kristaht

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
9 postitust
36 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen siin Antalyas nii ujunud kui päevitanud. Jaaa, mais saab päevitada, ilmad on soojemad kui Eesti suvel juba praegu, aprilli 1. poolel.

Mitme hotelli käest siin- bassuvesi lastakse siise tavaliselt mai algul – siis on piisavalt soe. Aga meres käisin näiteks täna Antalyas suplemas. Aprilli lõpus oli täiesti eesti suvine vesi. Antalyat võin sellepärast soovitada, et siin on suur ja ilus vanalinn ja antiikkohad nagu Termessos, Perge, Side, Olympos on lähedal, kuni tund autoga sõita. Võin mõne väikse hotelli siin kinni panna kui oma soovidest teatad. Elan ise siin ja minu kandis on paarisaja m raadiuses u. 15 perehotelli.

Tioman on lähemal KL-ile kui need ülemised saared, mid ennist soovitasin. Tioman on perega mõnus, ei ole ülearu palju teha peale sukeldumise, võib lihtsalt molutada. Randadest soovitan ABC-d, kus on suurim valik restorane ja küla lõpus kõige paremad, ilusama vaatega chalet'id, ideaalne perega kahe-toaline võtta ja siis terassil istudes arutleda kas oled midagi ilusamat näinud kui see vaade merele või on see nüüd tõesti kõige ilusam. Muide ettevaatust monitorsisalikud, kes kasse jm loomi nahka panevad. Mina hoiaks lapse nendest eemale, oli juhus kus ma oma 5 a-st kaitsma kaikaga pidin.

12 USD eest ja lahkumismaksu tuleb ka tasuda. Uus asi on taastatud Liibanoni viisa + lahkumismaks. Kõik piiril saadaval.Igaks juhuks ütlen kui keegi lennuki asemel autoga mõtleb sinna minna siis läka autoga Türgi-Süüria piirilt kuni Liibanoni piirini ja tagasi 1000 USD ja Liibanoni ikka ei saanud kuna oli diiselauto:-). Reis võttis Eestist 6 päeva ja 4500 km. Tagasi samapalju:-). Enne tulekut teada ei olnud võimalik saada, et diiselautot ÜLDSE Liibanoni sisse ei lasta. Teadsime et maksab 100 USD Süüria piiril diiselmaksu, aga mis sest enam, usun et need kes plaanivad lühiajaliselt minna teevad seda niigi lennukiga. Meie talvitumisplaan Bybloses läks seekord vett vedama, auto täis suusatamis- ja sukeldumisvarustust.

Soovitan lisada piletile veel viisa ja lahkumismaksu, mida üllatuslikult jälle piiril võetakse. Ise lendasin Gasianteppi ja sealt tegin Süüria ja Liibanoni tripi maksin nii Liibanoni kui Süüria piiril sisenemis ja väljumistasu 10-17 USD. Mu mehel, kes autoga Süüria-Liibanoni piirile tuli (Eestist 4500 km) läks nii, et Türgi-Süüria piirilt kuni Süüria Liibanoni piirini ja tagasi ehk 200 km kuskil neelasid 1000 USD igasugu makse ja riiki sisse ikka ei lastud, sest et on DIISELauto. Niisiis jäi Liibanonis talvitumine ära:-(. Lennake Beirutisse, aga kui siis ainult kõrgelt sest Iisraeli raketid nagu arvatakse ei jäta seda suve vahele, et Liibanoni mitte pommitada. Igal juhul soovitan rannikut pidi ka Byblost, Triipolit ja Süüriat väisata niipalju kui aeg lubab. Beiruti Harma ja nõ vanalinn on klubide ja wannabe'de päralt ja Euroopast tulnuna sa ei lähe ju Araabiamaale seda otsima?!

Ise elanud 5 kuud 5 aastase lapsega ja igal pool ringi käinuna oskan öelda seda, et põhiline millele tuleb mõelda on kliima, mitte lõbustused, Langkawi ei ole minu meelest hea valik väikse lapsega, sest vesi oli sogane ja eriti suured lained seal. Kui rahulikku perepuhkust tahta siis oleks Idaranniku saared nagu Redang näiteks paremad:laugem ja rahulikum rand ja olud. Ise olime põhiliselt Melakkas ja seal oli väga tore, kuigi merre ei saanud on seal välibassein kus ujuda. Kl-s on kaksiktornides dinosauruste muuseum, mis vist 1,5 a sele liiga arusaamatu veel. 1,5 aastane tahab et tal palav poleks ja kõht oleks täis, mis muud seal ikka. Kui alla 2 nädala minek jätaks ma lapse siiski koju kui võimalik, sest ajavahe ja lennureis ja palavus ei kaalu seda 1,5 a jaoks saadavat emotsiooni arvan et üles. (Ise tegime 1,5 a-sega 6000 km pikkuse euroopa reisi autoga:-). No tal on sellest 0 emotsiooni ja mälestust.

Pole pool aastat trippi sattunud, aga eks sama küsimus on praegugi minejatel. Malaisia dzunglitesse peaks panema hoopis kilekaitsega saapad, sest seal on hulgaliselt kaane. Nad imevad ennast su jalanõu sees nahale (tulevad läbi riide ja soki) ja hakkavad verd imema. Uskumatu, aga sa ei tunnegi seda pärast on sokid verised! Sääski ma ei näinud ja malaaria tablettidele ei tulnud- keegi ei soovitanud ka. Mul plaan sel talvel Aasia asemel Lõuna -Ameerikasse minna, ka matkama aga põhiliselt talvituma.

Ja kuna ma 4 kuuga jõudsin seal tiiru peale teha nii saare kui poolsaare Malaisias. Voin Nelli86 le soovitusi jagada Tioman ja Kuantani kohta sest olen seal mitu korda käinud aga enne tuleb ikka teada mis enda huvid on. Olen teemaalgatajaga nõus, et Ida poolsed saared nagu Tioman ,Perhentiani saared ja Redang on paremad kui Langkawi. Õieti polegi seal võrdlust sest Langkawil paistab vesi 10 cm läbi aga Redangi saare kaldal näiteks 10 m. Taman Negara ei olnud nii turistik, just tulin sealt. Kuigi käisin maipühade ajal kui kogu hiina kogukond tundus õitis sinna kokku. Asi on selles, et see on nii suur et kui hargneda omapäi seljakotiga kõrvalistele dzungliradadele, siis ei kohta kedagi, või peaaegu kedagi. Turist ei viitsi ju yle paari km jalgsi matkata! Külastada sain ka neid põlisrahvaste külasid kus turist ei käi. Ja pildistada!! See oli võimas. Ei tasu lihtsalt võtta seda turistipaketti, mida "igast KL hotellist saab". Võtsin ainult kohale sõidu, see oli vist 70 RM, ehk 220 kr, mis sisaldas ka 2 tunnist laevasõitu mööda dzunglijõge aga liiinibussiga saab sinna umbes 5 korda odavamlt kui vaja on. Ööbimine guesthouses läks 10 RM öö ehk 30 kr. Kuhu ma lõunapoolt tulles (Kas SIngapurist kui KL-st) soovitan minna on Melaka, kus ise 2 kuud elasime, sest see on Malaisia ilusaim linn, minu jaoks. Johor Bahrust jälle soovitan kiiresti mööda sõita- seal pole midagi tõesti vaadata ega teha. Penangi saar on ikkagi võluv, kui sinna ylepoole asja on. Kokkuvõte Malaisiast on selline, et see on väga hea koht talvitumiseks - internett 3G igal pool näiteks, india, malai ja hiina köökide ja kultuuride võluv kooslus, aga seljakottijatele liiga....teravate elamuste vaene. Need eelistavad Laost ja Kamb. ja Vietnami.

Melakat soovitas mulle muude kohtade seas Iniki. Tänud! Voib siia kirjutada kui Melakasse satub. Ma vöörustaks teda heameelega, kuigi talle Tai rohkem meeldib kui Malaisia:-(. Ma ei ole igale poole selle 3 nädalaga jöudnud aga sellistest linnadest nagu Kota Kinabalu, Kuching, Geogetown, Mersing, Ipoh, Kuantan, Sherating, Johor, KL... on Melaka mulle nagu rätsepa ömmeldud kuub. See on linn kust ma lihtsalt ei tahtnud enam ära minna. Saab näha, kas see sobib ka mu perele, loodan parimat.

tead teadja, mina sulle nöu ei saa anda. Mulle on siin nöu antud kuhu talvituma minna ja möni on selgelt öelnud, et Melaka on täiesti mötetu koht kus yle 2 päeva midagi teha pole. Mina aga olen 3 nädalat nii ida kui lääne Malaisias ringi reisinud (lendasin Kota Kinabalust just Kuchingi) ja nii siin kui sealpool merd on Melaka parim koht vöimalikest kus pikemalt elada tahan. MINU JAOKS parim. Kas Sul ja su perel on midagi teha Tiomanil? See söltub koige rohkem sinu meeleolust, ilmast ja laste tujust. Ytlen ainult, et Tiomanile sa soidad SIngaurist ööpäeva, ööbimisega Mersingis. Teine valik Singapurist on Melaka, kuhu ylehomme jöuan sest korter on yyritud. Sinna on Singapurist ehk 4 tundi söitu. Seal on lastel, eriti just lastel teha aga endal ka POLE PAHA! Ainult randa pole lähemal kui poole tunni söidu kaugusel. Nad reod lasevad töesti solgi otse merre...

kui keegi teel pohja Malaisiast lounasse teel on siis astugu labi. Omar guesthouse on vaga koduseks saanud. Sain esimesele laevale mis yle nadala Tiomani saarele paases. Tagasi, yle kahe paeva seal teha polnud. Sukeldumise hooaeg just algas, st eile tehti esimene dive aga nahtavus oli 8 m, tasub veel musooni loppu oodata. Teadmiseks et vastupidiselt sellele mida LP ja teised travelguide'id ytlevad, pole siin poolsaare Malaisia idarannikul kliimal hada midagi. Tuul monusalt moodukas, muidu olekski isegi mulle liiga palav ja vihma pole 9 paeva tulnud. Rannikul on vaga monus,merel tiba tormine. Turiste ka pole sest koik paistavad uskuvat reisijuhte kes musooni eest kuni veebr lopuni siin hoiatavad. Nyyd lahen selle Omariga kes baltikumi ellujaamise TV sarja Malaisia saartel korraldas, banaanilehti dzunglisse loikama ja kookospahkleid korjama. Ikka tahate veel Eestis olla?

ma olen tripist juba sõltuvaks saanud! Veel see, et võtsin pileti Jakartasse, sest see linn on mu lapsepõlveunustus kui Linnal oli üks laul kus ta jänest sõidab ja kui kontroll peale tuleb Tartu rongile siis ta loodab et rong tee peal eksib ja sõidab hoopis Jakartasse. Nüüd on isegi pilet sinna - unistus ise täitunud aga....kas keegi teab mis seal peale hakata ja kuhu sõita? Wikipedia travel eriti paljulubav pole....

homme, enam kauem ei kannata siin olla!

Love-a-fair kampaaniaga oma sihtkohti kõvasti laiendatud. Kes Malaisiasse satub kuni aprillini tasub seda tsekata. Näiteks Kochin Jakarta ja tagasi pilet oli alla 1000 kr. Nagu nalja Indoneesias ka käidud. Lisaks saab 30 dollariga Malaisiast nii Hiinasse kui Saigoni kui Siam Riepi. Endal on lennukitega kogu Ida Malaisia nüüd kaetud kuni KK-ni ja läänest rannik ja Jakarta! Ehk jääb sellisel marzuudil mõni sobiv talvitumispaik ka ette

Ma ei imesta, kui sa ikka inimjahimeestega ühte saart pead jagama, siis usalda aga kontrolli, teid hr Vaino tsiteerides!

plaan selline et lähen esialgu üksi kuuks ajaks maad kuulama ja sobivuse korral midagi mitmeks kuuks ülejäänud jõugule üürima. Alustan vist Kuantani ja Tiomani saare üle vaatamisest Lääne Malaisia idakaldal. Ja siis lendan Kuchingi ja ehk ka Sabahi regiooni. Sina ja mitmed teised on selle sukelduskohtade võludest enne rääkinud, aga veebr lõpuni on seal padukas. Vihm mitte joomine.

Alles homsest 19.ndast läheb love-a-fair nimelise soodskampaania lahti. Vaatan, et saan siis Idoneesiasse voi Siam Riepi nii 10 euroga yks ots. Siis saan ju Tallinna resto lõuna hinnaga kogu kandile alates Vietnamist ja Kambodzast kuni Indoneesiani ringi peale teha. :) Aitäh Air Asiale juhatamast.

No Malaisia on 3 kuud viisavaba. Minuarust. Ja niikaua me olla plaanimegi, sest aprillis tulevad ja rändlinnud jälle Eestisse ja nii meiegi.

Ja...kus selline paradiis Su meelest olla võiks? Sinna ma kohe sõidaks. Langkawi on siiski liiga turistlik, Penang meeldis mulle päris hästi aga seal pole jälle puhast randa.

lõpuks on pilet Singapuri võetud! Sealt edasi reisin talvitumise kohta otsides lääne Malaisias ja siis Borneos. Kui sealt sobivat üürielamist talvitumiseks ei leia siis liigun üles KK-sse. Kambodzas resideeruvad eesti kutid mingit elamist meile ei leidnud, seega ei hakanud üles Bangkokki minemagi. Kui kellelgi veel (ida) Malaisia rannikul midagi konkreetset soovitada on, olen üks suur silm!

ÕIGE! Ilmselt tulebki internetti tahtes mingis jubedas steriilses blokkmajas elada ja siis rolleriga ringi soites ringi vaadata kuidas päriselt elatakse.

See paistab oma äripargi klaasmajade ja üsna puutumatute randadega just meiesuguseid otsivat. Seal on isegi mingi programm "tee Labuan omale teiseks koduks". Ikkagi tahaks vist eemale turistipüüdjatest ja tsivilisatsioonist. See Kambodza rannik tundub hetkel peale jäävat, erit kui see kohalik eesti Peeter vastab, et teab meile seal mingit elamist ka.

jõudsin viimase senisaadetud soovituseni -Pulau Labuan. Saar? Seda EE Kaardients. ei andnud, internetist tulid küll Labuani jõgi Uus-Gineas kui ka Pulau Malaisias, aga KUS see nii turistidest mahajäetud saar olla võiks et teda isegi kaardil ega netis pole? Ilmselt tuleb seal internetitöö vahetada merekarpide korjaja ameti vastu... On see siis Borneo rannikulähedane saar?

tänan küsimast aga võimalusi on rohkem juurde pakutud kui me läbitöötamisvõimsus on!! Kaart ja internet näpus teeme tööd! Anname tulemustest muidugi teada!