trip-krainetrip-ukraine-dark

Lauramoosivaras

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ootan huviga! Ise minemas LAVi 22.novembril (esimest korda)! :)

Hurghadas Arabia Azur ja Coral Beach hotellide rannas "poleviga-korallid". ;)

Tere! Kui keegi eestlastest on perioodil 3.-17.nov. Gambias, siis võiks koos midagi ette võtta. Oleme mehega oma käe peal minemas. Kontakteeruda võiks minu meilil lauramoos@hot.ee. Päikest!

Sultanjake, Sa ju tead isegi, kui hea korallriff on Zahabia rannas. No ajas ikke harja punaseks küll see hotellivahetus. Aga eks mingi aja pärast rahunesin maha:) Käisime ühel päeval siis Zahabia rannas ära kah, kurinahad nöörisid 50 naela näost selle lõbu eest. Aga ikkagi mõttekam, kui Giftunile või Sharm el Nagasse sõit. Sest minumeelest pole viiamastes mitte midagi erilisemat näha, kui Zahabia (Arabia Azuri jne.) rannas. Seekord trehvasin isegi mureeni peale (rääkimata minu lemmikust sinisetäpilisest raist). Päikest! St. lund!

Olime 27.11.10 Estouri reisiga Elysees perega (mul 6-s x Egiptuses) ja ka enamvähem oman aimu, mida võib sealsetest hotellidest oodata. Pole sellel Elysees`il häda midagi. Meie käest ei küsinud keegi kordagi hotelli, randa ega sööma minnes ei toa numbrit ega koti sisu näha. Prussakaid ei näinud, koristamine nagu ikka Egipuses ja elekter käis ka vahepeal ära. Aga me ei lasknud ennast eriti sellest morjendada, sest teame, mida sealt oodata võib. Ja personal küll minumeelest ülbe polnud, täitsa normaalne. Söögi koha pealt ka täitsa OK, meil oli H/B, kala oli väga maitsev, kuigi iga päev sarnane. Aga kuna siin kodus saab kala vähe söödud, siis seal panime kahe suupoolega. See, et venelasi on igal pool palju, on tõsi. Ma ütleks, et Elysees häirisid nad küll õite vähe. Minge, käige El Palacios (800 tuba!) ära, siis alles näete venelaste invasiooni ja nende käitumise eripära. Ja üldse mulle tundus, et tänava peal käies tülitasid kaupmehed vähem (või vähem pealetükkivalt), kui varasematel kordadel. Kokkuvõtteks- täitsa normaalne hotell.

Muud halba pole Estouri kohta öelda, kui et 3 päeva enne meie reisi Hurghadasse (27.11.10) vahetati meil hotell ära. Mis tegi mind väga kurjaks. Ma olin spetsiaalselt jälginud pakkumisi ja juba okt. algul tuli ühel päeval (vaid see päev) pakkumine 4990.- eest Zahabia hotelli. Ja ega see hotell ise mind niiväga köidagi, kuid sellel hotellil on väga hea korallirand. Pole vaja kuskile lisakulutuste eest väljasõite teha ega midagi! (Olime selles hotellis varem olnud). Ja meie pere seekordne reisieesmärk oligi vaid ohjeldamatult snorgeldada ja sooja ilma ning merevett nautida. Hotell, kuhu meid pandi, oli iseenesest muidugi parem, kui 3-tärnine Zahabia (Elysees 4*), kuid rannas polnud korallidest ega kaladest haisugi. St. et 3 kala ikka oli. Muidu ilus , puhas liivarand, lapsel hea mängida. Aga snorgeldama pidime minema mujale. Olgu, olgu. 4990.- eest oleks patt viriseda, aga kuna sinna Zahabiasse on paganama vähe pakkumisi ja veel nii soodsalt, siis ajas ikka harja punaseks küll. Aga pole parata, meie reisikorraldajad ei vastuta eriti sellise jama eest. Estouril on mingid toad Elysees välja ostetud ja need on vaja ju viimasel minutil kellelegi pähe määrida. Vot nii!

Meie oleme perega käinud 4 korda Egiptuses. Esimene Makady Bays, teine kord Nuweibas ja 2 korda Hurghadas. 3 viimast reisi oleme läinud viimase hetke pakkumisega, st. et 3 päeva enne väljumist oleme saanud hea hinna. Ja seepärast panustan ka seekord novembris viimasele hetkele. Ei näe mõtet maksta sama hotelli eest u. 3000.- rohkem. Muidugi on mul see hea variant, et saan töölt ära ilma pikalt ette teatamata. Kui tahta aga konkreetset hotelli, siis muidugi ei saa viimsele hetkele loota. Selle aasta aprillis saime Zahabia 3* hotelli nädalaks koos kindlustuse ja viisaga u. 4500.- nägu. Polnud sellest hotellist enne kuulnudki, ehkki olen ka eeltööd siin tripis ja tripadvisoris piisavalt teinud. Hotell oli täitsa normaalne oma tärnide kohta (igatahes meeldis mulle rohkem, kui Charm Life Paradise). Ja mis peamine, mis minu jaoks suurt tähtsust omab, rannas oli nii liiva, kui ka koralle (päris korralriff kohe). Praegu pole seda hotelli keegi pakkumas, muidu TEZ-i nimekirjas ta on, aga väljumisega Riiast või Vilniusest. Aga lapsega ma ei viitsi nii kaugelt rändama hakata. Aga lapse pärast just tahaks, et oleks liivarand ka. Nii et Zahabia sobiks ideaalselt. Kui keegi viitsib kommenteerida, milliste hotellide randades oleks raudselt ilusad korallid, aga ka lapsel mõnus meres sulistada, siis oleksin tänulik. Desert Rose ja teised 5* jäävad vast liiga kalliks.