trip-krainetrip-ukraine-dark

Pohlake

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
21 kommentaari
 

6 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

kaks nädalat tagasi Sharmis vitsutasime üsna mitu kilost alust maasikaid ja olid väääääga head! Kiloses pakis vast 1-2 natuke vähem küpset. Ju te müüja millegagi välja vihastasite, et teile sodi müüdi.Aga, jah, lennusõitu need marjad tõesti ei kannata.

Ruslan Traveli müügikoht on otse Paphoses mereäärses bussijaamas, väga viis teenindus ja reisid. Nii vene kui inglise keeles ja hinnad olid ka OK. Käisime väikese bussiga Paphose ümbruses ja kilpkonnade pesitsuskohas Lara lahe ääres.Väiksemaid liikumisi (Aphrodite rand) saab kenasti liinibussidega ette võtta.

Sharm El Nagas käinud kaks korda, kohalikelt võetud sõitudega, vist oli 25 eurot?dollarit?. Paraku oli mõlemal korral üsna tuuline, et lahesopi lõppu päris ei julgenud snorgeldada. Sisseminek liivane, kiirest väga sügavaks, suured korallimetsad. Kaladest põnev kohtumine barrakuudaga , kilpkonnasid nägime, kalmaarid jm värvilised kohalilkud. Kaldal on tuulevarjud, lõuna oli hinna sees, seliine burger+friikas. 25 raha eest läheks küll veel!

Tänan tagasiside eest. SD on lihtsalt paar korda suht soodsa hinnaga läbi vilksanud, piilume veebr lõpu või märtsi alguse pakkumisi. Sealkandis olen mingis 3*-kas (Shedwan? Smartline? ) olnud. Või võiks ka Zahabiat jälgida? Niikui nii tuleb päev merel ka võtta. Aga Luxori reisil, küll nii 4-5 aastat tagasi, lagunes 50 km Luxorist välja sõites täitsa ametliku Eesti firma buss nii ära, et tagasitee kujunes 7 tundi pikaks... Päikest!

pole seal nii troostitu midagi. Odavamad kohalike reisid jäävad kaldale saare ettepoole, kus tõepoolest meres midagi/kedagi pole. Osa reise viivad saare teise külge, nn. Mahmaya randa, kus on meres päris kenad rifid. Merel tehakse ka sõltuvalt ilmast peatusi, olen näinud napoleonikala, lõvikalasid, täpiraid. Norm hind peaks olema 30 dollari ümber.

Käisime eelmise aasta oktoobris, väga soe oli. Meie hotell oli Sliemas, Valletta linnaosas, 10 min liivarannani jalutada. Ringi sõitsime põhja - ja lõunatuuri (siniste ja punaste) bussidega, päris põhjalik materjal anti piletit ostes kaasa. Alustasime hommikul 9-st, arvestasime ka paaritunnise rannapuhkuse retke sisse ja lõpetasime kuskil 4-5 ajal õhtul. Gozo saarel käisime oma reisibüroo ekskursiooniga. Mellieha rannal veetsime ka ühe päeva, läksime-tulime kohaliku liinibussiga. Kohalik liiklus on tihe, suhtlemine abivalmis ja Malta üldse väga meeldiv elamus. Saare teine nimi on ajalugu! Oktoobrikuine loodus oli vähe väsinud ja kõrbenud, aga Vahemeri soe ja kaljurannad võrratud!

Oldud detsembris. Puhtus OK, teenindus suht viisakas ja kiire. Toidud maitsvad, erinevaid roogi õhtuti. Valige õhtusöögiks III k. restoran, kuidagi nagu mõnusam. Maiuseid palju igale maitsele. Meie tuba oli I korrusel, täiesti maja nurgas. Ei olnud päikest, olid moskiitod, teisel õhtul tellisime tõrje tuppa. See-eest ei sõltunud liftidest ja rannabaari oli oma terrassilt 20 m, mereni 40 m. Rätikuid vahetati toas iga päev. Hotell on veidi väsinud, kuid töötajad väga püüdlikud ja suht vaoshoitud. Plussiks laguun neile, kes kohe sügavat vett ei armasta, ja loomulikult kesklinna 10 min.

Kui kaugel Bel Airi hotelliosa rannast on? Kui sügav on see laguun? Kuidas vetteminek? Seltskonnas pooled tahavad liivaranda, teised koralle ja Bel Air pea ainuke, mis Hurghadas sõelale jäi. Kas õhtuti kannatab Marinesse jalutada?

Kutsuti ka kaaslaseks. Reisikorraldaja Nikal Travel. Selle raha eest pakutakse küll tihedat programmi, aga tahaks rohkem infi reisi enda kohta. Jagage infot

Kuurortide õhk on meeldivalt kuiv, samas mere ääres siidiselt soolane ja mõjub hingamisteedele väga hästi. Sukelduma küll vasti ei tohi, aga snorgeldamist ei sega. Ettevaatust Kairoga ja kõrbeliivaga, ise seon siis õhukese rätiku nina ja suu ette.

Luna Sharmis olin 1,5 a tagasi, siis oli OK. Suht hotellirivi otsas. Nüüd tuttavad käisid kuu aega tagasi ja tegid hotelli nii toidu, puhtuse kui personali osas väga maha. Rand Vana Sharmi all liivarand,minek bussiga , lastele hea aga snorgeldamiseks mõttetu. Badaweias olin 3 a tagasi. Norm 3*, puhas, rahulik, süüa saab. Rand on üle tee, s.t. viidi ka bussiga ja viitsimise korral oma 500 m jalgsi. Korallriff, päris sügav ja kena, pontoonsild, tuultele valla. Uuesti minekuks valiksin Badaweia, Il Mercatole ja Vanale Sharmile ka lähemal.

Rand päikesevõtjaile on väga kena avar, meres elu aga puudub, vaid paar halli kala. Ujumiseks küll hea, suht sügav ja liivane sisseminek. Endi jaoks avastasime Sharm El Naga, 20-25 km linnast (maksis koos lõunasöögiga 25 dollarit, ostsime kohalikelt)võrratu snorgeldamis- ja sukeldumiskoht. Youtubes sellest kohast täitsa head klipid üleval. 2010.a. oli rahvuslik koosseis väga kirju, ükski rahvus ei domineerinud. Palju lastega peresid, nii liivaranna kui mänguväljaku pärast. Suur kena hotell, asukoht tsentris, vaid söögiaegadel pikad järjekorrad.

Fanara Clubiga selline kogemus, kui kell 10 randa jõudsime, siis saime praktiliselt 2 viimast lamatsit, täiesti varjus. Sissepääs oli 30 kohalikku ja ei mingit kauplemist. Rifini jõuda tuleb oma 30 m ujuda madalas üle surnud korallide kihi, siilikud mõnusalt püsti. Aga ise luurame ka juba samasse rannapiirkonda hotelli, hinnad on, jah, sealkandis üsna üleval. Vana Sharmi laht on väga suletud ja umbne. Lastega liivaranda, aga snorgeldamiseks pole seal midagi. Pakuti meilegi võimalust klaaspõhjaga paadist snorgeldama minna, aga kuna see laevuke on ka kohalike hulgas popp, siis meie uurime kalu, nemad meid... pole eriti ahvatlev.

Tasuks vaadata siis Hadaba tipupoolsemaid randu/hotelle, vastu vanat Sharmi. Isegi novembris oli Hadaba randades tuule tõttu punalipud üleval ja lihtsalt vette ei lastud. Tänu sellele avastasime fantastilise Fanara Club Beachi. Beach ise kitsas ja jamaja väljast tulnule 3, kohalikku, aga korallriff meres võrratu. Tez Touri kodukal peaks olema kaart, hakake sealt otsima.

Selle hotelli kohta on palju pilte ja kommentaare tophotels.ru ja tripadvisori saitidel. Peamiselt positiivsed. Merreminek kaljusillalt, mis tähendab ka riffi! Ise läksime ka klantspiltide ja kiitvate arvamuste õnge ja bronnisime Tez-i reisi 27.02

Selle suve hakul tavanumbrites küll fööne ei olnud. Toad pigem kasinad.

Kas Talea Beach asub küla keskel? Üksikus kohas? Kuidas on ühendus ühiskondliku transpordiga saare teiste kohtadega? Plaan minna juuni esimesel nädalal Kreetale või Kemerisse, aga hotelli pole kummalgi maal veel välja valinud. Oleme kaks erku keskealist suhtlemisaldist tüdrukut.

Tõeline kommi- ja egiptimaa maiustuste pood asub Sakkala poolt tulles enne McDonaldsit vasakule alla keerates, suur lai tänav, sadakond meetrit minna. Nimi on El Zahraa. Valik on suur: lahtistest odavatest kuulikestest kuni kallite kuldpaberis šokolaadikomideni. Suur valik on torte, kohalikke pähklite ja meega mauistusi. On olemas sellised koogivalikud, 0,5 - ... kilo juba alusele valmis pandud, kümmekond erinevat. Lased korralikult sisse pakkida, väga hästi kannatab transporti ja on kodustele hõrk kingitus olemas. Võimalus on ka oma käe ja maitseelistustega selline valik ise kokku panna. Kuna pood jääb tiba peatänavast eemale, ei ole ta turiste triiki täis. On selline kohalike lemmikpood. Hinnad taskusõbralikud, kuid mis peamine, kõik tõesti kohalik toodang.

Meie reisiseltskond võttis uksehoidja "palgale" mõõduka tasu eest kohe esimene õhtu, ei olnud edaspidi kellegagi probleeme. Võimalus oli sisse põigelda ka kõrvalt restoranist või teiselt poolt poekese uksest. Aga osade kallal virisesid sissepääsul küll, nii, et mingi aeg tagasi kotte kontrolliti.

Olin poolteist aastat tagasi. Suht väike, söögid head, õhtusöögi alguses tekkisid mõni õhtu järjekorrad. Esialgu sain toa köögi peale, II korrus, ilma rõduta, aga 2.päeva õhtuks õnnestus ära vahetada (ilma jootrahata). Rand suht väike, aga korallimättad täitsa olemas, kui 30 m vette minna. Ujudes hoida paremale poole, Roma hotelli rannani mättad ja Roma paadisilla juures täitsa korralik 3-4 m kukkuv rifisein. Värvilisi koralle vähe, aga suuri kalu: ükssarvi, papagoisid täitsa mitmed paarid. Oma hinnaklassi kohta täitsa mõnus.

Karbike, kuidas on rand, kuidas meri? Kas snorgeldamisvarustuse tasub kaasa võtta? Omal minek sõbrannaga (sellised üle 40-sed ergud mutid)10.mail, plaanitud Aleksandria ja Siwa ekskursioonid (Kairos 2 x käidud). Mida tegite õhtuti?