trip-krainetrip-ukraine-dark

Tralla

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
10 kommentaari
 

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Lisan veel ühe mõttetera... Nii Toots kui Kiir käisid mõlemad Venemaal põllumeesteks õppimas! Võrdleme mõttes nende reise ja saadud kogemust.

Olen ka nõus eelpool vastanutega. Olen ise ka hetkel Balil ja liigume ringi omal käel, turistilõksusid väldime igal maal reisides ja reisinud oleme me ilmselt võrreldes Kuuuurijaga kordades kordades rohkem. Natukene rohkem soovitan maailmas ringi käia (v.a. pakettreisid) enne, kui sel moel arvamust avaldada.

Lisan veel juurde, et meil (kahekesi) on plaanis minna Maui ja Kauai saarele.

Kas autorendi asemel on seal võimalik ka näiteks juhiga autot võtta? Mauritiusel ja Sri Lankal oli see variant näiteks üks soovitatumaid ja mitte liiga kallis, riskivabam ja mugavam ka :)

Läheme ka Sri Lankale veebr. alguses ja ootan ka Anuralt veel vastust. Kirjutasin talle oma soove alles täna.

Masai Mara on parim valik. Käisime apr. 2012 ja loomi oli väga palju. Ööbisime Fig Tree Campis suures luksuslikus kahetoalises telgis, mis asus jõe kaldal, kus elasid jõehobused. Kahepeale maksime 3-päevase safari eest (lennupiletid, transfeerid, söögid, ööbimised, safarid) 600 Euri. Safari sõite oli 3 korda päevas 2 tundi, esimene neist algas pisut enne päikesetõusu, viimane lõppes päikeseloojangul. Autoks oli lahtine džiip. Autojuht oli proffessionnalne ja pidas auto kinni alati, kui palusime või kui meil mingi uus mõte tekkis, siis muutis kurssi. Tellisime Victori kaudu, teda on siin postitustes ka korduvalt mainitud (koos kontaktandmetega) ja kiidetud ja on igat kiidusõna väärt!

Linnad on tõesti mannetud ja vaesed, puhkust ja eksootikat pakuvad ainult ookean ja safari. Masai Maras nägime (apr. 2012) ka kogu Big Five´i ära + veel palju teisi loomi ka. Imeline elamus on olla nende metsloomade keskel ja näha lausa lõvikarja pühvlit taga ajamas ja teda siis ka hiljem söömas. Safarist on tõesti umbes miljon juttu rääkida.

Diani beachi kiidavad kohalikud ise ka kõige rohkem ja see on seda väärt. Randa hoitakse puhtana ja liiv on silmipimestavalt valge. Ainus miinus on kohalike pealepressimine, mida hotelli aladel küll turvamehed piiravad, aga kui sammukese eemale astud, siis on nad nagu kaarnaparv sul kallal, et midagi müüa. Müüa tahavad nad ka oma juttu, muuseas, niiet nendega tuleb hästi konkreetne olla ja kohe alguses tuleb neile selgeks teha, et ei kavatse neilt midagi osta. Seega linnades on seda kerjamist ja tüütamist veel umbes 10 korda rohkem. Aga siinkohal võiksid turistid ise ka aru saada, et kui kerjamine on tulemusrikas, siis sellega nad ka tegelevad, ja tööd ei kavatsegi teha. Korralikud kohalikud ise ka paluvad, et turistid muudaksid oma käitumist.

Lõpuks õnnestus mul see teine makse teha. Sain helistatud ja number, mis lõpuks reageeris, oli selline: 00448448711604 (äkki kellelgil on ka vaja). Ja sealt öeldi, et nad ei tohi automaatselt maha kanda kaardilt raha, nad vajavad selleks konto omaniku lisa luba. Ütlesin neile uuesti kõik numbrid ja nad tegid makse ära telefoni teel, krediitkaardiga makstes läks lisaks 39,35 naela, s.o.umbes 680 EEK. Ja makse kinnituse saadavad e-mailile.

Lootsin ise ka selle peale, aga maksetähtaeg oli eile ja nad pole seda summat sealt maha arvestanud.

Mina maksin osa summast reisi broneerides ära ja teise osa maksmiseks anti kuupäev. Aga kuhu ma selle maksan? Mul pole ju arve numbrit??? Kas keegi oskab mind aidata mingigi vihjega. Helistamine neile pole mul õnnestunud ja mailidele pole nad vastanud. Kas nad üldse on olemas??