trip-krainetrip-ukraine-dark

ubin

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
46 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Panen siis juba muljed ka kirja:). Bussijaama hoones hostel Zachodny, kahene tuba 140zl hommikusöögiga, mida serveeritakse 5.30-11 (8-ndal korrusel), sisaldab ühe suure kukli, 3 erinevat singiviilu ja kolm lörtsu midagi:D (kalamögin, kohupiimamögin, kartulimögin) no ja kohv/tee. Täitsa vahva:D. Registraatoritädi oli umbes ühikarottide Salme, küsimusele kas kuskil suitsetada tohib peale tänavale kobimisele, torises alustuseks, et aga misasja te suitsetate, see on tervisele kahjulik ja lisas siis, et no salaja ikka võib toas ka suitsetada:D. Tuba ise täitsa normull, vanad kušetid ja puhtad valged (pisut auklikud) linad, akna all vurasid rongid, toas oli kraan ja dušš, tualett seevastu koridoris. Selline paigake siis:)

Aitäh, ma sellepärast küsin bussijaama lähistele, et pühap hommikul kl 6 kodupoole startiva bussi peale saada ja ma kardan, et ühistransport vb magab alles pühapäevasel varahommikul:). Nii et suured tänud uvale:), see sobiks väga kenasti.

Tere, vahest oskab keegi mainida/soovitada mõnd soodsamat hotelli-hostelit bussijaama Zachodnia (Al. Jerozlimskie 144) lähistel:). (Vaatasin küll eelnevaid linke, aga ei orienteeru piisavalt hästi)

Viisa peal küll 15$ ei seisa:D. Aga 15 on nad muidu jah alati maksnud piiril, lettide kohal on sildid viisa 15$ jm. Nii et järgmine kord minnes ärge siit enam ostke:D

Kui sa mulle miski hää hinnaga pileti välja ajaks (nädalaks, lennust piisab), siis ma võin minna augustis:D, saaks ramadani erimaiuseid hankida:D.

Ei võta mina midagi:P ja kuuks ajaks kah kuhugi ei lähe, tuterdan siin ja seal veidi ringi, nii on mõtekam võtta hotellituba hommikusöögiga 80 naela eest (nii Kairos kui Hurghadas saab sellise hinnaga ja võib allagi kaubelda) kui üürikas 100 eest(päevakaupa võttes on taks ikkagi reeglina selline). Ja ei pea kuskil kokku leppima, kus kui kaua olla tahan, tulen ja lähen nigu isu on:). Head suvereisi kõigile, ise jätan vahele sedapuhku. PS Otse loomulikult kuuks ajaks minejad võtavad üürika kui neil just isiklikku majakest seal pole.

Riiast lennupilet Hurghadasse edasi-tagasi umbes 5000, kuuks ajaks suht norm hind. Paketikatega on see häda, et üksi minnes muudkui pleki ühese lisatasu.

Muud Egiptuse teemad lähevad nüüd arvatavasti suvepuhkusele, viimased olijad naasevad nädalalõpus ja siitkandist lennukinina enne oktoobrit enam Egipti poole suunda võta. Mul tuli meelde üks tore lennupiletite pakkumine, mis paraku kehtis vaid nüüdsama kevadel, aga ei mäleta, kelle pakkumine see oli - Alexandriasse ja Kairosse jne 4-5 tuhat edasi-tagasi. Hoiaks silma peal, äkki tuleb veel midagi sellist toredat suvepoole kui puhkuse ajal niru vihmane jahe ilm peaks trehvama, siis oleks mõnus suund kuumusesse võtta:D. Ja huvitav, mis sest Riia regulaarlennust saab või ei saa:D. Eks antagu siia teada kui mingit uudist kuuldub;).

Merineitsi on seal ristmiku peal, kus tee läheb kolmeks - otsetee muutub ühesuunaliseks, veidike paremale läeb tee vanalinna poole ja risti alla mere poole Papa´s beachi ja Marina suunas. Otse ristmikul (mere poolt tulles üle tee) näiteks Roma kohvik odava õllega.

ovlov 15 March, 2009 - 10:46. Yara Beach Club 3* Kas on keegi selles hotellis olnud? Niipalju tean, et on tegemist uue hotelliga. Kas tasub sinna minna?

Läksid juba sinna:D? Või mõtled veel?

Kuna keegi pole selle kohta viitsind kribada, siis ma võin tiba valgustada:D. Et siis (no naer tuleb peale:D), küllaltki uus jah, lähedusse pole jõutud veel midagi ehitada - igav liiv ja tühi väli, tuult parasjagu rõduuksi kolistamas. Asub 50 km Hurghadast keset tõelist tühermaad, liiklus puudub (võimalus tellida takso 15 eur). 2 korda nädalas viib buss Hurghadasse, logistab tund aega sinna, kaks tundi saab linnas olla ja siis jälle tund aega tagasiteed. Sobib väga priimalt inimestele, kes naudivad rahu ja vaikust ja omaette olemist:D. Hotell on pisike, rahvast nagu polekski (mõnikümmend tuba), rohelust ka paraku veel mitte, pole jõudnud kasvada. Kõrb (ehitusplatsid siis pigem) ja meri (kus peaks umbes pool km kõndima, et ujuda kah saaks) on olemas. Muud nagu midagi silma ei hakanud:D. Personal see-eest on ülihoolitsev ja püüab esmašokis rahvast lõbustada. Senini vaid Hurghadas käinutel on küllalt raske ette kujutada, et selline koht ka olemas saab olla. Kes nuttis, kes ei oskand nutta ega naerda ja mõnele täitsa meeldis see üksildus. Siuke ekstrapleiss siis :D.

No 9.90 on ehk peaaegu parim hind:D. Soovitaks Stellat osta kohvikust kaasa (merineitsi läheduses olevatest)- 7 LE (purk v pudel), Sakkara Gold 8 LE (mahedama maitsega).

Kahe-kolme-nelja perega just tulebki minna reisile:D, siis on kõigil lõbusam, autode vahel käib lastevahetus ja naiste kah:D jne. Kaheksakesi tuleks minna ikka ühe suure autoga mitte kahe väikesega (jällegi sama asi, et seltsis lõbusam), meil olid 7-kohalised autud põhiliselt ja ühes viibis korraga olenevalt olukorrast 4-6 inimest/last - kaardimängijate auto, barbidega mängijate auto , veinimekkijate auto jne:D.

Pealegi kui oled leidnud kena armsa koduse reisibüroo:), siis on sellega palju parem ja kiirem asju ajada kui näiteks Toptoursiga, kellelt mingigi vastuse saamine võib nädalaid võtta. Närvesööv ja tüütu on üldiselt suurte tegijatega otse asju ajada, bürood müüvad täpselt sama hinnaga, ilma mingi vahendustasuta ja teenindamine on hoopis teine tera enamasti.

Venemaal peab "lällaril" luba olema, Ukrainas võeti ka rajalt maha ja tuli miilitsale väike trahv maksta, tavalise raadiosaatja kohta ei kobiseta. Nii et kui lällari antenn katusel ja luba pole, siis tuleb arvestada, et miilits tahab kah elada.

Küsi Maria Kupinskajalt, ta oli seal tööl (rakendikoertega tegelemas), kirjutas ka raamatu ja just hiljuti oli tema kohtumisõhtu Teravmägede teemal, põnev. Kindlasti leiad internetiavarustest ta andmed.

Egiptuse saastahotelle 2–3 tuhhiga ei pakutud, kuid kes neid tahakski.....

Tahetakse, ja kuidas veel:D. Raha vähe, aga päikesest ja merest ei ütleks paljudki ära selle raha eest ja üldse ei huvita kui niru see hotelliköks on kui teine variant on üldse mitte minna. Aga messil müüdi neid saastakaid 8-9 tuhandega, no vabandage väga.

Meil ei päästnud ka Egiptus, pidevalt angiinitanud lapsel õnnestus ka Egiptis angiini jääda:S - 3 päeva hotellitoas voodis, neelamine pea võimatu, hädaga sai siirupina antibiotse sisse topitud. Nüüd on mandlid lännu ja ok.

Mind pole eriti mingid tärnid morjendanud - sama siin, huvitab asukoht. Kuna topil on v2hemalt yks kolmekas Soma Bays ja sedapuhku pole huvi sattuda 50 km kaugusele Hurghadast, siis sellest see kysimus, et kuhu kanti on varianti. Zaki ei leia kah yles, kus see asub? Endiselt, kuhu veel on trehvatud? Ja rahvas, kuidas teile messipakkumised tunduvad, mottetud (liiga kallid)?

Paluks teavet, kuhu on sel aastal satutud Toptoursi 3* loteriiga, mis variandid on ette tulnud. Aitehh!

Meil jällegi olid just Ukraina-Krimmi reisil lapsed kaasas (igasuguses vanuses), sõit oli küll pikk, aga reis ise võrratu ja kus mujal saaks näiteks delfiinidega koos ujuda suht normaalse raha eest. Tore oli ka kanjonis "igavese nooruse allikasse" kaljult hüpata, lõputult soojas Mustas meres plädistada, mägedes turnida, mäe sees koobastes stalaktiite jms uurida, oh, lastel ja endal oli põnevust küllaga. Lisaboonuseks lastel tutvumine nõukaajaga :D. Ups, nüüd läks küll teemast välja:).

18-aastane pole miski laps ja 9-ne on ka paras tegelane juba. Mu meelest on siin mõeldud pigem titendust 0-5 aastat näiteks, nendega on ikka tublisti raskem, ei käi ega uju nad ise ega miskit, hakkavad suvalises suunas astuma (kui astumine juba selge), hetkekski ei saa pilku kõrvale pöörata-unustada. Mõned mehed ei talu seda pinget lihtsalt ja mõned taluvad ja vötavad asja mönuga:D (Urx ei tundu mees olevat, poiske vast alles). Igaüks puhkab, kuidas meeldib, kes lastega, kes ilma, kes mõlemat kordamööda. Ja raudselt on selliste suuremat sorti lastega teinekord palju etem reisida kui mõne isasega, eriti tundub nii peale üht lendu Egipti, kus reisis ka üks kena perekond lapsega, paraku meesinimene oli ennast lennukis juba nii rihmaks tõmmanud, et Egipti lennujaamas tuli mehikesele politsei kutsuda, kes ta lennukist välja veaks üldse, õbluke naine oli häbist maa alla vajumas ja peitis last selja taha. Ma ei tea, mis sest pilditust edasi sai, kuidas nad hotelli jõudsid ja kes ta tuppa kandis, aga õnnelik puhkuse algus see küll polnud ja kui nii ka jätkus, siis .........

Sel TEZi lingil näeb ainult, kas on kohti (kollaselt ja roheliselt, mis neil vahe on?) või et ei ole kohti, aga ei näe kui palju on, kas 1 või 50. Vanasti oli Noval ka see tabel nähtaval, enam ei paista, teab keegi, kas näeb kuskilt? Neil oli näha kui alles veel näiteks 7 viimast kohta või 3 jne.

Pisitillule tiss suhu vms, suuremale lutsukomm või näts, võtmesõnaks on, et lapsuke neelataks (ja tasakaalustaks rõhku).

Võisid sõita 24. aga tagasi lennukis oli kohti alles 31. jaanuar.

Mis sa sellega öelda tahad? Et laupäevast laupäevani on liiga pikk reis? Et tahaks ikka kolmeks päevaks minna, aga näe tagasi ei saa, kohti pole??? Või pole lendu ennastki :D.