trip-krainetrip-ukraine-dark

Titi

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Kuna olen omasarust ainuke eestlane, kes elab Makedoonias, siis huvi pärast küsin, et kas su sõbranna on eestlane?? Oleks hirmus huvitav kohtuda siin teiste eestlasega, või lihtsalt on Makedoonia mees kellegi ära võlunud :) ??? Makedooniasse otse Tallinnast ei saa, kuna armas czech airlines võttis ära Tallinn- Praha hommikuse lennu ning nüüd tuleb ümbesristumist oodata Prahas 19 tundi, kui tahtmist on, siis saab nii. Tallinn-Praha-Skopje. Kõige lihtsam ja odavam (mida suvel olen ise kasutanud)on suvel minna Eestist Makedooniasse koos Estonian Airiga. Ehk siis võtta Tallinn-Dubrovnik (horvaatia) lend a la 2000.- üks ots ning Dubrovnikust bussiga Skopjesse u 10h sõitu. Lennuk jõuab ilusti hommikul Dubrovnikusse ning õhtul kell 18.30 läheb buss (iga paaris kuupäeval. Kuna buss läbib paljusid riike, saab passi ilusti pitsatitest kirjuks, aga ohtlik ei ole, ütlen lihtsalt, sest on mõned eelarvamused, et balkanil on endiselt sõda :D Hea varjant mida on saadud ka kasutada on czech airlinesi Tallinn-Praha-Sofia. Sofiast läheb pidevalt busse Skopjesse. Sai pikk jutt, aga loodan, et said abi. Jätan sulle oma maili, kui on vel mingeid küsimusi või kirjuta siia :) tibu_reele@hotmail.com

Tere,

elan alaliselt Makedoonias Strugas. Piiril ei ole probleeme kui Kreeka poolt tulla. Piiril on toredad politseinikud ning läbi saab väga kiiresti (kui järjekorda ei ole). Võimalik, et nad vaatavad su auto üle, et sa midagi kahtlast ei veaks. Makedooniast, oleneb millisest piiripunkist sa läbi tuled, soovitan sulle teed Thessalokini-Bitola-Ohrid kui midagi näha soovid. Soovitan sul külastada Bitolat, Ohridi linna, mis asub Ohridi järve ääres ning kindlasti külasta mõnda mägikülakest Makedoonias. Nii ehedat elu ei kohta Euroopas enam palju. Inimesed on meeletult sõbralikud. Väiksemates kohtades võid inglise keelega hätta jääda, samuti vene keelega. Elu on Makedoonias odav ning olenemata eestlaste eelarvamustest on Makedoonia fantastiline riik ning sõda ei ole :)

Ootan sind/teid külla, kui ööbimist näiteks soovite või lihtsalt kasulikku infot :)

kuidas oleks voimalust teiega yhendust saada, samuti lugesin postimehest,et keegi Jaana on samuti Skopjes tool...suhteliselt onnetu on siin ennast yksiku eestlasena tunda. jatke mail...tegelikult jatam oma maili tibu_reele@hotmail.com kirjutage ja joonisage...samuti inimesed eestist, kes puhkama tulevad siia kanti :)

kohtumiseni

vodno... palju eestlaseid skopjes on? oma 8 kuu jooksul pole ma kedagi kohanud ja oleks tore kokku saada, muljeid jagada jne :)

muidugi oleneb koik millal lennukipileti reserveerid ja millal soidad.... kui saladus pole Nokk, millal jalle makedoonia poole tuled ??

Labi Sofja saab odavamalt kui tulla labi praha Skopjesse.... :)

Elan Strugas ja ootan pikisilmi eestlastega kohtumist siin. kui mitte strugas siis vahemalt Skopjes :)