westswamp

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

no ei ütleks, et päris probleemivaba on. Pesa on selline imelik, kus on viis auku, kõik ümargused, üleval maandus ja siis all kaks paari, erinevate vahekaugustega ja suurema läbimõõduga kui EUR. EUR istub mõlemasse sisse, aga kunagi ei tea, kas ühendus on piisav, eriti keedupulgaga, kuna pistik jääb loksuma. Selle aasta reisiks ostsin kaasa universaal reisiadapteri RIMI'st, millel indikaatorlamp. Sellega oli kohe näha kas voolu saab või mitte. Lisaks on igal nende pesal ka lüliti, kunagi ei tea mis asendis on sisselülitatud. Kuna ka ise kasutasin keedupulka, siis oli kindel, et kui lambike adapteril põles, siis oli oodata ka vee soojaks minekut.

Soojalt soovitan peatuda Pondicherry's (Puducherry) peatuda Swades Guesthouse'is http://www.swades-guesthouse.com/index_en.html Külalistemajas on viis tuba, ühine väike kööginurk mikrolaineahju ja külmikuga. Asukoht on väga hea, vaikses kõrvaltänavas. Pererahvas on väga lahke. Omanik, Ilyas, on üleskasvanud Prantsusmaal, seega mõistab meie soove ja harjumusi, valdab inglise ja prantsuse keelt. Ainuke miinus on, et asub moslemikvartalis ja tuleb hommikul kell 5 taluda paar minutit palvusele kutset. Aga sellega harjub kiiresti ära, nii et paari päeva pärast ei pane seda tähelegi. Läheduses on piisavalt söögikohti, ka puhtalt euroopalik Baker Street, kus pakutakse pizzat, saiu, salateid jne. Pilte kohast leiab minu reisi albumist: http://picasaweb.google.com/lauri.laansoo/India2008# Ise viibisime seal selle aasta 30. oktoobrist 3. novembrini ja olime esimesed külalised Eestist. Linn ise on puhas ja roheline. Esimene linn kus nägime meile harjumuspäraselt prügikaste ja plastist välikäimlaid tänavatel. Ujuma minekuks tuleb ainult linnast väljasõita, aga meie jaoks see ei olnud probleem. Rollerid olid odavad, ainult 100Rs päev ja India liiklusega olime harjunud. Nii et 25 km linnast välja leidsime täiesti tühja ja ilusa liivaranna (viit randa: http://picasaweb.google.com/lauri.laansoo/India2008#5270761302981393538)

Meil oli ka poiss kaasas (7. a). Vaktsiinid sai kõik ära tehtud Merimetsas. Malaaria rohte me ei tarvitanud, võrke samuti mitte. Sääski mida nägime 3 nädala jooksul (nov. 2007) võib ühe käe sõrmedel kokku lugeda. Siiani kõik elus ja terved.

Sai kah igaks juhuks võrgud kaasa ostetud, aga kogu reisi jooksul (nov. 2007, 3 nädalat, põhi-ida-lõuna-lääs) ei võtnud neid kordagi välja.

Ei ole midagi, et ATM'id ja makseterminalid töötavad suurepäraselt. Alati ei saa nende peale loota. Ise kogesin Jaipuris erinevate ATM'ide vahel jooksmist, kuna kaartimakse hotellist lahkudes ei toiminud ja ATM'id raha ei tahtnud anda. Lõpuks Thomas Cook'ist sai raha kätte. Alati tasub hoida mingit sularaha kogust sellisteks eriolukordadeks.

Sai kah rollerid võetud. Kuna kollaste numbritega olid kõik väljas, anti valgetega ja öeldi, et kui kinnipeetakse öelge, et sõber andis tasuta kasutada. Peetigi kinni, kuna sattus olema tagasisõidu ajal teel politsei poolne suurem kontroll. Kuna rolleri dokumente kaasa ei antud, vormistatati protokoll dokumentide puudumise kohta ja 100rp võrra jäin vaesemaks. Sinu jaoks ei ole vahet, kas on kollane (kommertssõiduk) või valge (erasõiduk) number, see rohkem sõiduki omaniku mure, tema ei tohi seda raha eest rentida.

arvestades lennuki saabumisaega, siis esimene sobiv rong on nr 2619 MATSYAGANDHA EX väljub 14:05 LOKMANYATILAK T jaamast või 14:28 THANE jaamast ja sihtpunktiks oleks sulle CANCONA jaam kuhu saabub 00:48. Praegusel hetkel online's sellele rongile enam piletit ei saa.

SpiceJet tunnistab jälle välismaiseid krediitkaarte! Ainuke mida ta kohaliku tahab on mobiilinumber kujul näiteks 0091991129xxxx Minul vähemalt õnnestus ja pilet Goast Mumbaisse maksis 650.-kr ehk neli inimest 9296.00 Rs. Kusjuures samal päeval, mingi paari tunnise väljumise vahel erines hind neil oluliselt.

Läheme siis perega kolmeks nädalaks Indiale ringi peale tegema. Väljalend 28.10 ja tagasi 19.11. Marsruudiks planeeritud Helsinki- Delhi- Jaipur- Agra- Kanpur- Varanasi- Kolkata- Chennai- Bangalore- Coimbadore- Mangalore- Goa- Mumbai- Helsinki. Kõik rongi ja lennupiletid sai netist ära ostetud. Sees on kaks siselendu, Kolkata-Chennai ja Goa-Mumbai. Esialgne planeerimiskogemus ütleb, et omalkäel on kõvasti odavam, kolm nädalat on ikka väga lühike aeg, et seda riiki näha. Meili teel hotelli broneerimine on nagu on, mõni vastab kohe, mõni ei vasta üldse. Eelarve kujuneb kusagile max 13 tonni nägu.

Sai just veebist ostetud Goa-Mumbai piletid SpiceJet lennule (650.-kr nägu). Ainuke, mida ta tahtis oli kohalik telefoninumber, selle panin ühes hotellibroneeringu vastuses saadetust. Muidu toimis meie krediitkaartiga väga hästi. Aga varem sai riskitud, et osta IndiGo Kolkata-Chennai lennupiletid (1260.- kr nägu). Kasutasin siingi reklaamitud Delhi Prince Polonia hotelli abi ja seal oli üks väga abivalmis tegelane, Amit Arora, kellele saatsin MoneyGram'iga raha ja tema saatis pileti koodi vastu, mille muidugi lennufirma lehel kontrollisin kohe üle. Maksajaks oli märgitud mingi turismifirma. Vahelt nad väga palju ei võtnudki.