andres112

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
17 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui Eesti eurovisiooni korraldas, olid lugude vahel 24 muinasjuttudel põhinevat Eestit tutvustavad humoorikad klippi. Pärast visiooni andis ETV välja DVD ja VHSi kõigi nende klippide ja muu juraga. ETV poes peaks täna VHS veel alles olema. Uuri sellelt lingilt http://etv.err.ee/index.php?03710 Neil olemas ka inglisekeelsena(subtiitrid)! Ise ka eelmine aasta ostsin selle ja lasin DVD-le ringi lasta. Uus-Meremaa rahvale läks igatahes väga hästi peale.

Tere. Kui soovid raftingule minna, siis soovitan rangitata rafts. Chc-st ligi kahe tunni kaugusel. Nende enda buss toob chc-st väljumisega kell 8 kohale, saad süüa enne ja pärast raftingut, jõel umbes 2.5h ja tagasi chc-s enne 19.00 Terve päev kenasti sisustatud. Maksab koos transpordiga 195$, ilma 185$ Kärestik on pikim 5.kat(kõige suurem sõidetav kat.) Uus- Meremaal. Q-town on kallim ja lühem. Ja kui raha rohkem, siis tasub kindlasti proovimist ka helirafting. Soovitan ecorafting.co.nz. Josh on väga lahe tüüp ja te kindlasti jääte rahule. Ise olen hetkel q-townis. Kui mõni seikleja siit lähipäevil läbi tuleb, andku teada. Kajunen@gmail.com +3725513708

Seal ringi seigeldes ei kohanud ühtegi lohe. Osades randades olid küll tavalised lauad ja purjed, aga lohesid lendamas ei näinud

Selle aasta märtsis Mauritiusel olles oli tookord kaks suuremat püha, riigi 40 juubel ja igaaastane hindude Shiva peapesemise tseremoonia. See tähendab seda, et selle saare(väiksem kui Saaremaa) 500 000 hindut asuvad jalgsi teele saare keskosa poole, kust pühast järvest võetakse vett ja hiljem kodus pestakse sellega Shiva pead. Liiklus on sel päeval täielikult umbes. Kuna tänavad on väga kitsad ja enamus käivad jala, siis autoga liikumine on mõtetu. Lihtsalt infoks reisi planeerimisel. Ma küll kuupäevi täpselt ei mäleta, aga kel huvi, küll välja uurib.

Mina lähen Lõunasaarele, West Coast, Greymouth´i linnakesse. http://www.tppweb.ac.nz/ Kui mõni eestlane ka sealkandis liigub, siis võib mulle teada anda.

Eesti veeteedel said kõik trikid tehtud ja edasiarenemiseks tuli väljapoole vaadata. Nii see mõte sündis. Siis lõin google lahti, paar tundi surfi ja kool leitud. Täitsin avalduse ära ja võeti vastu. Ei midagi keerulist. Kool küll eeldab mõningast kogemust antud valdkonnas. Veidi hirmutav oli IELTS 5.5 taseme nõue, aga õnneks suutsin kirja teel neid veenda ja pääsesin sellest:)

Kui on plaanis ainult jõge sõita, siis kanuu on enam-vähem valik. Aga kui soov ka merele minna, siis kanuu merel = enesetapp! Sulle soovitan täisplastist(poluetuleenist) paati. See on küll veidi raskem, kui komposiitpaadid, aga kannatavad kive(jõgedel sõites). Samas Eesti jõed on valdavalt sõidetavad suurvee aegu, aga saari on meil üle 1500. Niiet varem või hiljem hakkad merd kündma:) Eastpole on täna ainuke firma Eestis, kes on keskendunud ainult süstadele ja kanuudele + kõik sinna juurde kuuluv varustus(aerud, riided, päästevarustus jne). Sealt saad tõesti pädevat infot. Ja kui ükskord saabub see tore päev ja Sa oled õnnelik süstaomanik, siis tungivalt soovitan mõne süstamatkakorraldaja(Reimann Retked, 360) juures teha ka päästekoolitus läbi, sest merel muutub ilm väga kähku ja kallas võib jama korral kaugel olla(erinevalt jõest). Ja kui süstateema tõsisemat huvi pakub ja tahad seda sügavuti uurida, siis mine vaata ka kajak.ee lehele.

Olen olnud saanigiid paar talve tagasi. Mõte on Teil väga hea. Soomes on suurepärased tähistatud ja hooldatud rajad ja saate tunda tõelist sõidurõõmu(Eestis üks ametlik saanitee Kuutsemäe - Pühajärve). Kui tõsisem huvi minna, siis uuri www.saanikuur.ee lehte ja helista sealsetele kontaktidele. Need vanad käivad igal aastal pärast Eesti hooaja lõppu Soome põhjaosas sõitmas. Ja kui võimlik, siis valige üle 50kw masinad, ei hakka nii ruttu igav :)

No mina lähen näiteks kursustele:) Kuu aega õpin ametit ja siis loodetavasti saab minust rafti giid ja järgmise pool aastat töötan(loe:lõbutsen) sealsetel jõgedel, mmm...

Snoop, väga tänan vihje eest. Piletid on nüüd ostetud. Londonist üle Souli Auklandi Korea õhuga ja edasi AKL - CHC NZ Airiga. Piletid ostsin läbi expedia.co.uk. Kohe, kui olin ära maksnud, mõtlesin huvi pärast vaadata ka Korea õhu kodulehel hinda. No ja KRT, seal veel 1200eeki odavam. Päris närvi ajas. Praegu läks kokku Londonist Christchurch-i 13300EEKi. Tallinn - Londonit veel ei võtnud. Hetkel tundub easyjet odavaim 1200eeki. Ehk siis kokkuvõte: Tallinnast Uus-meremaale üheotsapileti saab täna c´12000 eekiga

Tervitus

On keegi viimasel ajal soodsaid lennupiletieid Uus-Meremaale kohanud ? Eesmärk on jõuda lõunasaarele. Ise olen vaadanud sihtkohana peamiselt Christchurch-i ja erinevaid broneerimissüsteeme kasutades odavaim üheotsa pileti Londonist olen leidnud c´15000.-. 9nov pean kohal olema.

Aitäh !

Enda jaoks paradiisi Mauritiuselt ei leidnud. Küll aga viibisime selle hotelli http://www.beachcomber-hotels.com/trou-aux-biches-hotel/ läheduses ja neil on erilised pulmapaketid olemas. Enamus randu läbi käies tundus see rand ja hotell kõige ägedam. Igal hetkel oli näha, kuidas hotell pingutab klientide nimel, eriti õhtuti erinevate sõudega. Ma ei tea, kas see oli juhus, aga meie seal oleku ajal(21p) puhus tuul ainult idast ja vihma sadas keskel ja lõunas. Ehk kui öömaja valida, siis mina võtaksin kindlasti ainult loodepoolsesse otsa. See hotell asub ka seal. Pulmad Mauritiusel on pop teema. Seda mainitakse ka igasugustes reisiajakirjades. Kuskilt lugesin, et seal saab ka ametlikult registreerida, aga pole kindel.

Endal plaanis reisil põhiliselt sukeldumisega tegeleda. Sai ka OWD selle tarbeks tehtud. Keskuseks valisime selle: http://www.dive-dream.org. Elame sellele üsna ligidal. Minek siis 21.02, tagasi 16.03

Piletid ostsime septembri lõpus ka Reisieksperdist, nagu eelmine kõneleja. Majutus siit foorumist varemgi läbi jooksnud, majutame ennast siin: http://impalailemaurice.free.fr/English.htm 45€ öö kolme peale. Korralik 2 toaline kondiga korter suurima ranna juures. Kolme nädalaga jõuab terve saare läbi kolada. Seekord panen aga mina rõhu sukeldumisele. Eestis koolituselegi juba kirja pandud:)