trip-krainetrip-ukraine-dark

siim38

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tänud vastajatele :-) Teekonna ümberarvutamise sain korda. Kasutan Nokia E66 telefoni. AGPS-l võtsin maha "Võrgu toega GPS" linnukese ja enam internetti ei lähe. Paraku aga on nüüd GPS sateliitidega esmase ühenduse saamine meeletult aeglane :-( Eelmise telefoniga kasutasin eraldi Bluetooth GPS seadet (Nokia) ja see suutis küll ennast oluliselt kiiremini töökorda seada.

Tegin oma Nokia Garminile siit ( http://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-00579-00 ) upgrade ja uueks versiooniks sai 5.00.20 Muidu pilt ilusam ja liides ka asjalikum (Tom-Tom on ikkagi oluliselt parema interfeisiga!!). Aga on paar asja, mis ma olen avastanud ja mida ehk oskab keegi kommenteerida!

  1. Programmi käivitamisel minnakse korraks internetti midagi tegema (1 kb üles, 5kb alla!!) Sellest muud moodi lahti ei saanudki, kui panin telefonis ühenduse loomise parooli alla, nüüd telefon lihtsalt küsib alati enne ühenduse loomist. Kui ütlen, et katkesta, siis keset navigeerimist viskab umbes poole tunni pärast jälle netiühenduse loomise küsimuse ette!

  2. Valides navigeerimisel sihtpunkti Minu asukohtadest, visatakse mõnikord programmist välja.

  3. Kui kalduda etteantud teest kõrvale, siis ei arvutata enam automaatselt uut teekonda välja. Mingil hetkel teatas mulle lihtsalt: "Teelt eksinud"!! Tuli lasta käsitsi uus teekond teha.

Sellised tähelepanekud Mobile XT kohta. Ehk oskab keegi kommenteerida!

Kas ma saan õigesti aru, et ka Leedu kohta on olemas sama detailne kaart nagu Eesti uus Regio kaart? Kus isegi metsarajad peal? Või on sul ka Eestist ainult vana kaart ;-)

Võrdlesime sõbraga paar nädalat tagasi minu TomTom-i ja tema uue Garmini kaarte. Eestis on Garmin oluliselt täpsem, aga vaata mida sa näed Lätis või Leedus? Sisuliselt mitte midagi!! Tükk tühja maad! Vajalikuks aga osutub selline seade ikka rohkem välismaal (eriti lähivälismaal, kuhu autoga võib üsna tihti sattuda).

Paar nädalat tagasi Himosel ametlikult murdmaa radasid polnud. Looduslikku lund on liiga vähe ja kunstlund üritatakse teha eelkõige mägedele. Tegelikult on pea kõigis mäekeskustes ka murdmaarajad olemas, aga sel aastal tasuks kindlasti enne kohapealt järgi küsida!

Sai jõuluvanalt selline tellitud. Ja eoh imet tõigi :-) Aparaadist ka. Rääkida saab. Peale tarkvara update-t ei viska enam koguaeg välja ka (teised näevad sind väljas olevat). Levi võiks parem olla, aku võiks kauem kesta, prose on liiga uimane jne. Ühesõnaga kasutada saab, aga arenguruumi veel on.

Sa mõtled siis programmi või aparaati?

Räägiks hotellist ka natuke :-) Täitsa normaalne koht. Olen seal kaks korda olnud ja ainsaks tõsisemaks puuduseks on liftide ülerahvastatus. Viimati olime vist 5 korrusel ja siis oli päris tihti jalgsi kiirem liikuda kui liftiga. Eriti hommikustel ja õhtustel tippaegadel. Kõik muu aga oli OK. Lastele soojendusega bassein, ookeani poolel on eraldi värav, kust saab hotelli kaardiga sisse / välja (ei pea suurt ringi tegema). Söögid ka täitsa OK. Kui võtate koos õhtusöögiga, siis peate arvestama, et kõikide jookide (ka vesi ja mahl) eest tuleb ise juurde maksta. Seltskonnaks on valdavalt rikkad penskarid ja väikeste lastega pered nii, et õhtul seal sees midagi põrutavat (peale laste diskode) ei toimu.

Tüdrukud ostsid endale mingid erilised trummid. Keskelt kergelt kokku tõmmatud, pikliku kujuga, mängitakse süles ja paljaste kätega. Endale olen toonud Rioja veine.

Jurmala Spa-s olimegi. Päris normaalne koht tundus olema :-) Ärge siis Jurmalasse sissesõidul autole piletit unustage osta ;-) Selleks tuleb suurelt teelt korraks maha keerata.

Olime lastega just sel nädalavahetusel kaks ööd Jurmalas. Aega üle ei jäänud. Reede õhtul hilja jõudsime sinna, siis magama. Hommikul veeparki (5h!). Siis käisime söömas, ja veidike Jurmala peal ringi. Kuna lapsed olid veepargi fännid, siis õhtul uuesti veeparki (3h!). Hotelli jõudsime alles umbes 22:00. Pühap. hommik oli õnneks viimasepeal ilm ja sai veel Jurmala rannas käidud (seal oli päris palju turiste, paar tükki isegi ujusid!). Siis autoga Riiga Lidosse sööma. Seal võiks asja rahulikult võtta ja korraliku söögiorgia korraldada. Aega läheb koos vahepealse kohaliku laste mängupargiga tutvumisega 1,5 - 2h. Siis veel korraks Riia kesklinna ja tagasi koju.

Lastega käinud nii Tenerifel kui GC-l. Endale meeldib Tenerife rohkem. Kui lastega minna, siis on oluline, et oleks lastebassein ja soojendusega. Muidu on vesi ujumiseks liiga külm.

St. kui ma jõuan sinna umbes 23:00 öösel, oleks mõistlik latte müntidena kaasa võtta?