sebin

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
125 meeldimist
47 postitust / 307 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Ei ole kunagi viitsinud rahvusvahelist luba ära teha, kuigi A-kat. on olemas, Milleks maksta 25 eurot, kui vahelejäämine maksab kümme. Võrri rendin alati, kuna see annab vabaduse ringi tuisata millal iganes pähe tuleb ja seda olematu hinnaga. Vahele ise seniajani pole jäänud, kuigi sõidetud on aastaid. Sõida lihtsalt normaalselt ja pane kiiver pähe, ongi kogu kübaratrikk.

Sealsed rollud on 110 - 135 cc nii, et tsikliload on vajalikud. Rendist sult keegi lubasi küsima ei hakka. Liiklus on alguses natuke harjumatu, vasakpoolne. Liiklustihedus päris suur, tähelepanelik peab olema. Vahele jäädes saad raisata pool päeva jaoskonnas trahvi makstes. Libastumise võimalus pole kuigi suur, kuid vahest teeb politsei spetsiaalseid reide ringi tuiskavatele farangitele. Trahv ise ei ole teab mis, kulu jääb 500 kohaliku piiridesse. Õnnetuse korral kindlustusse pöörduda pole mõtet.

Tegelikult on soojad maad mõnusad -mitte, et külmadel midagi viga oleks-, mina nädalaks ei läheks.

Olen omapäid reisinud oma kolmkümmend aastat. Ning kui lugeda sisse koolinoorte matku Kesk-Aasiasse, Kaukaasiasse- selliseid tõeliseid ehedaid seljakotikaid, väga tagasihoidliku turismiinfraga- siis vast kolmkümmend viis tuleb ära. Common sense 1,2,3 võtteid ei ole kasutanud. Vassin natuke, käsi pesen ikka tihedamini. Vaktsineerimisega on olnud nii nagu ta on. Midagi on, midagi pole.Tõelise kõhuhäda sain esimest korda mõned aasta tagasi Indias. Toast üle poole tunni välja minna ei olnud võimalik. Kusjuures kaasavõetud rohud ei avaldanud mingit mõju. Abi sain üle tee, kohalikult apteekrilt, peeglisse vaadates mäletan, et ei julgenud kohe rohtu võtta. Käisin kontrolliks teise apteekri juures sama jutuga, sain täpselt sama rohu. Leevendus tuli juba mõne tunniga. Kommi mõte on selles, et kõige vastu ei ole võimalik ennast vaktsineerida, ka vaktsineeritult võib auto alla jääda. Eks igaüks kaalub oma riske ise, pole minu ütelda mis on õige mis on vale.

Huvitav, et kodanikud piiravad ennast ainult moslemitega. Eks see silmaringi teema ole. Käige rohkem reisimas. Tegelikult on maailm vastikutest kristlastest, hindudest, budistidest, sikhidest, taoistidest, lätlastest, ateistidest, jne. jne. üleküllastunud. Olen salliv, kuid andke Mulle ainult vabadus ja MA elaksin planeedil üksi.

Selle aasta kaugeim ja põnevaim reisisihtkoht oli käik külameestega Valka. Eesmärgiks ettevalmistuda aastavahetuseks ja jõuludeks. Kahjuks Cesiseni välja ei vedanud (plaanis ikkagi ära teha). Järgmisel aastal teen kindlasti pikema lebo. Kuhu, veel ei tea. Sõltub Tripis kajastavatest soodsatest lennupakkumistest ning hetkeemotsioonist.

Kui ootuseks on puhas liivarand palmide all, helesinise merega, siis Phu Quoc'i võib rahuliku südamega nimekirjast maha tõmmata. Eelmisel aastal käinuna võin kinnitada, et saar on väga räpane. Rannapuhkuse ootusega võib rängalt pettuda.

Näiteks 'Quanjude Roast Duck Restaurant' (Wangfujing) - õhtusöögi ajaks soovitaksin laua ette kinni panna. Väga maitsev Pekingi part, sai mitu korda külastatud. Samas lähedal paikneb Wangfujing Snack Street kus erinevaid lette ja toidukohti sadades.

Paar nädalat tagasi teatas Hiina tuttav, et lisaks ülaltoodule, ei tööta enam ka Whatsapp ning palus Wechat'i üle kolida. Ettemakstav telefoni 4G kaart 6 GB maksis 150 kohaliku, kui otse teenusepakkujalt võtta. Vahendajad küsisid 600-. Häda on selles, et paljud Euroopas müüdavad telefonid ei hakka Hiina kaardiga tööle, vähemalt minu Samsung otsustas niimoodi käituda. Sellisel juhul soovitan osta paarisaja renminbi eest mõne kohaliku plönni. Proovi ennem ostu kohapeal järgi. Raha kaasas sulas, hotellides maksan krediitkaardiga.

Soovitan sõita Saigonist tuimalt kohapeale, sealsed 'turismiärimehed' jooksevad teid pakkumistega jalust maha. Aastat kümme tagasi saime stressivabalt tänavalt paadi ja giidiks kohaliku inglise keele õpetaja, kolasime mööda väiksemaid kanaleid terve päeva. Võtsime ka kõik kohustuslikud atraktsioonid -ujuv turg, riisinuudlite tegemine, pardikarjatamine, kalapüük, maokasvatus, jne. Tegelikult need väiksed umbekasvanud ujuvrajad olid palju põnevamad. Hind oli arvatavasti soodne, kuna numbrit ei mäleta. Kokkuvõteks, raiskaks deltale aega võimalikult vähe. Naudite 'metsikus looduses' ujuvaid kilekotte ja muud plastikust tribidani siis laske käia.

Kolme nädalaga Lõuna-Vietnam, Kambodža, Singapur, Malaisia saab 'Suure võidusõidu' vääriline üritus olema. Minu isiklik rannapuhkuse valik oleks kindlasti teistsugune, kuid kolme lapsega reisides järjestaksin lebotamise, - kui selleks muidugi aega üle jääb- pigem järgnevalt: Langkawi, Penang, Sihanoukwille.

Andres alustas vist varahommikust?

Rannapuhkuseks Da Nang Kesk Vietnamis. Pikalt pikalt suurepärast puhta liivaga hoolitsetud randa. Ümbruskonnas jätkub muud tegemist, ringi vaatamist mitmeks nädalaks.

Oleks rohkem inimesi, kes oma reisielamust viitsiksid jagada.

Kas sulle otse helistada ei saagi? Tüütu on ennast mingis järjekordses mõtetus keskkonnas registreerida.

Penang näiteks, köök jättis kustutamatu mulje. Erinevate rahvaste segunenud maitsed. Georgetownis, Little India linnaosa tänavatoitu, restorane meenutades tekivad tagasi mineku mõtted. Siselennud olid Malaisias bussist odavamad, kasutasime Firefly'd, http://www.fireflyz.com.my/

Kuna Hong Kong on veel üks väheseid paiku planeedil, kus hobuste võiduajamised tõeliselt populaarsed, siis soovitaksin melu isiklikult näha, võimendades kogemust mõne väikese bet'iga. Happy Valley's toimuvad võiduajamised kolmapäeva õhtuti, laupäeva- ja vist oli esmaspäeva pärastlõunal Sha Tin'is.

Põnev, praktiline lugemine. Kaheksa kuud on päris pikk aeg, endal tavaliselt juba kuu ajaga piinav koduse diivani igatsus.

Rahvaste ränne ei ole midagi uut. Ajalugu on korduvalt näidanud, et kontrollida seda nagunii ei suudeta. Suhtun paralleelselt, külmaks jätab.
NB! Minu arust olid murjamid mitte murjanid :)

Halong Bay tasub kindlasti külastamist. Ainult, et omal käel. Võta ette arhipelaagi suurim saar Cat Ba - neli tundi sõitu Hanoist, buss-praam-buss. Cat Ba linnakeses saad Ben Beo kailt Lan Ha lahele erinevatele väiksematele saartele trippe võtta. Cat Ba saar iseenesest väärib kolme, nelja päeva. Kuna liiklus on Vietnami mõistes väga hõre siis rendi võrr ja naudi loodust, muljetavaldavat maastikut, liivaseid rannanurgakesi jätkub mitmeks päevaks.

Bangkokile nelja päeva ei raiskaks, kaks on piisav. Koh Samet'il üle paari päeva midagi teha ei ole.

Tunnistagem, et oma hinnangutes kipume alati natuke kiired olema. 'Pls, kiiresti, kohe stardin.' tegelikuses töötab. https://trip.ee/foorum/uldfoorum/matkaautoga-horvaatiasse-4
Mille jaoks Trip algupäraselt ju loodigi?

Äkki hakkame hoopis vanaks jääma :)

Võta ette üks piirkond. Nädalane ajalimiit seab üsna kitsad piirid. Sõltub sellest, kas tahad tõmmelda või puhata.