marlakene

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
4 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mul vist suhteliselt imelik kogumishuvi - olen püüdnud tuua igalt reisilt saunalina. Ega nüüd ongi meil kodus kasutamiseks peaaegu kõik saunalinad reisidelt toodud ja päris vahva on, iga päev tuleb mõni kaugem koht meelde. 

On kellelgi kogemusi või oskate vastata - kui 17-aastane lendab üksi Portugali, siis kui probleemivaba (või probleemne?) on riiki sisenemine? Kas nõutakse kohapealse vastuvõtja olemasolu vmt?

jäi kirjutamata, et inimesed on teadlikumaks saanud ja julgemaks. Enam ei tunta end mingite stagnaaegsete hirmunud inimestena, kes kardavad igal pool mingit pettust. Sellise hinnatasemega jätkates võiks Eesti bürood kohapealsete trippide müümise küll ära jätta.

pole Marmarises küll mingit ohtu olnud, et sind maha jäetaks või mis iganes. Meiega ühel ajal meie hotellis olnud eestlsed ostsid päev merel reisi HT kaudu, kaks täiskasvanu+ laps 58 euri kokku ja kusjuures suudeti nad Aurinkomatkade poolt lihtsalt maha unustada (eesti giid kaasa ei läinud, sest ei saadud kokku vajalikku arvu inimesi). Seda siis reisikorraldaja kaudu ostmisest ja teenindusest. Jah, nad said küll pärast asendusesks reisi teisele päevale, esimesed joogid tasuta ka, aga käisid nad siis sama laevaga, millele meie tänavalt varem olime ostnud 100 eegused piletid. On hinnavahe?

Ja raftingult tulles unustas mu mees koti asjadega väikebussi. Teadmata bussi numbrit ja mäletamata bussijuhi nägu, saime selle koti tagasi, toodi hotelli retseptsiooni ära.

Mina kirjutasin eelmärgitud teemas Rhodose piletihindadest. See 50ytl-i tundub utoopia, sest sellelt reisilt ei anna teha eriti soodustust. Seal maksab ju sadamamaks juba kõigile ühtmoodi 15 euri + veel laevapilet, mis on ka suht konkreetselt paigas. Kindlasti saavad kohapealsed reisikorraldajad alet, aga mitte nii palju. Võibolla see 50 ytl-i oli ilma sadamamaksuta? Sel juhul on ju reaalne, kui sinna lisada veel 15 euri.

3 aastat tagasi lapsega koos Marmarises käies ostsime ka oma kohapealsed reisid Eesti reisikorraldajalt, siis ei teadnud veel eriti midagi kohapealsetest võimalustest. Sel ajal tuli isegi eesti grupp ilusti täis. Nüüd ei saadaud meie reisi ajal isegi Pamukkale gruppi täis (meie naabrite-eestlaste jutt, sest nemad ostsid reisid eesti büroolt), ometi on Pamukkale üks lahedamaid kohti, kus võiks Marmarises olles ära käia.

saab osta kohapealt pileti, infot saad siit:

http://rhodes.marmarisinfo.com/

või võid osta ka kohapealsetelt Marmarise reisipakkujatelt, hind väga ei erine. Meile pakuti tänavalt Rhodose ühe päeva edasi-tagasi piletit 45 euri eest, neti kaudu ostes oleks olnud 50 euri. Kusagil Bar Streeti alguses umbes oli ka Rhodose laevapiltimüügi kassa olemas.

kõige soodsam, just poolteist nädalat tagasi katsetatud. Siin vahetasime Tavidis Tartus kursiga 1 liir= 8,9 krooni, seal kohapeal automaadist 1 liir= 8.01 midagi krooni.

saad Marmarisest samamoodi osta tänavalt nagu mujalgi. Pakkumisi on ühel tänavalgi mitmeid. Kõik põhitripid näed siit lehelt (Icmeler on Marmarise naaberlinn 7 km kaugusel, praktiliselt üks ja sama):

http://www.icmelertravelcentre.com/tours.asp

Hindu saab kindlasti veel odavamaks kaubelda. Meie käisime Päev merel nt 100 krooni eest.

Marmarise kohta palju infot siit lehelt:

http://www.marmarisinfo.com/

nende kahe koha vahel on kliimas. Kui talud suhteliselt niiskemat kliimat hästi, on Alanya ok. Marmaris on palju kuivema õhuga, mulle meeldib rohkem. Tulin just Marmarisest ja ebameeldivaid venelasi ei näinud peale ühe paari, kes reisil Dalyani ennastunustavalt paadis tantsu lõid.

huvitab ka sama asi. Meil osa seltskonnast kindla majutusega, osa loteriiga. Kui loteriiomad samasse hotelli teistega ei saa, kas siis üksteisele külla minna ei saagi?

Räägi palun sellest (raftingust siis :)) natuke lähemalt! Mismoodi, kui kaua, mis täpselt jne.! Tänud ette!

kui maksab 2 euri või 3 dollarit, siis on see ju pm sama? Ma saaks aru, kui dollarid õnnestuks seal kohapeal liirideks vahetada ja seeläbi kursiga võita?

nagu ikka meie reisiseltskonnaga tihti juhtub, jäädi totaalsesse ajahätta ja öö veedeti poolel teel Praha ja Vilniuse vahes sõites:) Aga netist leidsime sellise koha: http://www.hostelvilnius.com/availability.php/HostelNumber.13749 Kommenteerida kahjuks ei oska.

Käisin Sitsiilias septembris 2007. Elasime Giardini Naxoses. Hinnataset võib täiesti võrrelda meie endi omaga. Lähedal,6km u on Taormina, mida peetakse Sitsiilia kalleima tasemega linnaks. Et siis suvituspiirkondades minu meelest hinnad nagu meil ja sisemaal ning suurlinnades kindlasti kolmandiku odavam. Mina ringi ei sõitnud, kasutasin oma aega mõnulemiseks ja beebiga ringijalutamiseks, aga autorendiks paistsid olema väga head võimalused, u 100 m-l tänavalõigul nägin vähemalt kolme rendikohta, üks neist kindlalt rahvusvaheline.

Vaadata oleks tegelikult ju Sitsiilias väga palju, oleneb ka teie huvidest. Etna kindlasti, Giardini Naxoses on Etna ilusti näha ka kogu aeg (kui just pilvine pole). Mitmed rannikuäärsed vanad linnad, põhjaranniku saared, keskmaal kohalike elu-olu jne, jne.

Suveniirid? Keraamika kindlasti, laavakivist valmistatud nipet-näpet. Üliodav keraamika just pole, arvestama peab mingi väikese taldriku jaoks ikkagi 3-4 eurist alates. Etna jalamil oli mingi mesilasfarm, kus meie reisiseltskonnast osa inimesi ostis endale mingit pisikeses potsikus imesalvi taruvaigust ja ei tea mis möginast veel, ravib tõsiselt hästi igasuguseid hädasid! Aga maksab nagu mesi ja meetooted meil.

Eks netist otsides leiab ka vast infot, ka majutuse kohta. Ise otsite endile ööbimiskoha?

Ja veel kiidaks mina sealset kohalikku eestlannast reisijuhti Mae Merusk`it, tema kontakte saaks vajadusel võibolla TopToursist. Usutavasti on ta meili teel nõus infot jagama.

Ja infot saab kasvõi siit: http://sicilia.indettaglio.it/eng/comuni/me/giardininaxos/giardininaxos.html