trip-krainetrip-ukraine-dark

Salmiakki

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Nädalaga Poolast kaugemale ei jõua jah. Tasub teha valik, kas põhja (Gdansk, kus asub nt II Maailmasõja alguspaik ja Sopot) või lõuna kant (mäed, Wieliczka soolakaevandus). Kui spaas meeldib käia, siis Wroclawis (aquapark.wroc.pl) on vinge 18+ spaa, kus tasub mõni pooletunnine saunarituaal läbi teha (Poola nö rahvussport).

Sai eelmisel nädalal Oslos sõiduautoga käidud (marsruut Stockholm-Oslo-Drammen), kas ja kui kaua tuleb arve eestisse tasuliste teede kasutamise eest, on kellelgi kogemusi?

Kui juba linnas kohal oled, siis soovitan seal metrooga ringi liikuda, see on ikka väga mugav ja kiire ning ei maksa ka palju - 3 päeva pilet on 13 eurot, 1 päeva pilet 6 eurot ning sõida selle aja jooksul palju tahad. Kes pole enne metrooga üldse sõitnud või teeb seda väga harva, siis paras elamus omaette. Keskmine ooteaeg 3-4 minutit, max 6-7 minutit ja nt Gare du Midi peatusest Atomiumi juurde jõuab ca 20-25 minutiga. Teemast vähe mööda juttu ka - Brüsseli ainuke veepark Oceade on suht mõttetu koht. Sissepääs maksab 17.50 eurot ning lahti on see ainult kella 6-ni tööpäeviti (absurd). Selle raha eest saab nautida laste hordide kisa ja möllu, keskmine külastajate vanus jääb sinna 10-13 aasta kanti ning ainuke rahulikum koht on saunamaailm, kuhu alla 18-aastasi sisse ei lastagi. Saunamaailm on samas suht mõttetu, kuna seal on ainult 3 tavalist ja 1 aurusaun ning 1 mullivann ja ongi kõik. Ühesõnaga sellesse veeparki uuesti läheks ainult siis, kui pilet maksaks nt 5 eurot.

Taksoga pole sõitnud, ainult rongiga ja sellele pole küll midagi ette heita, üle poole tunni pole kordagi pidanud ootama ning sõiduaeg Gare du Midi peatusse on ca 25 minutit. Eelmine nädal sai just käidud Brüsselis ning 1 otsa pilet maksis 7.60. Lennukilt rongi peale ümberistumine on üsna lihtsaks tehtud, tuleb vaid suuri silte jälgida, kassast pilet osta ning samas majas alla korrusele minna. Kassast tasub pileti ostmisel küsida õige platvormi number, kust rong väljub, muidu suurt kohalikus keeles infotablood vaadates ei pruugi tekstist midagi aru saada.

Õigesse teemasse ehk vene turistide juurde tagasi tulles - ma siis lisan ka õli tulle natuke, nimelt on teema täiesti põhjendatud. Vene möla on ikkagi see, mis eestlast häirib kõige rohkem (ajaloolisel põhjusel ehk sõbralik okupatsioon) ja enamasti venelased kipuvad olema ka kõige lärmakamad. Sai veebruaris Austrias suusatamas käidud ja ainuke negatiivne asi oligi seal vene möla, mida jagus igale poole. Muidugi, kohati rääkisid kõvasti või lausa karjusid nt tõstukisabas ka teiste rahvuste esindajad, aga see ei häiri nii palju eestlast ja ei hakkagi kunagi häirima. Sest olgem ausad - iga eestlane tunneks vaikimisi südames natuke kergendust, kui ükspäev nt kõik venelased maamunalt kaoks. Iseasi, kas keegi seda julgeb kõvasti ka välja öelda (ja kas on vajadustki), kartuses, et tembeldatakse kohe rassistiks.

PS Mul on olnud nii mõnigi venelasest tuttav ja ka pooleldi venelasest elukaaslane - normaalseid inimesi leidub iga rahvuse hulgas.

Sai just sõidetud Tallinn-Varssav-Berliin-Frankfurt-München-Mayrhofen. Poolas on praegu olemas tasuline kiirtee Gmina Strykow'ist (Lodzi ligidal) kuni Saksa piirini (Trzciel). Edasi-tagasi sõit kiirteel maksab kokku ca 25 eurot, maksta saab nii kaardi kui sularahaga, väravad on iga 60-80km tagant. Julgen soovitada, kiirtee on küll viimase peal korralik.

Nädalavahetusel sai shoppamas käidud (pühapäeval ja esmaspäeval), läbi sai käidud Drottninggatani tänav ja ümbritsevad kesklinna kaubamajad, samuti ka Kista ja Skärholmeni kaubanduskeskused. Julgen kõiki 3 kohta soovitada, praegu jaanuaris on alede aeg ehk siis parim aeg shoppamiseks.

Soovitan sama, tegemist ehk lähima paradiisiga eestile, sai just eile tuldud sealt, viimase peal puhkus ja suvi.

Hei, oleme nüüd otsapidi Bulgaariasse Nessebari jõudnud ja peab küll ütlema, et Rumeenias pole suurt midagi võrreldes Bulgaariaga. Rumeenias olime Bukarestis hilja õhtul (ummikuid seega polnud) ja linn jättis küll hea mulje, ülisuured ja kenasti valgustatud majad, parlamendihoone on ikka SUUUUR. Ei saa küll aru, miks linna maha tehakse. Dracula lossis ei käinud, selle asemel soovitati Pelesi lossi ja see oli igati ok, kahjuks olime seal peale kella 4 ja sisse ei pääsenud (samuti on parlamendihoone avatud kella 4-ni, nii et sellega peab arvestama). Kõige kobedam koht Rumeenias on Sinaia ja sealne kant (jääb Brasovist Bukaresti viivale teele), seal sai köisraudteega üleval mägedes käidud ja kauneid maju/loodust nauditud. Tänud Anule öömaja eest Brasovis, soovitan julgelt temaga ühendust võtta ja seal ööbida. Ainuke normaalne tee Rumeenias on Bukarestist Constantasse, tühjal kiirteel oli öösel tõesti hea sõita 130-140-ga. Rumeeniast Bulgaariasse mere äärt pidi kulgev tee on ikka tavaline kaherajaline, Bulgaaria poolel on teekate kohati kehv, aga täiesti sõidetav. Siin Nessebaris on tõeline paradiis, vesi on helesinine (nagu reisikataloogis tavaliselt on) ja õhtul olid vinged lained, rand on suurepärane, inimesed rahulikud ja lahked. Vihma pole alates Leedust piiskagi sadanud, päike paistab enamus ajast, hommikul kella 9-st kuumutab juba täiega. Viimase peal suvi ühesõnaga. Laupäevaks lubab isegi kuni 35 kraadi rannikul :). Hotellis siin Nessebaris oleme kolmekesi apartmendis, hinnaks 400 eeku öö (130 eeku nägu hmm) ja parkimine peaaegu maja ees ning tasuta. Turismihooaeg sai eelmine nädal läbi ja seega hinnad on juba ka soodsamad, õige aeg siin olemiseks ühesõnaga. A üks asi veel - ülihead muusikat mängitakse siin Bulgaarias igalpool baarides, kohvikutes, rannas, tänaval - pole veel ühtki kehva lugu kuulnud põhimõtteliselt, selline mõnus tümps/RnB käib igalpool. Kokkuvõtteks võib öelda, et kui eestis suvi kehv, siis Bulgaaria tundub olevat lähim paradiis, kus elu pealegi üsna odav - eestis kehva ilmaga suve veetmine tundub seega ikka üsna mõttetu. Kas keegi oskab öelda, kas Sofias lõbustuspark nimega Sofia Land töötab või mitte? Netist seda välja ei loe.

Jeah, Rumeenia osas teil täielik õigus, autoga sõitmine on siin tõsine nauding.. uimerdajatele. Niipalju teetöid ühe ja sama tee peal vist oskavad ainult rumeenlased teha, see on ikka täielik müstika, mis siin keset Rumeeniat toimub. Hetkel jõudsime just Brasovisse ja pea iga 2-5km tagant on vendadel sillaremont, mis tähendab valgusfoori teel ja kogu liiklus seisab. 100km ca 2,5 tunniga läbida pole mingi probleem. Uskumatu, aga nt Poola oma külade ja rekkade armaadaga hakkab varsti tunduma lausa paradiisina..

Mul homme minek autoga Rumeeniasse ja tekkis küsimus, et kust saab vinjeti, kas piirilt?