sebin

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi
112 meeldimist
47 postitust / 285 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Tunnistagem, et oma hinnangutes kipume alati natuke kiired olema. 'Pls, kiiresti, kohe stardin.' tegelikuses töötab. https://trip.ee/foorum/uldfoorum/matkaautoga-horvaatiasse-4
Mille jaoks Trip algupäraselt ju loodigi?

Äkki hakkame hoopis vanaks jääma :)

Võta ette üks piirkond. Nädalane ajalimiit seab üsna kitsad piirid. Sõltub sellest, kas tahad tõmmelda või puhata.

Heaks uudiseks on veel see, et Pekingi lennujaamas, terminal 3 saab teha ajutise juhiloa, mida kohalik autorent aktsepteerib. Protseduur võtab aega umbes tunni. Lähemalt siin: http://wikitravel.org/en/Driving_in_China

Milleks Peterburgi üldse reisikorraldajaga sõita? See on ju siinsamas. Piiri kiiresti ületamiseks sõitke liinibussiga, võin kinnitada, et need on uued. Buss peatub kesklinnas, edasi metroo või takso.

Silmaringiga negatiivne kogemus olemas. Tallinna lennujaamas sai lollist peast Pekingi reisijuht ostetud. Kohapeal selgus, et pakutud nelja metrooliini asemel on kuusteist. Ennem prügikasti viskamist sai siis trükist lähemalt uuritud. Eestikeelne tõlge aastast 2008, originaali esmatrükk üheksakümnendatest. Huvitav, et sellist jama üldse müüakse. Puhas lohhipüünis kuhu kahjuks sisse astusin. Ärge tehke nagu mina, ostes reisiraamatut uurige ennem millal teos välja anti:)

Arvatavasti usaldust müües -mida üks tõsiseltvõetav reisifirma ka teeb-peaksid asjad vähemalt tarbijakaitse vaatevinklist korras olema. Keeruline on reisi müüa kui mustas nimekirjas figureeritakse. Vahet ei ole, kas põhjus on nimetamisväärne või vastupidi.

Vanasti oli vaba teema, kus foorumlased arutasid reisimist kaudselt puudutavaid, hinges pakitsevaid probleeme. Võiks taastada.

Miks tänapäeval inimesed nii mugavad on? Googelda, helista otse majutajale. Suurtes soliidsetes ketimajades, kus töötajal on poogen -palgaline- saad hinna läbi vahendaja, maja müügiosakonna 'hea töö tulemina' pigem isegi odavamalt kui kodulehelt. Tänavalt sisse astudes veel odavamalt kui lauas ettevõtlikud vennad on:). Väikestes pereärides, kui võtad ööbimise mitmeks päevaks, kukub hind otse helistades drastiliselt, ära häbene kaubelda. Kindlasti paljudel ei olegi asi tegelikult hinnas, vaid mugavuses. Mõte, et vahendaja pakub teile turvalisust on lihtsalt teie enda soovunelm, seda ka 'The Priceline Group'i' kuuluvate ühingute puhul. Karmis situatsioonis saadab nii suur kui väike majutaja vahendaja lihtsalt p_sse ning ärge arvake, et koostöö TEIE lahendamata probleemi tõttu osapooltel ei jätku. Päris elus on vastikuid situatsioone tihedamini kui me sooviksime. Mõistan, et lastega reisides tahaks mingisugust toetuspunkti, kuid minu arust on otse suheldes natuke kindlam. Ise kasutan vahendajate lehekülgi otsinguna, väga harva reserveerimiseks.
Ülaltoodu ei ole absoluutne tõde, pigem minu subjektiivne arvamus. Heietan omast kogemusest.
Ärgem arvakem, et ennem Agodat, Bookingut hotelle veel ei olnud. Natuke teemaalgataja topicust väljas:)

Käidud kohtadele omaseid vidinaid kaminasimssidele, kuid suvaliselt, ilma fanatismita.
OT. Kunagi üritasin foorumi postitusse pilte lisada, kahjuks ei saanud hakkama. Küsimus, millises formaadis, või on mul lihtsalt midagi kahe silma vahele jäänud?

Loen momendil koos kassiga -sisemise- eilseid järjekordselt deliiriumis tehtud sooritusi. Ei saa kiita, et üleliia õnnelik oleks. Sõnum mida ma eile tahtsin teieni tuua on kahjuks meelest läinud. Arvatavasti midagi seoses tolerantsusega, aga pead ei saa anda. Loodan, et me kõik -
nii andekad, kui vähem- mahume siia ruumi ka edaspidi ära.

Ei ole kunagi selle peale tulnud, et inimesed hindavad foorumi postitusi naiivseks, rumalaks, lolliks, - arukaks, targaks, geniaalseks. Siin otsid ikka teemat mis huvitab või ei ole nii? Ei pea ennast teravaimaks pliiatsiks karbis, lihtsalt põnev on kui siinsed parimad -kuumemad- pead sõna võtavad :)
NB! Keegi ei võta isiklikult palun.

Milleks taoline snobism?

Pühendunutele on üleval lennupakkumiste ees teine otsingumootori link, sinna saad sisestada kõik oma soovid :).

Seedimiseks. Foorumis on väga palju inimesi kelle emakeeleks ei ole eesti keel. Vaffa jäi ka mind kummitama :)

Üks korralik venelaste lehekülg, päris detailne info. Tekst nii vene- kui inglise keeles: http://www.althaiman.ru/koh-chang/koh-chang.htm

Millist kohta? Veeri viimane lause korra veel läbi. Üldiselt enamus suuremaid Lõuna-Hiina Mere ääres asetsevad kuurortid on oluliselt puhtamad, odavamad, hubasemad.

Sõltub sellest palju asju endaga kaasas vead. Tegelikult jätkub kahest kolmest pesu, T-särgi komplektist, kui ise pesemist ei pelga.

Phu Quoc'i on siin hekseldatud läbi mitme erineva foorumi, ei ole ainult minu subjektiivne arvamus, et saar räpane on. Puhates mõnes uhkemas resordis siis pole muidugi hullu, kui hotelli territooriumilt nina välja ei pista. Kuid kui saarel ringi tahad vaadata siis on asi ikka nutune küll. Vietnamis ei ole teise nii koleda turistilõksu peale veel komistanud.

Vietnamis on rannapuhkuseks kordades paremaid kohti kui Phu Quoc. Arvatavasti kunagi oligi tegemist mõnusa puhkusesaarega, kuid praeguseks ei ole sellest küll suurt midagi alles jäänud. Soovite puhata räpasel, prügi täis ehitusplatsil siis proovige järele.

Termaalbasseinid ongi seal selleks, et peale rassimist oma haigeid konte õhtuti leotada. Autoga ringi kimades pole vahet kus ööbid. Arvatavasti perega sõites sportliku resultaati tegema ei minda. Võite rahulikult mäkke keskpäevaks sõuda, ei pea hommikustes piletijärjekordades nina nokkima, ka poole päeva pilet on pea poole soodsam. Nelja tunniga jõuab ennast rahulikult täitsa sodiks sõita. Peale Jasna -mis on küll suurim- jätkub sinna küllalt teisi lahedaid keskusi mis tasuvad külastamist näiteks, Tatranská Lomnica, Strbske Pleso, Kubinska Hola, Ski Park Ruzenberok, Donovali, Martinské Hole, Čertovica jne. Kuna suusatada iga päev nagunii ei viitsi siis piirkonda jääb vahepalaks kolamiseks Banská Bystrica oma hubase vanalinnaga ja vähemal määral Liptovský Mikuláš. Võib ka natuke eemalolevaid suusakeskuseid proovida. Näiteks Relax Center Plejsy väärib väisamist, teele jääv Spis Castle tasub kindlasti vallutamist, vaated alla orule on lummavad. Majutuse soovitan vaadata Bešenova'sse või Liptovský Mikuláš'i.

Oskab keegi täpsemalt lahti seletada millal apelsinid Kreekas küpsevad? Punane vein värske küpse apelsiniga tasub omaette ettevõtmist.

Kui ei ole kahju ühest eurost-esmane WSJ kvartali tellimus- siis mõnusa reisi ja veini lebo kirjelduse leiad siit. https://www.wsj.com/articles/uncorking-the-perfect-long-weekend-in-californias-anderson-valley-1428092324
Milleks tõmmelda tuhandeid kilomeetreid, võtke rahulikumalt.

Mnjah, 'Raivo ilmselt olen sina üks mõtetu paketi seikleja'. Et kumb siis? Tauri või Raivo?