sebin

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
146 meeldimist
54 postitust / 342 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Varanasi soovitan väga, mina isiklikult läheks sinna iga kell tagasi. Vaatamisväärsus pole seal mitte ainult jõeäärne, vaid ka kitsad risti, rästi keskaegsed tänavad, templid, Hirvepark, kindlus jne. Tunne on nagu oleks ajas tagasi läinud. Agras  jättis kõige sügavama mulje vanalinn, aga mitte Taj Mahal või Agra Fort. Meie lendasime Delhi-Varanasi, Varanasi-Agra. Mis Delhisse puutub, siis pole mitte mingisugust tunnet, ei meeldi. Pigem on see stardipakk mujale Idiasse, kuid eks see ole individuaalne.

Mõned aastad tagasi sai tehtud ring Rajastanis, küll palju lühem, kui teil plaanis. Delhist lennukiga Udaipuri, sealt bussiga Jaisalmeri,  Jodhpuri, Jodhpurist rongiga Delhi tagasi. Udaipuris ööbisime sellises kohas nagu Lake Pichola Hotel, soovitan, neil on katusel suurepärase vaatega restoran, üle järve paistab loss ja vanalinn nagu peo peale. Vähe tähtis pole asjaolu, et süüa teevad nad seal ka hästi. Järve poolse, rõduga toa viimasele korrusele saime suure tingimise peale 9000 rupsiga kolmeks ööks, tingimusel, et maksame sulas. Bassein on katusel olemas, kuigi väike ja üsna külma veega. Kolm päeva on paras, et enamus atraktsioone linnas läbi kolada. Linna lähedal käisime Nagda Sas Bahu templites, kaalukeeleks sai külastajate vähesus. Tuki mees maksis sinna tagasi 500rupsi. Vend ootas truult tunnikese koha peal, külastajatest olime ainult meie kahekesi. Linnas lossi kolama minnes tasuks suur pudel vett alt kaasa osta.

Edasi siis Jaisalmer, väga omanäolise arhitektuuriga, keskaegsed kõverad kitsad tänavad, sodimüüjaid tihkelt täis. Meid see ei seganud, silmi jätkus ainult ehitiste jaoks. Sissepääs ülikute elamutesse on veel eraldi tasu eest, pildistamine elamutes veel eraldi, eraldi tasu eest jne. jne. Öömaja saime all linnas, väravatest paarisaja meetri kaugusel. Kuigi soovitatakse kindlusesse majutus võtta, siis meie vahet ei näinud. Peaasi, et soe vesi ja konditsioneer olemas oleks. Kõrbetrippi kaamelitel ei võtnud, lihtsalt niisamagi ei meeldi looma seljas loksuda, seda siis veel 40 kraadises kuumuses. Võimalus on ka Dziipidel tripp teha kui isu on. 

Jodhpuris jättis kindlus väga võimsa mulje ning ka vanalinn oli väärikas. Ööbisime Klock Towerist paari saja meetri kaugusel,

Jee Ri Haveli's strateegiliselt hea koht, turg ja napsupood lähedal,kukkumise kaugusel.

Moskvas on autoga keeruline, kui pole harjunud.  Liiklus on pöörane, kiirused suured, pidevad ummikud. Parkimisega on ka igavene jama. Samas linna ühistransport on väga heal tasemel.

Eile Opera sirvija uut versiooni katsetades avastasin, et  tasuta VPN  andmemaht on piiramatu. 

Buss number 152, käib iga 15 min. tagant. Pilet kesklinna maksab 20 eurosenti. Lõpp peatus on turu vastas -Ben Thanh Market. Kui sealt jääb jala kaugeks, siis võta takso. Buss oli konditsioneeritud ning istekohad olid lennujaamast alati saadaval. Taksoga ei saa kesklinna kiiremini kui bussiga, enam vähem sama aja võtab. Rahvusvahelisest terminaalist väljudes vaata paremale, bussipeatus on Burger Kingi vastas. Oma teekonda saad GPS'iga jälgida. Taksoga peaks lennujaamast '1 district'i' 10 dollariga hakkama saama.

Taotle ''approval letter'', maksis mingi 8-10 dollarit, lehekülgi kust saab on palju.  Prindi kodus välja viisa avaldus, täida ära, kleebi foto peale. Annad saabudes luugist sisse, avalduse, passi, approval letter, lisa pildi, täpse raha,  -mälu järgi oli 25 dollarit. Tegin nagu ülaltoodud aastal 2016 kevadel, tulin lennukist maha viimaste seas, viisa sain kätte esimeste seas. Aega läks viisaga umbes 10 min.

Lubade teema Vietnamis on tripis korra juba läbi hekseldatud. Eestis välja antud load kehtivad rahvusvaheliste lubadega.
https://vietnammotorbikerental.com/vietnam-motorbike-driving-license

Soovitan ära käia ka kõrval asuval Koh Lipel, asub kiirpaadiga tunni aja kaugusel.  Kuigi sinna on vist korraliku öömaja broneerimisega jaanuarisse rong juba läinud.

Jah hbert ''Olen nõus, et hotelli hind ei pruugi näidata selle taset, kuid ei ole minu asi hakata kellegi valikut maha laitma. '' minu mõte ja seda tõsiselt. Ei viitsi enam vastuvoolu ujuda. Kahjuks iga vend näeb kommentaaris seda mida ta tahab näha. Rõõm näha foorumis uusi, andekaid, isetedlike sõnavõtjaid. Käige kinos ära, ''Bohemian Rhapsody'' oli üle hulga aja lahe vaatamine.

Ega siis rahanumber kedagi ei erutagi. Lihtsalt inimesed üritavad kaasrtripikat müksata, halloo sama raha eest on võimalik palju rohkem , palju paremini, palju luksuslikumalt -natuke vasturääkiv onju?:)-, mida kahjuks võetakse isikliku solvanguna. Mul on sõber kes käis 12 aastat järjepanu  Phuketil puhkamas ning kelle jutu järgi pidi see Tais olema kõige parem koht. Point on selles, et kui ''mooriga vannu ääres'' peesitad, siis rohkemaks fantaasiat võib-olla ei jätkugi. Äkki peaks olema mingisugunegi, kasvõi miinimum võrdlusbaas oma veendumuste kinnitamiseks? 

Britkin, ma olen kiilakas. Kas ma peaksin nüüd sinu kommentaari peale solvuma? Usu mind, ei kritiseerinud kedagi, panin lihtsalt napsusena oma mõtted välja.  Kui kellegile hõlma hakkas, siis palun vabandust.

Miks peaks üldse Krabis või Phuketil puhkust veetma? 

Koledad turistikad mõlemad: 
1. Ülerahvastatud, maotu, steriilne, rahakotile orienteeritud keskkond.
2., Tuntud, kuid mitte kõige hingematvam loodus Tais.
3.Tahad üksildasest looduskaunist kohast pilti teha, siis pead tunnikese ootama, et kaasturisti kaalikas negatiivile ei jääks.
4. Võrreldes teiste regioonidega, ebasõbralik rahale orienteerunud  kohalik.
5. Kallis, vabandage väga, 180 euri eest saab Tais ikka väga eksklusiivse olemise. Peab kõvasti pea peale olema kukkunud aga eks meil kõigil on  erinev rahakott, oskused selle kasutamisel.
6.Tripelt maksmine  ei ole probleem, kui kihk on teistele näidata.
7. Isegi kui tahate niisama Tais mõnusat lebo, suvitamist, siis tehke: Koh Lipe, Koh Phangan, Koh Tao, Koh Chang, krt Põhja Tai, rakendage natukenegi fantaasiat, elamus saab olema topelt. Mitte summa ei tee reisi, vaid hea planeerimine. 
8. Krdi hea vein oli, mis sundis taolisi avaldusi tegema...
Kaks nädalat on paras teha mõni Hiina maakond. Loodusehuvilisele alustamiseks näiteks Yunnan.

Kaks äärmiselt kena linnakest Lätis on Kuldiga ja Cesis (Võnnu). Mõlemasse võib ennast paariks päevaks rahulikult unustada.

N-iteks Tallinn.  Millal viimati vanalinnas süviti kolasite?  Meie vist 30 aastat tagasi. Võtan sellel suvel ette.

Meeldis ka see võrriga läbi Vietnami. Asjalik vennas, tavaliselt temavanustel reisiteemalistes videoblogides visuaalis domineerivad pruudid.

Tõepoolest, see on midagi uut. Hea uudis. Meie viimane käik load veel ei kehtinud.  https://vietnammotorbikerental.com/vietnam-motorbike-driving-license 

Kõik tuttavad kohad, läbi punkel'i silmade natuke veidrad :) -erinevad. Üks täpsustus, meie load seal ei kehti, ka koos rahvusvaheliste kaantega mitte.

Kõik Delphin ketti kuuluvad hotellid omavad soojendusega basseine, https://www.delphinhotel.com/en Hinna ja kvaliteedi suhe on väga hea.

Otse helistades 10% alla küsida on täiesti normaalne.  Toimib muidugi ainult väiksemate asutuste puhul, kus otsustaja ise telefonile vastab. Sõltub muidugi ka hooajast. 

Koh Lantal olles käige kindlasti koobastes ära, saate korraliku elamuse mida mäletate veel aataid - Khao Mai Caew Cave. Laenate võrri, sõidate kohapeale. Maksate väikese raha, ootate, kuni koguneb grupp vähemalt neljast inimesest. Kohalik giid juhatab teid läbi koobaste. Kindlasti ei ole üritus lastele ning jalga soovitan panna spordijalanõud. 

Pekingi ja Shanghai vahele jääb Qufu, kus on kiirrongijaam täitsa olemas. Tasub päevakese raiskamist.

Hanois ööbisime sellises kohas nagu http://hanoigoldenmomenthotel.com/. Natuke küll kulunud, kuid suur puhas tuba. Väga mugavalt vana kvartali keskel, hinna kvaliteedi suhe paigas. Lauast saab võtta 15 dollari eest juhiga maasturi lennujaama. Kuigi järgmine kord minnes, valiks öömaja Hang Hanh tänavale, hubane liiklusvaba oaas keset linna. Palju erinevaid söögikohti ja majutusasutusi väikesel maaalal. Cat Ba saarel vali Cat Ba linnakese rannapromenaadile suvaline merevaatega hotell. Kuna lähete hooajaväliselt, siis arvatavasti pole raske leida hotelli, mis pakub viimasele korrusele, rõduga merele vaatavat tuba 10 euri eest. Rannapuhkuseks Pattaya väga ei sobi, vesi on saastunud, inimesed käivad rannas mõned kilomeetrid eemal asuvatel saartel. Pattaya on pigem selline sõpradega peo panemise koht, millest paari päevaga ära väsid. Soovitaksin pigem Koh Changi, randu on seal igale maitsele, alates kõige turistikamast White Sand Beach, lõpetades üksildase Long Beachiga. Kui julged võrritada siis tegemist on seal küllaga.