trip-krainetrip-ukraine-dark

qaswed

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

www.bobrovec.sk - täitsa OK koht, eeldab muidugi auto olemasolu

India Himaalajas, Kashmiiri piirkonnas, Gulmargis. Korralikud gondlid (2 taset) viivad peaaegu 4000 meetri peale. Küla ise on u 2000 meetri kõrgusel. Mägi ja vaated on fantast. Iniale ompärasel viisil on kõik muidugi väikse kiiksuga.

Lennuühendus on Delhist Srinagari hea, hinnad soodsad (Kasutasime Air Deccanit), Lennujaamast edasi on 1,5h sõitu Gulmargi, see maksis kuue peale renditud jeebiga vist 4k ruupiat. Elamiskohtade tase on Gulmargis väga kõikuv (enamasti muidugi saast), samuti ka hinnad. Kuna tahtsime ennast mugavalt tunda siis seadsime sisse Royal Park hotellis, mis ainuke keskküttega maja kogu külas. Seal oli doubleroomi listprice 3500 ruupiat, ilma söögita saime 2K ruupia peale räägitud. Kuigi suht erandlikuna Gulmargi kohta oli majas ka soe vesi (ja muud "mugavused") võttis siiski paar väeva aega enen kui maja soojaks köeti. Õnneks olid küll voodites el soojendusmadratsid. Btw, Royal hotelli on külastanud ka Bill Clinton, selle kinituseks rohked pildid seintel hoos hotelli direktoriga;). Usun et see tõesti seal parim elamiskoht, saab ka 350 ruupia eest öö inimese kohta, siis on pesemisvõimaluseks ämbriga vesi jne..

Enne jaanuari lõppu ei soovita minna kuna lund võib nappida, meil vedas, teisel päeval hakkas ropult sadama ja puudrit oli paksult. Terve mäe peale oli u 150 suustatjat/laudurit 99% välismaalased. Ka mõned kohalikud skiguided kes oma (kasutut) teenust üritasid pähemäärida. Muidu feeling super, pärast sõitsingi veel läbi Delhi otse Goasse palmi alla, see juba teine jutt.

Kohapeal on võimalik mingit väga kahtlase väärtusega varustust ka rentida mis on suht kallis (Kashmiri ski shop) kuid soovitan soojalt kaasa võtta. Varustuse saad seniks kui lõunasse sõidad Delhi national fligths airpordi juures asuvasse putkasse hoiustada.

vt ka http://www.skihimalaya.com