improved

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
167 meeldimist
1 postitust / 415 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Ujuvturud on kõik turistilõksud, erilist vahet pole, kuhu minna :)
Valige mõni lähim ja minge taksoga.
http://www.bangkok.com/magazine/5-floating-markets.htm

Sky baari võite ette helistada igaks juhuks, aga üldiselt pole vaja bronnida.
Riietus peab reeglina olema viisakas (meestel pikad püksid, sandaalid pole lubatud jne)
Banyan Tree ja Lebua on kõrgeimad
http://www.bangkok.com/top10-rooftop-bars.htm

Arvestage meeletu tuulega ja kõrgete hindadega.

Netist võib leida jääkinfot ka Cloud 47 katusebaari kohta (Google Mapiski vist veel alles), mis oli casual ja fun, aga see suleti umbes aasta eest, seega pole mõtet otsida.

Massöör saab sellest 400-500st massaaži hinnast ca 40% ehk umbes 150 bahti, muu läheb salongile. See selgitab ka õnneliku lõpu pakkumise populaarsust - mõneminutilise vaeva eest kasvab teenistus 150+500. Aga keegi seda pulli pärast tegema ei hakka, seega kliendipoolne märguanne, et raha ei maksta, on piisav. Muidugi on ilus jätta 100-200 bahti tippi igal juhul, juba 100 põhimõtteliselt kahekordistab massööri sissetuleku.
Kõige inetum on minna eelpool mainitud värvitud tüdrukutega ilmselgesse seksmassaažisalongi ja seal ainult massaaž võtta. Nendes kohtades tüdrukud saavad massaaži eest null bahti, see raha jääb 100% salongile, ja kogu tüdruku teenistus tuleb õnnelikest lõppudest. Seega ainult massaaž seal tähendab, et massöör töötas tasuta.

Õige mõte :) Aasia lennujaamades võib Eesti Schengenisse kuulumise väljaselgitamine võtta 15 minutit, mis me siis veel nii keerulisest asjast räägime nagu passi kehtivus.
Te pole mingite reeglite ega välisministeeriumi info mõjuväljas, vaid sõltute konkreetsest check-ini töötajast ja tema koolituse tasemest. Seega puhas juhus, millise leti juurde satute.

Nagu juba teema alguses ütlesin, te panete ennast sõltuma mingist check-ini töötajast ja tema arusaamast. Kindlasti on mõne põikpäisemaga tore mängida "minul on rohkem õigus" ja "ma tahan teie ülemust näha" mängu, aga kui mingil põhjusel jõuate check-ini hilja ja asi lõpeb lennukist mahajäämisega?

Ei ole küll mingit varianti autot rentida. Peab olema mingi 1% juhus väga rumalast klienditeenindajast ja ma ei tea millest, et see õnnestuks. Ja kui politsei kinni peab, siis mis päästab?
Ilma autota on Okinawal raske või suht mõttetu. Eks tuleb võtta mingid tasulised tripid, akvaariumisse saab bussiga. Randa ilmselt ei pääse, aga ega märts pole vist ka eriline hooaeg. Onsen hotelle on põhisaarel üksikuid, vähemasti Naha lähedased on päris mõttetud muu Jaapaniga võrreldes. Röögatu hinna eest saab mujal suvalise 500-jeenise onseni taseme.
Võib sõita-lennata teistele saartele tegevuse leidmiseks (eeldusel, et olete Nahas). Samuti võib otsida reisikaaslase mõnest Euroopa riigist, mille load Jaapanis kehtivad (a la Soome juhiloaga eestlane).

Kuudi kohta ei tea, aga politsei kohta ühest vastust pole.
Sõltub kohast, lehvitajast, politseinikust.
Politsei ei korralda Tais reide liiklusohutuse pärast, vaid aktkäemaksu kogumiseks. Igalt tailt 100 bahti, igalt turistilt võimalusel 400-500.
Seega on tegureid liiga palju - kas politseinik oskab inglise keelt ja viitsib turistidega jännata? Või on rahul 100 kaupa taidelt korjamisega? Kasu pole ka lollidest turistidest, kes otse ei maksa ja jaoskonda tahavad minna trahvi tasuma.
Kui palju on politseinik juba pappi korjanud? Kas lehvitab blond naisterahvas või tätoveeritud mehepoeg? Kas kiiver on peas või mitte? Kas järgmine ohver juba paistab või mitte?

Enamikel taidel samuti pole mingisugust juhiluba. Sõidavad, maksavad trahvi ja sõidavad edasi. 500 on jaoskonnas, otse politseinikule mingi 100-200, turistid maksavad 400.

Phuketi ümber on palju väikseid saari, mida võib külastada. Similani saared on endiselt pool aastat avatud. Racha saared.
Paljud saared, kuhu trippidega inimesi veetakse, on nüüd sellised, kus saab ööbida. Mäsu käib päevasel ajal läbi, sada paati ja tuhanded turistid, aga enne ja pärast seda hommikul ja õhtul on rahu ja vaikus ja paradiisirannad sinu päralt.

Ko Chang on huvitav selle poolest, et ühel rannaribal on koos erineva ilmega kohad. Kõige nägemiseks on oluline roller, selle puudumisel on suht kirves kastiautodega liigelda edasi-tagasi, hind mõnekilomeetrise sõidu eest on ikka sadades bahtides.
Oma rolleri ja pideva sõidutahte olemasolul pole väga vahet, kus ööbida, muidu on aga Klong Prao sobivalt keskne koht, kust pole röögatult kallis sõita, kuhu vaja, või mingid maad jala käia.

Ko Samed pole midagi nii hullu, pisut üheülbalisem, aga kompaktsem. Eelised - mitu tundi lähemal kui Chang. Ka rollerita jalutatav. Ööbimiseks sobib Ao Phai ülemine ots. Saarel võib ringi sõita, aga erilist mõtet pole.

Võin ka kinnitada, et igas riigis on pilt erinev.
Kui Eestis vaadates (ehk siis ilmselt mingi Euroopa Liidu surve tõttu) on Hotelscombined ja Agoda normaalsed lehed, kus maksud on kohe kõigele sisse arvestatud ja seda võimalustki enam pole, et saaksid maksudeta hinda näha, siis Aasiast vaadates on vana pilt.

Hotelscombined laseb valida, kas tahad näha hindu v.a. maksud või k.a. maksud.

Agoda käitub ka nagu vanasti. Näitab mingit lambihinda ja kui bronnima lähed, hüppavad maksud juurde.

Hinnapilt on sama - sõltuvalt kohast on mõne euro võrra odavam Agoda või Hotels.com hind, Booking on alati kas kõige kallim või teistega võrdne, aga mitte kunagi soodsaim variant.

Hinnad on ühtlasemad ja pakkujaid vähem Hotelscombined valikus. Mingid Amomad ja muud saidid, mis Euroopast otsides pakuvad eriti odavaid hindu, on Aasiast otsides täitsa puudu. 10-20-protsendiseid hinnakääre ei tule pakkujate vahele, erinevused on mõneeurosed.

Taksomaffia on paigas, hinnad kehtestatud. Ma ei usu, et mingit hinnavahet on võrreldes kohapeal letist tellimisega. Mina olen "sõbra autoga" saanud 100 bahti odavamalt.
Normaalse hinnaga ei julge keegi sõita, võib ilmselt halvasti lõppeda autorehvidele või -akendele, kui keegi üritaks dumpingut teha.

Ma pakun küll, et üle 90% klientidest on seal Geniused.
See ei anna midagi juurde. Genius hinnad on näiline hinnalangus, mis lubab näidata suuremat allahindlusprotsenti.
Hotelscombined võrdluses on igale dumbassile kindlasti needsamad Genius hinnad.

Kuidas nad reisija nimega lipiku sellele tasuta äraantud kotile tekitavad?
Või kui kogemata valele lindile satub, siis pole kunagi lootust kohvrit üles leida, kui pole ise taibanud oma nimesilti peale panna?

Kindel? Pole kasutanud, sest ei broneeri ise pikalt ette, aga tingimustes on kirjas:
"Hinnagarantii tähendab seda, et kui olete leidnud veebisaidilt Hotels.com või mõnelt teiselt veebisaidilt saabumispäevale eelnevaks päevaks hiljemalt kell 23.59 kohaliku aja järgi madalama hinna, maksame hinnavahe kinni."

Lihtsalt huvist - kuidas must nimekiri toimib?
Bronnides tuleb punane rist ette? ("Sellenimelisele isikule pole võimalik piletit müüa"). Või check-inis öeldakse: "Sorry, me ei registreeri teid lennule"?
Kui ise check-ini teen, siis väravas lennukile astudes tuleb piiks! Ja öeldakse: "Me ei luba teil siseneda"?

Jah, loomulikult. OIen teinud ise täpselt samamoodi, võtnud pärast võrdlust odavaimast kohast, ka airBNBst. Lihtsalt aastaid kujunes võrdlemisele vaatamata kõige mõttekamaks kohaks, kust majutus võtta, Booking.com.

Nagu on näha ka siin teemas, kus paljud ütlevad, et Booking on parim ja alati odavaim. Jah, tõesti oli. Aga minu tähelepanek on, et vähemalt viimased pool aastat enam ei ole.
Äkki nad proovivad, kas neil on tekkinud piisavalt palju kliente, kes võtavadki otse Bookingust alati majutuse ega võrdle enam hindu. Ja kes aastaid saidki parima hinnaga, aga viimasel ajal saavad lüpsta oma lojaalsusega.

Küll ei vaidle vastu, et Booking on endiselt kõige mugavama kasutuskogemusega broneerimisleht. Paar eurot rohkem pole patt neile selle eest maksta, aga kui vahe on 51/65 eurot nagu minu näites või 243/281 eurot nagu Siddhartal, siis on juba probleem.

Seega, Bookingu fännid - kindlasti võrrelge enne hindu ja võtke nende kaudu siis, kui reaalselt ongi odavaim hind.

Ja minu teine väide on lihtsalt see, et Hotels.com Rewardsi kaudu olen ma saanud nagu varemgi, turu kõige odavama hinnaga.
Lihtsalt varem broneerisin kümnest eri firmast, kus parasjagu odavaim oli. Mingit boonust sellega ei kaasnenud.
Nüüd Hotels.com kaudu tuleb teha lisaliigutus (hinnagarantii), aga suhteliselt lühikese ajaga olen kogunud kolm tasuta ööd ca 250 euro eest (kallid riigid, keskmisest kallimad majutused).
Majutusele kulutanud olen ikka täpselt sama palju kui varem kümnest eri kohast võttes. Kuid ühe firma nuumamine on nüüd tekitanud sellise ootamatu boonuse, lisaks madalaimale hinnale.
Ja loomulikult võtan majutuse endiselt kust iganes, kui hinnagarantii mingil põhjusel ei toimi ja hotels.com on liiga kallis või ei paku sobivat hotelli.
(Lisamärkus - hinnagarantiid ei pea tegema kohe pärast broneerimist. Kui oled bronninud mitu kuud ette 300 euroga, aga vahetult enne saabumist on hotellis mõnel saidil viimase hetke ale 250 euri, siis võid ka päev varem lasta selle 50 eurot endale tagasi maksta, ka siis, kui see 300-eurone hind oli tühistamatu/muudetamatu).

Travelokas on võimalik valida mitmeid Aasia riike ülevalt menüüst. Igas riigis on erinevad maksevõimalused maksmise faasi jõudes.
Seega kui kindlasti on vaja sealtkaudu otsida, võiks panna riigiks esmajoones Singapuri, kus on ilmselt tõenäolisem, et rahvusvaheline krediitkaart toimib. Või siis Malaisia. Aga pole katsetanud.
Aga tõesti ei usu, et neil oleks mingi eriline ale võrreldes lennufirma kodulehega. Küll aga mõningate Aasia lennufirmade kodulehel ei tööta rahvusvahelised (või Eesti) krediitkaardid, siis Traveloka võib aidata broneerida.

Minu arust on kõigil saitidel hinnanäitamine paremaks läinud - aga kindlasti kehtib see, et igas riigis on pisut erinevad hinnad ja Hotelscombined all erinevad partnerid.
Võibolla sõltub ka maksude kuvamine IP-st, millelt siseneda. (Kusjuures tundub, et Euroopas on tihti laiem valik partnereid ja paremad hinnad kui Aasiast vaadates - aga eks ka Aasias igas riigis on erinev olukord.)

Igatahes Eestist vaadates:
Hotelscombined alt on kadunud tüütu "koos maksudega", "ilma maksudeta" valik. Seda võimalustki ma ei näe enam kuskilt, näitab koos maksudega lõpphinda automaatselt.

Agoda on Eestist vaadates samamoodi, näitab automaatselt lõpphinda. Midagi ei pea muutma ega seadistama, aga seda varasemat jama lihtsalt pole enam, et maksud kargavad lõpus juurde.
Agoda puhul mind häirib ainult see, et osa allahindlusest näidatakse kupongina, mis tuleb kuskilt kopeerida. Kui ma selle tegemata jätan, kas tõesti maksan 10% rohkem? See pole ju tegelikult kupong, vaid allahindluse näitamise võimalus, mis reeglina langetab hinna teiste saitide tasemele (võrdub Bookingu Genius-soodustusega ja Hotels.com "parima kliendi" soodustusega, aga need rakenduvad automaatselt kõigile ja sa ei pea mingit tobedat koodi kuskilt kopi-peistima).

E.T. ja hotels.com - kui see probleem oleks kõigil, siis oleks sait juba kinni pandud :D Ei tea, mis seal viga võis olla.

Näed, ma ka just võtan ühe lisapäeva järgmiseks nädalaks Bangkokis.
Hotelscombined näitab eurodes:
Amoma - 57
Agoda - 60
Booking - 64
Hotels.com - 64
Priceline - 64

Reaalselt broneerides jäi:
Amoma - 57
Agoda - 60,60 (77% odavam, ainult sinu eksklusiivse kupongiga, yeah right)
Hotels.com - 61,59 (ainult valitud klientidele, yeah right)
Booking - 65 (tänane Kaval-Antsu hind ainult Genius klientidele, yeah right)

Veel aasta eest raudselt oleks Booking odavaim olnud, aga midagi on juhtunud ja enam ei ole.
Agoda ja Hotels.com on sama hind ilmselt Tai baatides, mängivad kursiarvestusega eurodesse.

Hotels.com reaalne hind minu jaoks - 61,69 - 10% = 55,5
Kui viitsiksin, siis bronniksin nende kaudu ja saadaksin neile Amoma screenshoti. Saaksin reaalseks hinnaks 57-10% = 51,3 eurot
Seda võrreldes siis Bookingu 65 Kaval-Antsu Genius euroga.

Üldiselt lennust maha ei taheta kedagi jätta, kõigil lennufirmadel on eraldi letid hilinejate registreerimiseks. Töötajad käivad ringi väljuvate lendude siltidega ja kutsuvad inimesi pikast järjekorrast välja. DMK-s olen näinud, et alles 15-20 minutit enne lennu väljumisaega hakatakse neid hilinejaid taga ajama.

Nahaalne suhtumine on minna kohale viimasel minutil, pikast järjekorrast mööda, lehvitada mingile töötajale oma mobiili (mu lend läheb 30 minuti pärast!) - ja küll sind mingi ootamiseta peale organiseeritakse. Ilmselt ka turvakontrollis samamoodi lehvitad ja saad järjekorrata.

Viisakas on siiski minna paar tundi varem ja koos kaaskannatajatega sabatada.

Tilulilud on igal saidil - Booking jändab oma Geniusega, Agoda mingite kupongidega, Hotels.com oma Rewardsiga ja mingite tasemetega.
Lõppude lõpuks on pärast kõiki neid tilulilusid ja "soodustusi" tegu tavahinnaga ja neid tilulilusid saavad nagunii kõik kliendid, mitte mingid Geniused ja "ainult sulle ainult täna" kupongiomanikud.
Booking on kõige mugavam, seal on kõige rohkem arvustusi ja kõige usaldusväärsem keskmine hinna hotellidel. Heameelega kasutaksin neid ka edaspidi broneerimiseks, aga nagu näha, on hindades piisavalt õhku sees ja nad võiksid püsiklientidele mõelda välja parema boonuse kui see, et kutsuda neid Geniusteks (nagu 95% teisi kliente) ja teha nägu, et see ongi parim, mida pakkuda saab.

Pikema broneeringu korral võib vaadata ka hotelli kodulehte. Paljudel kettidel on samuti oma "parima hinna garantii". Kui kuskil Bookingus või muul lehel on odavam kui otse nende kodulehel, siis lubatakse samuti sedasama madalamat hinda anda pluss veel 10-20% alet ja mingeid teisi boonusi (tasuta spa, laundry vms).

Chill, sõltub sihtkohast, reisimissagedusest, valitud hinnaklassist.
See on lihtsalt minu tähelepanek, ma aastaid bukkisin peamiselt Bookingu kaudu, alati oli seal odavam hind. Aga minu jaoks minu sihtpunktides on see viimase poole aasta teema, et enam ei ole Booking odavaim ja hotels.com pakub sama hinda või on 1-2 eurot odavam võrdluses, nagu varem Booking oli.

Lõpuks on see kahe gigandi omavaheline turujagamine.
Priceline (brändid: Booking.com, Agoda, Momondo, Kayak jne)
ja Expedia (brändid: Hotels.com, Orbitz, Venere, Trivago jne)

Mina bukin üle saja toa aastas, mulle on see tegevus rahaliselt mõttekaks osutunud. Kuid jah, minu keskmine toa hind jääb üle 50 euro, seega kindlasti ei tasu see ära igas hinnaklassis ja iga reisimissagedusega.

  1. On vahe, kas otsida otse Agodast kui hotelscombined kaudu (see on kõigi saitide puhul nii tegelikult). Hotelscombined kaudu on tihti maksud sees kõigil, kes nendega vassivad (eriti Agodal) ja hind paari euro võrra odavam kui otse saidilt otsides.
  2. Võin kinnitada, et Agodas võivad hinnad olla lõpuks tunduvalt odavamad kui mujal. Loomulikult tuleb broneeringuga minna peaaegu lõpuni ja peatuda vahetult enne makse teostamist.
  3. Agoda peamine eelis on laiem hotellivalik. Pisikesed perehotellid ja mõnetoalised asutused on Aasias tihti liitunud ainult Agodaga, sest siis ei pea nad klientidelt ise raha võtma (Booking ja teised saidid sunnivad hotelli ise krediitkaardilt raha kätte saama, Agoda kaudu bronnides korjab raha Agoda Singapur või mingi taoline asi jääb krediitkaardi väljavõttele näha ja nad arveldavad ise hotelliga). Seepärast on Agodas ka oluliselt rohkem airBNB kortereid ja väga tihti, kui olen võrrelnud hinda Agodas ja airBNB-s, on Agoda hind tunduvalt odavam. Põhjust ei oska öelda, igatahes olen otsustanud bronnida Agoda kaudu.

Reeglina ühte marsruuti teenindavad sama tüüpi lennukid, seega on nii-öelda "vanade lennukite" marsruudid, millele tehakse ka rohkem alesid.
Näiteks KLM Amsterdam-Soul, saad teada, et lend kannab numbrit KL855.
Otsid seda näiteks Flightradarist.
https://www.flightradar24.com/data/flights/kl855
Näed, et teenindavad lendu Boeing744 lennukid. See ongi ohumärk, need on vanad pannid. Liinil lendav PH-BFS on aastast 1996, PH-BFI aastast 1991 jne.

KLM Amsterdam-Colombo, KL873
https://www.flightradar24.com/data/flights/kl873
Tundub, et lendab Boeing 789, need on paari aasta vanused uued Dreamlinerid, seega sellel liinil probleemi pole.