trip-krainetrip-ukraine-dark

bigtrip

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Alati tuleb vaadata, mida see rendihind ka sisaldab. Olen päris mitmest kohast rentinud ja lõppkokkuvõttes erilist hinna varieeruvust pole tulnud (muidugi on ka kalleid firmasid). Mõnel firmal on rent kallim, kuid kindlustused vähe odavamad, teisel on baashind madal,aga kindlustused soolasemad. Olenevalt autost on Loss Damage waiver kuskil 17-22 daala päev. Kindlustuste hinnad on enamasti Terms and Conditions all või eraldi valikutues nt. www.thrifty.com.

Tuttav lugu. Kui veel Rootsis oled, siis mine lähimasse Kassa service`sse, kus rootslased ülekandeid ja makseid teevad ning anna see telleri kätte, kes sealt vajalikud numbrid sulle maksekorraldus lehele kirjutab. Mina ei saanud ka paraku seal mitte muhviga aru tookord, aga vähemalt olid nad seal abivalmid..

oskab keegi öelda, kas nende piletite korral hiljem nimevahetus on võimalik?

Veel 2 aastat tagasi Kreekas saadud trahv sai ka otsemaid prügikasti vistatud, kuid nüüdse sanktsiooni kohaselt nõutakse EU maades saadud trahvid välja nagu siinsed kohalikud trahvidki.

Praegusel ajal tulevad EU maades saadud trahvid koju järele! Sain ka ise Itaalias eelmine suvi trahvi keelatud kalast läbi sõitmise eest. Kusjuures mul polnud mingit kviitungit klaasi vahel. Trahvist sain teada alles mõned kuud hiljem, kui autorendi firma võttis mu krediitkaardilt mingi 18 euri minu andmete avaldamise eest itaalia ametivõimudele ning seejärel mõni nädal hiljem tuli ka amtlik kiri mulle koju, kus olid juba vajalikud juhised inglise keeles, kuidas trahvi mingi veebilehe kaudu tasuda. Seal veebis oli ka mu autost pilt vastavas kohas...nii et vaielda polnud kah midagi. Maksin nõutud tähtajaks ära! Vastasel korral oleks see nõue esitatud siinsele kohalikule haldusorganile, kes selle minult koos lisatasude jms oleks ikkagi välja nõudnud.

Viisat on muidugi mõistlik taotlema hakata. Alalist elukohta ei nõua keegi. Tahetakse teada kohta, kus esimesed ööd viibid (seda küsitakse vahest ka lennupiletite väljaostmisel). Selleks paned mingi "lambi" hotelli, kui veel ei oska midagi kindlat ette broneerida. Kui viisa saamisega suured kahtlused, siis võid lennupiletid esialgu lihtsalt broneerida...

Omast kogemusest võin rääkida, et lihtsam on kohale minna, paar päeva hotellis olla ning kohalikke ajalehti lapata. Üritasin ka enne minekut asju ajada, kuid nii midagi odavat ei leidnud. Veebilehti ja/või e-maile nad ei armasta kasutada. Nad rohkem telefoni inimsed... Kellel juba on veebileht ja suvatseb email-ga tegeleda, on ka vastavad hinnad (vähemalt mulle tundus nii). See craigslist on hea koht, aga jällegi tuleb helistada ja vaatama minna...

Jah, ei ole abielus. Kas siis J viisa antakse ainult abikaasale? Olen muidugi ka kuulnud igasuguseid lugusid, et mõned USA-sse mineku pärast isegi abiellunud:) Kuid kas praegusel ajal ikka see asi veel nii range on?