omiereksev

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
7 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas sukeldumisega Türgis ka tegeletakse?

Mina sain küll Soomest Taisse kahekordse sisenemise viisa ilma igasuguste lisaküsimusteta. Tõmbasin taotlusel risti mitmekordse sisenemise kohale ja isegi mingit kaaskirja ei lisanud. Ilmselt sõltub palju ametnike suvast. Seega tulevastele minejatele, et proovida ikka tasub.

Rax, ei mäleta ööbimiskohtade nimesid, kuid neid on nii SR-is, kui PP-s palju ja lageda taeva alla kindlasti ei jää. SR ja PP tundus veidi kallim olevat, kui Shianoukvilles, kuid kui veidi kaubelda ja paar äraminemise katset ka juurde teha, saab 10 USD-ga kahese AC toa kätte. SR-is oleks minu arvates oluline OldMarketist mitte kaugele sattuda. Ehk kulub veel kellegile marjaks ära, et Angkoris on kindlasti mõttekas tuktuk võtta, mina maksin 10USD päevas. PP-s on õiglane tuktuki hind igale poole max 1USD (va Killing fields 1,5). Lõpphind oleneb eelkõige kaupleja närvikavast. PhnomPehn on linnana küll mõttetu, kuid õige tunnetuse saamiseks sellest maast ja rahvast oli masendav S21 genotsiidimuuseum siiski omal kohal.

  1. Käisime 2009 kevadel, et asi huvitavam oleks sõitsime rongiga, Bangkokist Aranyapradethisse 30THB (5h), jaamast tuktukiga piirile 50THB, piirilt SR-i 400THB (2h). Teede ehitusse on Kambodias kõvasti raha pandud. Tai piirilt Poipetist SiemReapi on korralik asfalttee. Ei tohi lasta endale Tai poolel transporti pähe määrida, Kambodia pool saad sama asja 1/3 odavamalt. (jagatud takso 400THB). Samuti Shianoukvillest Bangkoki on ilus asfalt maas ja liikumiskiirused suhteliselt suured. Hotellis müüakse pilet otse Bangkoki välja 23USD.

  2. Puhata soovitaks kindlasti Pataya asemel Kambodias Shianoukvilles. (sõltub, kas tahad naisi ja pidu või rahulikke väheste inimestega valgeid randu) Shianoukvilles astu kindlasti läbi eesti meeste hotellist. Euroopa tasemel, konkurentsivõimelise hinnaga toad. Väga meeldiv, soe ja kodune.

Ööbimise hinnad on tasutast kuni ca lõpmatuseni. Aga 3-5USD silte oli palju üleval. Ise ööbisime hinnatasemel 10-15USD, selle eest sai reeglina AC-ga korraliku toa või propelleriga bungalo. Samas tõenäoliselt hinnad varieeruvad vastavalt hooajale.

  1. Suveniire on võimalik osta ainult SiemReapist. Tegelikult oli väike valik ka Shianoukvilles ühes poes, kuid see vähemalt 3 korda kallim, kui SR-is.

  2. On avaldatud arvamust, et Kambodia on nagu Tai 20 aastat tagasi. Minu arvates Kambodia ei ole nagu vaene Tai. Khmerid ja taid ei ole sugulasrahvad nagu eestlased ja soomlased, pigem võiks võrdluseks olla eestlased ja venelased (mitte kedagi halvustades). Kambodia sarnaneb pigem India, kui Taiga.

Plaanisin ka selle firma seljakotti osta, sest hind tõesti odav. Poes aga läks juba selga proovimisel üks plastmaspannal katki ja ühel kotil olid ka õmblused veidi välja veninud. Seega otsustan ilmselt mõne teise kallima kasuks.

Avage palun veidi väljendit "backpacker ala". Kas see tähendab lihtsalt odavat ööbimispiirkonda või on seal ka poed ja baarid ja GoGo jne.?

Olen siit varasematest postitustest välja lugenud, et Helsingis võib passile järgi minna suvaline inimene, ei pea olema passi omanik? On see nii?