Nostofoob

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

2 meeldimist
3 postitust
34 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

10 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

2 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Põrkan hetkel sarnase probleemi otsa nagu teema algataja kuid väheke veel spetsiifilisemalt. Nimelt plaan Borneol lisaks junglile ka väiksematele saartele (Sabah kandis laiemalt) liikuda ja seal puhata ranna ääres bongalows ning nautida/snorgeldada. Väikestel saartel on ööbimised täiesti müstilise hinnaga või alternatiivina on need tuuride korraldajate omad. Tavapäraselt aasias lähed paadiga saarele ja vaatad ringi, leiad ööbimise kuid seal paljuski vaid 2-3 väikes pakkujat ning risk öömajata jääda on suur ning me oleme 2 täiskasvanut ja kaks last (9 aastast). Seega oleks teretulnud mõne ilusama saare soovitus (nt ka Semporna kandis) ja kuhu saaks ka bronnida ööbimist nt nagu see koht Mantanani-l (seal üldse 3 kohta), kellega mitte ei suuda nn. paketiväliselt kaubale saada  - http://www.palmbeachmantanani.com .

Kui kellelgil üle IDR-e kuni ca 4mil, siis võin vahetada eurodeks kuni 10.02- tanel1@hot.ee . :) Muidu soovitan ikka ATM-st kohapeal välja võtta just põhjusel, et ebamugav palju sularaha kaasas tassida nii IDR kui ka USD.

Phu Quoc'i võid lennukiga minna, kuid tagasi nt kiirlaevaga ja bussiga Can Tho'se kus nagu tshepurashka soovitab saab Mekongi trippe teha. 2-3päeva Can Tho's ja sealt bussiga Saigoni kus oled 2-3p (1p ho chi min ja 1-2p lähikonna tripid). Majutus võta jooksvalt kuhu satud.

  1. oktoober sain samale küsimusele alljärgneva vastuse:

From: "visa@indianembassy.fi" Date: Oct 28, 2014 3:10:19 PM Subject: RE: Indian Visa 2015 feb To: "amb.helsinki"

Dear T., at the moment TVOA is not available for Estonian applicants. We will post information on our website as the scheme progresses.

Best regards, Visa and Consular Services Embassy of India Kulosaarentie 32, FI-00570 Helsinki Tel. +358 9 228 9910 Fax +358 9 622 12 08

Tänud, minek on nüüd kindel. Seoses soovitustega teen kindlasti rohkem eeltööd seiklemisele ja vähem loodab rannale seoses maikuu heitlike ilmadega. Hetkel tundub, et maikuu keskpaik on lõuna horvaatias a'la sama, mis eesti juuli. :)

To-tutkaonu

Kui nüüd Horvaatia külastus tõsta perioodile 11.05-24.05 ja kaks täiskasvanud oma 3,5 ja 5 aastase lapsega keda ei häiri sõitmine/aktiivne liikumine. Kas, siis soovitaksid võtta Dubrovniku kandi ette? Hetkel näeb plaan välja alljärgnev: 11.05- hommik Split autorent (www.economycarrentals.com) ja sealt Krka rahvuspark ning ööbimine Plitvice. 12.05- Plitvice rahvuspark ja sama öömaja 13.05- ca 4p öömaja Makarska (või ümbrus-rivera) sealt Dubrovnik 2-3p, saared 3-4p 23.05 - Trogir 24.05 - Split lennujaam

Tänud ette!

Tänud, kas 60$ oli single või multi liikumine?

Kas olen õigesti mõistnud, et kui siseneda Kambodžast - Vietnami Ha Tien'i kaudu, siis oleks mõistlik Vietn viisa teha ära Shinoukvilles (läheb aega paar päeva ja kõige odavam)? Kas oleks mõistlik ka eelnevalt täita blankett koos pildiga või lihtsalt pilt(d) võtta kaasa ?

Lahenduseks oli http://www.tigerairways.com/sg/en/ , maksumus 38 SGD. :) Vististi sai piletid nüüd odavamalt kui oleks bussiga liikunud.

ok, vaatasin ekslikult 08.02, 08.03 ca 50€

SIN-KUL liikumine toimub 8 märts, seega AirAsia piletid ca 200€ antud vahemaal :)

Sama teekond ees kuid kiirema ajaraamiga. Singapuris maandume ca 17.00 ja KUL LCC Terminalis peame olema ca 05.00 hommikul. Hetkel tundub, et rong oleks tänu graafikule välistatud. Seega kas te soovitaksite kohe võtta bussi a'la - http://www.singaporemalaysiabus.com/kuala_lumpur.html ? Või minna Singapuris metrooga piirile, sealt jala üle ning siis buss võtta suunaga KUL ?

Tallinnas saab vähemalt 0,5 l õlu ca 3-5€ eest, Roomas ja üldisemalt Toscanas läbivalt suvalistes söögikohtades õlu 200 ml 3-4€ ja 400 ml 7-8€ ning majavein ca 12€.

Viibisin oktoobri alguses Roomas 3p Cherry hostelis - http://www.guesthouse-rome-italy.com/. Nähtuvalt saidist on neil 3 nn hostelit ja kõik põhimõtteliselt (2 samas majas ja üks üle tee) ühes kohas. Pildid nagu ikka väheke ilustatud nagu alati kuid kes mingit luksust taga ei aja ja põhimõtteliselt võtab ainult ööbimiseks, siis täiesti ok koht. Samuti on metroo, tramm, rong, buss kõrval. Hinnad olenevalt aastaajast väheke kaubeldavad.

Vastupidiselt, Indoneesias loetakse vihmaperioodiks nov/dets - märts. Samas veeb-märts viibides Indoneesias erinevatel saartel vihm väga ei häirinud. Üle päeva tunnike sadas ning kõik - peamine reegel, sisemaal ja mägedes sademete tõenäosus kordistus. Väiksematel saartel pilvi ei kohanud.

Reegel - :) ära küsi teed tee ääres seisvalt politseilt kuna peale lahket viitamist õige suuna kohta küsitakse koheselt rahvusvahelist luba mida ma ei viicinud eelnevalt teha. Samas saime hoiatuse kuna ise tulime küsima, mitte nemad ei peatanud meid kinni. :) Autot rentides ütles rendifirma boss, et tavapäraselt jäävad politseid rahule min 20 000 ruupiaga (20 kr) ja nii endal kui ka temal lihtsam. Kes see ikka viitsib oma reisi tüütute politseidega vaieldes rikkuda kui niigi on aeg limiteeritud. Tegelikult on kõik kohalikud (ning igasugused ametnikud) väga lahked ning ise normaalset käidudes vastatakse samaga. Loomulikult oleks viisakas eelnevalt mõningad sõnad kohalikus keeles selgeks õppida.

3 n tripp möödas ning seljataha jäi fantastiline reis, inimesed ja maa kuhu sooviks iga kell tagasi minna. Kui sooritada ülalkirjeldatud tripp (Bali-Bromo-Jogia-Borobudor-Bali) ca 3-4 päevaga, siis soovitaks nö ühesuuna renti. St palgata üks kohalik autojuhiks ning u 3 päeval lasta tal üksi Jogiast 1,5 päevaga Balile tagasi kihutada ning ise esimene ettejuhtuv lennuk võtta ca 300 kr eest. Eeltoodult me ka käitusime, kui u teisel päeval oli selge, et see ca 500 km pikk teekond on ikka päris hull sõit nii vähese ajaga läbimiseks. 1,5 nädalat hiljem ise sohvriametit pidades tundus 5 päevaks renditud autoga ning 600 km läbitud teekond ka vägagi pikk, samas kõik sai nähtud + rohkem veel :)! Hinnad:

  • Suzuki Jimmi päev 80 000(ei soovita, raputab ja pöörderaadius väga kehva - hea: võib võtmeid kaotada kuna läheb iga võtmega käima :) )
  • uuem Suzuki APV päev ca 200 000 (Balilt välja kallim kuni 300-400)
  • uuem Toyota Avanza päev ca 150 000 - 200 000
  • juht Balilt välja 100 000 - 200 000
  • Lennuk ux suund Jogia-DPS - ca 300 000 - Merpati
  • Lennuk ux suund DPS- Flores Labuan Bajo ca 600 000 - Merpati Kõik eeltoodud hinnad on kindlasti kaubeldavad (ka lennuk) ja olenevad hooajast.

Ok, kui ühesuuna renti olex suhteliselt mõttetu loota, siis võimalik, et otstarbekas olex koheselt Balilt liikudes Yogia poole autojuht palgata ? Kui suur on üldse hinnavahe kui võtad rendiauto koos juhiga või äkki keegi teab öelda kui palju keskmiselt läheks maksma 3 päeva koos juhiga ?

Kadedust tekitav esiteks niipalju riike ja elamusi ühe reisiga ning 50 päeva korraga.... Nii palju ei ole ise reisil korraga olnud kõik on jäänud tavapäraselt euroopa 1-2 n ja aasia 3-4 n vahemikku. Samuti tõesti ei tea kui kaua peaks reisil viibima, et saaks lennukis mõelda "oh kui tore, varsti saab koju!".

Endal siis reis 3 n pärast ja kuna samuti plaanis lennata LBJ-i ja sealt Rinca't, Komodot külastada, siis kasutan juhust täpsustamaks paari asjaolu. Olen mõistnud, et Labuan Bajo's hotellist nimega Gardena Hotel (vist suht Bajo Beach hotelli kõrval) saan osta ööbimise nii Seraya - kui ka Kanawa saarele+ tripid Komodole, kuid sinu jutus mõistan, et ilmselt kõik pakuvad/vahendavad samadesse kohtadesse reise või majutusi. Mõistan õigesti ? või kuidas ja kust on kõige mõistlikum tripp (2 ööd väikesel saares ja sealt edasi Komodo/Rinca) võtta kui saabud Flores'le ? Ja kas sa samuti ostsid pileti Labuan Bajosse paar päeva enne lendu lennujaamast ?

To kriiska, jah sul on õigus, kui ostad punktist A- punkti B või C pileti nn turismiputkast, siis võetakse valitud aadressilt peale ja viiakse kuhu oli trip tellitud (vahepeal buss-minivan-laev-laeva vahetus-buss-jne). Üks on jääv, kleeps sinu rinnas mille järgi sind eristatakse muust massist. Ühesõnaga muretsema ei pea, kohapeal näed. Ööbimiskohad soovitan vaadata kohapealt saabudes sihtpunkti va Hi-seasonil Ao Nang ja Phi-Phi Don - need proovi ette broneerida aga tõenäosus näitab, et 100% alati leiab lahenduse.