trip-krainetrip-ukraine-dark

Lembi

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari

11 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Sellisel juhul oleks targem ikka teha mõlema vanema poolne volitus. Likvideerib kõik tekkida võivad jamad kohe eos.

lembi9@yahoo.com :)

citi - vaata asi ei olnud maksmises või mitte maksmises, lihtsalt kui me küsisime reisibüroost, et kas saab seal õhtusööki juurde võtta, siis öeldi, et ei saa, et ei ole seal hotellis sellist asja. Kohapeal vaatasime kohe alguses, et on ikka mingi õhtusöök, kuna uksel oli silt, et õhtusöök kella kuuest ja pool kuus oli ju juba kilomeetrine saksa penskarite rada seal uksetaga. Kuna söömaskäijatelt keegi ei küsinud midagi, siis võiks eeldada, et ehk oli see õhtusöök siiski ka hinna sees, vastasel juhul oleks ju toa nr või midagi küsitud?? Aga tegelikult ei olegi see oluline, meie seal ei käinud õhtust söömas, vaaritasime ise toas ja seega ei ole mul ka millegi pärast põdeda.

Nii, mina ei saa aru, kus vabameelne seda pärapõrgut nägi? See liiklussõlm nüüd täpselt kõrval ka ei ole, samuti nn linnast takso oli 3 euri, teisest nn linna otsast oli 5 euri.. Rand uksest välja ja mõni samm astuda - ei surnud keegi seal ära, inimesi ikka peesitas seal, ka minu reisikaaslased käisid seal ujumas, siiamaani elus.

Hotell ise oli kena, koristati kenasti iga päev, pesti põrandad, vahetati rätikud jne. Segadust tekitas aind söök - nimetl horizonil ju kirjas, et ainult hommikusöök hinna sees, samas käisid ainult hommikusöögipaketiga inimesed ka õhtul söömas, keegi ei küsinud ega kobisenud midagi.. Muidugi saime meie sellest teada alles viimasel õhtul, seega meil sellest kasu ei olnud. Söök oli küll iga päev täpselt üks ja sama, ainus vaheldus oli, et kas on hommikul peekon või praetud vorst :))) Samas nälga ei tohiks jääda.

Hotelli kõrvalt läheb kohe üles trepp, mille lõpus on Tropicali nn kaubanduskeskus, kus on mitmeid söögikohti, "dancen dancen" koht ja poekesed, kust saab kohustusliku nänni vajadusel kätte.

Üldiselt naersime vahepeal omavahel, et läksime puhkama saksa vanadekodusse, kuna enamus hotellis olid saksa pensionäridest turistid, aga samas oli rahulik olla ja meie jäime küll väga rahule.

Ja Kaisa - autot rentides ja ise läbi sõites - uuri enne hoolega, kus mis asub ja kuidas sinna täpselt saab, me vahepeal ekslesime ikka mõnuga - kõik need mägi- ja ringteed....

Ojaa.. viimased nädalad venivad mis kole. Tore, kui hotell ka hea on :)

Kui vähegi võimalik, võiksid selle nõusoleku võtta ju - igaks juhuks, et vältida seda, et mingi John või Jack sulle kuskil USAs ütleb, et sorry vaan, mine parem koju tagasi vms.

See teise vanema nõusolek notaris ei ole üldse mitte kallis, kui mu mälu ei peta, siis midagi 40 krooni ringis ja kui oled Tallinnas, siis mine notaribüroosse, mis teeb sulle selle dokumendi korraga inglisekeelsena, sest kui selle eestikeelsena saad ja seda tõlkima hakkad, siis on jooksmist topelt ja tuleb mindagi ca 300 krooniga umbes.

Tallinnas paljud bürood teevad kohe inglisekeelsena. Teiste kohta ma täpselt ei tea, aga näiteks Roosikrantsi 11 asuv notaribüroo teeb inglisekeelset.

Ma olen tähele pannud, et http://www.canaryforum.com/ leht on ka täitsa normaalne.

Ojaa, mul mees õhtul kogu aeg ninapidi netis ja uurib ja puurib - tal juba terve saar selge nagu oma peopesa vist :))))))

Igatahes mina tahaks seda kaktuseparki näha ja seda katedraali ka, mis seal kuskil külas oli (mul ei ole õrna aimu ka nendest kohanimedest, selle ma jätan mehe kaela :D ).

Hoplaa,

läksin reedel kuponge ära viima (ei usalda postiteenust) ja sain paberid juba kätte - ja oli ikka Europalace. Ei kurda, nagu ma olen aru saanud, on see suht okei ja normaalse koha peal, nii et loodame parimat. Ses suhtes on sul õigus, et peaasi, et on voodi ja peavari, aga seal mõni alternatiiv ei ole eriti ahvatlev (a la randa minekuks kõmbi mitu kilomeetrit jne).

Nüüd ainult pikisilmi veebruari oodata :)

Mitmendal veebraril lähed KaisaP? Kasutasid ka Selveri soodukat? Sel juhul ei pruugi sa sinna Europalacesse saada - saad kas sinna või samaväärsesse. Me võtsime ka selle pakkumise, minek 5. veebruaril. Eile rääkisin veel Horizoni-tädiga, ütles, et mingi umbes järgmine nädal selgub, kuhu hotelli saame jne.

Altss, teil võeti süsi käsipagasist ära, aga kohvrisse jäeti alles? Me tulime tagasi 22.12 (õigemini siis küll kellaaegselt oli juba 23.12) ja eelmine sats enne meid tulijatel oli nii kehvasti läinud, et isegi kohvritest korjati süsi ära. Śeal need läbivalgustamised ja asjad ja oli lastud kõik välja võtta. Meie kallal küll keegi ei kiununud ja süsi jäi kohvrisse kenasti alles. Ka tubakas oli meil kaasas lubatud piires (ehk siis viis pakki per feiss). Aga samas, see pidi seal väga palju olenema ka sellest vahetusest, kes parasjagu tööl on - ei tohi ju tegelikult üle ma ei tea kas 150 ml pudeleid vms ka kaasa tassida, aga mu õel oli suisa 1,5 liitrine Coca pudel näpuvahel ja meil veel kaks pudelit seljakotis (ehk siis käsipagasis) ja kedagi absoluutselt ei huvitanud. Kui turvaväravast läbi tulles värav piiksus, siis küsiti, et kust pärit oled? Kui vastasid, et Estonia, siis lasti suht huvitult selle käsidetektoriga üle ja leiti et püxinööp piiksus, mine aga minema. Aga kui oleks öelnud, et nt venemaalt, no siis ei oleks nii kergesti pääsenud. Nii et see, kas ja mida kontrollitakse, see oleneb inimestest ja sellest, kui suur isu neil parasjagu su raha järele on.

Hea mõte. Oleks abiks endalegi.