ulmo

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
19 kommentaari
 

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kindlasti pole lootust sealt leida suuremat sorti jalanõusid, ülejäänud asjad on tõesti kõik olemas. Päikesekreem võib aga ei pea olema, sõltub nahast, minul vist ei läinudki vaja, vähemalt ei mäleta, et oleks mingit põletuseprobleemi olnud. Alguses muidugi üle tunni ei tasu seda troopilist päikest endale peale lasta. Mingit broneerimist pole vaja teha, kohapeal on valik lai, turismipiirkondades on tänavate teede ääred öömaja pakkuvaid asutusi täis. Sama kehtib ka söögikohtadega. Transaga tuleb alati tingida ja võrrelda hindasid, mida erinevad tegelased pakuvad. Mõnel pool on liinitaksod, mis peatuvad kui käpa püsti viskad ja sõidutavad sind fikssumma eest kui kaugele vaja (mööda kindlat liini muidugi). Üldiselt küsib tuk-tuk ja autotakso enam-vähem sama hinda ja pikemat maad päevapalavas on kindlasti mõnusam jahedas ja puhta õhuga autos sõita.

Reegel on ju lihtne - kui mingi võõras tuleb ilusa jutuga su juurde midagi pakkuma, siis ÄRA RÄÄGI TEMAGA! Nagu Lonely Planet soovitab "Don't talk to strangers".

Sai umbes aasta aega tagasi käidud. Seikluslikkuse suurendamiseks läksime läbi Moskva. Rongiga Moskvasse, sealt lennukiga edasi, vahemaandumisega Ashabadis. Rongis sai natuke Lonely Planeti Tai raamatut loetud, kuid Bangkoki lennujaamas oli selge vaid see, et peaks minema Khao San-i piirkonda. Lennujaamast läheb sinna ekspressbuss, maksis 150 bahti. Mingeid hotelle broneerida kindlasti pole vaja, erineva hinnatasemega öömajasid on kohapeal kõikjal Tais piisavalt. Kohapeal sai ringi liigutud bussiga, kaugemale oleks ilmselt asjalik minna lennukiga. Bussireise müüvad suvalised tänavapealsed "turismifirmad", samuti on võimalik Bangkoki erinevatest bussijaamadest kuhugi suunas sõitma hakata. Vaevalt, et koolivaheajal saab sooduspileteid, see on omamoodi kõrghooaeg.

Ahjaa, kaasa pole praktiliselt midagi vaja võtta. Kõige parem on mingid mugavalt jalas püsivad sandaalid, lühikesed püksid, lühikeste käistega pluus. Mõnel nädalapäeval võib mõnda kohta olla lubatud ainult pikkade pükste ja kinniste jalanõudega.

Kuhu minna? Mida teha? See sõltub ikkagi eelkõige su enda huvidest. Meie veetsime enamiku ajast Ko Chang nimelise saare peal, elasime seal kolmes erinevas kohas, hulkusime ringi. Samas oli ka Pattaya unikaalse nähtusena põnev, eriti Walking Street. Bangkok väga muljet ei jätnud, samas paadireisi kanalis soovitaks ikka võtta, näed Bangkoki täiesti teise nurga alt.

Minu jaoks rikuks puhkuse ära selline ette planeerimine. Ja üldse - kes siis emaga läheb, mine sõbra või sõbrannaga. :) Tai on sõbralik maa. Mõned reeglid on, need saad Lonely Planeti seest teada. Muide, ükski takso ei nõustunud tegelikult taksomeetri järgi sõitma, küllap see on liiga vähe nende jaoks. Kauplema pead transpordi ja suveniirinänni osas, ülejäänu on üsna fikseeritud hindadega, kuigi küsida võib ikka.

757-200 kasutab ka Türkmenistan Airlines, ei saanud mina aru et oleks vähem või rohkem ruumi kui muudes lennukites (ntx 737-800). Kõigis on ühtemoodi vähe, ise 189 ja suht pikkade jalgadega.

Alko on tarkadele, need farangid on end vigaseks sõitnud uljusest, mis tabab inimest kodust kaugel olles. Lisaks alkohol. Muidugi on vaja kiivrit kanda kohtades kus seda politsei nõuab. Kus ei nõuta, seal on selles kohutavas palavuses ikka mõnusam ilma kiivrita kui kiivriga, mis on räpane ja praktiliselt kaitsevõimeta.

Walking Street on super, pole mina Tai tüdrukute kohta halvasti öelnud, neid kartnud või maha teind. Baaris on tore jne. Aga see ei tähenda, et rand oleks võrreldav teistes kohtades leiduvate tõeliste paradiisirandadega. Kes kaunist loodust ja head randa otsib, peaks mujale minema. Taimaal neist tõeliselt headest randadest ju puudust küll ei ole.

Need kiivrid, mida seal kasutatakse, poolikud koorikud tavalisest plastist (mitte komposiitmaterjalidest) ei aita sind kokkudes oluliselt. Mõistlikum on sõita rahulikult ja mitte üle 60-70. Kuhu seal ikka kihutada, puhkamas ju. :)

Pattaya on tegelikult selline koht, mida võiks soovitada vaid Tai tüdrukutega seiklusi otsivatele meestele... rand on seal väga nõrk. Rohkem ikka baarid ja litsid.

Käigud? Autodega sõitsite Ko Changi peal? Honda Click (automaadiga, 110cm3) vedas vabalt kolm reisijat (kaks eesti meest ja kohaliku tüdruku) kõigist Ko Changi mägedest üles ja mingit hoovõttu või poole tõusu peal käiguvahetust ei vajanud.

Võõras kohas, kus võimalikult vähe tähelepanu sõitmisele pöörata, tasuks automaati eelistada.

Ko Changi kõige metsikum rand ei ole kindlasti Lonely Beach. See koht ei õigusta oma nime tegelikult.

Long Beach on hoopis sellise koha tiitli vääriline. Tõestuseks mõned pildid. http://nagi.ee/photos/ulmo/1014169/in-set/20303/

Tänan vastajaid. Kas vastab tõele, et Soomes on võimalik rongi peale panna ka oma mootoriga liikureid ja sedasi kahel rattal liikumise aega vähendada?

Rong Tallinn-Moskva, lennuk Moskva-Ashabad-Bangkok on yle elatud. Kohapeal on tore. Kole palav ja ilus odav ;)

Raha oleme praegu arvestanud 1000 kohalikku p2evas ja seda varuga.

Nii, saabusin just poest - seljakott sai ostetud ja reisiks läheb homme. Rongiga Moskvasse ja sealt lennukiga Bangkoki, tagasi sama teed mööda aprilli esimesel päeval.

Kuna mõne eespool kirjutaja sõnavõtud läksid teravaks, siis proovin selgitada oma ootusi ja arusaami.

Seljakotireis - kõik mis reisile vaja, mahub keskmise suurusega seljakotti ära, tegevusi praktiliselt ei planeerita, minnakse sinna kuhu tuju tuleb ja milleks parasjagu isu on. Jäädakse niikauaks kui soovi ja võimalust. Vastand sellisele reisile on ekskursioone täis pikitud korraldatud turismireisid, kus bussiga veetakse kiirkorras läbi nende kohtade, mida reisikorraldaja oluliseks peab sulle näidata.

Turistilõksud - piirkonnad, kus kohalikku kultuuri ja mõttelaadi ei näe, sest kogu asi on seatud turisti meele järgi ja temalt maksimaalse papi välja lüpsmiseks. Umbes nagu prostitutsioon, kus prostituut teeskleb naudingut, et klient rohkem maksaks.

Kindlasti käivad inimesed erinevatel põhjustel reisimas ja seepärast siin kakelda küll pole mõtet. Üks otsib lihtsalt sooja ja sinist vett ning palju päikest ja rahulikku äraolemist; teine tahab näha ja mõista, milliseid paradigmasid maailmas leidub ja kas neist on midagi kasulikku ka oma igapäevasesse kodumaisesse ellu kaasa võtta.

LP ostetud, eks saab näha mis seal kirjas. Lendame ilmselt läbi Moskva ja Varese kaudu.

Turistilõksude teemal võiks öelda vaid, et inimeste huvid on erinevad ja kõigil ei ole sugugi "meinstriim" maitse huvitavuse osas.

Otsitud on küllalt, teemades on palju soga ja arvamusi, vähe isiklikke kogemusi ja fakte.

Ega olegi praegusel ajal plaaninud, ikka suvepoole kui ilmad kenamad. Selle sain viidatud linkidelt selgeks, et Ferrarit või Lamborginit ma endale lubada ei saa. Samas Porche 911 või Corvettega võiks kiirteid mööda kimada küll. Audi RS4 peaaegu kah kvalifitseeruks.