trip-krainetrip-ukraine-dark

Kakskümmend

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
28 kommentaari
 

3 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Üldiselt olen ka ise seda meelt, et ma pole nii rikas, et osta odavaid asju ja kui tahad head ja odavat, siis tuleb ka mõlemad osta :-). Aga see telk üllatas mind positiivselt mitmest küljest. Küsija ei täpsustanud, milleks tal telki vaja. Selline Pop Up on ikka suvilasse või vanavanemate juurde lastele väga hea, kerge ka lahtises olekus ümber paigutada või vihma käest kuuri alla viia või lihtsalt soovi korral kokku/lahti pakkida. Kui ikka telgi kolmeks kuuks maal maha jätad, siis näeb ta vihma, päikest, tormi, äikest, nälkjaid, tigusid, linnukakat ja mida iganes. Kolm kuud maal pole küll Tripi teema, aga küsija suu pihta ei lööda….

Enne jaanipäeva olid sarnased Bauhofis kampaania käigus müügil 399 krooniga. Märge oli küll, et kahele inimesele, aga sinna mahub ka 3. Täitsa OK telk (eriti selle raha eest), pealegi kerge ja mõnusalt lapik, seljaskandmise rihmad küljes ja ka täis pagasnikusse saab hästi peale lükata. Tavahinnaks oli vist mingi 800.-, äkki on veel kuskil saadaval?

Milleks ärritada modesid? No hea küll, mina kui hea inimene ikka veidi vastaks. Alustama peaks vast sellest, et KUHU Türgis minek on? Ise olen 2 korda Alanyas käinud ja usun, et kaubandusolukord on kõigis kuurortlinnades sama. Beebiasjade kohta ei oska öelda kuna omal vaja polnud, aga usun siiski, et normaalsed mähkmed on müügis ja beebitoit ka, sest kõik Pantened ja Nivead jms olid esindatud. Apteeke ka iga nurga peal ja need väga viisakad, kuna meie 11-aastane sai nohu, ostsime seal Olynth-i, mis maksis ümberarvutatult 21 krooni. Võib-olla oli tegu (lapse)ravimite soodustusega, sest odavalt saamise lootuses vaatasin järgmisel päeval ka Seba-Medi tooteid, aga need olid samas hinnaklassis, mis Eestis. Apteegis hinnad asjade küljes ja kassaaparaat ja tsekk, nii et tavapärane tingimine jääb ära. Ainus asi, mida ei leidnud ei apteegist ega toidupoest olid Tampaxid, saadaval olid vaid O.B-d (mõni võib-olla muigab siinkohal, aga minu arust päris oluline asi). Temperatuurist. Ma üten veelkord: Türgi ei ole Eesti, ei ole olemas Türgi ilma. Vaata kaarti, kui suur on see maa! Loe (näiteks kataloogist) kuidas mõjutavad ilma mered ja mäed. No eeldame, et lähete ikka Vahemere äärde ja küllap seal siis juba meie mõistes väga soe on. Ei tea muidugi hooaja käivitumise kohta arvata. Näiteks 2007 oli oktoobri lõpus - novembri alguses 28 õues ja meri väga soe, aga veepargid juba suletud ja ka rannas 10 korda vaiksem kui juulis. Nojah, vast ikka kirjutab keegi, kes on enne juunit Türgis käinud. Lastega sõidu puhul kindlasti silmas võiks pidada vast seda, et liiklus on seal ikka üsna hull, tundubki kohe uskumatu, et arvestades seda kihutamist ja reeglite eiramist nägime vaid ühel korral kiirabi sõitmas ja ei ühtki plekimõlkimist. Seal on üldse kuidagi nii tsill olla, et ei usukski mingit õnnetust, nad tõrtsutavad pidevalt signaali ka, nagu kuuldavasti kitsaste teedega harjutud kohtades ikka. Samas tekitab mul siiani hirmujudinaid mälestus sellest, kuidas me buss peatus õhtupimeduses hotelli ees ja väike eestlane põrutas otsejoones bussi eest üle tee. Õnnelik juhus, et sõidukit ei tulnud. Lapsevanemad tulid bussist maha umbes viiendana... Ole siis Sina targem. Ja muidugi ei salli vähemalt pool lennukit häält tegevaid ja ringisagivaid lapsi! Keegi siin küsis kõrvavalu ja lukustumise vastu abi - soovitaks närida nätsu või imeda karamelli, neelatamine takistab lukustimist. Väiksele muidugi oleks hea ka mingi tegevus leida, et ta ei igavleks (multikas läptoppi vms.) Soovin head reisi, lisan veel mõned ilmavaatluslingid ja jään ootama kõige pikema kommentaari auhinda ja kõikide varajaste käinute muljeid! www.wunderground.com (eesti keeles, seal ka ajalugu) www.wetter.de (saksakeelne, saab ka merevee temperatuuri vt. Strandwetter) www.weather.com

Türgis, Alanyas, juulis 2009 hüüdis poepoiss kuuldes, et me Eestist oleme: "Estonia! Terre-terre vana kerre!". Kes õpetas?

Vaatan, et keegi ei kirjuta midagi, peab siis ise... Mis tähendab "usutav". Kui mõtled asja ehtsust, siis kindlasti usutavamgi kui Eestis, sest kullapoed on suured ja korralikud ning kuskil mujal küll kullapähe midagi ei üritatud sokutada. Ka on väga usutav, et kui Sa juba kullapoodi lähed, siis sealt ka midagi ostmata lahkuda ei suuda. Valik on üüratu (mõnes poes mitu korrust kulda täis), istud leti taha maha ja Sulle tuuakse-viiakse stendidekaupa esemeid näha-proovida jne, jne. Kuhu linna lähed? Alanyas on näiteks vähemalt kahes poes ka eestlannad tööl, kes siis vahendavad-tõlgivad ja on üldse väga toredad. Kui sinna minek, siis võin täpsemalt kirjeldada kogemusi. Ostuga kaasneb ka 5 aastane vahetusõigus, mis tõesti toimib, vahetasime 2007 ostetud kõrvarõngad 2009 uute vastu (tuli ka juurde natuke maksta, muidugi, aga jäime ikka väga rahule)!

Selgitan: Arvan, et mäkaivari teibi rebimine pole kerge ja pidasin silmas seda, et kui käärid on kinniteibitud kotis, kuidas sa siis nendeni jõuad? Sellepärast mõtlesin, et käsipagasis peaks olema abivahend. No nii tobe pole isegi minusugune blondiin, et käsipagasit kiletaks!! (need kaks hüüumärki on Sinult kopeeritud :-) Selgitan veel, et mõistan, et koju naastes pole probleemi.

aga kuidas Sa sihtkohas teibi eemaldad? Kääre ja nuga ju käsipagasisse ei lubata?

AS FlyLAL Charter Eesti on täiesti olemas. Ilmselt lendad Antalyasse (nägin siin eelmisel nädalal postitust Alanya pesumajade küsimuses?). Igatahes sellel reisil, mis väljub hommikul kell 5:00 oli vaid väikese valikuga tasuline menüü, mis tundus ikka kallis küll. Kohv ja 0,33 cola/fantapurk olid a 31 krooni, seda mäletan täpselt, väike Geiša vist 23 jne. Kuna kohv anti pihku väikeses plastopsis ja ühe suhkrukuubiku ning kunstkoorega, siis ei usu ka söögi erilisse elamusse. Menüü on igas istmetaskus, jõuad tutvuda, teenindamine ei alga kohe. Reis ju lühike (3,5h), ja lennujaamas saab ka enne veel süüa (veel vahetult enne lennukile minekut, siis kui kõik toimetused juba tehtud). Pesu kohta võin mõne mõtte avaldada, kui oled jätkuvalt huvitatud, anna teada. P.S. Oleme ka 2 korda Gardenias olnud, usun, et Sullegi meeldib väga!

Tere teadjad! Millal olete Türgis värskeid maasikaid saanud? Kuskil jäi silma, et juuni alguses oli hooaeg (1 liir/kg? on see võimalik?), kas on lootust, et "hooaeg" kestab veel ka juuli lõpus (ja mõnedel saadustel pidi seal olema mitu saaki aastas?)?

  1. Kui teema on "Queen Elizabeth", siis kui paljud arvavad, et hotellist jutt?
  2. Poole päevaga on teema küll arenenud, aga mis linnast juttu on ei saa ikka aru. Türgi pindala suurust ja kuurortite rohkust arvestades ei saa ju isegi rääkida "Türgi ilmast" kui sellisest...

Hommikul oli Alanya veetemperatuur 25! Vaata www.wetter.de, üsna vasakul "strandwetter" ja siis kaardil soovitud kohta klõpsata jne.

Tore näha, et masinakirjareegleid valdavad mõlema soo esindajad! Ka inimene, kes masinakirja õppinud pole (ja kes see tänapäeval ikka on? mina muidugi nõukaaegne sekretärimutt), aga on raamatuid lugenud, peaks ju teadma, et kirjavahemärk käib kohe pärast sõna ja pärast kirjavahemärki käib tühik, aga ometi eksitakse selle vastu? Trip.ee ei ole muidugi selle teema arutamise koht, aga ehk on mõnele abiks. Kuiki kirjaosgus põle vel köik . Pilte pole vaja, lähme oma perega üllatuma. Delfiiniga pilti tahaks muidugi endalegi. Selle saab seal ikka tasuta teha või? Hea meel Sinu üle ja tänan minagi meeldiva vestluse eest! P.S. Ei hakka uut teemat algatama, aga tundub, et mode Sultanja (tervitused Sulle!) on kustutanud teema "Alanya 2008, praktiline pool", mida ma teispäeval korra nägin ja kus keegi soovis tegelikult infot Alanya 2009 kohta ja suunati vanade teemade juurde, kuigi ta sellest alustas, et ta ei leidnud surfates vastuseid ja vanad teemad vananenud. No tõesti, moderaatorid, sageli on ju jutt, mis 2006 ühel teemal alustatud, hoopis mujale tüürinud ja algaja surfaja võib enne "püssi põõsasse visata" kui targemaks saab, eriti veel kui tema algataud teema päris ära kaotatakse. Vastuväited teretulnud :-)

Ega ei oska eriti küsida ka. Aga mida tähendab "osaliselt avatud"/"veel suletud", kas seda, et pole veel valmisehitatud või pole hooaeg ehk suvi veel käes ja seetõttu ei ole "täsvõimsust"? Mitte et see minu asi oleks, aga ei oska mitte arvata, kummast soost oled?

Nagu ma aru saan, on delfiinid Alanyast 25km kaugusel? Kuidas sinna(ja tagasi) saite? Kas ostsite ka oma reisikorraldaja(milline?) ekskursioone või tänavalt või omal käel? Kus hotellis olite ja kuidas naabrite rahvuste arvukus oli (sakslased, venelased jne.)? Mis muidu tähelepanuväärset?

Miks Felix ei maga 02:54? Vabandan, Ukle88, et pole mahti saanud vastata! Alanya "sees", Kleopatra ranna ja Damlatasi juures asuvat veeparki me 2007 möödaminnes nägime (hooaja lõpu tõttu oli novembris suletud), kas Sinu sõbrants käis seal ja kuidas rahule jäi? Tundub, et delfinaarium on 20km Alanyast väljas ja 2008 avatud? Kas keegi pole käinud? Meie plaanime minna 18.juulil. Kui kõik läheb plaanipäraselt, saan muljeid jagada 5.augustil. Millal Epsuke? Teised?

Tere Epsuke!

Aitähh kiire vastuse eest! Sinu lingid tekitavad veelgi uudishimu. Paraku näen ma vaid pilte ja juttu, asukohti mitte (kas on viga minus? klõpsasin küll Location-il?) Millal teil minek on (ehk siis millal tagasi olete, et saaks muljeid)? Kas olete enne Alanyas/Antalyas käinud? 2007 sügisel rääkis Nouatoursi giid, et Antalya veepargis on maailmas praktiliselt ainulaadne "atraktsioon" - vee jõul saab mäest üles sõita (teine selline olevat Dubais). Nüüd on muidugi aeg edasi läinud...

Loeb ehk keegi, kes on käinud-näinud ja kommenteerib???

Palju õnne, et asja ära teete! Paraku on üle kolme kuu kestev reis tõesti võimalik ainult enne lapse kooli minekut, täitsa kummaline seis ju tegelikult, kõik võimalused võivad ju muidu olemas olla, aga ei saa ju last aastaks(paariks) koolist ära võtta (juriidiliselt on see ilmselt küll võimalik, aga lapse seisukohalt ilmselt enamusele vastuvõetamatu). Samas oleks minu arvates just perel koos oma teismelisega maailmaga tutvuda väga mitmekülgselt tore!

Lugesin ka blogi diagonaalis üle ja soovitan ikka reisi nautida, mitte ülereportaažida (blogi, artiklid jms.). Meenus tripist loetud (ja ka elus kogetud) olukord, kus kõik üritavad näiteks mingist ilusast-haruldasest kilpkonnast parimat fotot saada, unustades ise, otse (mitte läbi kaamera) seda looma vaadata ja seda vaatepilti nautida. Aga kuna näha on, et olete eeltöö väga tõsiselt teinud, siis ehk ei ole teie puhul sellist asja karta. Sest tähtis pole ju see, KUS ollakse, vaid kellega ollakse ja kes ollakse...

Head reisi!

Alanya kodulehel http://alanya.bel.tr/ näed vasakus veerus (veidi alla kerides) temperatuure, mõnikord küll merevee oma puudub, aga siis võta lahti detailne info ja ikka näed. (Paremal ülal võimalik valida isegi vene keel, teistest ei räägigi). Veebikaameratest võib isegi tuuletugevust oletada (merelained, palmide kiikumine)

Täitsa nõus Reisihull2-ga! Soovitan näiteks Gardeniat.

Väga tubli, et Sa ei lase end negatiivsest kommentaarist heidutada! Kellele Alanya ei meeldinud, see võib-olla oli seal valede inimestega või vales kohas vms. Ja eks inimestele meeldivadki ju erinevad asjad. Kirjuta palun, kuidas on muljed veepargist Alanyas (kus asub, mis atraktsioonid, palju maksab, süüa saab jne?)

Mis Sind huvitab ja millal on "viimasel ajal"? Olime perega (2+1) seal 2007.a novembri alguses. Jäime väga rahule. Esialgu ehmatas küll see, et meie rõdu sattus olema vaatega kõrvalhotelli seinale, aga see oli tegelikult suur pluss, sest kindlasti oli seal kõige vaiksem ja palm kasvas rõdu ääres jne. (teisel pool käis kõrvalhotelli basseini ääres kõva muusika ja merevaatega tubade eest jookseb läbi liiklusega tänav. Arvatavasti saab merevaadet nautida vaid 4-l korrusel, sest hotelli ja mere vahel on päris kõrged palmid jms.) Hotelli asukoht on väga hea, kõik on ligidal, hea rand, peatänav, damlatas, kindlusemägi, korralik toidupood Migros jne. Hotellis hommiku- ja öhtusöök (kas on tänavugi nii? kas lähete Novatoursi reisiga?) väga super + kaunis vaade. Valik väga suur, hommikuti teeb kokk Sulle soovi korral jooksvalt just sellise omleti nagu tahad, 1 või 2 muna, sink, kodujuust, maiteseroheline eraldi kausikestes, näitad vaid mida tahad, mida mitte. Õhtusöök samuti külluslik, magustoitu jahmatav valik: kreemid, kompotid, 14 erinevat koogivalikut jne, jne. Õhtusöögi juurde tuleb aga kõik joogid osta (pannakse toa arvele). Vett on siis targem tellida pudeli kaupa (1,5 liitrit maksis restoranis vist 2,5 liiri, aga klaasiga tellides 2 liiri klaas. Sama vesi hotelli all asuvas poekeses on küll vaid 75 kurušši, aga ega nii kooner ka ei kõlbaks olla, et oma veega õhtusöögile minna?) Bassein eriti ei tõmmanud, sest meri oli palju soojem. Praeguse kuumaga võib-olla ongi basseinis mõnusam.

Eks põhikomponendid (soe meri, päike ja sõbralikud kohalikud) on kindlasti kõigis Türgi kuurortites samad. Samuti usun, et "pole tähtis KUS ollakse vaid KELLEGA ollakse". Head reisi igal juhul ja ootan muljeid!!!