sebin

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
157 meeldimist
56 postitust / 365 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Sõltub, vahest on siselennud, rongipiletid ette ära ostetud. Indias näiteks  teistmoodi ei kujutaks ette. On ka impulsiivseid, lennu odavusest tõugatud reise, ilma midagi planeerimata.  Palju oleneb ka reisikaaslasest, nagu eelnev juba ära mainis.

Võrreldes Da Nangi ja Nha Trangiga on Phu Quok ikka väga räpane, ja oluliselt kallim. Köök on Kesk Vietnamis, vähemalt minu arvates, hõrgum kui lõunas või põhjas. Ei taha siin kellegi tundeid riivata, lihtsalt võrdlen. Vee temperatuur on aasta läbi ujutav,

Aastat 11 tagasi, sai Laos läbitud: Vientiane, Vang Vieng, Luang Prabang, Muang Khoua, sealt edasi üle mägede Vietnamisse, Sapasse. Vaadates 'Kahte Kanget Aasias', siis on paljugi muutunud, taolist massiturismi veel sellel ajal ei olnud. Pommiauk Laos nüüd kohe kindlasti ei ole, kuigi Vientiane tundus natuke tolmunud ja üksluine, siis  üldmulje riigist jäi üdini positiivne. Vang Viengis, nagu eelpool toodud, käib kogu melu ümber jõe, tasub teha koopatuuri koos poolepäevase kajakimatkaga. Soovitan, mugav matkajalanõu jalga.  Luang Prabangi külastades on kohustuslik Kuang Si Falls. Ettevõtmine on väärt tervet päeva, võtke ujumisriided kaasa ja tundke mõnu jahedast veest ning köitvast maastikust. Ööbusse ei kasutanud kordagi, põhja poole liikudes on lihtsalt liiga palju vaadata, et see maha magada.

https://1drv.ms/u/s!AvQhpUpce91csSOK9Mn1L80RqdO6?e=PG1cxkOlen kunagi ''kvaliteetselt järgi tehtud Nikei ketse'' Vietnamist soetanud. Esimese vihmaga kukkusid Nike märgid maha.

See kohustus on ka Eestis, mitte küll politseijaoskonnas. Külastajakaart, mille täidad majutuses on Maksu ja Tolliametile ettenäitamiseks. Vietnamis on lugu sama, kõik käib läbi hotelli ja haldussuutmatuse tõttu, tegelikult ei jõua sinu andmed kuhugi.

Väga erinevad riigid, mõlemad avastamiseks, puhkamiseks mõnusad. Vietnam on üleüldise hinnataseme poolest natuke odavam, ka siselennud tunduvad odavamad. Vietnami köök meeldim rohkem. Tai võibolla jällegi natuke puhtam, kuurortid on mõlemis riigis enam vähem, väljaarvatud Phu Quoc. Inimesed on sõbralikud igal pool, mingit olulist vahet küll ei teeks. Hanois natuke kinnisemad, kuid see on minu arvates. Vietnamis areneb viimasel ajal kõik hullupööra kiiresti, pigem on seal tegemist kauboikapitalismi, kui kommunismiga. Aga rannapuhkuseks valiksin siiski mõne laheda hõnguga Tai saare, Koh Phangan, Koh Lipe jne.

Eestlaste muinasjutuline jõukus võrreldes leedukatega on meie endi lemmikmüüt. Loomulikult kodunt vaadates on meie naba ilusam, kuid Maailmapank, LKA aastaraamat, Rahvusvaheline Valuutafond näitab natuke teisi numbreid; https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita . Sama teema on meie paljukiidetud 'inno fa faatiline' IT eesrindlikus. Igal Peterburi vandil on paar pangakaarti lihtsalt telefonis, -ka viipekad- meie oma magnetkaardindusega elame eelmises sajandis.

Väga suure tõenäosusega, kui te vahetate passi ja Iraani külaskäigust ei maini, siis USA poolel ei ole mingisugust võimalust teie käike kontrollida. Erand võib muidugi olla, kui USA valitsuse palve peale, Iraan teie külaskäiku neile tunnistab. Sõltub, kui tähtsaks te enda isikut peate?

Miks sa rongiga minna ei taha? See paar tundi kannatab ära ning ega sa autoga kiiremini ei saa. Pilet ei maksa sisuliselt midagi. Agras ööbisime sellises kohas nagu Hotel Sidhartha mis asub Taj Mahalist saja meetri kaugusel. Kuigi tegu on 2 tärni hotelliga, siis sellegipoolest, puhas, konditsioneer oli, soe vesi oli, suur aed ja aia restoranis toideti täitsa normaalselt. Kõik vaatamisväärsused on käe, jala juures. Tuk, takso saadaval. Pooleks päevaks auto eest maksime 600 kohaliku, lisaks soti viskasime autojuhile.

Hong Kongis ei ole Tavidi taolisi rahavahetusi, seal saab igal pool enam vähem ausa kursi.

DrRock, milleks taoline 'laialivenitatud', sädelev iroonia? Saime juba esimesest postitusest aru, et sinu puhul on tegu tõsise guruga.

Ei ole reisitõrget eraldi kunagi ostnud. ELis liikudes ei ole nagu pähe tulnudki, tundub nagu liinibussi graafiku tõrke kindlustamine.

Mitte vererõhu kontrollimiseks, aga kas keegi tõesti ELis lennates reisitõrkekindlustus ostab? Ma ei räägi krediitkaardiga kaasnevatest hüvedest, vaid eraldi ostust.

Kasutan tihti abikaasa krediitkaarti, nii lendude, kui hotellide broneeringuks. Kümne aasta jooksul ei ole veel keegi huvi tundnud kaardiomaniku vastu. 

Võrriga ringi paarutamiseks, matkamiseks: Koh Phangan, Koh Chang. Leboks: Koh Lipe, Ko Tao. Ülehinnatud: Phuket, Koh Samui. See on minu subjektiivne hinnang.

Mõned aastad tagasi sai Kuala Lumpurist liigutud Bangkokki. Kuala Lumpur-Penang-Langkawi-Koh lipe-Koh-Lanta-Phi Phi-Krabi-Bangkok. Penangis oli kõige parem köök, läheks juba ainult maitsete pärast tagasi. Langkawi, Koh Lipe, Koh Lanta on üksteisest väga erinevad, mõnusad rannalebo saared, neist kõige lahedam oli Koh Lipe, olime seal neli ööd, tahtsime paar päeva juurde võtta, kuid kõik majutus oli juba täis. Sinna tasub ruumid ette broneerida. Phi Phi on peopanemise koht, ega seal tervis kaua vastu ei peagi, rahvast on palju. Krabi oleks pidanud vahele jätma, mõtlen siin Ao Nangi. Malaisias lendasime saarte vahet, piletid olid üliodavad, Tais liikusime paatidega. Malaisias on kindlasti palju kus käia, kui Tripis natuke sirvida viitsid, siis infot on siin piisavalt.

Hong Kongis ei ole üldiselt inglise keelega probleeme. Shanghai, Pekingi kesklinnas on juba  raske, kuid hotelli lauas ikka keegi räägib ning noorem põlvkond vähemalt aimab, mida sa tahad. Mujal Hiinas on tänaval keeruline. Google teenused võib Hiinas ära unustada, need ei toimi. Lae endale mõni tõlkeprogramm alla, sellega saab päris hästi hakkama. Kujuta ette, kui mage, istud restoranis ja ei suuda isegi õllet tellida. Minul hangus Google tõlge Pekingis ka üle VPNi.

Peking, Shanghai ei ole odavad linnad, Hong Kongiga täiesti võrreldavad. Xian on odavam. Eks see kõik sõltub, kus sööd, kus magad, kus õhtut veedad. Transport ja vaatamisväärsused on kõigis neis mõistliku hinnaga. Valides Hong Kongi, saad Hiina viisat tegemata külastada Macaud ja Shenzheni.

Shenzheni saad viisa piiri pealt, Kantonisse peab juba Hiina viisa olema. 

Viisavaba on seal piirkonnas veel Macau.

Ülaltoodud linnnades käidud, nad kõik on külastamist väärt.  Ei tea, kauaks sa oma puhkust planeerid, oskaks paremini soovitada.  Soovitan näiteks Hongkong- Shenzhen- Guangzhou. Praktiliselt on see üks linnastu, metroo, tunniajase kiirrongi reisi kaugusel. Või siis Peking- Shanghai Xian kolmnurk. Kiirrongid väljuvad nende linnade vahel iga 10-20 minuti tagant, pileteid ei pea ette ostma, lähed jaama ostad pileti kohe väljuvale rongile ja kulged.

Suvarnabhumi lennujaama esimeselt korruselt saab mikrobussiga otse Koh Changile. Olime neljakesi ning mingit probleemi ei olnud. Ostsime koha peal piletid, ootasime tunnikese ja saime peale.

Varanasi soovitan väga, mina isiklikult läheks sinna iga kell tagasi. Vaatamisväärsus pole seal mitte ainult jõeäärne, vaid ka kitsad risti, rästi keskaegsed tänavad, templid, Hirvepark, kindlus jne. Tunne on nagu oleks ajas tagasi läinud. Agras  jättis kõige sügavama mulje vanalinn, aga mitte Taj Mahal või Agra Fort. Meie lendasime Delhi-Varanasi, Varanasi-Agra. Mis Delhisse puutub, siis pole mitte mingisugust tunnet, ei meeldi. Pigem on see stardipakk mujale Idiasse, kuid eks see ole individuaalne.