks upgradeks suvalisest odavfirmast emiratesile pole minumeelest palju. Pileti Istanbul->Bangkok sain Emiratesi kodulehelt, Airbaltic Riiast polnud ka kallis. Tõsi sõitu peab nautima, sest see kestab ikka mitu päeva :)