msander

Uus kasutaja ja toimetuse liige, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

187 meeldimist
26 postitust
906 kommentaari
Viimased kommentaarid

Phu Quoc , ainuke tõesti puhas rannariba on üsna keskuse lähedal lennujaama suunal kuni La Veranda hotellini . Sobiv hotellike nimega Seastar Resort ning broneerida saab ainult otse e-maili teel , viimati töötas phuquocseastar@yahoo.com
Ei tasu oodata kiiret vastust

Talvel on Pōhja-Vietnamis külm - ca 10-17 kraadi päeval ja öösel jahedam ning väga niiske.

Aastavahetuse ajal on kõige põhjapoolsem veel enam-vähem soe kuurort Hoi An , aga siis on mussooniaeg ja võib olla nii vihma kui orkaane.

Talvel , kuni märtsini Vietnamis Phu Quocist suurt paremat pole.

Rannariba, kus asub La Veranda on saare parim , seal ääres ka odavamaid kohti.

Toetan punkeli avaldust - esimene reis kaugemale on mõistlikum teha paketireisina. Tõenäosus, et miski väga viltu läheb, on ikka väga väike. Muidugi ei tasuks enda oootusi üle kruttiga.

Kui ikka on soov "ennast mitte pooleks maksta" , siis saadav hotell on ka tagasihoidlik ning rõõmu tasub just tunda päikesest ja soojusest. Siis läheb ka puhkus korda ja järgmisel korral võib kaaluda juba ise reis kokku panna, kuigi harjutada võiks lihtsamate sihtkohtadega nagu Hispaania, Portugal, Itaalia.

Riias - Riia keskturg, otse vaksali ja Stockmanni taga.

Kõik, mis Oudekki kirjutanud on, on täiesti pädev. Võta aga lehed ette, pane otsingukriteeriumid paika ning ega sul liiga palju valikuvõimalusi lõpuks ei jää. Muide, Tripadvisorist broneerimisel toimub maksmine läbi Paypal'i, lihtne , mugav ja töökindel. Olin sunnitud kevadel oma majutuse tühistama ning sain broneerimistasu kiiresti tagasi (st selle osa, mida oli õigus saada)

Ega sulle sularaha ka ilma teenustasuta ei vahetata. Kui otse kirjas pole, siis kursi sisse arvutatakse see niikuinii.

Arvestades ka võimaliku varguse riski, ei tasu sularaha siit kaasa vedamine ennast tegelikult ära. Arvuta välja, palju sa poole aasta jooksul tegelikult pangale teenustasusid maksaksid ning ennustan, et see ei ole summa, mille pealt kokku hoida tasub.

Kaidol on väga hea soovitus, Hoi Ani lähedalt Danangist on Siem Reapi ka otselend , 150 EUR

Vietnam - Kōige huvitavam ja ilusam piirkond on Sapa kandi mäed. Soovitan Sapa asemel Bac Ha küla, mis on palju ehedam. Seal on ka ümbruskonna suurim ja kirevaim turg. Tasub olla 2-3 päeva kohapeal ning võtta mingi tuur koos peremajutusega mõnes külas. Halong Bay - võiks teha ühepäevase, ilma ööbimiseta. Kōik, mis seal on huvitavat, on nähtav päevavalges ja paari tunniga. Hanoi - varu 2 päeva. Kindlasti Hue ja Hoi An.

Cambodia- piirdu Siem Reapiga ning 2-st päevast on küll.

Odav on ikka Aasias, eelkõige Cambodia, Vietnam, Laos, aga ka Malaisia ning ka Indoneesia väljaspool kuurorte. Hiina pole enam teab-mis odav, aga näiteks Hainanil on praegu üsna head majutushinnad, sest venelasi on 90% vähem kui aasta tagasi. Just tulin taas Vietnamist ja - puhas, odav ja ääretult soe ning sõbralik teenindus.

www.billiger-mietwagen.de Leht on küll saksakeelne, kuid üle 90 EUR nädala eest pole kusagil maksnud.

Kui sa arvad, et kohalikud valuutavahetajad teevad heategevust, siis sa eksid. Ka nemad võtavad ikka oma vahelt , aga kursiga.

Üsna mõistlik on sularaha mitte eriti kaasas tassida ja võtta ATMist välja vastavalt vajadusele. Võttes arvesse reisikulusid on raha väljavõtmisele minevad kulutused minimaalsed. Eriti arvestades varguse riske, mis on Vietnamis palju kõrgemad , kui näiteks Tais.

Broneerisin auto (väike keskklass, Lancia Ypsilon) jaanuaris läbi www.billiger-mietwagen.de ja 8 päeva maksis 80 EUR. Tehke järgi :-) Mingeid probleeme polnud, lennujaama tuldi vastu ja viidi ära, sest rendifirma asus mõni kilomeeter eemal.

ummi, kirjuta neile otse (mitte ära võta läbi AGODA vms). Mina broneerisin otse hotellist, polnud probleemi.

Nha Trangi ja Mui Ne asemele soovitan mina ka Hoi An'i.

Alati võib ju viisa ette teha. Aga Hanoi lennujaamas kulus ca 45 min ja ma küll ei näinud, et keegi viisata oleks jäänud. Aga jah, Vietnamis aktsepteeritud agentuuri aproval letter peab küll olema. Ja maksta sain ma ka eurodes, kuna olin unustanud dollarid kaasa vahetada.

Küll aga on võimalik piduliku riietusega elamust enda jaoks suurendada - kui tihti siis sellises majas ikka käiakse ? Ja kohvris võtab naiste pikk kleit vähem ruumi, kui meeste ülikond. Endal lähiajal sarnased plaanid (üks teine kuulus ooperimaja Itaalias) ning ka riietusele saab rõhku pandud ning ikka enda, mitte teiste pärast. Turistina võiks ka teksades minna, ega keegi välja ei ajaks.

Kallis teema-algataja - me ju ei tea , mis on sinu jaoks kallis, või mis sind huvitab ja kui soe on soe.

Ma võiks ju kohe kirjutada, et lenda Taisse (ca 1300 EUR pilet sel ajal) või Jamaicale.

Ehk siis - täpsusta oma KOGU reisieelarve ja anna see ka teada. Pika reisi korral võivad lennukipiletid moodustada ca 30% lõplikest reisikuludest.

Muidu saadki vastuseid, nagu üleval loed.

Phu Quocil majutuseks kas Seastar Resort või Phuong Binh House, esimene veits kallim , kuid teises ka ventilaatoriga tube. Rannariba nende majutuskohtade vahel on ainuke, mida Phu Quocil igapäevaselt koristatakse. Phuongis on ka mõnus ja hea söögikoht - istud jalad rannaliivas. Lisaks on pealinn Duong Dong jalutuskäigu kaugusel (kus peab ööturul söömas käima)

AndresR, ehk oli siiski tegemist Letter of Approvaliga, mille saad meili peale ning mille esitamisel viisa siiski ostad piirilt ?

Minu teada e-viisat Vietnamis siiski pole.

Õhtune etendus eeldab pidulikumat riietust. Usun, et tunnete ennast mugavalt kui mees on lipsuga tumedas ülikonnas ja naine vastavalt. Saapad võiks küll kingade vastu vahetada (need ei võta just kohvris palju ruumi).

Kui istekoht on 3.ndal rõdul vms siis ei ole riietus nii kriitiline.

Hiinas pole väga vahet, mis kaart. Ainuke trikk on see, et tihti on kaardid provintsipõhised (st number, millele pealelaadimiseks helistada) ja kõrvalprovintsis võib tekkida probleem raha pealelaadimisega. Igal juhul tasub alles jätta esimene ostetud kaart koos paberitega. Ka levi osas on mõlemad kaks riiklikku operaatorit üsna sarnased.

Kui aega on nii vähe, siis võiks Phu Quoci asemel lennata Danangi ja minna Hoi An'i - lisaks rannapuhkusele saad ka veel kultuuri ning käia ühes Aasia ilusaimas ja mõnusaimas linnakeses. Kesk-Vietnam on nii kultuuriliselt kui looduslikult erinev ja rikastaks teie reisi.

Täiesti kohustuslik on seal käia söömas Morning Glory nimelises restoranis, ja kohe mitu päeva järjest, sest selle omanik ja peakokk on Vietnamis tunnustatud toidukultuuri edendaja ja traditsioonide hoidja. Pealegi on Hoi An-is sel ajal ilm väga mõnus.

Muus osas ühinen eelkirjutajatega.

Vietjet Airlines on oluliselt odavam, kui Vietnam Airlines

Me sõitsime Bangkokist Siem Reapi ja sealt Koh Changile. Seal olime ca nädala, esimesed ööd Lonely Beachil http://www.lonelybeach.net/ , pärast leidsime saare lõunatipus oleva kaluriküla Bang Bao lähedal eriti rahuliku ja tšilli resorti, kahjuks nime enam ei mäleta. Venelasi kohtasime üksikuid, kuna hoidsime suurtest resortidest ennast eemale. Aga neid jätkub igale poole niikuinii.

Ribera äärne on täis pordimaju, mis kõik teevad tuure koos maitsmisega. Tasub kindlasti ära teha, saab targemaks. Kuigi ma veine jagan üsna hästi, oli kasulik.

Me võtsime giidiga päevase veinituuri Douro orus. Giid-autojuht oli hariduselt ajaloolane, töötanud terve elu arhivaarina biograafiatega ning saime juba esimese tunniga täieliku ülevaate Portugali ajaloost (koos tausta ja viidetega mujal Euroopas samal ajal toimunuga) . Lisaks kõigele on maastik hingematvalt ilus ning külastasime ühte väikest ja sõltumatut tootjat. Hind oli 110 EUR/inimene , kui pakub huvi, panen siia kontakti. Võimalik, et otse tellides ja sulas makstes saab ka odavamalt. http://latours.pt/home.php Luis Aires