trip-krainetrip-ukraine-dark

Krii

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kasprowiga on nõnda, et kui mägi avatud, sõidad köisraudteega korra üles (ei mäleta piletihinda) ja sealt edasi läheb tavaline tooltõstuk, millele mina ostsin iga sõidu jaoks eraldi pileti. Et sõidad alla, ostad kassast 1-korra pileti ja tõstukiga üles tagasi jälle. Polnud kallis ning kui sa seal ikka 10 korda alla sõidad, siis oled ülikõva tegija. See on suht tappev mägi ikka, päris sein. Ning kõige lõpuks tuled 5km pikkust lauget rada mööda sinna, kuhu hommikul kabiiniga üles läksid. Too rada on alguses ka mõnus närvikõdi, lõpuks aga kerge libisemine läbi metsa.

Poola punktisüsteem on tegelikult väga lihtne. Ei mingit ülemaksmist, et ostad omale päeva pileti ja siis äkki pannakse poolest päevast mingi tõstuk kinni (nt tuule pärast), vaid maksad konkreetselt teenuse eest, mida ka tarbid. viimati läks mul Jasnas sisuliselt terve päeva pilet niimoodi raisku, kuna ühel hetkel pandi pea kõik tõstukid lihtsalt seisma.

Kes ütleb, et Zakopanesse pole mõtet minna suusatama, see teab ilmselt ainult neid nõlvakesi, mis linna sees. no need on tõesti mõttetud ja võrdlus kuutsekaga peab paika. Aga sõitke veits eemale (mingi 20 km oli vist) nt Kotelnicasse (http://www.bialkatatrzanska.pl/index.php?lang=ru) ning saate sõita rohkem kui rubla eest. Lisaks on Zakopane ümber kümnete viisi igasuguseid mäesuusakeskusi, kui ainult viitsida netist veidi eeltööd teha. Ei ole sugugi Gubalowka ainuke mägi, mida triikida.

Ahjaa, kui Kasprowisse minek, siis varu hobusekannatust. Köisraudteele võib olla mitmetunnine saba. Kuid elamus on seda tõesti väärt.

Ilmselt mõttetu üritus. Juba praegu on seal paljud nõlvad lumepuudusel suletud ja vihma sajab sama sageli kui meil. NIng üleüldse on ilm sama nagu Eestis sel talvel seal. Tõsi, nende suusakeskused oskavad maalida väga ilusaid pilte.