trip-krainetrip-ukraine-dark

nisemonofukuokajin

Reisisell, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
2 kommentaari

4 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

olen ka ise alates novembri keskelt kuu aega Fukuokas.

(olen ise õpilane ja annan ka sellest lähtuvalt nõu, et kuidas kus mida odavalt saab... kui juhtub, et rahaga pole nii kitsas, siis on loomulikult mõtekas Shinkanseniga ja igale poole minna. Kiiresti saab ja mugav ka)

tõepoolest, kyushu basho on 11-25 november ja see on väga väärt vaatamist. kui näiteks oosakast Kyushule tulla, siis soovitaks tulla öise praamiga. näiteks http://www.cityline.co.jp/english/index.html on odav ja ajaliselt ka mõttekas. samas ka öised bussid on odavad ja isegi kiiremad.

Kui selline piiratud ajaga reis ja oled peamiselt Honshu saarel, siis pigem olla võibolla pikemalt seal. aga kui juba sumot vaatama tulla, siis võiks muidugi üldse kyushul ringi vaadata. Ta on ikka ilus ja omapärane. Kyushul on need sadamalinnakesed kõik kenad. Näiteks Shimonosekis on ilus meri ja kalaturg ja seal pakutakse seda põnevat fugu kala. Ja Nagasakit kõik kiidavad.

Kui lõuna poole tulla, aga mitte päris Kyushuni välja, siis soovitaks tegelikult Hiroshimat ja Miyajima saart.

Kui otsus tulla sumot vaatama, siis võin konkreetselt Fukuoka kohta nõu anda. on ju sealgi tegelikult, mida näha. oleneb ka inimesest, aga põnev oli näiteks sõita veidi linnast välja ja minna praamikesega mõne lähedalolevale saarele (shikanoshima, ainoshima). minek odav ja vaade kena ja head meretoidud. või siis näiteks Dazaifu.

Japan Rail Passi pole ise kahjuks kasutanud, aga estravel reklaamib seda välja, nii et ilmselt saab nende käest küsida :)

Muide, selline ulmeline mõte ka, et tegelikult saab Fukuokast öise praamiga odavalt Koreasse, ja otse suurde Pusani sadamalinna. Jaapanlased ise käivad seal üheks päevaks, miks siis mitte eestlased. edasi-tagasi täis pilet 17,000 jeeni (õpilastel 14,000). näiteks Camellia line https://www.camellia-line.co.jp/yoyaku/yoyaku/index.html?lang=en või 3 tunniga ja sutsu kallimalt Beetleiga. http://www.jrbeetle.co.jp/english/index.html

aga see läks vist nüüd liiga kõrgelennuliseks...

ööbisin ise Kyotos Tojian guest house nimelises kohas http://www.linkclub.or.jp/~bangkok/tojian_top_e.htm kitsas aga odav. 2000 yeni (200 EEKu) praegu kodulehel kirjas, et dušš on olemas kui ma seal kaks aastat tagasi olin, siis dusi polnud aga 100 meetri kaugusel oli sento (jaapani avalik vannimaja) kus sai 30 krooni eest soojas mõnuleda :)