trip-krainetrip-ukraine-dark

askeldaja

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

7 meeldimist
3 postitust
91 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma oletan, et see tähendab seda, et sama hind (ilmselt päeva kohta?) kehtib ka siis, kui sa auto vahepeal välja võtad ja siis tagasi viid.

Soovitan sul nt. minna DMV lehele (dmv.org) ja sealt otsida vajaliku osariigi kohta infot. Nt. Kalifornia: http://www.dmv.org/ca-california/safety-laws.php

Igaks juhuks mainin veel seda, et väikeste laste üksi autosse jätmine kas või paariks minutiks on Ameerikas suur patt.

p.s. turvatool on ikka sinu laste kaitseks mõeldud, mitte selleks, et ei läheks seadusega pahuksisse.

Muide, ka "väljas pool" võib sellist asja juhtuda, olen näiteks American Airlinesi lehelt ostnud Finnairi JFK-HEL lennule odavama pileti kui Finnair ise pakkus. Ei tunne, et see mind ahistaks.

Lapsed käivad metroos ja bussides tõesti pikkuse järgi ja kui oled üle piiri, pead täispileti ostma (New Yorgi kooliõpilased saavad kooli kaudu tasuta või odavamalt, aga turiste see ei aita).

12-aastasele poisile võiks huvi pakkuda Intrepid Museum. http://www.intrepidmuseum.org/

Erinevate lehekülgede andmeil nõuab Malawi kollapalaviku vaktsiini siis, kui vahepeatus ohutsoonis on 12 tundi või rohkem, nii et paaritunnise peatuse puhul ei peaks probleemi olema. Nt. http://www.fitfortravel.nhs.uk/destinations/africa/malawi.aspx Või http://www.mdtravelhealth.com/destinations/africa/malawi.php

Veigoga ei tahaks päris nõus olla, enamasti ei huvita vaktsineerimised kedagi, aga nt. Lõuna-Aafrikasse sind ei lasta, kui oled kollapalaviku tsoonist tulnud (nt. Keenia, Etioopia) ja sul pole vaktsiinipassi ette näidata. Siinjuures ei huvita neid mitte see, et reisija oleks ise kaitstud, vaid hoopis see, et reisija teistest riikidest haigusi sisse ei tooks.

Nüüd ma siis tean, miks mõnel läheb tualetis 15 minutit! Rahvas seisab, jalad risti, ukse taga järjekorras, aga sees tehakse kunsti.

Ma klõpsasin iltalehti lingile ja algul uimase peaga lugesin, et afgaanidel oli kass kilekotis :)

Sellepärast ei maksa küll muretseda, et erinevaid hindu pakutakse. Erinevate hindade puhul on erinevad tingimused, soovitan hoolega lugeda - soodsaid pileteid ilmselt tagastada/muuta ei saa. Või siis näiteks on soodushinnaga jäänud veel 2 kohta, aga sina tahad 4 piletit - siis pead ülejäänud 2 täishinnaga ostma.

Sellelt lehelt mingi info saad, aga ma ei tea, kui usaldusväärne see on. http://www.flightstats.com/go/FlightRating/flightRatingByRoute.do

Sõltub sellest, palju teil aega on ja mis teid konkreetselt huvitab. Rääkides loodusest, siis New Yorgi osariik on üllatavalt roheline ja metsa täis (Harrimani park, Catskills, Adirondacs), samas ma ei usu, et te USAsse sõidate selleks, et mitu päeva metsas veeta. Loodus minu jaoks oleks pigem Grand Canyon vms, aga autoga jääb kaugele :)

Kuna huvisid ei tea, panen kirja mõned märksõnad, soovi korral saate ise internetist rohkem uurida:

  • Cape Cod, meri ja päike, Provincetowni mõnus atmosfäär, paadiga vaalu vaatama;
  • Mystic, CT ja ümberkaudsed nunnud külad, jällegi mereteema, päris huvitav, aga kallis meremuuseum/keskus;
  • Hamptons Long Islandi lõpus, aga parem oleks enne suvehooaega ja nädala sees, et vältida liiklusummikuid;
  • Woodstocki muuseum, mis ei asu Woodstockis, vaid Bethel Woodsis, aga muuseum üksi pikka sõitu ei vääri, tuleks kombineerida mõne muu kohaga;
  • Woodbury Commons outletid, soovi korral kombinatsioonis Bear Mountaini ümbruses matkamisega, soovitan ka süüa jäätist supervaatega Bellvale Creamery's, kui sinnakanti juhtute;
  • Hudsoni jõe oru mõisad (Sleepy Hollow, Kykuit jms), jalutuskäik Cold Springsis. Kaks viimast on rohkem ühe päeva sõidud.

Linnadest soovitan kas Washington DC või Bostonit, aga mitte Philadephiat. Või kui sõidate autoga Philadephiasse, siis soovitan seal lähedal külastada Lancaster County't, kus elavad amishid - päris huvitav on näha neid hobustega ja traditsioonilises rõivastuses ringi liikumas.

Esiteks ei ole ma kindel, kas PATH sinna "lennujaama lähedale" üldse sõidab. Piletihind on sama sõltumata sõidukaugusest ja link oli juba kirjas. http://www.panynj.gov/path/fares.html NJ Transiti lehel peaks olema ka trip planner, mis peaks andma sobiva transpordivariandi, kui PATH teile kaugeks jääb.

Eitahaks: seal on kirjas, et Mondiali kindlustus vabastaks sind kuni 3000-eurose omavastutuse tasumisest.

New Jersey on suur ja lai, sõltub, kus täpselt olete. Kui olete PATH rongi lähedal, siis see on ilmselt ka kõige odavam ja mugavam viis Manhattanile saada.

http://www.panynj.gov/path/ http://www.njtransit.com/

Arvan, et sul on endal ebamugav, kui liiga nappe rõivaid kannad, nii tähelepanu pärast, mida see kindlasti äratab, kui ka kuuma päikese pärast. Käsivarte näitamine ei ole Indias mingi tabu, nii et varrukateta topid ei ole probleem. Samas miniseelikut linna peal kindlasti ei kannaks. India naised oma jalgu ei näita, need on kaetud pikkade pükste või sariga. Isegi põlvini seelikuga torkad kindlasti silma, kui ekstra tähelepanu ei igatse (turistidega tehakse niigi igal sammul juttu), on pikk seelik või püksid parem variant.

Konkreetset reeglit pole paika pandud, kui ruttu võib uuesti viisavabadust kasutada, aga riskid sellega, et sind mitte ainult ei saadeta järgmine kord tagasi, vaid võid USAsse reisimise aastateks üldse ära unustada. Kindlasti tekitab 7 kuu jooksul 6 kuud USAs viibimine kahtlusi, kui tugevad on sinu sidemed Eestiga ja millest sa ennast USAs elatad. Kahtlustatakse, et ehk töötad illegaalselt, või teine variant, sul on siin peigmees, kellega kavatsed abielluda (aga sel juhul peaksid kasutama pruudiviisat). Ma ei kujuta ettegi, mis oleks nende jaoks piisav põhjendus, ehk see, kui sul oleks pangaarvel miljonid ette näidata ja ütleksid neile, et sul on osad rahvuspargid veel läbi käimata.

Pole ka kuulnud, et süsteem oleks muutnud, USA State Departmenti lehel ikka sama info: http://travel.state.gov/visa/questions/questions_1253.html#7

Viimane lend väljub Dohast ju 24. jaanuaril (01.45), seega ei saa see kuidagi päev varem Arlandasse jõuda.

Ma olen aru saanud, et ameeriklasi huvitavad rohkem oma kodanikud. Minult ei ole ka USA piiril ei väljudes ega sisenedes teise vanema kohta midagi küsitud. Igaks juhuks mainin, et Kanada on selline riik, kes võib huvi tunda ka muude riikide kodanikest laste vastu.

Newarki lennujaama on minu arvates kõige parem minna Penn Stationist rongiga (+air train), aga bussiga saab ka. Siin lingil info: http://www.panynj.gov/airports/ewr-public-transportation.html Eelistaks rongi sellepärast, et rong ei saa Holland Tunnelisse liiklusse toppama jääda. Penn Stationist peaks max 40 minutiga küll lennujaama jõudma, aga alati on hea vara kohal olla ja rongid päris iga 2 minuti tagant ei lähe, kuigi suhteliselt tihti.

Rong on tavaliselt kallim kui buss ja seda pole vist mõtet lootagi, et odavalt saaks New Yorgis auto rentida ja Torontos (=teises riigis) selle tagastada. Mingi Trailways of New York reklaamib, et 14 päeva ette ostes saab pileti 45 dollariga, isiklik kogemus puudub.

Siinkohal ei saa jätta mainimata, et New Yorgi JFK 4. terminal üllatas mind suvel sama valemiga - pärast check-inni suunati kõik oma pagasiga ühtsesse hiigelpikka sabasse, hoolimata sellest, millise lennuga tegemist või kas sa reisisid äriklassis. Saba lõpus tegeles 6 lennujaamatöötajat pigem ringivaatamisega ja peakratsimisega, kui kohvrite kahest masinast läbilaskmisega. Tõsi küll, pooleteise tunni asemel läks kõigest 45 minutit.

Olen nii aru saanud, et ESTA taotluse heakskiit kehtib 2 aastat ja selle aja sees on ainus reegel see, et mitte üle 90 päeva korraga. See ei ole reeglitega paika pandud, kui tihti ja mitu korda käid, aga selge on see, et liiga tihti ja liiga palju käimine tekitab küsimusi ja kahtlusi, et mis raha eest sa elad ja ega sa illegaalselt ei tööta jne.

India pulma minejale: olenemata pruutpaari varalisest seisundist on India pulmas traditsiooniliseks kingiks raha (1-ga lõppev number toob õnne), eriti siis, kui kutsel seisab kirjas "no boxed gifts".

Mul tekkis seoses Pipi näitega selline küsimus, et kas kellelgi on tekkinud probleeme sellest, et passis on kirjas mitu eesnime, aga broneeringul/piletil ainult üks? Mul on lapsel kaks eesnime, aga reisides oleme alati ainult esimest kasutanud ja seni pole keegi sellest probleemi tekitanud.