trip-krainetrip-ukraine-dark

leesment

Reisisell, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
8 kommentaari
 

2 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Gilidel suurt rohkem midagi teha ei olegi kui chillida. Lisaks snorgeldamine ja sukeldumine, Trawanganil oli populaarne õhtuti vaadata kuidas päike Bali taha vajub. Saarte juures snorgeldada oli lõbus, ilusad vaated jne, nagu eelpool mainitud kilpkonnad ja muud elukad. Trawangani ja Mono vahel on väga tugev hoovus nii et rannas supeldes tasuks olla ettevaatlik , et voolus ei viiks sind Lombokile. Monol ei käinnud, kuid sai käidud Airil snorgeldamise tripi ajal. Seal paadimees tegi tunnise peatuse, mis venis küll 1.5h pikkuseks kuna olime otsustanud saarele jala tiiru peale teha. Täpselt nii palju aega läks. Väga vaikne ja chill paik. Lomboki kohta kahjuks ei oska väga palju öelda, kuna sai lühikest aega kohapeal oldud. Sai paari päeva jooksul natuke rolleriga ringi sõidetud. Kui Gilidele võib tiiru peale teha 1 päevaga, siis Lombokile läheb kindlasti 2 päeva kui kiirelt tegutseda. Kahjuks midagi täpsemalt soovitada ei oska. Sai käidud sealkandis 2 aastat tagasi, vaevalt, et seal midagi muutunud on, kui siis ehk turiste rohkem.

Ikka Londonis:) Ntx Victoria Station on puht kesklinnas.. Sinna samasse sõidab ka rong..rongiga on mugavam:)

Ümberistumistega on nii,et sulle seletatakse esimeses punktis kus end registreerid ehk siis Tallinnas ntx,mis ka kuidas edasi toimib..Kui su pagas registreeritakse lõpuni sihtkohta siis seal ka kätte saad,välja kuskil võtma ei pea..Kui sellisel juhul pagas kaduma on läinud st lõppsihtkohas kätte ei saa siis tuleb koheselt ka pöörduda Lost&Foundi ehk pagasiteenindusse ja seal registreeritakse kadumine. Pagasi lõpuni registreerimine sõltub sellest milliste firmaga on esimesel lennufirmal pagasiveo leping ja millistega mitte..Kui pagasiveo lepingut pole siis ei saa ka pagasit lõpuni..Ntx Estonian Airiga reisi alustades ja ntx edasilend on Continental ei saa pagasit lõpuni saata ehk siis ümberistumis lennujaamas peab uuesti checkini minema jne..Sellest informeeritakse ja registreerimise käigus nagu juba alguses mainisin.. Pagasi saab alati kätte seal kus kõik pagas tuleb ehk jälgides Exit silte jõuad enne väljapääsu pagasi lintideni kus pagas ka lennuki pealt jõuab:) pagasi annad ära checkinis a kätte saad saabuva pagasi saalis:)

Ise Balil pole käinud kuna Jakartas oli valida kas minnna Balile või Lombokile..Otsus tuli siis Lombokile ja sealt edasi tegelikult Gili Trawanganile..Soovitaks ka mujale vaadata kui Balile,mujal vähem turiste jne ha odavam..Lombok jättis mõnusa vaikse saare mulje...Samas oli ka turism olemas ja see kasvab sellel saarel kiiresti sest kohalike jutust sai teada,et ehitatakse rahvusvahelist lennujaama:) Bali sai ka ära nähtud kuigi kuskil paarikümne km kauguselt;) Hinnad tundusid küll olevat odavamad kui Tais,Tai hinnatase oli sama või veidi kõrgem paar aastat tagasi..A muidu on Indoneesia mõnus,mulle meeldis ka rohkem kui Tai..Ainuke jah ,et sinna jõuda Tallinnast läheb ümberistumistega u 24h..A selle vahemaa ületamine tasub ette võtta

Saab ka pagasit ära anda.Kaasa võta dokument sest muidu pead checkinist korraks hommikul läbi minema,sest pardakaarti me üldjuhul kätte ei anna kui pole isikut tuvastanud.CSA lendudele registreerimine toimub checkini laudade 10-18 juures.Logo käib ka ekraanidelt läbi:)Ehk siis Estonian Airi checkini laudade juurde pead pöörduma.Lennule saad registreerida orienteeruvalt 21h enne väljalendu,enne uue süsteemi tulekut oli jah eelneval päeval ükskõik millal,uue süsteemiga tulevad lennu nimekirjad süsteemi orienteeruvalt 22-23h ennem väljalendu ja lend ise registreerimiseks lahti kuskil 21-22h enne.Äraantavat pagasit lubatud CSA lendudel Tallinnast 23kg,käsipagasit 12kg..Terminalis esindab Estonian Air CSA-d.Ülejäänud info mis soovid saad juba regitreerimse käigus..Lisaks,ei soovita minna eelmisel päeval registreerima enne 17-t,üldjuhul on igapäev u kella 18-i tipptund..ehk siis palju rahvast..on auke kus pole üldse rahvast kuid selline 17-19 on mõnus aeg,kui just mingit erilendu pole..

Meeldivat lendu

Soovitaks ka soojalt Sihanoukvillest lahkuda mööda maad Koh Changi..see trip võtab muidugi aega a see on seda ka väärt..vähemalt oli paar aastat tagasi..Koh Chang võib muidugi muutunud olla ajast mils ise sai käidud..esimest korda käies oli väga mõnus elamus,järgmisel aastal oli juba päris palju ehitatud ja metsi maha võetud:( ja see oli 2 aastat tagasi..a ikkagi jääb Koh Chang üheks lemmikuks:) Sihanoukville on ka mõnus niisama vedeleda..rattaga ringi sõita jne..hea puhkuse saab kindlasti ja elamus..soovitus kamboodzas kui juhtute e-maile kirjutama..pikki kirju pole mõtet kirjutada..kunagi ei või teada mil elekter ära läheb:) omad kogemused