trip-krainetrip-ukraine-dark

bibicon

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
5 postitust
65 kommentaari
Viimased kommentaarid
  • piletihinnale lisandub 4-kordne tasu
  • pagas tuleb Londonis välja võtta ja uuesti registreerida (odavlennufirma ei saada pagasit otse) -3 tunniga saab hakkama küll, sest Ryanair väga täpne (juhtuda võib kõike, aga mul pole lennud kunagi hilinenud ja lennatud Ryanairiga ikka mitmeid kordi)

Kas saatkonnad/esindused ei saa abistada?!

Air Balticu pileti ostsin Bookinghouse kaudu viimati kevadel ja siis oli pagas veel hinna sees. Tea kas vahepeal on siis tingimused muutunud. Sest kui sul on ikka piletil kirjas, et hinna sees on 20kg pagasit, siis on sul see õigus ka ju kaasa võtta?!

Enamasti norivad käsipagasi mõõtude üle odavlennu firmas nt. Ryanair ja Easyjet. Enamus kohvreid on 50-55 cm kõrged, 60 cm ei ole nii palju erinev, et silm kohe märkaks ma arvan. Ära siis kaalu ületa, muidu kontrollimisel kaks miinust :) Riiulile mahub igas pikkuses kohver, probleeme võib tulla sügavusega ja laiusega.

Raske valik. Hinnatase suhteliselt sama, vaatamisväärsusi mõlemas küllaga, mõlemad linnad sobivad mõnepäevaseks külastuseks. Ilm jaanuaris ei ole kummaski kiita. Roomas on kevadel/suvel ilusam, Londonis võib ilmaga vedada nii jaanuaris kui augustis, seega pole vahet millal minna :)

Saabumise kuupäevast hakkabki, sest check-in tehakse üldiselt 14.00-22.00 (seega päeval), enamasti saab varem ja hiljem ka, aga see selline traditsiooniline.

See on ravitav haigus ja pole mõtet lasta paanikal võimust võtta. Ma rändasin siis just Ameerikas ja Mehhiko piiri lähedal kui gripi puhang oli ja meedia paisutab rohkem üle kui asi väärt on...tundus nii vähemalt. Samamoodi võid selle gripi Eestis külge saada.

Parkimine hotellides tasuta. Kutile, kes su auto garaazi sõidutab anna dollar :) Parkimismajasid on igal pool. Hotellide eest saab tasuda nii sulas kui kaardiga!

bookinghouse.com pakub näiteks veebruari keskel erinevate kuupäevadega 5900-. See pakkumine juba suht kaua üleval, seega ilmselt ei ole üheöö liblikas :))

booking.com annab ka hea valiku, me saime selle kaudu Hiltonisse 40 USD/öö, aga Hilton asub Stripist nii 10 min jalutuskäigu kaugusel.

Mul ei ole küll probleeme olnud, igal pool kus sai üliõpilassoodustust seda ISICuga ka sain. Ja näitkes Agrigento Templite orus küsiti, et mis eriala õpin, vastates, et "engineering" sai üldse tasuta sisse :)

Hong Kongist leiab suhteliselt mõistlikke pakkumisi Helsingisse.

Termomeeter näitas 50 kraadi ja sellises kuumuses üle 5 minuti eriti hea olla ei olnud. Pikemaid jalutuskäike sellises kuumuses teha on väga ohtlik, keha kuivab kiiremini kui jõuad vett juua :)

Öömaja soovitaks ka pigem Las Vegases, mis on paaritunnise sõidu kaugusel ja kus saab hotellitube väga soodsalt. Ise leidsime booking.com kaudu Hiltoni 40USD 2 inimest/öö.

Mul on tulnud tööpäevadel pilet alati tund paar peale maksmist.

Mul kulus ühest otsast teise jõudmiseks esimesel korral ikka vähemalt 20 minutit. Kui lennujaam tuttavaks sai, siis kulus 12 :)

Linna mine kindlasti ja söö nende suuri ja häid võileibu ja pagaritooteid!

Hostelid väga kesklinnas: GIDIC, Euphoria,16EUR Hostel,Old Town Alur Hostel, Vana Tom Hostel. Kohti on saadaval praktiliselt alati ja hinnad on soodsad.

Sellistel üritustel on jah vaimukad videod, filmid, parim variant, eriti juhul kui sa pole kõige vaimukam esineja ise :) Võid ka ju väikse dokfilmi teha Eestist. Kasvõi sõpradega kus näitate erinevaid vaatamisväärsusi ja teete kommentaarid juurde (liialdused alati lubatud).

Vot Skype'i Eesti omaks tembeldades hakkavad taanlased ja rootslased alati hüppama, et see on nende oma. Siis tuleb täpsustada, et siin välja töötatud.

Napsu/śokolaadi jagamine kõigile läheb ka peale!

Tõusevad ja langevad suhteliselt segastel põhjustel :) Ma jälgin piletihinna kõikumist tavaliselt nädala jookusl enne kui ära ostan (võib pileti ka broneerida, sest tasuda saab kahe päeva jooksul). Paar korda olen nii soodsamast variandist ilma jäänud, kuid üldiselt õnnestub hinnalangus ära tabada. Viimati langes näiteks Tallinn-Kopenhaageni ots 500 krooni ööpäeva jooksul.

Kopenhaagenis kaaluti käsipagasi kohvrit, pidin maksma lisakilode eest :(

Ostsin ära, kõik tundub ok. Oli juba kõrini paari nädalaste reiside eest 300 krooni maksta, nüüd saab aasta muretult. Lisaks teenindaja ütles, et kui neil järgmine aasta sama pakkumine on, võtavad ühendust ja saab jätkata.

Kasutage couchsurfi, see on tasuta (hostile võib väikse meene viia), kohtab kohalikke ja palju põnevam kui ise ringi liikudes. Ma olen nii reisinud mitmel pool Itaalias ning alati rahule jäänud.

Aitäh kõigile. Kuna külaline viibis oodatust vähem, siis sai tehtud järgmised käigud: -Olde Hansas söömas - õhkkond ja muusika meeldis väga, toiduga oli natuke keerulisems, sest külaline ei tahtnud kartulit ja siga, aga õnneks kruup ja part sobisid :) -Pirital jõe ja mere ääres - kella 23 ajal loojuv päike oli lõuna poolt tulnule väga uudne kogemus -vanalinna külastus+hommikusöök - hommikul on hea mõnus jalutada, kohvikud ahvatlevaid pirukaid täis ning vaateplatvormid tühjad.

Kasuta pigem couchsurfi. Kohtad kohalikke inimesi, saad magada voodis ja suure tõenäosusega linnatuuri ja õhtusöögi :) Mõned lennujaamad on ööpäev läbi lahti, teised jälle mitte. Soovitan otsida konkreetsete lennujaamade veebilehekülgedelt.

Berliini Schönefeldis pidin Easyjeti jaoks oma kohvri raamidesse panema, mujal pole ette tulnud. Kopenhaagenis viimati kaaluti ja pidin käsipagasi ülekilode eest maksma, ka esimest korda paluti üldse käsipagas kaalule panna. Nii et juhtub ikka.