trip-krainetrip-ukraine-dark

tupsu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
34 kommentaari
Viimased kommentaarid

Horvaatias oli küll sama aga Ungaris sai 310 heal juhul!

Nädal tagasi just tuldud Horvaatiast ja kämpade hinnad on väääga erinevaid! nt. Zadari ligidal oli hind 15eur plats, olgu seal siis üks inimene telgi ja autoga või 10! Pesuruumid korralikud, koristamine mitu korda päevas. Või siis Dubrovnikust allpool Molunatis Adriatic kämpas hind ca 20eur/3inimest, auto ja telk. Sealne rand liivane ja sobib lastega peredele. Samuti korralikud pesuruumid ja külmiku kasutamise võimalus. Muidugi olen kohanudka selliseid 40 eur kämpasid.

Saabusime just tagasi Horvaatiast kust kõrvalpõike korras sai käidud Hevizes. Väljas sooja 32 ja vesi 34. Hästi palju idanaabreid, isegi sildid kõik vene keeles. Majutusi palju, olime kohe thermide kõrval kämpingus ühe öö. Lastega thermidesse minnes kaasa võtta ujumisrõngad või laenutada kohapealt, sest vesi sügav kuni 38m. Ausalt, teist korda ei läheks! Aga Ungari on huvitav, meile taskukohane ja milline puuvilja valik seal juba on!

Tere! Konkreetse kämpingu kohta ei oska öelda, sest pole seal olnud. Oleme Horvaatias käinud mitmed suved ja kunagi pole ette midagi bronninud, sest neid kämpinguid on seal palju ja valiku oleme teinud just oma-silm-on-kuningas põhjal. Soovitus kämpa valikul: jõuda valiku tegemiseks kindlasti enne lõunat kohale(paremad vabad kohad)! Meie perele on kriteeriumiteks veel kaugus merest ja milline rand. Enne valiku langetamist jaluta tiir kämpingus ja rannas ning viska pilk san sõlmele ja köögiblokile. Kuna seal on ikkagi väga palav, on tähtis ka kasvõi osaline vari telgile puude või varikatuse näol. Kallim hinnatase ei garanteeri alati paremaid tingimusi. Vaatasin enda eelmise aasta reisi märkmeid ja tegelikult oleme käinud seda kämpingut vaatamas aga miski ei ole seal sobinud ning sõitsime edasi.

Jõudsime just tagasi Horvaatia tripilt ja pean mainima, et ilmaga ei vedanud! Alates selle nädala teisipäevast muutus ilm külmaks ja vihmaseks ning Zadar-Rijeka vahel saime kaela tõsise vihma koos temp. langusega alla 8 kraadi. Veel eelmine nädal oli Dubrovniku ümbruses tõsiselt soe ja mõnus kuigi kuskil mägedes kõmistas öösiti äike. Ka on turiste vähe ja kõikjal kämpingutes on hinnad all-2 inimest auto ja telgiga-saab 10-14 eur päev. Kahjuks läheb õhtul vara pimedaks-kell kaheksa juba päris pime! Dubrovniku vanalinnas saab lahedalt jalutada ilma trügimisteta. Rahast- kõikjal kämpingutes saab maksta eurodes, suuremates poodides kaardiga aga sula kunades saab välja võtta pangaautomaatidest. Kunasid on ikka vaja kasvõi väikestest äridest ostes või tänavakaubandusest, ka osades kohvikutes saab vaid kohalikus rahas maksta. Kiirteel saab tasuda nii eurodes,kaardiga ja kunades, aga armastavad tagasi anda kunades. Sveti Roki tunneli maks oli vaid kaardiga makstav. Soovitus on ikka minna ja ehk veab ilmaga!

Uva-le küsimus - kuidas Horvaatias hinnad see aasta, kas samuti suur hinnatõus toimunud võrreldes eelmise aastaga või siiski veel mitte? Näiteks majutuse ja toidu hinnad. Hirmsasti kisub taas sinnapoole kuid pean pikisilmi ootama augusti kuud...

sikkki, saatsin sõnumi privasse.

Suure telgi ülespanek võtab kauem aega, kas kujutate ette +30 palavuses lõõskava päikese käes mässata telgiga pool tundi või rohkem? Lisan veel, et osades maades(Horvaatia,Kreeka) tuleb maksta suure telgi eest rohkem ja kämpingutes on kohad piiritletud nii, et suur telk ei pruugi ära mahtudagi. Ära ei tohi unustada ka seda, et kivisel pinnal on kinnitamine raskendatud kui pea võimatu. Peres olemas samuti suur telk aga kaugemale Euroopasse minekul eelistame siiski parem kahte väikest nn.kuppeltelki kui mässata selle suure telgiga. Kuid see pelgalt meie pere arvamus.

Ka meie olime suurema aja Kreekas veedetud ajast just Sithonia poolsaarel ja imetlesime imeilusaid vaateid Egeuse merele! Ööbisime kämpades ja kuna polnud veel tipp hooaeg sai hinda kõvasti kaubelda nt.4 inimest+telk+auto saime päris norm kämpingus 15 euri. Ja minu arusaamise järgi küll suvaliselt kuskil telkida ei tohi ning sildidki väljas igal pool, isegi kohalikud on vedanud oma haagise kämpingu alale ja suvitavad seal! Enne vaata kindlasti kämping üle ja kaalu hinna-pakutava suhet(rand, pood-pubi, bassein, kempsud, puude vari ja kuula kas koduloomi pole kuulda - esimeses kohas oli terve kari näuguvaid kasse ja poolest ööst kirema hakkav kukk!). Kämpinguid on seal palju ja mitte kõigis ei ole hinna-pakutava suhe tasakaalus, nägime selliseid kohti, kus kempsus oli vaid jalakohad ja auk või sellist kus randa piiras okastraataed aga hind oli väga kõrge! Kindlasti külastage ka Punaste kivide koobast Halkidiki pls.-el,kuhu parklast koopani viis tasuta buss ja arvukaid muid väljakaevatuid "kivihunnikuid" nagu meie teismeline nimetas. No ja mööda ei saa minna väikestest veini degusteerimis-ekskursioonidest, mida Kreekas on võimalik teha. Kuna suits ja alko on odav nii Makedoonias kui Serbias(alko ka Kreekas!), otsiti põhiliselt seda ja kolistati kotte lootoses pudeleid tabada ja mis see ungarlase "meta"on mida nii väga otsiti jäigi arusaamatuks mulle. No, samas tuleb aru saada ikkagi EL piir! Igatahes, Kreeka on väga lahe maa külastamiseks ja võrratuks rannapuhkuseks, kus pikalt kulgeval liivarannal on piisavalt privaatsust ja ei ole sugugi kallis maa! Tahaks juba tagasi!

Just-just saabusime tagasi imelisest soojast Kreekast ja julgen soovitada telkimiseks Serbias Predejane motelli kõrval asuvat telkimisplatsi, kus vist isegi midagi maksma ei pidanud. Slovakkiast sõitke läbi Popradi Budapesti peale, esiteks vahvad tõelised mägiteed imeilusate vaadetega ja ööbimise saate seal ümbruses nn.mägi kodumajutuses(talvel suusatajatele)imeodavalt, nii 5 euri nägu ja väga tipp-topp tuba kõigi mugavustega! Meie kasutasime kodutöös saiti http://www.eurocampings.co.uk/en/europe/riigi nimi. Kui on küsimusi, andke tuld! Minnes meid ei puistatud ühelgi piiril(samas nägime kui teisi võeti rajalt maha ja otsiti), kuigi passidesse vaadati leht lehe haaval läbi kus varem käidud(Serbia,Makedoonia)aga tagasi tulles puistas Ungari piirivalvur tõsiselt otsides alkot,suitsu, narkotsi ja jumal teab mida!?!Pole enam harjunud selliste piiriületustega ja järjekorras seismise ning puistamistega.

Tulime läbi Warszaw - Katowice - Budapest. Ka Kreekas täna kahtlased pilved... Tõotab äikesetormi vist, aga muidu mõnus.

Sõitsime läbi Poola ja Ungari 12-13 juuni. Uputuse tõttu suletuid teid ei näinud, pigem paari teetööd. Rekkamehed naersid meid välja kui küsisime üleujutuste kohta, mis nende jutu järgi olevat nädal tagasi juba lõppenud ning lubasid kuumipaadi tasu eest tagasi viia! Mõningaid üleujutatud põlde oli siiski näha. Kõva äiksetormi saime ka kaela.

Aitäh, mekong! Võtame soovitusi arvesse. Aga kas see 30 euri öö oli kahese toa eest või a la nägu? Kus raha vahetada või tunnistati ka eurosid?

Olen tutvunud eelnevate teemadega Albaania kohta kuid õhus päris mitu küsimust enne minekut sinnakanti: 1.Kuidas seal kämpingutega lood on mere ääres või ainult kodumajutused ülekaalus? Kas olemas liivarandu? Mida huvitavat vaatamisväärsusi on Lezhe-Durres kandis? 2.Kui kavas just rannapuhkus ja meri, kas on üldse mõtet Albaaniasse sõita või piisab ka Montenegrost? Turvalisus, hinnatase? 3.Millele erilist tähelepanu pöörata peale väikeste “murjamite”?

Pole kunagi ette bronninud, poolas peaks saama hakkama öö 100 zl kui just 5 tärni ei taha.(ise olime 120zl ja neljakesi). Teistes maades oleneb kus soovite ööbida- hotell, motell, kodumajutus või kämpsis. Majutusi on küll ja lihtne reegel vähemalt Horvaatia kohta, ära jäta väga öö peale ööbimise otsimist! Ise oleme Horvaatias hoopis telgiga kämpsis olnud, sest kämpingud on seal väga korralikud ja odavad. Mida vaadata? Oleneb reisieesmärgist ja kestusest, sest vaadata on igal läbitaval riigis palju. Paar viidet: Krakowi vanalinn ja Wiel. soolakaevandus seal ligidal, Slovakkiast läbisõidul Tatra mäed, Budapest läbisõidul ja linnaäärsed odavad kaubanduskeskused, Plitvice järvedel võtke aeg maha ja nautige terve päev, Rijekasse sõitke üle Senji mäekuru(võimas vaatepilt alla merele ja laskumine mööda serpentiini alla) jne ja jne...

Läbisime peaaegu sama marsruudi eelmisel aastal ja ostsime küll kõikides maades, kus vaja vinjeti. Ei tahtnud puhkust ära rikkuda kohaliku politseiga kuskil vaieldes ja see summa ei ole nii suur kokku! Konkreetselt: 1.Poolas ei ole vaja sel marsruudil 2.Slovakkia 15päeva - 6 euri 3.Ungari 10 päeva - 11 eur 4.Horvaatias on kiirteed tasulised tõkkepuuga st.pealesõidul saad tzeki mida pead mahasõidul näitama ja siis tablool näitab palju pead maksma. Maksta saad kohalikus kunas, eurides või kaardiga. Ei ole üle mõistuse kallis. Sel marsruudil Zagrebi ümbruses satute kiirteele. 5.Sloveenias 10 päeva -vist 9 eur oli? Muidu ei peaks aga Postonja juurest sai kohe kiirteele Maribori poole. Austrias oli samuti 10 päeva 8 eur. Vinjette on erineva pikkusega ja kui minnes - tulles satute samasse riiki siis tasub mõelda, kas mahute selle 10 päeva sisse edasi-tagasi või on kasulikum osta kohe pikemaks ajaks (kokkuhoid). Kuna oleme päris mitu aastat sealkandis käinud võin öelda, et ikka kontrollitakse vinjettide olemasolu, ka elektroonselt ja tuleb see kleeps esiaknale panna. Ise taas sinnapoole teel juunis... Lisan, et andmed on seisuga juuli 2009.

Vinjette on erineva pikkusega, näiteks oli eelmine aasta 10 päevane 11 euri. Vinjetti kui sellist enda kätte ei saa vaid neil see arvutis ja maksmisel tuleb öelda auto nr..

Kus see Akropolis asub? Kas ainult Vilniuses? Kuidas autoga minnes juurdepääs jne.

vaidlen kohe täiega vastu! Pole ilusamat loodust kui Montenegros, samuti on toit väga taskukohane võrreldes Horvaatiaga.Sõitke Tara kanjoni kitsastel teedel ja proovige auto suutlikkust venides mägedes asuva kalju-kloostri juurde. Veel on see kõik tasuta ja turistide hordidest avastamata! Minu soovitus on just lähimas tulevikus võimalusel Montes käia ja seigelda,sest mingi aja pärast on see maa samuti üles klantsitud ja ära eurostatud. Inimesed olid lahked ja sõbralikud ja muuseas-venelasi me ei trehvanud kuid eestlasi küll. Ka ei olnud see maa veel(õnneks!)turistidest üle ujutatud nagu juba on Horvaatia. Kuigi, jah, mereäärne juba on. Indias pole reisinud kuid räpasus Egiptusega võrreldes on Montenegro puhtam. Ökomaks tuleb tasuda ja kõik. Hoopis vihasemaks tegi, et Sloveenia on vinjeti endale teinud ja turistile suht kalli, võrreldes aastataguse teemaksuga.

Käisime samuti perega augustis paari nädalasel tripil Horvaatias-Montenegros. Mis konkreetsemalt huvitab?

minugipoolest! aga yxmonika peab suhtluskoordinaadid andma,et siis vaadata kas reisuplaanid kattuvad.

meilisin sulle! ehk see aasta tõesti trehvame...

Kui tahad näha natuke ehtsamat Egiptust siis vali Hurghada, kuigi on meie mõistes must ja räpane. Kui eelistad Sharm el Sheiki kasuks, siis tea, et see on tehislik ja tegelikku elu-olu ei näe, vaid tehis a la kõik puhkajale. Kuna õnnestus olla eelmine aasta mõlemas kohas siis esimesse läheks veel(kui saaks väga soodsalt!), Sharmi aga küll enam mitte. Ja Hurghadas olles soovitaks hoopis ära käia Luxoris, mis jättis mulle sügavama mälestuse võrreldes Kairoga.

Kas on ka juuli lõpul Horvaatiasse minejaid? Kavatseme startida kas 26-27. juuli öösel ja tripi pikkuseks max 3 nädalat. Mingeid suuri plaane pole, eks teepeal paista.