ivok65

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

36 meeldimist
6 postitust
109 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ikka juhtub.Meie neljase seltskonna eile antud Tallinna lennujaama test ka negatiivne.

Päikest

Jõudsime ka just Sansibarilt läbi Rootsi koju.Lennujaamas enne check-ini saadeti lennujaama arsti juurde testi registeerima.Löödi veel üks tempel testile ja vihikusse kirja.Chek-inis tehti testist veel pilt ja tuli Qatqri jaoks täita miski covidi plankett,et kus tehtud jne.Rootsis peedistati ka,et miks pole testi tegemise kellaaega.Sealt pääsesime siiski läbi.Need olid meie seiklused.

Kes tahab se puhkab kes ei taha see ei puhka.Nii lihtne see ongi.

Tervitusi Sansibarilt

Meie testi andmine käis küll kiiresti.Jõudsimi pisut peale kella 12 ja enne 1 olime juba autos.Test võetakse kõigil suust ja käib kiirelt ning valutult.

Oli ka sekeldusi meil politseiga.Ületasime kiirust,mis ilusasti radaril kirjas.Uksevahelt maha kukkunud 10 usd lahendas naeratades kõik probleemid.

Päikest

Ivo

Läbi Arlanda on vaja testi 

Helsingi kaudu veel ei pidanud olema vaja

Tervitades

Sai eile käidud Sansibari turgudel ja linnas.Käisime vaatamas ka kus seda testi teha saab.Panen siia Google mapsi punkti 

Cambridge Charter Academy, Nyerere Road, Sansibar

Meil võttis otsimine pisut.Tagasilend on meil 24 ja test paluti anda 20.Öeldi et nädalavahetus ja läheb rohkem aega.Punkt ise töötab 7 päeva nädalas

Peale nelja öeldi et pole mõtet tulla.

Ilusat puhkust

Sain just kinnituse et test vajalik

Riiki sisenemise tingimused: alates 06.02.2021 on kõikidel (alates 18. a) riiki sisenejatel (k.a transiidi puhul) kohustuslik esitada tõend mitte rohkem kui 48h enne riiki sisenemist tehtud negatiivse PCR-testi, antigeeni või LAMP-testi kohta. Vaata ka tõendile kehtivaid nõudeid siit. https://www.krisinformation.se/en/hazards-and-risks/disasters-and-incidents/2020/official-information-on-the-new-coronavirus/travel-restrictions

Seega, palun küsige hotelli infost kus on lähim ja parim kliinik kus seda testi saab teha.
Kuuldused käivad, et kohapeal saab testi vastuse/sertifikaadi kätte 72h jooksul. Seega tuleb aega varuda.
Mõistlik on teha test vähemalt 3 päeva enne lendu, siis saate tõendi enne lendu kätte
Kohapeal pidid nad panema kuupäeva millal paberi väljastavad, mitte millal test on võetud.

Tere

Kilpkonn ole hea jaga kus testi tegid ja mis maksis .

Tervitades

Ivo

Qatar’iga hetkel ei pidanud probleeme veel olema.

Sain sellise info

Kuna eile õhtul olid eestlased Tansaanias hädas, et KLM soovib  näha uut testi, mis Tansaaniast lahkudes tehtud ja otsisid lahendust.

Siis all on kirjas, kus Tansaanias saab testi teha.

Warm Regards,

Janika Vaikjärv

Honorary Consul of the United Republic of Tanzania in Estonia

www.ikfoundation.com

www.ladiestrekking.com

www.aafrikareisid.ee

Tel: +372 5143 452

Skype: janika.vaikjarv

From: Embassy of Tanzania - Stockholm, Sweden [mailto:mailbox@tanemb.se]
Sent: Thursday, February 4, 2021 2:50 PM
Subject: COVID 19 TESTING AND CERTIFICATES IN TANZANIA

Dear all,

The Embassy is happy to inform you that booking and choice of available testing centre in Tanzania can be done online. Test results/certificate is sent to traveler's email address or obtained by visiting the link below in the Ministry of Health's Website. Please visit here for information, booking and checking your certificate/test results: https://pimacovid.moh.go.tz/#/booking

Other rules depend on airline or country of destination.

Best regards,

Agnes A. Mwaiselage,

Investment, Tourism and Trade Assistant,

Embassy of Tanzania,

Näsby Alle 6,

183 55 Täby,

Sweden.

Tel: Office +46 8 7322442

Mob: +46 737449728

Tere

Lühidalt siis Sansibarile jõudmisest.08.02 Tallinn -Helsingi, lennuk täis maskid ees kõik sujus.Helsingi -Doha ,lennukis umbes 50 inimest vali istekoht ise.Doha lennujaamas inimesi palju.Doha -Sansibar lennuk täis.Piiril viisa 50 usd sulas.Lennujaamast välja ja lõppes covid.Siin keegi maske ei kanna.Sim kaarti ostsin lennujaamast kuuks 25 usd.  Raha vahetasin ka lennujaama ees 1eur 2650 kohaliku.Transferi lennujaamast olin ette tellinud 27 euri minivan Nungwi hotellini.Ilm ja vesi supper soe.Õlu poes 4000 söögikohtades 5000 kohalikku,söögid 5000-12000 kokalikku.Loodame et covid ei murra ja  saab korralikult puhata

Päikest teilegi

Ivo

Tere

Endal minek ka 08.02 läbi Helsingi.Sain sellise sõnumi.

Saadan info seosest testiga.

Täna saime e-maili Tansaania aukonsulilt:

Tansaania aukonsuli Janika Vaikjärve tõsine palve.

Kuna Tansaaniasse reisimine on COVID – 19 ajal eriti massiline, siis ma praktiliselt ripun telefoni otsas ja just teemal kas test peab olema ennem tehtud või mitte.

Tansaaniasse reisimisel peaks olema tehtud kas COVID 19 negatiivne test või läbipõdemise korral vastav tõend või vaktsiini saajatel vaktsiini pass. Kontrollimise kohustus peaks olema lennufirmadel check in-s.  Ma tean, et Qatar Airways ei küsi seda hetkel. Miks ei kontrolli, seda ma ei tea. Saatkond ei osanud mulle ka seda kommenteerida, kuigi peaks.

Hiljuti oli juhtum, kus Qatari lend Helsingist  Dohasse ei väljunud tehnilise rikke tõttu ja reisijad pandi ümber KLM peale. Loomulikult ei olnud test tehtud ja jamad hakkasid. Lõpuks jõudsid plaanitust 3 päeva hiljem kohale. Oleks test olnud, siis oleks vaid pool päeva hiljem jõudnud. Reisijad ostsid piletid ise.

Mul on kõnesid, kus inimesed ütlevad, et Qatar ei kontrolli nagunii ja nemad ei viitsi testi teha  jne....

See, mis Tansaanias ja Sansibaril toimub on nii poliitiline otsus ja "paras kaos". Seega peab igaüks end ise hetkel maksimaalselt hoidma.

Seega, et kõik sujuks palun tehke test enne resisiJ

 Ise panin testi aja pühapäevaks igaks juhuks

 Ilusat puhkust kõigile

Ivo

Ka laevaga tulles saab 30p.Näiteks Malaisiast Lipele.

E.T.

Ei maksa  igas teemas paanikat tekitada.

Sorri, minu viga.Vaatasin tõesti valet riiki.

Püüan tulevikus ennast parandada. :)

Tervitades

See väide,et maad mööda sisenedes kaks nädalat ei tohiks küll paika pidada.

Lennujaamast lähevad bussid sadamatesse,ette midagi broneerida pole vaja.Arvestama peaks,et viimane buss väljub 16.00 ja laev 18.00

Olime väikese pundiga jaanuari alguses Bangkokist teel Vietnami.Cekinis selgus,et ühel meist viisal vale aasta ja lennule ei lasta.Cekini neiu andis meile vietnami numbri kus kooriti 200 usd ja tunniga oli meil kutse olemas.Vietnami saabudes ootas lennujaamas ka mehike kes kõik korda ajas.

22.40 viimane lend Phuketile.Bangkok jäta parem lõppu.

Sai käidud nii Yail kui Noil veebruaris 5 päeva mölemal saarel. Hakkame siis pihta Noist. Hotell oli valitud saare ida kaldale. See on ka ainuke  pool saarest kus saab ujumas käia. Seda ka kuni lõunani,siis algab mõõn. Vesi oli kogu aeg üpris sogane. Ühtegi ilusat valge liivaga randa ma saarelt ei leidnud. Ühe kena resto leidsin saare kaguosas mäe tipus. Saare keskel 7 eleven, kus ei müüda mingit alkot. Õnneks on ka üle tee mingi taikate koht, kus kõik olemas. Hotell soovitan võtta bassuga. Liiklus muidugi rahulik, loodus ilus. Saarel saab rentida külgkorviga vingeid rollusid. 

 Pisut siis ka Yaist. Yais oli hotell võetud saare keskel läänes. Pikk liivarand, kus sai ujuda ka pealelõunase mõõna ajal. Saar ise suurem ja kahe 7 eleveniga kus muidugi alko puudub. Saare lõunatipu kõrval imeilus valge liiva ja läbipaistva veega rannake. Mõlema saare kohalikud on enamuses moslemid. Olen käinud väga paljudel Tai saartel ja need saared mulle ei meeldinud. Puhtalt minu arvamus. Vesi ikka soe ja päike kõrgel, head puhkust.

Koh Yao Noi pole suurem asi saar.Vesi  sogane,peale lõunat mõõn siis ei saagi normaalselt ujuma.Elanikud enamjaolt muslemid.Kui hotellis bassu pole ei soovita.Kõrval olev saar Koh Yao Yai tundus pisut parem.Randasid rohkem,vesi pisut selgem.Täisa lõunas isegi valge liivaga rannake kus kannatas snorgeldada.Kohalikud muidugi jälle muslemid.Poes õlut ei müüda.Minge parem kohe Koh Lantale ja puhake,õõturg,koopad,elevandid,paju randasid jne.See on muidugi minu arvamusHead puhkust

Phu Quocis on 30päeva viisavaba 

Minge parem koh lantale.Ao nangis on vesi nagunii nii hirmus ,et vabatahtlikult ujuma ei lähe.Ujuma pääsemiseks peab kasutama paaditeenust.Lantal esimene rand sadama poolt ,ei lähe järsult sügavaks,ööturg lähedal,hotelli leiate ka kindlasti.Head puhkust

Lennukiga saab Trat Airporti,sealt praamiga üle ja kohal

Ükski praam Kambodzast Phu Quoci saarele ei sõida.

Phu Quoci saabki ilma viisata,vahet pole kas saabud paketi voi liinilennuga.Labi Kuala Lumpuri on igati ok.Seal lendab air asia paris sootsalt.

Phu Quoci väga mõnus.Veetsin selle aasta jaanuaris seal 20 päeva.