kiki

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
22 kommentaari
Viimased kommentaarid
  1. Lennujaam - Barcelona

2a. Buss (odavam) - Barcelona-Valencia-Oliva näiteks ALSA (http://www.alsa.es/portal/site/Alsa/), kellel on korralik ingliskeelne leht.

2b. Rong (mugavam,aga kallim) - Barcelona-Valencia(http://www.renfe.es/horarios/index.html) Valencia-Gandía (http://www.renfe.es/cercanias/valencia/index_horarios.html)

Veebruaris Costa Braval (keskmine inimene) päikest vötta ega ujuda ei saa. Keskmine temperatuur vöib olla jah seal 15 kraadi ümber, aga vöib vabalt olla ka +6..+10 kraadi. Kui lihtne on saada lennujaamast hotelli, söltub millisest lennujaamast millisesse hotelli(linna) :)

See Airbus, mis Tallinna ja Frankfurti vahel lendab on üsna "telekatetu". Seega kogu ülejäänud ja operatiivne jutt on inglise ja saksa keeles. Lohutuseks niipalju, et need samad stjuuardid/stjuardessid Barcelona voi Madriidi lennul ei räägi ka hispaania keelt.

Xanax töötab hästi ja kontaktivõimet ei kaota. Esimesel korral võid ehk pool tabletti võtta. Küsi perearstilt.

Barcelona linnas on ilmselt hispaania keele esimese keelena rääkijaid isegi rohkem (sisserändajad mujalt Hispaaniast ja Ameerikast), samuti ei ole Barcelona katalaanidel tavaliselt väga tuntavat katalaani aktsenti. Katalooni väiksemates kohtades on kindlasti rohkem katalaani keelt kuulda ja ka hispaania keele tugevam aktsent. Keelekursuste osas ma arvan ei ole küll mitte mingit vahet, ei pea kartma, et Barcelonas sulle mingit "catalanot" õpetataks :) Näiteks andaluuslaste hispaania keelel on palju tugevam aksent kui kataloonlastel (võrreldes sellise "ilusa" teleka uudistesaate keelega).

Vaata plaani: http://www.renfe.es/cercanias/barcelona/mapa_zonas.html Liin 1 (C1,R1), Barcelonas peatub mites jaamas.

Blanes on 6ndas tsoonis, seega ühe otsa pilet maksab 4,35eur.

Rong láheb Plaça Catalunyalt või Sants'ist, platform 2, suunaga Sant vicenç de calders (via Martorell)(vt. Renfe láhiliinide plaani http://www.renfe.es/cercanias/barcelona/index.html).

Mul on ka ühe tähe viga Airbalticu broneeringus. Kusjuures lennufirmast soovitati lahkelt 50Euri maksta "reisija nime vahetuse" eest, kuna broneeringusse ei olevat võimalik teha ühtegi muudatust, ilma et ei oleks laekunud teatud rahasumma. Ma muidugi loobusin nende lahkest pakkumisest, loodetavasti ei teki probleeme.

St. 1)Lähed põhimõteliselt passiga lennujaama ja teed seal check-ini

VÕI

2)Teed online check-ini kodus ja siis lahed passiga lennujaama.

Menüühinnad kehtivad küll, lihtsalt osades menüüdes on toodud hinnad ilma käibemaksuta (7%). Igas menüüs peab olema märgitud, kas hinnad on koos vôi ilma maksuta. Vaata lehekülgede viimast rida vôi menüü lôppu - IVA inclos (incluido) vôi NO inclos.

lihtsaim (ilmselt mitte odavaim) viis on minna rongiga - FCG. http://www.fgc.es Barcelonast, peatus Plaza Espanya, mine R5 Manresa rongi peale ja sealt kas funicular'iga või köisraudteega. Saad automaadist ka spets Montserrati piletipaketi osta (rong+funicular või telferic). Üldiselt on ühistransport väga hea ja selge, vaata plaani ja kõik on ok :)

ilmselt on odavam lennata euroopa-caracas-quito-caracas-euroopa. Nii saad mõlemad lennud edasi-tagasi pileti, mis kipub odavam olema kui üksikud otsad.