trip-krainetrip-ukraine-dark

maduudus

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
11 postitust
22 kommentaari

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Seda ma siis peangi uurima, et kas ka päriselt peavad olema viisa saamiseks need broneeringunumbrid kehtivad või mitte, sest reisibürood soovitati ka mulle, kuid sealt sain sellise vastuse:

Kindlasti saan pakkuda lennupileteid, kuid nii nagu mainisin, tuleb broneering vormistada piletiks 1-3 päeva jooksul. Kui pileteid välja ei prindita, annulleerib lennukompanii broneeringu.

Seega vist ongi küsimus selles, et kas see broneering peab olema ka kehtiv sel ajal kui taotlus sisse antakse või mitte.

Skyscanner.net ja momondo.com. Mõlemad annavad erinevate firmade kaudu ostmisvõimaluse, mina olen ostnud tripsta kaudu, kõik toim is korralikult. Sky24.ee ja ka bookinghouse.ee kaudu olen ostnud.

Piletil loomulikult, aga ma küsisin seda siis, kui olin pileti soetanud netist, et varem teada, mismoodi edasi toimetada. Pärast check-ini ma loomulikult teadsin ja küsisin ka järgi, kui kaugele pagas läheb, samuti oli minu pilet vaid järgmisesse sihtpunkti ja sealt pidin saama uue. Tegingi varakult taustauuringut, et inimeste kogemusi kuulata. Aga nüüd olen oma kogemuste võrra ka juba rikkam.

Jah, nüüd võin ka ise see teekond läbi tehtuna vastata, et ei läinud lõpuni, oleks pidanud lennufirma vahetamisel vahepeal uuesti välja võtma ja ka check-in uuesti tegema, aga kuna see juhtus olema Saudi- Araabias, kuhu mind vist transiitalalt välja ei tahetud lasta, siis võttis viisaametnik minu passi ja pileti ja tegi kogu protseduuri minu eest ära ja tõi mulle piletid ja sain reisi jätkata.

Mina leidsin sellise hinna ja reisi, algusega Riiast

€716.75 Price is live

Outbound journeyOUTBOUND - Thu, 29 Jan 2015 airBaltic BT431 09:50 RIX Riga International Departure 2h 25 11:15 VIE Vienna Destination

Connect in airport Long wait Connection 3h 15 EgyptAir MS798 14:30 VIE Vienna Departure 3h 30 19:00 CAI Cairo Destination

Connect in airport Long wait Connection 4h 15 EgyptAir MS841 23:15 CAI Cairo Departure 5h 45 06:00 (+1) DAR Dar Es Salaam Destination Arrives: Fri, 30 Jan 2015 Journey duration: 19h 10 Return journeyRETURN - Sat, 14 Feb 2015 EgyptAir MS842 02:00 DAR Dar Es Salaam Departure 5h 30 06:30 CAI Cairo Destination

Connect in airport Long wait Connection 3h 25 EgyptAir MS759 09:55 CAI Cairo Departure 4h 50 13:45 CPH Copenhagen Destination

Connect in airport Long wait Connection 5h 30 airBaltic BT140 19:15 CPH Copenhagen Departure 1h 35 21:50 RIX Riga International Destination Arrives: Sat, 14 Feb 2015 Journey duration: 20h 50

Jah, sealkandis skype ei tööta telefonis või siis sim kaardiga, ainult kaabli kaudu arvutis töötab, selle eest on seal tango, mis on sama, kuid mulle piisab ka viberist ja FBst suhtluseks.

Qatari kohta TWOV (Transit Without Visa): Visa required, except for Holders of onward tickets for a max.

transit time of 24 hours.

  • Holders of a prearranged Stopover Paid by Carrier (STPC) issued to those in transit for a period that exceeds 8 hours but shorter than 24 hours, provided holding passports valid for at least 3 months are permitted to leave the transit area, subject to approval from immigration. Saudi-Araabia TWOV (Transit Without Visa): Visa required, except for Holders of onward tickets for a max.

transit For details, click here time of 18 hours when inbound flight is operated by Saudi Arabian Airlines; or Visa required, except for Holders of onward tickets for a max.

transit of 8 hours when inbound flight is not operated by Saudi Arabian Airlines.

  • Only one transit stop-over in Saudi Arabia is permitted.

  • Except when flying on Saudi Arabian Airlines, where a second transit point is permitted. Additional Information:

  • Passengers performing Umrah while in transit through Jeddah (JED) can obtain a transit visa up to 72 hours provided: For details, click here Warning:

  • Visitors holding passports containing any Israeli visa or stamp could be refused entry.

Nii et seega kui pole Saudi-Araabia lennufirmaga, siis 8 tundi.

Aga vaga kasulik info igatahes.

Otsisin ise juba vastuse, Qatarairwaysi sait annab ise vastused, kui valida visa information, saab sisse panna riigid, mille kodakondne oled ja kuhu ja mis riigi kaudu lahed. Sain sealt vastuse nii transiitviisa kui ka Omaani viisa kohta.

Kas keegi oskab midagi oelda ka Katari kohta?

Tänan vastuste eest! Airtickets oli leht, airfasttickets on teine leht. Aga igal juhul tundus kahtlane ja sain ka bookinghouse kaudu õnneks hea hinna mind huvitavale lennule ja pileti ostetud. Ka checkmytrip näitab, et lend on confirmed. Lisaks võin soovitada Omaani siseseid lende kohaliku Omanairiga osta nende kodulehelt, tuleb tunduvalt odavam. Nende kodulehe kaudu sain lennu Muscat-Salalah 35 OMR eest, mis oli 67 €. Sama lend teiste saitide kaudu tuli ca 183 €. Nyyd jään vaid lootma, et Saudi-Araabiast ja Katarist võib läbi reisida ka transiidina, ilma viisata. Seal on ootamist vaid kuni 2 tundi. Kas kellelgi on nende riikide läbimise osas transiidis kogemusi?

Aitäh vastuste eest, neist oli palju kasu. Kuna ei soovi pakettreisi, vaid ainult pileteid, siis paketid ei sobi. Ise jah kujutasin ette, et kuidagi saaks transiidiga sinna ilma Dubai viisata ja oleksin viisa teinud alles Muscatis. Turkishiga olen ka varem reisinud Tallinnast Sharmi Istanbuli kaudu, tean, et see lennufirma on väga tasemel. Ehk siis midagi sellist sobikski. Aga kuna plaan minna alles augusti keskel, siis veel aega on taustauuringuid teha ja parim lahendus leida. Nii et kui keegi veel oskab mingeid häid nippe anda, olen tänulik ette!

Ostsin viisa 1.09, maksis ikka 15 $

Suured tänud vastuste eest, hakkasin ise surfama ja hetkel tunduski kõige sobivam ja soodsam olevat bussiga Riiga ja sealt LOTiga Varssavisse :D

Üksi reisin ja paluti veel mõned asjad sinna tuttavatele kaasa viia, sellepärast ka suur kaal.

Huvitaks just Tallinnast minnes see kaalu asi, tagasi tulles peaks jääma lubatud piiresse koti kaal.

suur aitah, naabrimees, vaga kasulik link :D

Olavi ja Raul korraldavad seda päeva merel ja sukeldumist väga hästi, käisin seal ise koos 15-a pojaga, sukeldusime mõlemad esimest korda ja väga hea on ikka, kui keegi sulle sinu emakeeles selgitab kõike ja teeb puust ette ja punaseks. Poeg algul ei tahtnud minna, kuid siis ikka otsustas minna. Nii tema kui mina jäime väga rahule kogu päevaga, see oli üks huvitavamaid kogemusi kogu reisist, sellega võrdne oli vaid reis kõrbes koos Toomasega ööbimisega kõrbes. Tervitused Raulile ja Toomasele, tänu kellele meie reis oli väga meeldejääv!

Reis ei tule, ainult 1päevane :) Kolmapäeval Nuweibasse ja järgmisel päeval Sharmi tagasi.

Lähen ka sarnasele reisile nädala pärast koos pojaga, kes on huvitatud sellisest matkamisest kõrbes, siis võiks kirjutada mulle meilile liivia@smail.ee ja siis räägin huvilistele lähemalt.

Aga võta siis dollareid :) Neid peaks ikka olema ka väiksemas vääringus