trip-krainetrip-ukraine-dark

Piiskop

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
4 postitust
41 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kreetal Samaria kuru sissepääsu juurest viib ka ingi "E4" matkarada mägedesse (suurim tipp mingi 2500m kõrge). Jõudsime naisega hommikul 9.00 ajal Omalasse, ehk siis samaria kuru algusesse. Ilm oli ilus, päike paistis, värske ja puhanud olemine. Ja siis saigi tehtud see viga et läksime kuru asemel hoopis kõrgusi otsima mägedesse. Kaasas olnud kaardil oli ka see matkarada mingil määral märgitud. Plaan oli läbida mäestik mööda matkaada, vallutada Kreeta kõrgeim tipp ja jõuda teiselpool välja jälle inimasulateni. Kaardilt vaadates lihtne. Tegelikkus kujunes hoopis hullemaks. Lühidalt: kui päev lõppema hakkas kadusid miskipärast ka "E4" raja märgistused. Inimasulatest, ehk paremal juhul ka maanteest kuhu tegelikult lootsime jõuda polnud märkigi. Tagasi minna polnud väga mõtet kuna olime matkanud terve päeva kindlas usus jõuda mägedest välja. Viimast valgust kasutades jätkasime teed kindlas lootuses jõuda siiski mingigi maantee peale välja. Lõpuks jõudsime orgu, kasutasin veel seda natukest päevavalgust mis olemas oli ning turnisin lähima kõrge tipu otsa ja nägin vaid ümberingi mägesid. siis oli kindel et oleme eksinud ning peame jääma ööseks siia samasse. Olgu ära mainitud et kuna see matkamine tuli hetketuju ajendil siis mingit varustust meil kaasas polnud. mõned võileivad, pudel vett ja vaid riided mis hetkel seljas. väsinult leidsime mingi vähegi puhtama lapi maad kus pikali visata ja hommikut oodata. (oleks vähemalt magamiskott olnud oleksime ka magada saanud). tunnikene pikutamist ja keha jahtus tuule käes kiiresti maha. (temperatuur oli ehk mingi 5-10kraadi). Kuna magada oli võimatu pidime keha soojas hoidmiseks kõndima. Kui juba kõndida siis mingis kindlas suunas et jõuda inimeste juurde. Nii siis hakkasimegi marssima pimedas, valguseks vaid fotoaparaadi LCD ekraani helendus, ühes kindlas suunas. kui väsisime, heitsime korraks teineteise kaisus pikali. umbes kümne minuti pärast jälle kõndima kuna külm puges kontidesse. Usun et see oli ime et me pimedas konte ei murdnud. Lõpuks läks muidugi kõik hästi. Imeliselt kaunis päikesetõus hakkas lõpuks ilma soojendama kella viie-kuue ajal, siis läks ka valgemaks ja alates sellest hetkest nägime ka ühte küla kaugel mäe jalamil. Ning tee (tegelikult teed ei olnud) läks nüüd vaid allamäge. Kella kümneks jõudsime maanteele. Olime marssinud mägedes paraktiliselt magamata järjest 24 tundi. Uskumatu matk mis lõppes õnnelikult. Soovitus kõigile, matk ise on imeliselt ilus kuid kindlasti kaasa võtta mingigi varustus. Lamp, magamiskott, süüa-juua, priimus.

see küll nüüd teemast mööda kuid karvase suhtumine ei anna rahu. Pahaseks teeb et pistab mind ühte potti mudaloopijatega ja kurjustab et ma endale siin vale nime foorumis välja mõelnud.

karvase tsitaat: "Kord küsisin tripis nõu fotoka ostmiseks. Sain asjalikku nõuannet ja samuti ka täiesti arusaamatuid, halvustavaid varjunimega ja nimetuid kommentaare. Huvitav, kui lähed kauplusse midagi ostma, ajad müüjaga juttu ja möödamineja hakkab negatiivselt asjasse sekkuma. Kas nii tehakse ka avalikes kohtades, kauplustes, restoranides....?"

ikka veel arvamusel et avalik Foorum ei ole privaatne kauplus ega restoran. Pigem miski suur ootesaal kus paljudel igav ning vaid ootavad et keegi küsiks midagi et siis oma "Tarkust" välja paista lasta. Küsija enda mure on nüüd vajaliks ja huvipakkuv info välja sõeluda ning ülejäänud targutajaid ignoreerida.

Loodan et siin foorumis tohib ka edaspidi siiski avaldada arvamusi vabalt. Nii negatiivseid kui ka positiivseid. Ka ise ei salli lihtsalt klähvimist või poriga loopimist huupi suunas. Kuid samas kui ikka mõne reisikorraldaja tegevusest (tegemata jättmisest) kannatab keegi varaliselt kahju oleks tore kui see ka välja saab öeldud. Minu arvates see nüüd küll pole vabandus et olgem pigem vakka ehk saab raha tagasi ja firma ei pea tegevust lõpetama. Tundub ideena et las järgmised jooksevad ninapidi sama reha otsa.

Tere Karvane (nagu aru sain siis sulle meeldib esineda foorumites enda nimega, naljakas nimi sul.) Mina Tõnu. Küsiksin sinult üle et miks peaksin siin foorumis suurte tähtedega kõik oma isikuandmed ülesse kirjutama kui jagan siin vaid A: oma kogemusi ning B: oma ideid,mõtteid. Teen seda kõike tasuta ning ei kaseeri selle tegevusega kelleltki raha sisse. Kui reisikorraldaja, kes tahab midagi oma nimel öelda siin foorumis siis on ju loogiline et ta teeb seda nii et lugejad saaksid aru kellega tegu on ja kes sõna võtab. Kui mõni asi käib ajudele, ütlen kurjasti selle kohta. Kui leian miskit kiitmist väät, siis kiidan taevani. Vot selline kommenteerija olen. Naljakas ainult et miks ma sulle Karvane ette olen siinses teemas jäänud?? Omateada pole küll ühtegi "juuksuri juures kuuldud kõlakat" tõe pähe siin serveerinud ja üritan ise välja mõeldud lugusid "valesid" siia ka mitte kirjutada. Kui leiad minu postitustest mõne siia teemasse sobiva jutu ehk siis "kõlaka" too see palun esile.

Õige jutt. TopToursi kohta muidugi ei tea, kuid ka neil peaks ju infotund olema. Novatoursiga reisinud ning mõlemal korral ka infotundi nina pistnud. Paar kasulikku asja ikka sealt saadud kaasa kasvõi näiteks kohaliku agendi kontakttelefoni, et kui häda käes saaks kedagi tüüdata.

Ju see mingi üheinimese ettevõte on. Võimalikult odavalt ajada kokku paberid ja broneeringud/piletid ning siis pisike protsent endale tasku pista vahandamise eest. Ise ma sellist teenust ei kasutaks. Kui juba niguinii tuleb ise palju kodutööd teha siis ei ole eriti raske ka paar piletit ning ööbimine valmis vaadata. Vähem närvikulu ning mis peamine (minu puhul) kontroll reisi üle enamalt jaolt enda käes. Kuigi tundub siin kommenteerijate (positiivsete) vahendusel et tegu ausa äriga, kuigi tänu vähesele personalile kes ka vahel puhkamas käib kipub ehk suhtlemine unarusse ja aeglaseks jääma. Mõistev samas, kui sama inimene peab tegelema klientidega, raamatupidamisega, broneerimistega.... ning ka oma peret ei tohi ju unarusse jätta.

Võiks sinna "kontorisse" Võsapetsi saata. Noh et kui tegu ikkagi ausa äriga siis peaks neil olema tasuta reklaamist ainult hea meel ju. Proovisin leida mõnda Võsareporteri e-kirja aadressi kuhu saaks viite/vihje saata aga ei leidnud. Ainult vihjetelefoni number.

Jah, selles sul õigus. Kui aus olla siis ei tohiks see eriti raske olla ise üle kontrollida reisi väljumisajad. Kui seda ei tee, siis võib öelda et ka ise süüdi et laisk oled. Ise olen teinud kaks reisi ning igaks juhuks veidi päev-paar enne väljalendu kontrollinud interneti abil üle väljumisaja. Seda siis muidugi enne reisi kodust, kus nett saadaval vabalt. Tagasilennu eest hoolitses kohalik reisikorraldaja Novatoursist kes kontrollis üle et me ikka teaksime millal meid hotelli eest peale korjatakse. Usun et kui oleks olnud mingeid muutusi oleks seda ka operatiivselt teada antud. Samas kui oled võtnud ainult lennu siis tasub võtta ka selle lennu korraldanud firma kontakttelefonid. Siis saab kindluse mõttes vahel üle küsida kas lend väljub kokkulepitud ajal.

Muidugi olles petta saanud korraldajalt (sinna hulka loen ka tahtlikult info puudulikkuse tekitamist, ehk laiskusest või niisama), siis tasub pisut nuriseda küll. Kuid siiski vaid selleks, et ehk märkavad korraldusfirmad, et nende teenusega ei jäetud rahule ning parandavad selle kvaliteeti kui võimalik.

Kes vähegi siin foorumis ringi lehitsenud, teab ju ometigi, et see "reisikorraldus" teenuse kvaliteet Eestis alla keskmise (vähemalt jääb virisejate abil selline mulje). Nüüd, teades et teenindus kehv, ikka võetakse reis, makstakse roppu raha, et siis tagasi tulla ja nuriseda kehva ja untsuläinud reisi üle. No aga kes see tänapäeval keelab ometigi ise natukene rohkem vaeva näha ja aega kulutada, et veidi internetis asju ajada omal käel, et mitte JÄLLE korraldajate käest petta saada. Teha endale täpselt selline reis nagu vaja ja rahad lubavad. Miks nuriseda, lähen reisile ja leian et ilusalt pildilt nähtud hotell on hoopis mitu aastat vana sara ja kukun korraldajaid kiruma, lennukid lendavad nagu jumal juhatab, eks ikka sellepärast, et korraldusfirmad võtavadki kõige odavamaid lennupakkujaid, et kasumit teenida. Kui olen elusalt - tervelt kodus tagasi ja tükikest maailmagi näinud siis ju kõik hästi.

Tänud Tänud. Mikskipärast ei usu et infilevik nüüd tänu sellele viisavabadusele hullemaks läeb kui ta juba praegu Eestis on. Noh, Ameeriklased saavad teada et olen võtnud näiteks SMS laenu. Palju õnne neile siis selle teadmisega. Samas liigub igasugu isikliku infot inimeste kohta ka Eestis liigagi vabalt ringi ning leian et pigem kipuvad Eestisisesed kurikaelad seda kurjasti kasutama. See et minu isikuandmed liiguvad üle Atlandi teisele mandrile ei morjenda mind küll nüüd mitte eriti palju. Pigem suhtun sellesse samasuguse optimismi-pessimismiga nagu Euroliitu. Liitume EURO ühisrahaga lööb meil veelgihullemini sassi palga ja tarbeesemete hinna vahe kuid samas on plussiks lihtsus reisimisel. Shengeli viisaruum (võikuidasseda kirjutadagi) soodustab mugavama liikumise siia siina kuid seda teevad kahjuks ka narkootikumid ja muu seadusevastane jamps. Nii et pole head halvata ja vastupidi. To: Tutkaonu, ehk selgitaksid täpsemalt mis koledaid andmeid siis avalikustama peab, nimelt pole mul juhust olnud ühtegi viisat täita.

Ei usu et see viisavabaduse tingimuste täitmine oleks Eesti maha müümine. Loll mõte. Pigem teeb elu mugavamaks kui ei pea viisadega jamama. Aga kindlasti on ports tingimusi mida Ameerika poolne ots nõuab. Usun et nad lihtsalt terroristide hirmus. Aga ei pane seda neile ka pahaks. Pomm ameerikas lööb suuremaid laineid maailma mastaabis kui sama pomm kusagil Euroopas, ning veelgi väiksema kajastuse leiab see pomm kui ta sattub kuhugi Aafrika sisemusse. Seega täiesti õigustatud, et tahetakse olla kindlad kes riiki tuleb. Kui elada oma elu korralikult seaduse piires siis pole ju küll vahet kas kontrollitakse või mitte.

Ehkki ei taha teha ülekohut inimestele kellel tõesti raha palju ning jagavad seda meelsasti teistele kasvõi näiteks tehes imeodavaid reise välja, siiski kõlab siinloetu kahtlase petuskeemina. Muidugi võimalik et tegu mingi turule tuleku kampaaniaga ning siis meelitatakse kliente kokku. Kuid jällegi ei usu. Miskipärast arvan et turule tulles tehtaks rohkem reklaami, kasvõi piisaks ühest plakatist Virukeskusesse kuna seal inimesi palju. Mina kui kah reisimeelne huviline pole küll sealt ühtegi "head" pakkumist saanud. Ning veel üks mõte mis hetkel pähe tuli. Vahet pole kas tegu petuskeemiga või isegi enamvähem ausa asjaga. Tekkib küsimus, kuskohast saadi teie andmed? Siin peate ise mõtlema, et kui teiega võeti ühendust kontaktide teel mis te olete avaldanud ise siis ok, kuid kui helistati/kirjutati sellisele kontaktile mis ei tohiks kohe kuidagi avalik olla siis sel juhul tegu peaks olema kriminaalne kuna kusagilt on ebaseaduslikul teel see kontakt lekkinud/saadud.

Igastahes, ettevaatust selliste pakkujate puhul.

To Crazy, kindlasti anna teada kuidas lugu edeneb.

Ise olin kohe bussijaama kõrval kõrges OMALA nimelises hotellis. Koos naisega üks öö küsiti 55 EUR ja hommikusöök oli hinnas. Samas tegu küll puhta kuid suht ühika tüüpi elamisega ning erilist romantikat ei tasu oodata. Kuid kui viitsimist siis võid võtta aega ja minna vanalinna jalutama. Seal nägin kümneid silte "room Rent" jms. Kuna hooaeg hakkab läbi saama siis võid trehvata soodsa elamise peale ning ilusasse vanalinna pealegi. Kui meeles siis oleks vägev kui peale reisi siin kirjutad kuhu ja mis hinnaga elama said. Mul nimelt plaanis sammuti omal käel (kui vähegi raha selleks) minna Chaniasse ning otsida ise ööbimiskohta.

toredat puhkust sulle. Chania on tõesti ilus koht.

Leidsin Estraveli lehelt sellise jutu. Kes veel pole avaldust teinud (siin mõtlen LineCrossist petta saanuid).

http://www.estravel.ee/index.php?lang=est&main_id=100,1455,1460,338&show=uudised&id=2021

Estoursi vilets klienditeenindus pole vist niivõrd kriminaalne kui ehk rohkem sellest tingitud, et pole pädevaid-tahtjaid-oskajaid inimesi neil tööl (misiganes põhjusel, ehk on palk pisike ning ei meelita kvaliteetsemat kaadrit). Seega pigem liigitaks sellisel puhul Estoursi lahtrisse keskmisest kehvema teenindusega tegelased.

LineCross on aga küll kriminaalne. Kuidas muudmoodi saab kommenteerida tegevust kus isegi tarbijakaitset ignoreeritakse ning jätkatakse reiside müümist. Priit103-e lisatud artiklit lugedes jääb sellest firmast mulje, et ainus viis nendega kontakti saada on juhul kui soovid reisi osta ning neile raha anda. Muudel põhjustel ei vastata e-kirjadele ning telefonid jäävad tummaks.

Kas Eestis on mõnda reisiajakirja? Kes teab. Mõtlen mõnda sellist sõltumatut. Endal kodus käib Estraveli ajakiri, kuid see siiski Estraveli ja tema partnerite põhine. Nimelt mõtlen, et kuidagi võiks ju sellise kriminaalse taustaga reisimüüjate tegevuse laiemale ringile silmeette tuua. Kuskohast leiab LineCross siiani (kergeuskile) kliente? Reklaamiga mingites päevalehtedes või siis levitades flaiereid. Kuidas hoiatada neid inimesi? Usun et kes vähegi trip.ee kasutab see nii kergelt neile raha andma ei hakka. Kuid mida-või kuskohast need inimesed siis otsivad reisi sihtkoha kohta huvitavamat infot? Nimelt seal võiks ka olla artikkel siis selliste "kahtlaste" ja minupoolest ka "kehva teenindusega" reisipakkujate kohta. Kui ikka klient teab mida nõuda ja kelle teenuseid mitte kasutada siis LineCross paneb poe kinni klientide puudumise tõttu (Eesti oludes muidugi teeb kohe uue nimega uue jama) ja Estour peab klientide püüdmiseks kvaliteeti parandama.

Ja ka teistele LineCross "klientidele" kui selle ärajäänud reisiga mingile lahendusele jõudtud, raha kätte või üldse ilma vms. siis palun postitust või mingit pisikest kokkuvõtet teema käekäigust ka siia. Karta on et selline "äri"plaan pole mitte ainus juhus ning ehk on abiks teistele kes sellise portsu otsa sattuvad.

Kõrghooajal ei tahaks sinnakanti sattuda, esiteks ei meelita mind rahvamassid ning tipphooaja kliima kipub kah põhjamaalasele pisut kurnav olema. Kogesin kesksuve kuumust Rhodosel ja sellest piisas. Kreetasse läksime mais ning oli täitsa hea ilm. Ilus suvi ütleks eestlane :)

Seega kui vähegi õnnestub raha kõrvale paigutada siis üritan selle reisi omalkäel ette võtta Santorinile.

Ise ostnud kaks pakettreisi Estraveli vahendusel (suheldi minuga piisavalt ja alati vastati meilidele ja kõnedele) ning korraldajaks Novatours, kelle tegevusega jäin ka rahule. Otse ei ole Novatoursi tüüdanud kuna olen Estraveli klient. Nii et jah. Kasutage vahendajaid, nagu Estravel. Novatoursi reisiteenusega tasub rahule jääda kuna reisid toimuvad ning kohapeal ootamas inimesed et teiega tegeleda.

Ei maksa jah niisama kellelegi "tundmatule" raha anda. Ise olen kaks korda kasutanud Estraveli teenust (kes vahendas siis antud juhul Novatoursi reisikorraldaja teenuseid). Teisel korral Estraveli poole pöördudes juba küsisin Novatoursi kuna jäin esimese reisiga vägagi rahule.

Aga kahtlastest teenusepakkujatest tasub eemale hoida. nad küll meelitava odavate soodukatega aga mis sealt lõpuks pakutakse???

Üks kahtlane minu jaoks on "Diamont Travel". Võimalik et nad täitsa ausad ja tegelaved korraliku äriga kuid... miks kahtlased? Nimelt liitusin kunagi nende kampaaniaga netis kus lubati uutele liitujatele tasuta kliendikaart koju saata postiga ja puha. kui siis peale liitumist oli kuu mööda läinud tuli lõpuks mu e-kasti kiri kus öeldi viisakalt et kaarte postiga ei saadeta vaid tuleb ise järgi minna. Noh, mitte et selles miskit kriminaalset oleks, aga kui ikka algul lubatakse üht ning hiljem aetakse juba teist juttu! Ei tekki tunnet et tahaks raha nende kätte anda.

Sama juhus. Sel suvel sai tuttavaga Stockholmis natuke valesti pargitud. paarkümmend sendimeetrid ristmikule lähemale kui oleks tohtinud. Ja leidsimegi auto juurde saabudes täiesti rootsi keelse jutuga sedeli. Kumbki ei oska ka kohalikku keelt ning lugesime vaid välja et vist liiga lähedal ristmikule. Aga mis edasi sellega teha (ahjaa, summast saime kah aru 700 SEK)? Kuna oli ka vaja kiirustada laevale siis otsustasime et Eestis vaatab asja. Aga hetkeseis selline et pole maksnud, kuna selleks tuleks tõesti kviitung käes Rootsi tagasi minna, ja pole ka tulnud ühtegi "meeldetuletust" sealtpoolt.

Muidugi ei tea kuidas suhtutakse kui sama autoga jälle sinna riiki minna.

Kas kohe nii ongi et kodumajutuse pakkujad sadamas vastus??

Kentsakas veidi aga võibolla tõesti. Ise plaanin ka millalgi Santorinile sattuda ning plaan just lihtsalt minna ja kohapeal otsida-vaadata elamist ning olla niikaua kui endal aega-raha ja tahtmist.

Kas keegi kes on kodumajutuse seal võtnud oskaks öelda täpsemalt hinda, teaksin arvestada siis reisi eelarvega veidi.

Tänud

See teeb tõesti vihaseks kui pisut enne reisi öeldakse et reisi ei toimugi. Eriti veel kui raha juba makstud ning vabad päevad ees ootamas. Oleks siis vähemalt võimalus raha kohe tagasi saada, saaks ju kiirelt ehk mõnele viimase hetke pakkumisele minna.

Ise õnneks pole kunagi selle firma teenuseid kasutanud. Ja ega vist tahagi peale seda mis siit loen. Nendele kes "orki" lendasid soovitan see lugu tõesti siit foorumist välja tuua ja suurema kella külge riputada. Olgu selleks siis Võsa, Riisalu või kasvõi mõni päevaleht. Kindlasti tuleks abiks kui saaksite seda ühiselt teha, mida rohkem kannatanuid häält teeb seda kaugemale see kostab. Kui kannatanuid palju siis võib tõesti tekkida olukord kus raha tagasisaamine on suur küsimärk (kahjuks), seepeale aitab vist tõesti vaid Tarbijakaitse ning hädapärast ka kohus.

Jama lugu küll.