sebin

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi


165 meeldimist
56 postitust
376 kommentaari

Viimased kommentaarid

Tegelikult eesti juhiload Tais ei kehti. Eesti on ühinenud Viini teeliikluse konventsiooniga, Tai Kuningriik Genfi konventsiooniga. Nii, et võite rahulikult rahvusvahelise loa tegemata jätta. Viini konventsiooniga ühinenud võite leida siit:  https://treaties.un.org/Pages/ViewDetailsIII.aspx?src=TREATY&mtdsg\_no=XI-B-19&chapter=11 Genfi konventsiooniga ühinenud siit: http://www.unece.org/trans/conventn/legalinst\_07\_RTRSS\_RT1949.html Osalisriigiks loetakse need, kelle nime taga on märgitud kuupäev veerus accsession (a), succsession (d). Töötavaid linke kahjuks Trip minul panna ei lase.

päike12. Ennem paugutamist võiks vähemalt googeldada, ''Viru Reisid''.  Ühe nime all on tegutsetud 21 aastat.

Võtsin huvi pärast Viru Reiside järgmise aasta reisikalendri ette, esimene pakkumine, 188 eurot ringreis ''Kuldne Moskva'' 6 päeva. Millised võiksid olla ootused? 

Kui vaadata Viru Reiside hinnakirja, siis peaks aru saama, et tegu ei ole luksusreisiga. Hind tuleb millegi arvelt. Vaadates nende ajalugu, mida on ka Tripis üsna palju kajastatud, siis tagantjärgi hädaldamine tundub lihtsalt mage. Ai astusin stta sisse, mhmh, lugesin, aga ma ka.

Eestlasel on sügavalt väljakujunenud arusaam, et maksan kahe tärni eest, saama pean viie eest.

Klient valib uue, samaväärse hotelli ja broneeringu tühistanud hotell maksab vahe kinni. Isegi kui see on kümnekordne. 

Siin teemas on ikka kohutavalt palju muinasjuttu. 

Ega vahet ju ei ole, SOS või Oss.

Olime sellises kohas nagu Liberty Central Hotel. Puhas, suured toad, korralik hommikusöök, hea asukoht. Tuba tasuks võtta kõrgematele korrustele ja maksta paar eurot ookeani vaate eest juurde. Katusel oli ööklubi.

Sõltub, vahest on siselennud, rongipiletid ette ära ostetud. Indias näiteks  teistmoodi ei kujutaks ette. On ka impulsiivseid, lennu odavusest tõugatud reise, ilma midagi planeerimata.  Palju oleneb ka reisikaaslasest, nagu eelnev juba ära mainis.

Võrreldes Da Nangi ja Nha Trangiga on Phu Quok ikka väga räpane ja oluliselt kallim. Köök on Kesk Vietnamis, vähemalt minu arvates, hõrgum kui lõunas või põhjas. Ei taha siin kellegi tundeid riivata, lihtsalt võrdlen. Vee temperatuur on aasta läbi ujutav,

Aastat 11 tagasi, sai Laos läbitud: Vientiane, Vang Vieng, Luang Prabang, Muang Khoua, sealt edasi üle mägede Vietnamisse, Sapasse. Vaadates 'Kahte Kanget Aasias', siis on paljugi muutunud, taolist massiturismi veel sellel ajal ei olnud. Pommiauk Laos nüüd kohe kindlasti ei ole, kuigi Vientiane tundus natuke tolmunud ja üksluine, siis  üldmulje riigist jäi üdini positiivne. Vang Viengis, nagu eelpool toodud, käib kogu melu ümber jõe, tasub teha koopatuuri koos poolepäevase kajakimatkaga. Soovitan, mugav matkajalanõu jalga.  Luang Prabangi külastades on kohustuslik Kuang Si Falls. Ettevõtmine on väärt tervet päeva, võtke ujumisriided kaasa ja tundke mõnu jahedast veest ning köitvast maastikust. Ööbusse ei kasutanud kordagi, põhja poole liikudes on lihtsalt liiga palju vaadata, et see maha magada.

https://1drv.ms/u/s!AvQhpUpce91csSOK9Mn1L80RqdO6?e=PG1cxkOlen kunagi ''kvaliteetselt järgi tehtud Nikei ketse'' Vietnamist soetanud. Esimese vihmaga kukkusid Nike märgid maha.

See kohustus on ka Eestis, mitte küll politseijaoskonnas. Külastajakaart, mille täidad majutuses on Maksu ja Tolliametile ettenäitamiseks. Vietnamis on lugu sama, kõik käib läbi hotelli ja haldussuutmatuse tõttu, tegelikult ei jõua sinu andmed kuhugi.

Väga erinevad riigid, mõlemad avastamiseks, puhkamiseks mõnusad. Vietnam on üleüldise hinnataseme poolest natuke odavam, ka siselennud tunduvad odavamad. Vietnami köök meeldim rohkem. Tai võibolla jällegi natuke puhtam, kuurortid on mõlemis riigis enam vähem, väljaarvatud Phu Quoc. Inimesed on sõbralikud igal pool, mingit olulist vahet küll ei teeks. Hanois natuke kinnisemad, kuid see on minu arvates. Vietnamis areneb viimasel ajal kõik hullupööra kiiresti, pigem on seal tegemist kauboikapitalismi, kui kommunismiga. Aga rannapuhkuseks valiksin siiski mõne laheda hõnguga Tai saare, Koh Phangan, Koh Lipe jne.

Eestlaste muinasjutuline jõukus võrreldes leedukatega on meie endi lemmikmüüt. Loomulikult kodunt vaadates on meie naba ilusam, kuid Maailmapank, LKA aastaraamat, Rahvusvaheline Valuutafond näitab natuke teisi numbreid; https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita . Sama teema on meie paljukiidetud 'inno fa faatiline' IT eesrindlikus. Igal Peterburi vandil on paar pangakaarti lihtsalt telefonis, -ka viipekad- meie oma magnetkaardindusega elame eelmises sajandis.

Väga suure tõenäosusega, kui te vahetate passi ja Iraani külaskäigust ei maini, siis USA poolel ei ole mingisugust võimalust teie käike kontrollida. Erand võib muidugi olla, kui USA valitsuse palve peale, Iraan teie külaskäiku neile tunnistab. Sõltub, kui tähtsaks te enda isikut peate?

Miks sa rongiga minna ei taha? See paar tundi kannatab ära ning ega sa autoga kiiremini ei saa. Pilet ei maksa sisuliselt midagi. Agras ööbisime sellises kohas nagu Hotel Sidhartha mis asub Taj Mahalist saja meetri kaugusel. Kuigi tegu on 2 tärni hotelliga, siis sellegipoolest, puhas, konditsioneer oli, soe vesi oli, suur aed ja aia restoranis toideti täitsa normaalselt. Kõik vaatamisväärsused on käe, jala juures. Tuk, takso saadaval. Pooleks päevaks auto eest maksime 600 kohaliku, lisaks soti viskasime autojuhile.

Hong Kongis ei ole Tavidi taolisi rahavahetusi, seal saab igal pool enam vähem ausa kursi.

DrRock, milleks taoline 'laialivenitatud', sädelev iroonia? Saime juba esimesest postitusest aru, et sinu puhul on tegu tõsise guruga.

Ei ole reisitõrget eraldi kunagi ostnud. ELis liikudes ei ole nagu pähe tulnudki, tundub nagu liinibussi graafiku tõrke kindlustamine.

Mitte vererõhu kontrollimiseks, aga kas keegi tõesti ELis lennates reisitõrkekindlustus ostab? Ma ei räägi krediitkaardiga kaasnevatest hüvedest, vaid eraldi ostust.