sebin

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
154 meeldimist
55 postitust / 359 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Väga erinevad riigid, mõlemad avastamiseks, puhkamiseks mõnusad. Vietnam on üleüldise hinnataseme poolest natuke odavam, ka siselennud tunduvad odavamad. Vietnami köök meeldim rohkem. Tai võibolla jällegi natuke puhtam, kuurortid on mõlemis riigis enam vähem, väljaarvatud Phu Quoc. Inimesed on sõbralikud igal pool, mingit olulist vahet küll ei teeks. Hanois natuke kinnisemad, kuid see on minu arvates. Vietnamis areneb viimasel ajal kõik hullupööra kiiresti, pigem on seal tegemist kauboikapitalismi, kui kommunismiga. Aga rannapuhkuseks valiksin siiski mõne laheda hõnguga Tai saare, Koh Phangan, Koh Lipe jne.

Eestlaste muinasjutuline jõukus võrreldes leedukatega on meie endi lemmikmüüt. Loomulikult kodunt vaadates on meie naba ilusam, kuid Maailmapank, LKA aastaraamat, Rahvusvaheline Valuutafond näitab natuke teisi numbreid; https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita . Sama teema on meie paljukiidetud 'inno fa faatiline' IT eesrindlikus. Igal Peterburi vandil on paar pangakaarti lihtsalt telefonis, -ka viipekad- meie oma magnetkaardindusega elame eelmises sajandis.

Väga suure tõenäosusega, kui te vahetate passi ja Iraani külaskäigust ei maini, siis USA poolel ei ole mingisugust võimalust teie käike kontrollida. Erand võib muidugi olla, kui USA valitsuse palve peale, Iraan teie külaskäiku neile tunnistab. Sõltub, kui tähtsaks te enda isikut peate?

Miks sa rongiga minna ei taha? See paar tundi kannatab ära ning ega sa autoga kiiremini ei saa. Pilet ei maksa sisuliselt midagi. Agras ööbisime sellises kohas nagu Hotel Sidhartha mis asub Taj Mahalist saja meetri kaugusel. Kuigi tegu on 2 tärni hotelliga, siis sellegipoolest, puhas, konditsioneer oli, soe vesi oli, suur aed ja aia restoranis toideti täitsa normaalselt. Kõik vaatamisväärsused on käe, jala juures. Tuk, takso saadaval. Pooleks päevaks auto eest maksime 600 kohaliku, lisaks soti viskasime autojuhile.

Hong Kongis ei ole Tavidi taolisi rahavahetusi, seal saab igal pool enam vähem ausa kursi.

DrRock, milleks taoline 'laialivenitatud', sädelev iroonia? Saime juba esimesest postitusest aru, et sinu puhul on tegu tõsise guruga.

Ei ole reisitõrget eraldi kunagi ostnud. ELis liikudes ei ole nagu pähe tulnudki, tundub nagu liinibussi graafiku tõrke kindlustamine.

Mitte vererõhu kontrollimiseks, aga kas keegi tõesti ELis lennates reisitõrkekindlustus ostab? Ma ei räägi krediitkaardiga kaasnevatest hüvedest, vaid eraldi ostust.

Kasutan tihti abikaasa krediitkaarti, nii lendude, kui hotellide broneeringuks. Kümne aasta jooksul ei ole veel keegi huvi tundnud kaardiomaniku vastu. 

Võrriga ringi paarutamiseks, matkamiseks: Koh Phangan, Koh Chang. Leboks: Koh Lipe, Ko Tao. Ülehinnatud: Phuket, Koh Samui. See on minu subjektiivne hinnang.

Mõned aastad tagasi sai Kuala Lumpurist liigutud Bangkokki. Kuala Lumpur-Penang-Langkawi-Koh lipe-Koh-Lanta-Phi Phi-Krabi-Bangkok. Penangis oli kõige parem köök, läheks juba ainult maitsete pärast tagasi. Langkawi, Koh Lipe, Koh Lanta on üksteisest väga erinevad, mõnusad rannalebo saared, neist kõige lahedam oli Koh Lipe, olime seal neli ööd, tahtsime paar päeva juurde võtta, kuid kõik majutus oli juba täis. Sinna tasub ruumid ette broneerida. Phi Phi on peopanemise koht, ega seal tervis kaua vastu ei peagi, rahvast on palju. Krabi oleks pidanud vahele jätma, mõtlen siin Ao Nangi. Malaisias lendasime saarte vahet, piletid olid üliodavad, Tais liikusime paatidega. Malaisias on kindlasti palju kus käia, kui Tripis natuke sirvida viitsid, siis infot on siin piisavalt.

Hong Kongis ei ole üldiselt inglise keelega probleeme. Shanghai, Pekingi kesklinnas on juba  raske, kuid hotelli lauas ikka keegi räägib ning noorem põlvkond vähemalt aimab, mida sa tahad. Mujal Hiinas on tänaval keeruline. Google teenused võib Hiinas ära unustada, need ei toimi. Lae endale mõni tõlkeprogramm alla, sellega saab päris hästi hakkama. Kujuta ette, kui mage, istud restoranis ja ei suuda isegi õllet tellida. Minul hangus Google tõlge Pekingis ka üle VPNi.

Peking, Shanghai ei ole odavad linnad, Hong Kongiga täiesti võrreldavad. Xian on odavam. Eks see kõik sõltub, kus sööd, kus magad, kus õhtut veedad. Transport ja vaatamisväärsused on kõigis neis mõistliku hinnaga. Valides Hong Kongi, saad Hiina viisat tegemata külastada Macaud ja Shenzheni.

Shenzheni saad viisa piiri pealt, Kantonisse peab juba Hiina viisa olema. 

Viisavaba on seal piirkonnas veel Macau.

Ülaltoodud linnnades käidud, nad kõik on külastamist väärt.  Ei tea, kauaks sa oma puhkust planeerid, oskaks paremini soovitada.  Soovitan näiteks Hongkong- Shenzhen- Guangzhou. Praktiliselt on see üks linnastu, metroo, tunniajase kiirrongi reisi kaugusel. Või siis Peking- Shanghai Xian kolmnurk. Kiirrongid väljuvad nende linnade vahel iga 10-20 minuti tagant, pileteid ei pea ette ostma, lähed jaama ostad pileti kohe väljuvale rongile ja kulged.

Suvarnabhumi lennujaama esimeselt korruselt saab mikrobussiga otse Koh Changile. Olime neljakesi ning mingit probleemi ei olnud. Ostsime koha peal piletid, ootasime tunnikese ja saime peale.

Varanasi soovitan väga, mina isiklikult läheks sinna iga kell tagasi. Vaatamisväärsus pole seal mitte ainult jõeäärne, vaid ka kitsad risti, rästi keskaegsed tänavad, templid, Hirvepark, kindlus jne. Tunne on nagu oleks ajas tagasi läinud. Agras  jättis kõige sügavama mulje vanalinn, aga mitte Taj Mahal või Agra Fort. Meie lendasime Delhi-Varanasi, Varanasi-Agra. Mis Delhisse puutub, siis pole mitte mingisugust tunnet, ei meeldi. Pigem on see stardipakk mujale Idiasse, kuid eks see ole individuaalne.

Mõned aastad tagasi sai tehtud ring Rajastanis, küll palju lühem, kui teil plaanis. Delhist lennukiga Udaipuri, sealt bussiga Jaisalmeri,  Jodhpuri, Jodhpurist rongiga Delhi tagasi. Udaipuris ööbisime sellises kohas nagu Lake Pichola Hotel, soovitan, neil on katusel suurepärase vaatega restoran, üle järve paistab loss ja vanalinn nagu peo peale. Vähe tähtis pole asjaolu, et süüa teevad nad seal ka hästi. Järve poolse, rõduga toa viimasele korrusele saime suure tingimise peale 9000 rupsiga kolmeks ööks, tingimusel, et maksame sulas. Bassein on katusel olemas, kuigi väike ja üsna külma veega. Kolm päeva on paras, et enamus atraktsioone linnas läbi kolada. Linna lähedal käisime Nagda Sas Bahu templites, kaalukeeleks sai külastajate vähesus. Tuki mees maksis sinna tagasi 500rupsi. Vend ootas truult tunnikese koha peal, külastajatest olime ainult meie kahekesi. Linnas lossi kolama minnes tasuks suur pudel vett alt kaasa osta.

Edasi siis Jaisalmer, väga omanäolise arhitektuuriga, keskaegsed kõverad kitsad tänavad, sodimüüjaid tihkelt täis. Meid see ei seganud, silmi jätkus ainult ehitiste jaoks. Sissepääs ülikute elamutesse on veel eraldi tasu eest, pildistamine elamutes veel eraldi, eraldi tasu eest jne. jne. Öömaja saime all linnas, väravatest paarisaja meetri kaugusel. Kuigi soovitatakse kindlusesse majutus võtta, siis meie vahet ei näinud. Peaasi, et soe vesi ja konditsioneer olemas oleks. Kõrbetrippi kaamelitel ei võtnud, lihtsalt niisamagi ei meeldi looma seljas loksuda, seda siis veel 40 kraadises kuumuses. Võimalus on ka Dziipidel tripp teha kui isu on. 

Jodhpuris jättis kindlus väga võimsa mulje ning ka sinine vanalinn oli väärikas. Ööbisime Klock Towerist paari saja meetri kaugusel,

Jee Ri Havelis, strateegiliselt hea koht, turg ja napsupood lähedal,kukkumise kaugusel.

Moskvas on autoga keeruline, kui pole harjunud.  Liiklus on pöörane, kiirused suured, pidevad ummikud. Parkimisega on ka igavene jama. Samas linna ühistransport on väga heal tasemel.

Eile Opera sirvija uut versiooni katsetades avastasin, et  tasuta VPN  andmemaht on piiramatu. 

Buss number 152, käib iga 15 min. tagant. Pilet kesklinna maksab 20 eurosenti. Lõpp peatus on turu vastas -Ben Thanh Market. Kui sealt jääb jala kaugeks, siis võta takso. Buss oli konditsioneeritud ning istekohad olid lennujaamast alati saadaval. Taksoga ei saa kesklinna kiiremini kui bussiga, enam vähem sama aja võtab. Rahvusvahelisest terminaalist väljudes vaata paremale, bussipeatus on Burger Kingi vastas. Oma teekonda saad GPS'iga jälgida. Taksoga peaks lennujaamast '1 district'i' 10 dollariga hakkama saama.

Taotle ''approval letter'', maksis mingi 8-10 dollarit, lehekülgi kust saab on palju.  Prindi kodus välja viisa avaldus, täida ära, kleebi foto peale. Annad saabudes luugist sisse, avalduse, passi, approval letter, lisa pildi, täpse raha,  -mälu järgi oli 25 dollarit. Tegin nagu ülaltoodud aastal 2016 kevadel, tulin lennukist maha viimaste seas, viisa sain kätte esimeste seas. Aega läks viisaga umbes 10 min.