trip-krainetrip-ukraine-dark

jezzy

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
5 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tere, tuli just paar nädalat tagasi Gambiast. Olime kaks nädalat, ning tegemist jätkus. Raha vahetasime hotelli juurest olevast rahavahetuspunktist, tingisime enne vahetust kõvasti ja saime 46,0 kursiga. Enamus kohtades vahetatakse 45-45,5 kursiga. Kasutasime ainult dalaseid,kuid sai maksta ka eurodes, aga siis oli kurss väga halb. Raha saab automaadist välja võtta aga siis kurss ikka mega väike, oli vist 38 ja enamuses automaatides toimib ainult Visa. Euromündid seal ei käi, sest neid ei saa seal vahetada. Samuti pole mõtet anda neile ka tippi erosentides/müntides, sest neil pole nendega midagi teha, kui ainult turistidega pärast tagasi vahetada :)

Vaksiinid tegime enne minekut köik ilusti ära, vaksineerimispassi võtsime igaks juhuks kaasa, vaja läks ainult Senegali minnes piiri peal. Malaria tablette sõime ka.

Tippe andsime vastavalt inimesele, vahel 50 vahel 100, hotelli koristajale 10,15 või 20 dalasi. Tippi tahavad nad saada iga nuka peal, ning kõnnivad sinuga kaasa et sulle teed näitata ainult sellepärast et viskaksid tippi. Päris paljud ka kysivad nahhaalselt, et kas tippi ei annagi. Kui sulle ikkagi tundub et ta ei ole seda ära teeninud ei pea sa ka tippi andma. Tegemist on väga vaese maaga, seega nad püüavad hooaja jooksul korjata tippi niipalju kui võimalik, et hiljem kui hooaeg lõppeb kuidagi üle elada.

Käisime ka palju väljas söömas, kuna reis sisaldas ainult hommikööki, mis oli kaks nädalat enam vähem samasugune. Pere peale kaks täiskasvanut + 1 laps läks õhtusöök umbes 800-1000 dalasi.

Ekskursioone soovitan osta kindlasti kohalikelt. Reisibüroode kaudu on hinnad ikka kordi kallimad. Iga hotelli ees on roheliste särkidega poisid/poiss kes korraldavad igasuguseid reise. Meie käisime 1.Senegalis kaks päeva (söit oli pikk u. 9 tundi sinna, hakkasime hommikul minema õhtuks jõudsime sinna)Minnes sõitsime paadiga ka mööda Gambia jõge ja nägime jõehobu perekonda, täiesti vabas looduses. Tagasisõit oli terve tee autos. 2.Safaril, kus saime näha, ninasarvikut, kaelkirjakuid, sebrasid, antiloope jne. Samas oli seal "Walk with lions" mis maksis eraldi 31 euri inimene/kõik kelle pikkus oli 160 cm, lühemaid sinna ei lastud. 3. Eerinevatel turgudel- mis olid kõik enam vähem samasugused, jubedalt yle rahvastatud ja ega sealt suurt midagi osta ka ei olnud. 4.Ahvipargis - mis oli meie hotelli lähedal, sinna polnud kiidi kaasa vaja, pidi maksma ainult sissepääsumaksu. 5.Mehed käisid kalastusretkel aga tulid pettunult tagasi, kuna väiksemaid kalu nad said aga suuremad jäid selleks korraks püüdmata. 6.Krokotille käisime ka vaatamas ja katsumas :D 7. Külastasime hotelli kiidi kodus, kus meile tehti süüa ja näidati kuidas Gambias kohalikud elavad ja millised on elamistingimused. Gambias on viisakas külakostiks viia 50kg riisikott mis maksab umbes 1000 dalasi.

Kui tahad kedagi toetada, siis nad on väga õnnelikud vanade telefonide, t-särkide, kreemide, plätude jne üle. Reisi lõpuks kui jääb sul midagi mida ei taha tagasi tuua jaga hotelli peale laiali.

Kui ostad midagi, siis kauple korralikult, sest hinnad on alguses ikka mega laes, kuid sealt saab alla pooled või rohkemgi. Oleneb ka kaupmehest, mõni ei anna yldse eriti alla, kuna teab et küll mõni turist temalt selle tema soovitud hinnaga ära ostab.

Muidu on Gambia päris huvitav sihtkoht, eriti veel kui saab võrrelda egiptuse või sharm el sheikhiga. Viimased kaks on ehitatud turistidele, Gambias aga näed rohkem kohalikku elu ja seda vaesust mis aafrikas muidu on.

Gambiasse minnes vajavad eestlased viisat, kui gambia viisa on olemas, siis senegali eraldi viisat ostma ei pea.

Head reisi!

Asjaga ei olnud kiire ja kuna vastust õiget ei leidnud siis küsisingi et äkki keegi lähiajal käinud ja teab kindlalt. Küsisin ka viisakeskusest, kuid nemad ei osanud aidata.

Finnmatkad saadab sulle kinnituseks meilile reisi kinnituse. Seal olemas selline koht nagu minun lomani. Seda klikates tuleb sinu bronn lahti. https://secure.paxport.net/tuiflynordic/login - Sellele lehele klikates ja enda broneeringu numbri pannes ja kuupäeva millal on sõit, viskab ette sinu bronni, kuhu saab märkida passi info. Check-ini saab teha paar päeva enne sõitu ja tavaliselt saadetakse sms või meil et nüüd saab seda teha. Kui meili ei saa siis siis sealt minun lomani lehelt leiad selle koha, kust seda teha.

Äkki võiksid veel selgitada mulle täpsemalt, kuidas seal lennujaamas on. Kui lennuk maandub Gatwicki lennujaamas Suoth terminalis, siis kuidas sealt edasi. Nimelt on mul hotell aadressil : Sussex Gardens 32. Kuidas sinna kõige kiiremini ja otsem saaks, kuidas piletid hankida ja palju maksavad :)

Suured tänud ette ära ;)

Mina soovin minna reisile alates 07.03.2010, millal hakkavad tulema sooduspakkumised märtsiks? Mis peaksin enne tegema, kui ootan viimase hetke pakkumisi? Kas laps kes on 2 aastane peab reisima passiga või saab hakkama ka id-kaardiga või sünnitunnistusega?