fre

Uus kasutaja, liitus Tripiga 20 aastat tagasi

15 meeldimist
39 postitust
96 kommentaari
Viimased kommentaarid

Pidev võitlus Swediga Visa krediitkaardi omamise nimel on vägagi närvesööv, siiani on alati õnnestunud lõpuks Visa kaart saada, aga enne üritatakse korduvalt igasugust muud värki pähe määrida. Kuna mul on olnud teiste (erinevate) kaartidega tasumisega probleeme ja Visaga mitte kunagi mitte kusagil, siis olen tahtnud, et Visa olemas oleks. Platinumi Priority passi ei ole kasutanud, lastega ja perega reisides tuleks liiga palju juurde maksta. Kindlustusega olen hästi rahul siiani. Olin ka pangast meili saades nõutu ja nuputan, et mida siis nüüd edasi tegema peaks.

Mul õnnestus ka täna Eesti numbri kaudu suhteliselt valutult liinile saada ja kinnitati piletite tühistamine ning raha tagastamine. Sain samuti selle väga üldise e-kirja tühistamise kohta, kus raha tagastamisest juttu pole, aga loodan et raha ka kunagi tuleb. Helistasin kusagil viie-kuue vahel Eesti numbrile ja suhtlesin vägagi kindlalt kellegagi kusagil välismaises kõnekeskuses.

Eespool juba keegi mainis, aga mina kardan, et peale kriisi leevendumist võib tekkida olukord, kus Eestist välja lendamine on veel kallim, keerulisem ja ebamugavam, jääb piiratud valik sihtkohti, mis sobivad halvasti ümberistumiseks. Ja ilmselt kohendavad kõik lennufirmad nkn alguses oma liinivõrku - nt avavad alguses võibolla populaarsemad/olulisemad liinid, niiet võimalus veidratesse kohtadesse lennata muutub veelgi hõredamaks.

Aitäh, aitäh, nii palju häid mõtteid! Mõtlesin lastega midagi kevadepoole ehk ette võtta, et koolivaheaegade hindadest viilida.

Kui Sul täpsemat infot vaja on siis uuri ka Eestlased Gruusias FB grupist, seal on alati abivalmis inimesed.

See pagasivärk on jah päris hull, isegi Finnairil polnud Hel NYC pakkumisel pagasit sees ja pidi juurde ostma. Samas ka koos pagasiga on lend täna pea 300 eur odavam kui 7 aastat tagasi.

Soovitaksin oma kogemuste põhjal St Luciat. Tõsi, mujal pole käinud Kariibi mere saartest, aga St Lucia on väga äge ja vaheldusrikas. Dominicaga kombineerimine tundub ka hea mõte.

Heh, just praegu ostsin ühe päevakruiisi septembriks, Eesti lehel maksis 36 eurot ja tallinksilja.com 32 eurot, kusjuures mõlemal juhul olin isegi kliendina sisse logitud samade andmetega.

Mulle on jäänud mulje, et kohapeal on põhiline liikumisviis rolleriga. Mul puudub endal rolleriga sõidu kogemus ja see tundub pisut hirmutav mõte, ja varateismelistele pole see ka kindlasti sobiv ringi liikumise viis. Kui minna mingitesse mitte nii populaarstesse kohtadesse, siis kuidas seal ringi liigutakse, kas rollerile on mõistliku hinnaga alternatiivi?

Olen ise palju AB-ga lennanud ja üldiselt katsunud jääda lubatud pagasipiirangutesse, st kohvrit üle pole kaalunud, aga mõõdud ei ületa lubatud ja reeglina on kaasasolev kraam kergemat sorti. Ma ei tea kus see mõistlik piir on, aga viimastel lendudel olen kogenud, et pardale lastakse ebanormaalselt suurte kohvritega inimesi, nt sellised kohvrid, mille kõige väiksem mõõt on nii suur, et kohver ei mahu lapiti pagasiriiulile, kodanikke nelja mahuka kompsuga jne. No ja sellepeale hakatakse siis kõiki peedistama. Mulle tundub, et mõistlik oleks mõni cm ja mõni kilo eksimisruumi, mitte täielik kaos ja kontrollimatus mingi ajani, ja siis karmimate tingimustega lajatamine. Istekohtade eest olen seni resoluutselt mitte maksnud ja ühel viimastest lendudest paigutati siis meid eraldi istuma "karistuseks" - raha eest oleks kõrvuti saanud. Aga õnneks on väiksem laps juba kümnene ja saab lühema lennu ka ise hakkama. See on tõesti suht nõme.

Salzburgi hinnad olid laes juba kaks sekundit peale uudise avalikustamist. Air Balticule hea business, üksikutele nobedate näppude voorudes edukatele hädapärast OK diil ja teistele lihtsalt kalli hinnaga mugav sihtkoht. Me ka 3 aastat Bad Gasteinis/Hofgasteinis käinud, sinna oleks Salzburgist mugav 1.5 h suts rongiga.

Poola on väga OK sihtkoht. Minu jaoks oli ka siiani tegemist lihtsalt tülika takistusega Baltikumi ja muu Euroopa vahel, aga eelmisel aastal olin Gdanski-Sopoti kandis ja väga tore oli. Meie ei käinud autoga, aga samal ajal sattus sinnakanti mitmeid tuttavaid autoga reisijaid ja tundus, et kõik jäid rahule.

Käisin oktoobris Nepalis Sandberg reisidega, ja olen üldiselt nii rahul kogu reisi, korralduse, hinna-kvaliteedi suhte, reisijuhi ja kõige muuga, et raske on sellest siia kuidagi mitteimalalt kirjutada. Peab vaatama et capslock sisse ei läheks ja kümme hüüumärki siia-sinnna vahele ei hüppaks. Paketi nimi oli Nepal algajatele, väga vaheldusrikas, huvitav jnejne reis oli. Teiste reisikorraldajatega võrreldes oli hind oluliselt soodsam aga reisielamus igati ehe ja ma küll ei kujuta ette et ma oleks rohkem makstes saanud juurde midagi sellist, mille eest ma ka reaalselt oleks nõus rohkem maksma.

Meie sõitsime Gdanskis Uberiga, megaodav oli ja kuna sinna oln oma krediitkaardi "külge pannud" ei pidanud zlottidega arveldama. 

  1. Kuhu reisid sel aastal viisid ning mis paik/reisijuhtum kõige rohkem meelde jäi (võib ka mõne äparduse tõttu)?Traditsiooniline Austria suusareis lastega ja siis igakevadine nädalane tööreis Lõuna-Prantsusmaale, mis annab tavaliselt kevadsuvisele hooajale avapaugu. Ammustest plaanidest sai teoks reis Serbiasse (tahaks tagasi, väga crazy koht) ja sattusin taas ühte oma lemmikriiki Sloveeniasse. kaugeim reis viis Nepaali, see oli minu esimene Aasia reis ja vägagi elamuslik. Põgusalt sattusin veel Istanbuli ja aasta lõpus tööasjus Londonisse. Londoni-reis tundus ajakavasse tekkides vägagi vastumeelne ja nüüd pele seda ei saa ma üldse aru et mida ma loll tõrkusin/vingusin, väga äge oli ja oleks tahtnud kauemaks jääda. 2) Kuhu plaanid reisida 2019. aastal?Traditsioonilised Austria ja Prantsusmaa reisid on paigas, muu veel lahtine, seisab otsustusvõimetuse taga ;-)3) Milliseid lendude sooduspakkumisi kasutasid sellel aastal ja kuhu ootad lendude soodukaid järgmisel aastal?Väga soodukaid ei kasuta, sest see eeldab suurt paindlikkust. Pigem olen sunnitud ostma pileteid kindlatel kuupäevadel ja sageli mitte väga pikalt ette. Või siis koolivaheaegadeks, mis on hull peavalu. Õnnestus saada üks Wizzi priority pilet Londonisse ülisoodsalt ja kuna tegemist oli eritasuga istmereaga siis sain kolmel istekohal oma peavalu välja magada, samal ajal kui stjuuardess teisi samadele kohtadele pretendeerijaid lisatasu-nõudmisega eemale peletas. Ootaks mingeid soodsaid pileteid kuhugi Aafrikasse, kus saaks safarile minna.

Oleme käinud küll ainult Saksamaal Legolandis, aga Münchenist alustades saab veel mitmeid toredaid kohti ja vaatamisväärsusi sama reisi sisse lisaks pookida (mitte et Taanis muidugi ei saaks...).

Uue lennujaama avamise info on õige. Aga minu kogemus Turkishiga ütleb et nad isegi vastavad meilidele, seega võib neile kirjutada ja küsida et kus see uus desk neil on. Iseenesest oleks ju elementaarne et see taaskord hakkab Starbucksi kõrval olema aga mine sa neid türklasi tea ;-).

Aitäh, oleksin linkidest huvitatud, meil hetkel üks maja bronnis ka, aga seal oleme juba korra olnud ja samas kandis oleks see kolmas aasta, seega võibolla vaataks mingit vaheldust. Oleme olnud ka sellise skeemiga, et ühes rendikorteritega majas oleme võtnud mitu korterit. St ka see variant oleks sobiv.

Sommerrodelbahn, oo jaaa, see lastele meeldis. Unustasin. Aga Legolandi toidu osas ma nii kriitiline ei oleks, mina olin just vastupidi positiivselt üllatunud et hinnad olid normaalsed. Valikus on muidugi sellised vorstid-friikad kombod, aga meie nägime ka ühte kohta kus pakuti nt karrisid jm etnilisi toite. 

Tegime sarnase reisi paari aasta eest, esmaspäevast pühapäevani Müncheni kaudu. Samuti rendiautoga. Esimesel päeval käisime viidatud Garmisch-Partenkirchenis, sõitsime tõstukiga mäe otsa ja vaatasime ägedat juga. (Partnachklamm). Teisel päeval vaatasime losse (Neuschwanstein jne), sisse ei läinud sest järjekorrad olid pikad ja giidiga ekskursioon poleks lastele vast nii meeltmööda olnud, aga väljast oli ka tore vaadata. Eestlastele üsna eksootilised. Samuti rentisime rattad ja tiirutasime ümber mingi järve, vist oli Füssen, aga pead ei anna. Kolmas päev oli plaanitud Legolandi jaoks, ja kuna selgus et reisi neljas päev on vihmane, siis pikendasime Legolandi pileteid ka teiseks päevaks, et keskenduda sealsetele tubasematele asjadele, millele ilusa ilmaga ei raatsinud aega raisata. Vähemalt meie reisi ajal oli Legolandis mingi megaimelik süsteem, millest nende kodulehel juttu ei olnud aga mis internetifoorumitest selgus. Nimelt kui õhtul pargist lahkuda siis saab soodsa hinna eest teiseks päevaks piletit pikendada (a la mingi 10-15 eur). Kuna info oli kahtlane, siis tookord kirjutasin Legolandi et kas tõesti on nii ja nad kinnitasid et on küll. Aga see oli aastal 2014. Viiendal päeval käisime Müncehnis Erdingi veepargis, mis on väga lennujaama lähedal. Legolandi läheduses ööbisime Krumbachis, Gasthof Diem. Muud ööbimised olid teepealsetes booking.com kohtades. Soovitan väga minna Legolandi juuni keskpaigas, siis olid ilmad juba väga ilusad aga rahvast väga vähe. Järjekordi praktiliselt ei olnud, aga oli juba piisavalt soe õues olevate veeatraktsioonidega tegelemiseks. Laste riiete ja asjade kaasavõtmisel peaks sellega arvestama, et nad võivad ülepea märjaks saada ;-)

Disneylandi asemel soovitaks iga kell minna Saksamaale Legolandi (jah, just Saksa omasse). Räägin Disneylandist küll ainult sõprade kogemuste põhjal aga need kes ise käinud, on rääkinud et seal kulub enamik aega sabades seismisele. Juunis Legolandis oli vist mõni üksik saba ca 10 min, ülejäänud lühemad. Kombineerisime reisi mägedes käimisega ja kuulsate losside vaatamisega. Lendasime Münchenisse, sealt rendiauto. Majutus enamasti booking.com kaudu.

Käisin 2016 sept keskpaigas, ilm oli pisut heitlik - lubas väga halba ilma, aga tegelikult oli enamasti väga kena ilm. Küll aga oli reisi viimastel päevadel tunda kuidas merevesi jahedamaks läks. Kindlasti soovitaks sept keskpaika mitte okt algust.

Lihtsalt täienduseks (juhuks kui keegi nt sama teema otsinguga siisa sattub) ütlen et Swedbanki Maestro ei töötanud Austraalias mitte kusagil hoolimata Swedi kinnitusest et see on igati adekvaatne kaart. Õnneks oli Visa krediitkaart ka kaasas.

Ma ei jaksa neid lehti lapata et aru saada kas keegi on juhtinud tähelepanu sellele, et otsing ei tööta üldse. Olen endale varem salvestanud trip.ee lingid planeeritava sihtkoha kohta, st tean et postitus eksisteerib ja milline on pealkiri. Aga vana link ei tööta ja pealkirjas olevate sõnadega uues foorumis otsimine samuti. Oleks teadnud oleks terve teksti salvestanud...