tonu1

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

3.Leshani Big Buddha Oma kogemus kaks aastat tagasi suvest. Mägedes oli kõva vihm + sulamine olnud, jõgi "üle" kallaste ja ükski laev kaks päeva jõele ei väljunud. Ole valmis ka selleks. Seetõttu olid kõik sunnitud Buddha külge pidi ronima ja saba oli ikka meeletu. Loobusin. Aga nn üleval Buddha pea kohal saad vabalt kõndida ja saab tegelikult päris hea ülevaate Big Buddha suurusest. Seega ei kahetse, et ei saanud laevasõitu või ronimist. Kui lihtsalt sellega piirdud siis ei ole pikka maad kõndida. Ma jätkasin järgmine päev Mt.Emei - püha mäe külastusega. Olen ka nõus et Lijiangi vanalinnal on mingi tore ja mõnus fiiling - erit kas hommikul kui linn ärkab või õhtul kui tõeline rahva möll käib. Mina peatuks parem selles linnas kui Dalis. Samad sõnad ka Kunmingi kohta. Lisaks Kivimetsale (startisime Kunmingist vara) aga suutsin sama päevaga käia ära veel Jiuxiangi maaaluseid koopaid vaatamas - need olid väga võimsad ja pikad. Tasub ära. Ja jõuad ka ajaliselt.(Võtsime auto+giid) Jõudsime õhtuks Kunmingi ja sealt öise rongiga Lijiangi. Pakun sellist varianti.

Tere Praegu on, nagu ma aru saan, vist Tai puhkuste kõrghooaeg ja hinnad suht kõrged. Kas keegi oskaks öelda, mida teevad lennupileti hinnad Bangkoki suvel Euroopast(juuli, eriti august)? Kas jäävad samasse suurusjärku? Või tõusevad? Või langevad? Kas kellelgi on kogemust? Olen tänulik info eest Ilusat aasta lõppu!

Olin augustis seal kandis. Aega oli vähe ja vanuse tõttu ei ole enam seljakotireisija. Kasutasin kõikjal kohalike giide ja nende transporti. Olime neljakesi ja giidi hind ~ 200 RMB (380 EEK) on neljapeale näruselt vähe et mitte kasutamata jätta. Ja nad sebivad kõik su eest ära - kella kaheksast kaheksani. Kunmingis käisin Kivimetsa vaatamas. Päris võimas loodulik moodustis, kuid nagu ikka hiinas kohalikke turiste täis. Veel külastasin jiu xiangi koobast ja jõeorgu. See oli ka päris võimas loodusnähtu. Ligi 5 km matk maa alla, aga kõik oli korralike radadega ja ohutu. Mõlemad objektid jõuad võtta ühe päevaga ja jõuad ilusti õhtusele rongile. Kunmingist sõitsin öise rongiga Lijiangi Lijang - oma vahva vanalinnaga ja kohaliku rahvaga oli väga armas. Oli ka hea giid ees, rääkis palju naxi rahvusest. Ise oli ka naxi. Baseerusin Lijiangis ja käisin kolm päeva väljas (giid+auto).Üks päev - Hüppava Tiigri guru - võimas jõemöll ja ka matk mööda jõe kallast sinna oli võimas vaatepilt. Teine päev - Yak Meadow mäetipu külastus (3800 m) oli samuti võimas meile tasamaa rottidele. Kolmas päev - tehti vahva reis nii Lijiangis kui tema ümbruses, tutvustati naxide elamist, tööd, ajalugu jne. Jah Kui te olete kahekesi siis giid oleks võib olla kallis. Lijiangi giid oli tegelikult just selline teietaoline matkaradade fänn. Me ei olnud eriti meeldivad setõttu talle. Kui oled temast huvitatud - anna teada Hiina - see on suur ja müstiline!

Ehk aitavad sind kevadised (aprilli algul)Stocki Hullud Päevad kus on Finairi odavate piletite müük. Kahjuks Hiina linnade valik on vähenenud. Sügisel kadus Beijing (kasutasin seda sel suvel) - jäi ainult HongKong (edasi tagasi 7900 EEK). Ise tahan samuti kevadel HongKongi osta suveks piletit. HongKongist tuleb minna emamaale (Guangzhou)ja sealt saab juba odavate siselendudega või öiste rongidega edasi. Minu meelest kui varakult ära osta - mitte varem küll kui 1 kuu - on Hiina siselennud suht odavad. Eelis Hullu Päevade piletil on et pilet algab otse Tallinnas. Pöidlad pihku, et HongKong nimekirjast ei kao.

Sooviks otsest kontakt kasutajanime msander - iga, et täpsustada mõningaid asju Hua Sani ja Xiani kohta. Ise augustis minekul Minu aadress on tonutamm1@hot.ee Kui oled reisilt tagasi, ehk võtaksid kontakti.

Plaanis ikkagi ka suvel sinna minna. Igaks juhuks küsiks rohkem Viiruselt, kuna ma ise ja grupikaaslased 50+, mõned asajd üle. Kui teha ühepäevane trip Xianist,kui gondliga üles ja gondliga alla ning South Peak ei vallutaks, kas oleks siis võimalik ka tavainimesel (mitte eriti treenitud) see mägi vallutada? Või on ta ikkagi liiga raske?

Võtame küll kohaliku giidi Xi´anist kaasa. Tema jutu järgi tuleb endale selgeks teha kas tahetakse tõsiselt ronida (siis tuleb mitme päevane trip, koos "kohustusliku" päikesetõusu vaatamisega) või teha päevane trip. Päevase tripi jõuaks Xi´anist teha siis kui sõita kohe gondliga põhjatipule, sealt hargneda teistele tippudele ja pärast gondliga alla (väike raha kulub). Tippe mida vallutada on mitu ja just üks neist nõuab ikka tõelist julgust. Ja seda vihmaga ei soovitata. Üleval pidi 2,5 - 3 tundi kuluma. Saadan mõned lingid kaart : http://www.maps-of-china.net/province/huashan.htm ja teine: http://www.huangshantour.com/english/map/huashanmap.asp kaks videot: http://www.livefortheoutdoors.com/Videos/Search-Results/Fun--misc/Is-THIS-the-scariest-path-in-the-world/ Kui ära käid anna teada kuidas oli. Ise augustis minek

Samad sõnad - passsist piisas, kui lennukiga Fesis maha saime. Ei mingeid hotelli bronne ega reisikindlustusi.

Fantastilised pildid. Väga väga professionaalsed. Käisime ise ka kaks nädal hiljem samades paikades. Nii hea meenutada nüüd! Seda kaunist maad ja tema sõbralikke inimesi. Suurimad tänud teile fotode eest! Eriti inimestest tehtud pildid - kuidas teil need õnnestus teha arvestades kohaliku usku?

Läbisin hiljuti just Ryanairiga neli otsa Riia - Frank-Hahn - Fes - Marrakech - Fran-Hahn - Riia. Süsteem on selline pealeminekul. Tavaliselt on kohe neil püsti silt, mis nõuab kahe saba tekitamist: Priority(need kes on maksnud mõne raha rohkem, et varem saada)ühele poole silti ja tavaline pilet teisele poole silti. Ja moodustubki kaks järjekorda. Hea oleks varem kohale jõuda.Kui peale laskmine algab lastakse Priority enne läbi ja siis alles tavajärjekord. Priorityt oli nii paarkümmend inimest alati. Ja siis kehtib põhimõte: kel kiiremad jalad, see varem peal ja rohkem kohti valida. Ise avastasin head kohad lennuki tiivade kohal, kus on avarii väljapääsud. Seal nõutakse kogu aeg et inglise keelt peab oskama ja alla 18 aastane ei tohi olla. Seega need kohad suht vabad - saab oma seltskonna kokku hoida. Kui Priorityga hilined langed kõigi teistega samasse seisu. No tundi aega sabas ei seisnud. Sabad moodustusid alles siis kui kontrollijad stjuardessid saabusid. Võib olla nii veerand tundi oli ootamist. Muidu oli lennuk OK ja teenindajad ka OK.Olin rahul

Olen kohanud ka prantsuspärane - näiteks Marokos. Mida see võiks tähendada, sisaldada?

Kasuta Riia ümbersõitu. Sealt näitab ilusti allakeeramise lennujaama.Veidi pikem maa tuleb, kui läbi kesklinna, aga saab kiiresti. Jah olen ise ka kaks tundi seda maad läbi kesklinna loksunud. Nüüd olen targem. Muidu Riia lennujaam on OK. Ka rohkem võimalusi lendamiseks

Fantastilised pildid Huvituks mis marsuut oli? Mitu päeva kestis?

Järsku on sellel ka mingi telefoni nr? Küsiks otse siis sealt?

Veid imelik. Lisaks suviste pileti hindade kõikumisele - avastasin nii kallimaks minemist kui mõnel juhul odavnemist - oli ebameeldiv üllatus lennu plaani muutmisega internetilehel. Konkreetselt Riia - Frankfurt. Algselt oli suvine plaan üleval, et iga päev lend, nüüd aga avastasin, et E; K; R; P. Siit hoiatus sellele firmale - ei saa pikka aega ette broneerida! Imestama paneb, et tema broneeringud käivad just läbi interneti - milleks siis asi üldse üles panna, kui kindel ei ole. Kas kellegi on veel sellist kogemust lennuplaani muutumisega? Mida teha? oodata veel, kuni loksub paika?