trip-krainetrip-ukraine-dark

tassa

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
4 postitust
12 kommentaari
Viimased kommentaarid

Juuli on Vahemere rannikul üsnagi nõutud aeg ja ehku peale minek võib pakkuda pikki tunde öömaja otsinguid. Kui reis on planeeritud üüriautoga ja selles ruumi on, siis eelkõige soovitaksingi kämpinguid, kus vaba kohta telgile on lihtsam leida kui majakeses. Kuigi olen Itaalias ka mitu suve tagasi alles kolmandas kämpingus telgikoha saanud.

Poola on suur ja lai. Zakopanes müüb peatänaval iga teine pood matkatarbeid. Teisi linnu ei osak kommenteerida.

Kas keegi on sõitnud sellega? Leidsin praegu endise Eurolinesi kodulehelt kõige varasemana ikkagi 11.10 Riia lennujaama jõudva liini. Aga vaja oleks tunnike varem kohal olla.

Mul on kogemus 2 a. tagusest ajast, kui Alberguest lahkudes olin kuhugi jätnud oma kaelakoti koos kogu raha, passi, piletite, rahakaartide jms. Umbes 1,5 tunni pärast olles teelt eksinud (ainus kord kui see juhtus - märgid kadusid ära, läksin teiste järgi ja lõpuks oli nii 20 pealine kamp kuskil põldude vahel) lähenesid järgmised eksinud hüüetega "Anna from Estonia". Täitsa võõrad ja umbkeelsed itaallased olid, sain kogu varanduse enne tagasi kui olin selle kadumist märganud. Samas oli mind vist hoolega otsitud, sest terve päeva lähenes inimesi, kes küsisid kas ma ikka oma rahakoti tagasi sain. Ja seal olin täiesti ise süüdi, et asjad ära kaotasin ja väga õnnelik, et nad hiljem kätte sain. Hiljem juhtus teises kohas küll lugu, et ööbimiskoht oli hommikul juba lahti, aga hospitalerot ei olnud selles kohas ja hommikul keegi kohalik käis vargil, 1 mees avastas ta oma asjade kallalt ja ühelt naiselt oligi nagis rippuv jope ära võetud. Aga selliseid absoluutselt ilma valveta kohti oli suht vähe, praegu meenubki ainult 2 kohta.

Käisin paar aastat tagasi Pekingis ja ei vaktsineerinud end. Kui tegemist on reisibüroo reisiga, siis üldiselt ei käida väga suurtes haiguskolletes ka. Kuigi eelkõige vist on praegu gripioht,

Mina kahjuks ei jõudnud hõbedateele. Aga olen selle kohta hulga materjali varunud/lugenud/läbi töötanud ja loodan, et praegu lihtsalt lükkub edasi. Kuna olen Prantsuse tee mullu läbinud, siis kisub süda ikka tagasi ja loodan lihtsalt maj olude paranemisele. Riograndi jutt kõlab küll üsna hirmutavalt.

Kämpingutes oleme lasknud retseptsioonis laadida ja pole veel ära öeldud. Raha pole ka veel selle eest võetud, ikka saab hakkama.

Sarajevo kesklinnas olid turisti infopunktid. Tahtsime tavalist linnainfot, aga seal pakuti ainult majutust. Teenindaja ei saanud meist midagi aru, sest oli inglise keelsed laused pähe õppinud ja kordas neid iga meie küsimuse peale. Igal juhul pakkus ta meile mingeid suht odavaid dormitore. Meil oli selleks ajaks majutus olemas - kuskil äärelinnas kahene tuba, mis vist maksis 17 euri inimese kohta. Aga aadressi ei mäleta.

Kas keegi on ka hõbedateel käinud? Lähen septembris ja valiku tegin tee pikkuse järgi, see on 1000 km ümber. Olen küll igasugu blogisid ja foorumeid selle kohta lugenud, aga ikka on infot üsna vähe. Tundub, et on ka kõige vähekäidavam nendest teedest. Kuna Prantsuse tee on ideaalse infrastruktuuriga, siis pisuke hirm on just ööbimiskohtade ees, sest nendega vist on probleeme. Kui keegi on käinud, siis kuulaksin hea meelega muljeid.

kliima on ikka soojavõitu. Aprillis mullu oli küll vihmane. 30 km on reaalne, kui on vaja, ise käisin kahel päeval 40 km, kuigi vajadust selleks polnud, hea seltskond oli lihtsalt. Magamiskoti temp ei pea küll eriti soe olema, sest igal pool on ka tekid, mida peale võtta. Eriti maikuus mil ikka juba päris soe on. Aega kulus kuu (mul oli keskmine kilometraaz 25 km päevas), aga ikka tasub arvestada mõne lisapäevaga, sest meie kambas olid eelmisel aastal kõik korra haiged ja meid oli üle kümne. Peale Carrion de Condest oli mingi viirus tabanud, paari päeva jooksul jäid kõik haigeks, kes samas albergues oli. Mägedes võib jahedam olla, selle puhuks mõni soe asi ikka ka. Ühel kanadakal olid küll ainult lühikesed püksid ja elas ka üle, aga kui haigeks jäi, siis käisin öösel tekke otsimas mööda maja.

On väga hea raamat, aga autorit ei mäleta. dok.jutt tervest 20.sajandist ühe suguvõsa naistest.

Hispaanias saab ka aprillis juba eestalne ujuda. Vähemalt Vahemere pool küll.